Şimdi Ara

YÜKSEK LİSANS MI İŞ HAYATI MI? Tavsiye lütfen..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuan Elektrik elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim anadoluda sıradan bir üniversitede. Ortalamam ve diğer ales gibi notlarım yüksek. İTÜ yüksek lisansa girme ihtimalim var. Sizce iş hayatına mı atılmalıyım yoksa yüksek lisans yapıp sonra mı sektöre girmeliyim? ayrıca akademisyenlik gibi bir düşüncem yok. cevaplarınız benim için önemli teşekkür ederim..

• İTÜ gibi iyi bir üniversitede yapma imkanın varsa bence y.lisans yap. Zaten 2 yıl iş tecrübesiyle ulaşabileceğin işlere yüksek lisans yaptıktan sonra da rahatlıkla ulaşabilirsin. Tabi maddi açıdan sıkıntı çekmeyeceksen yap.
  • Çağrı.K kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim. Peki maddi olarak derken lisansdan farklı olarak ek ne tür bi masrafı var y. Lisansın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saymın diyorki kullanıcısına yanıt
    YL masrafını değil, çalışamayacağınız için aylık gelirinizin olmamasını kastetmiştim.
  • Çağrı.K kullanıcısına yanıt
    Anladım çok teşekkür ederim cevaplar için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üstteki arkadaşa katılıyorum ama ikisini bir arada yapsan da olur.
  • ozgur561 kullanıcısına yanıt
    Burada şöyle bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Mühendislikte tezli 2. öğretim yüksek lisans bulunmamakta. Ancak tezsiz 2. öğretim bulunabilir.

1. öğretim yüksek lisansta da ders döneminde en azından haftada 2 gün gerekir. İşyeri buna izin vermeyebilir.

Kısacası hem çalışıp hem yüksek lisans yapılacaksa iki taraftanda ödün vermek gerekiyor. Zor iş. İmkansız değil tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okul bittikten sonra hiç beklemeden askerlik sorununu ortadan çıkarmanı tavsiye ederim. Ben lisans bittikten hemen sonra yüksek lisansa ve aynı zamanda çalışmaya başladım fakat ikisini bir arada götürmek zor oldu ve yüksek lisansı seçtim ve bitirdim. Tavsiyem önce askerlik sonra iş hayatı olurdu. Yüksek lisansı zaten sonrasında yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Sabbath -- 5 Şubat 2018; 13:2:8 >
  • önce iş tecrübesi yapman daha mantıklı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.