Şimdi Ara

YOUTUBE'DA YURTDIŞINDA UNIVERSITE OKUMAK ADLI VİDEOLAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
2
Favori
1.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sosyal yetkinliği düşük olan insanların kendi ayakları üzerinde durmak istemesinin nesi komik anlatsana biraz.
  • Leader of Birmingham. kullanıcısına yanıt

evet ya sinirlendim bilkenti ondan yazdım

• Lisanstan sonra ABD'ye doktoraya gidebilirsin, maaş da alırsın orada. Toefl vs. paralı sınavlar, hatta üniversiteye başvurmak için bile para istenir. Ama verilemeyecek paralar değil.
    Benim babam işçi, hamal vs. diye arabeske bağlamanın, parası olana laf etmenin anlamı yok. Giden her türlü gidiyor, en olmadı bir süre Türkiye'de çalışıp para biriktirip gidiyor.
  • bysinavci B kullanıcısına yanıt

Hocam bence kesinlikle komik bir durum değil fakat psikolojik rahatsızlık boyutunda bir asosyallik-veya çekingenlik diyelim- hayatı çok ciddi manada zorlaştırır.Kendi ayakları üzerinde durabilse bile ben 2 kelimeyi bir araya getiremeyen bir insanın tek başına yd'na çıkıp hayat kurabileceğini düşünmüyorum.Bu arada konu sahibi ben değilim.

lan bi git şuradan, valla bir gün tebligat demeden söveceğim hepinize, iki üç konu açtık diye üste çıkmayın.

sen daha otobüste kaptan inecek var diyemiyorsan, aşırı çekingen birisiysen yurtdışında tek yaşayamazsın. yaşamayazsın abi, fakirlerin zaten özgüveni daha düşük oluyor, sebebi maddi olarak sosyal hiyerarşiye bile erişememesi, biz halısaha pes cafe yaparken elin adamı/kızı yurtdışında muna gidiyor, herhangi bir ortamda kendinden yaşca, yetkili insanlarla rahatlıkla konuşuyor. zengin bu yüzden mutlu, fakir bu yüzden mutsuz oluyor çoğu zaman, sosyallikte mutluluğun birer göstergesi diyelim.

bu forumun en az %80'si asosyal bence ama akademik durumları iyi genel olarak. sosyal yetkinsizliğini çok çalışarak da giderirsin. hem sosyal, hem akademik olarak iyi adamların çoğu yönetici pozisyonunda diyebiliriz. genelleme değil bu, adam cafedeki kızdan bir şeyler isteyemiyor, ayrıca tek de değil yanında arkadaşları var. sence bu adam daha havalimanındayken anksiyetesi basmaz mı? bu yüzden boşuna denilmiyor sosyal ol, çevren, network vs.

• karamba007 kullanıcısına yanıt
    Allaşkına sövsene

Neyse
    Dogru soylüyosun ztn bu adamın yd na gitmesi açılması fln kolay olmaz ama imkansızda değil

Benim takıldığım yer orda saygısızlık edip pişmiş kelle gibi sırıtman
    Bunu arkadasinin yuzune soylesen eminim kalbi çok kırılır
    Senin gibi empatiden yoksun insanların ztn bunu anlayacaginida sanmiyorim

empatiden yoksunluk değil bu, doğru söylüyorum ki onun da bilmesi lazım. insan arkadasinin iyiligini dusunur.

Büyük ihtimal o da biliyodur böyle olmayacağını

Kararlıysa bu sosyal fobi bence önünde kücük bi engel sadece

Neden bu kadar duyar kastın diyosan kendimden biliyorum bu lanetin verdiği zorlukları
    Neyseki atlattım sayılır

sosyal fobi kucuk bir engel değil, lise baslarinda bayağı içine kapanık biriydim. ne yapacağını o kadar etkiliyor ki, tedavi alman gerekiyor ve nörotrasmitteri direkt engelliyor, serotonin dahil.

tostosteron salgısını azaltıyor falan.

en ufak içe kapanıklık bile kötü bence, aşırı sosyal bir insan ben de değilim ama sosyal fobik bireyler çok bağımlı oluyor.

şöyle düşün, neden okuyoruz ve bu kadar rekabet niye?

düşünsene bu kadar mikro bir platforma bile sırf sınav için giren binlerce insan var, sadece 1 sınav döneminde yüz binlerce girdi giriliyor, peki neden bu kadar meşgul ediyor?

hepimiz daha iyi sosyal,maddi,hipergamik ya da ideallerimizi kapmak icin buradayiz asagi yukari, ama her sey ders degil. dusunsene disarida bir hayat var ve surekli akis halinde. ibb cep trafiği aç bak, canlı olarak bile yüz binlerce farklı lüks,alt sınıf araç sıralanıyor hepsi farklı yollara giriyor, hepsinin farklı hayatları var.

sosyal fobili olmak demek bu tür akış dinamiklerine yabancılaşmak gibi. stabilasyonun icinde olmaktir, o farkli hayatlarin icerisine dahil olmamak urpertici.

bi ay geçmiş hâlâ adamin fobisine takmissin, lan terapi alir iyilesir, gider varsa parasi harcar oh mis gibi. eşitsizliğe falan sovsen eyvallah da burda dalkiliclik yapip ARKADASININ arkasindan bi aydir yapamaz edemez diyosun asmasina yardim edecegine!

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.