Şimdi Ara

YTÜ HAKKINDA SORUSU OLAN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Endüstri hakkında çok soru geliyo, bölümleri beşiktaşta, kalite ve verimlilik kulübü adlı kulupleri var sektörlerle araları çok iyi diye biliyorum, iş kendinde bitiyor ama yinede böyle kulüplerde aktif olmak lazım tabiki dersleri bırakmadan. Dersleri bırakayım kulüpte nasıl olsa etkinim dersen bu iş olmaz, derslere takip çok önemli bir iki dersi kaçırdın mı gerisi çorap söküğü gibi oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre9834 E kullanıcısına yanıt
    Makine,endüstri, gemi, mimarlık hariç başka varsa şuan aklıma gelmedi diğerleri davutpaşada

• huytergan kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler

• Harita muhendisligi nasil

• Malzeme-Metalurji nasıldır hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mert20_ kullanıcısına yanıt
    Geleceği daha açık yeri tercihlerin arasına koymanı öneririm metalurjiyi öneremiyorum çünkü hakkında bir şey bilmememle birlikte okuyan tanışlarım arasında okuduğuna pişman olan var

• yorulgun kullanıcısına yanıt
    Ya bu soruya net cevap verilemez, hiç bişe bilmeden düz mühendis olarak 1750-2000 le başlayıp egitimlere gide gide 2700 lere çıkan adamda var, 4 bin ile başlama teklifi alanda var, dersler çok önemli okula önem vermen çok önemli ingilizce çok önemli, insanlarla iletişimin çok önemli, bunun haricinde ytü makineden cıkan biri şuan 40-45 yaş arasında ceo da olabiliyo(20 bin tl'ye yakın maaş) yani cok mu bilgisi var aşırı mı kendini geliştirdi? Hayır, ama düz mühendiste olmuyor böyleleri bana sorarsan en önemlisi iletişim, kendini pazarlayabilen yolunu buluyor

• Benim de birkaç sorum olacak.

Bilgisayar müh. hangi kampüste?
    İTÜ'den bile zor diyorlar hatta bir kere okul götürmüştü ziyarete herkes gelmeyin bitiremezsiniz diyordu şakayla karışık.Cidden o kadar zor mu?
    Mezun olduktan sonra iş olanakları hakkında bilginiz var mı?
    Muhtemelen saçma bir soru olacak ama ortalama bir çalışma ve ortalama bir notla mezun olunca yaklaşık ne kadar maaş alıyorlar?(Eğer mezun olan arkadaşınız varsa)

Teşekkürler şimdiden.
  • Burs olanagi nasil misal ytü giden biri nereleeden ne kadara kadar burs alabilir okul sehir imkan saglarmi ve bu saglanan miktar istanbul gibi yerde yetermi

• GecenGunYineParisteyim G kullanıcısına yanıt
    Biter yahu neden bitmesin, zorluk dereceside abartılacak kadar sanmıyorum mesela benim bilgisayarda arkadaş ortalama filan önemsemiyordu daha cok proje üzerine yapayım dedi teb yada garanti bankasından yetkililer vs geldi sunum yaptılar onlara projeside güzeldi bu nası oldu fakültenin etkili kulubü var IEEE bu kendi icinde bilgisayar mühendislgi ögrencileride barındırıyo bu kulübün yaptığı etkinlikler var sektörlerde önemli kisiler geliyo öne çıkıp tanısma fırsatı yakalarsın böyle bir projem var dersin ilgisini çeker adamın. Ama sonra arkadasa sordugumda vazgeçmisti projeden bilmiyorum sonra ne yaptı yani ders bırakılmaz ama pasif de olmaman lazım kulüpler fayda sağlar. Mezun tanısım(bilgisayardan) maalesef yok ama sen iyi bir öğrenci olduktan sonra bu kulüp sayesinde bazı şirketler gel bizde part time calıs diyebiliyor(3.sınıf da)
    Edit: bilgisayar mühds.davutpaşada elektrik elektronik fakültesinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huytergan -- 5 Temmuz 2016; 20:45:14 >

• GecenGunYineParisteyim G kullanıcısına yanıt
    Davutpaşa esenler kampusunde

• Kutarga K kullanıcısına yanıt
    burs veren kuruluslar cok nadir 10k üzerine(9k,8k vs) veriyor ama o da çok nadir, genelde maddi durumuna bakarlar ailenin gelirine, okuyan kaç kardeşin olduğuna, ha bu arada YTÜ de bunu özel kuruluslar gibi yapıyor 400 tl olmalı(ücreti tam hatırlamıyorum)falan burs veriyordu, ayrıca bu para bursu cıkmasa bile yemek bursu da cıkabilir bu da yemekhanede ücretsiz yemeni sağlar; paralı yiyene göre yemekhane bursuda önemli bi gelir
    Edit: YTÜ sıralamana bakmaksızın sadece ailenin maddi durumuna göre belli bir sıralama yapıp burs veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huytergan -- 5 Temmuz 2016; 20:54:44 >
  • Bende İTÜ ya da YTÜ elektrik mühendisliği düşünüyorum.Bölüm için olumlu veya olumsuz tavsiyen var mıdır ve babam ve yakın çevrem elektrikle ilgili işler yaptıkları için az çok piyasayla ve elektrikle mesleki bakımdan aram iyi yani bölümü tavsiye eder misin?

• İşletme iktisat hakkinda bilgin varmi ? Ytude nasildir?

• Matematik muhendisliģi nasıldır

• Hocam büyük ihtimalle ytü elektrik yazacağım. 3 adet sorum olacak.

1- Hacettepe ve Gazi elektrik elektronik mühendisliğinden artısı eksisi nelerdir. İç anadoluda doğdum büyüdüm. neresi daha mantıklı?
    2- Eniştem Doç.Dr elektrik elektronik mühendisi, okurken ve mezun olunca bana yararı dokunabilir mi?
    3- fiziğe ilgim var ama lysye eksik konularla girdim. o konuları halletmeden üniye gidersem sıkıntı olur mu?

teşekkürler :)
  • Hocam kontrol Ve otomasyon nasildir elektrik Ve bilgisayarin cok mu altinda kaliyor okunur mu yani?
    Tesekurler

• huytergan kullanıcısına yanıt
    iletisim tasarimi bolumu hakkinda bilgin var mi?

• Viceman kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarın altında kalması gibi bişe olamaz farklı alanlara yöneldiler.Kontrol otomasyon, elektrik mühendisliğinin içinden ayrılarak bi bölüm oldu, elektrik geldiği halde yazayım mı dersen bence elektrik yaz
    Ha okunmayacak bölüm de değil elektriğe göre daha spesifik bi bölüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huytergan -- 5 Temmuz 2016; 23:41:42 >
  • MüminKardeş kullanıcısına yanıt
    mühendislikler haricinde çok bilgim yok ama fakülteleri davutpaşaya taşındı, bana kalırsa ytüde işletme iktisat okumayla anadoluda herhangi bir yerde okumanın çok farkı yok tek farkı istanbulda olması olur bunuda artıya döndürmen senin elinde olur

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.