Şimdi Ara

Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless) (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.032
Cevap
161
Favori
277.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Kaliteli hoparlör kullandığınızda aradaki fark daha iyi anlaşılır. Eğer sıradan ses sistemleri ile kullanacaksanız, pek fark etmez sanırım. Yine de işin ehli kişiler daha ayrıntılı cevaplayabilir.

İşin ehli değilim ama bu iş tek faktöre bağlanamaz.

İş yine hoparlörde bitiyor evet ama başka faktörler de etken.

Özellikle sayısal kaynaktan müzik dinliyorsak burada DAC'a (Digital Analog Converter) önemli bir görev düşüyor.

Şimdi bir dandik Realtek ses yongası ile ESS Sabre 32 bir mi.

Realtek in de sabre nin de tek basına bir anlamı Yok

Chip tek başına bir şey ifade etmiyor komut dizilimi tek mevzusu

Mevzu dac ı oluşturan diyer bileşenler den dac ı tune eden kulak a kadar Muhendislik isi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Kaliteli hoparlör kullandığınızda aradaki fark daha iyi anlaşılır. Eğer sıradan ses sistemleri ile kullanacaksanız, pek fark etmez sanırım. Yine de işin ehli kişiler daha ayrıntılı cevaplayabilir.

İşin ehli değilim ama bu iş tek faktöre bağlanamaz.

İş yine hoparlörde bitiyor evet ama başka faktörler de etken.

Özellikle sayısal kaynaktan müzik dinliyorsak burada DAC'a (Digital Analog Converter) önemli bir görev düşüyor.

Şimdi bir dandik Realtek ses yongası ile ESS Sabre 32 bir mi.

Realtek in de sabre nin de tek basına bir anlamı Yok

Chip tek başına bir şey ifade etmiyor komut dizilimi tek mevzusu

Mevzu dac ı oluşturan diyer bileşenler den dac ı tune eden kulak a kadar Muhendislik isi

Orası öyle. Tek başına chip bir anlam ifade etmez. Ben sadece basit bir şekilde ele aldım.

Detayına girersek akşama anca biter mevzu.

Aynen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 16 Temmuz 2017; 16:57:54 >
  • Merhabalar şimdi ben bluetooth üzürenden cep telefonumdan çalışıyorum amfide de bluetooth aparatı var oradan dinliyorum ve keyifli müzik dinliyorum mevcut ekipmanın bana verebileceği düzeyde elbette. Bunu araya yani bluetooth aparat ile avr arasına bir dac vs koysak sese bir farkı olur mu? yoksa son sözü amfi söylediği için bir anlamı olmaz mı? Normal de dts dd vs gibi filmleri izlerken playerin sesini raw yapıyoruz ki ses amfide çözülsün bu kapsam da playerin sese ilişkin pek bir anlamı kalmıyor deniyor ama ben yidene de bir playerin 24 bit olması taraftarıyım ve bence ses kalitesine katkısı var. Neyse bu bam başka bir mevzu bunu şimdilik geçelim... ben telefonumda müzik çalar olarak aim playeri kullanıyorum orada eko ayarları vs var orara da oynayınca dinlediğim ses de değişiyor haliyle ve her ne kadar digital player örneği gibi olmasa da playerin de sese katkısı oluyor demek ki en azından sesin eko ayarları anlamında... bende buradan yola çıkarak bir dac ile acaba daha iyi bir şeyler yapılabilinir mi? diye düşünmüştüm... Teşekkürler.
  • çok fark etmez gibime geliyor.
    Ses veren kolon ve speaker ile ilgisi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dunkela -- 14 Ağustos 2017; 13:15:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Merhabalar şimdi ben bluetooth üzürenden cep telefonumdan çalışıyorum amfide de bluetooth aparatı var oradan dinliyorum ve keyifli müzik dinliyorum mevcut ekipmanın bana verebileceği düzeyde elbette. Bunu araya yani bluetooth aparat ile avr arasına bir dac vs koysak sese bir farkı olur mu? yoksa son sözü amfi söylediği için bir anlamı olmaz mı? Normal de dts dd vs gibi filmleri izlerken playerin sesini raw yapıyoruz ki ses amfide çözülsün bu kapsam da playerin sese ilişkin pek bir anlamı kalmıyor deniyor ama ben yidene de bir playerin 24 bit olması taraftarıyım ve bence ses kalitesine katkısı var. Neyse bu bam başka bir mevzu bunu şimdilik geçelim... ben telefonumda müzik çalar olarak aim playeri kullanıyorum orada eko ayarları vs var orara da oynayınca dinlediğim ses de değişiyor haliyle ve her ne kadar digital player örneği gibi olmasa da playerin de sese katkısı oluyor demek ki en azından sesin eko ayarları anlamında... bende buradan yola çıkarak bir dac ile acaba daha iyi bir şeyler yapılabilinir mi? diye düşünmüştüm... Teşekkürler.

Tam bir sonuc almak icin biraz ugras Laz'ım

Örnek spotif le bu is zor

Belki tidal le olabilir ama gene Bluetooth La çok doğru olmayacak

İmkan varsa

Raspery pi 3 alıp allo boss marka pi icin dac alıp Stereo bir amfiye bağlayıp

Picore player kurup tidal açıp yada flac arşivinizi tanıtıp en doğru sesi boyle alırsınız

Aksi halde zor

kullanım kolaylığı derseniz gene iphone iPad android her hangi bir telefondan yönetir siniz

Çok ağır. Masraf Yok ama tercih sebebi tabi

• yuxeses kullanıcısına yanıt
    Bt ile hiç bir masraf yapmaya değmez diyelim kısaca. Çünkü aktaracağı veri zaten sınırlıdır. Kaliteli ses elde etmenin ilk koşulu kaliteli kaynaktır. Haliyle boyutlar büyüyor ve bt aktarımında bunlar iç ediliyor. Bu tür bir şey yapılacağına dlna üzerinden gidilebilir. Birde player tercih meselesi. Kimi flat müzik sever kimi ekoları kurcalamak ister. Eğer mobil olarak müzik dinlenmek isteniyorsa kaliteli bir dap ve kulaklıkla bu işler çok rahat çözülür.
  • 5.1 Kanal DTS.WAV

Sibel Can - Benim Adım Aşk (http://turbobit.net/2h5ymfjzdghb.html)

Koray Avcı - Hain Geceler (http://turbobit.net/pflv19b3zrrc.html)
    Koray Avcı - Yakarım Geceleri (http://turbobit.net/9fvei3ud594h.html)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iknashua -- 8 Eylül 2017; 23:41:31 >
  • Merhaba herkese. Bu yazımı okuyorsaniz sizlerde benim gibi music konusunda hep en iyisini isteyensiniz. Alın bakalım sitenin kralı ( rutracker org ) 2. Olarak androidciler yaklaşın. ( Viper4android ) root gerektirir. Yükleyin ve 24 bit hifi losless dibine vurun. Son olarak zhuhang Z edition irs indirin xda da ucretsiz.irs leri Kernel klasörü içine atın.Sonra aklınızı yiyin 🙋

• quote:

Orijinalden alıntı: AngelDust!

Elinde pbthal'ın vinyl ripleri olan birisi paylaşsa fena olmazdı

kendi sitesihttps://vinyldoneright.xyz

• Merhaba,

Aracımda 16 hoparlörlü Harman Kardon ses sistemi mevcut.

Usb ve Aux opsiyonlarım var.

Ana ünitem Usb'den FLAC desteklemiyor.

Yani Wav müziğe ihtiyacım var usb'den dinlemek için.

Veya iPhone'a Flac müzik atabilirim, oradan aux ile de dinleyebilirim. (tabi iPhone 6 Flac çalıyor mu, destekliyor mu, veya telefona göndermek amacıyla iTunes'a atınca Flac'ı başka bir formata dönüştürüyor mu, kırpıyor mu ne yapıyor onu bilemiyorum)

Yani aslında şimdilik en kolayı orjinal Wav müzik bulup USB'ye atmak olur sanıyorum benim için.

Wav müzik bulma konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.
  • Onur__ kullanıcısına yanıt
    Ben de orijinal kayıttan çevrilmiş olan flac ve wav bekliyorum. Teşekkür ederim,
  • Arkadaşlar burada Sıla'nın Mürekkep albümünü 24 bit FLAC olarak buldum. Ama indiremedim bir bakar mısınız? İndirebilen geri dönüş yapabilir mi? Çok istiyorum bu albümü.
  • Onur__ kullanıcısına yanıt
    iphone lar kendi müzik playerında kendi kayıpsız formatı alac çalıyor. flac tan alac a çevirebilirsiniz ama önermem çok uğraşırsınız ve çevirirken kayıp olur mu olmaz mı kesin değilhttps://sourceforge.net/projects/bonkenc/?source=typ_redirect. yada flac çalabilen player lar indirirsiniz ordan daha basit olur. otomobiller için çoğu teypler flac destelemeyebilir belki ona göre değiştirebilirsiniz.
  • camila cabello havana flac ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper

camila cabello havana flac ?

popüler yabancı şarkıları bu siteden indiriyosun dostum

http://chiasenhac.vn/
  • Ns Glow kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam çok saolun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Kaktüs

Arkadaşlar güzel müzik arşivi olanlar ekran görüntüsü koyabilirler mi dinlerdik bir şekilde farklı müzikler denemek istiyorum genelde kötüleri buluyorum :(

Yüksek Kaliteli Kayıpsız Müzik Paylaşım Kulübü (Flac,Dts,Wav,Lossless)
  • ornek gösterilecek rocker listesi tebrik ederim
  • Çözümü Tidal üyeliği almakta buldum, memnunum. (spotify 320kbps, Tidal cd kalitesi)

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.