Şimdi Ara

YOURMOVE Köşesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
1.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

-YOURMOVE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 27 Şubat 2017; 18:24:35 >

• Gecenin gelmesiyle birlikte karanlık çöküyor gözlerime.
    Biraz da yaş.
    Hüzün kaplıyor gözlerimi.
    Gözlerime yine sen kaçıyorsun.
    Her gece olduğu gibi.
    Neydi seni bana getiren.
    Neydi beni senden götüren.

Neden hep geceleri seni düşünüyorum anlamıyorum.
    Ben mi seni düşünmek için geceyi bekliyorum.
    Yoksa gece mi seni bana düşündürüyor.
    Of! Her neyse.
    Zifiri karanlıkta bile seni görüyorum işte.
    Zifiri karanlıkta parlayan bir ay gibisin.
    Işığın beni parlatıyor.
    Sana bakınca gözlerim kamaşıyor.

YOURMOVE Köşesi

-YOURMOVE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 27 Şubat 2017; 18:44:2 >

• BU ÜLKEDE NE OLUYORSA GARİBANA OLUYOR.

Zam gelir gariban ağlar.
    Şehitler hep gariban.
    Şehit evladının cenazesine yazlık ayakkabıyla gelen ANA gariban.
    Şehit çocukları hep gariban.
    Şehit babasının cenazesine gelen gariban çocuğun ayağındaki ayakkabılar yırtık.
    Milletvekillerinin bebeleri hep yurt dışlarında okuyor.
    Zengin çocuğu yurt dışında eğitim görüyor. Askerlik bile yapmıyorlar.
    Yumurtaya zam gelir fakirler ağlar. Zenginin umurunda mı zam gelmiş veyahut gelmemiş.
    Vatanı hep fakirler mi koruyor kardeşim ?
    Zengin fakir hepsi Ülkenin vatandaşı ama bana söyler misiniz hangi villadan cenaze kalkmış ?

Adam yemeyip içmeyip çocuğunu okutuyor. Çocuk üniversite mezunu oluyor ama iş bulamıyor adam. Niye ? TORPİLİ YOK işte.
    İş başvurusu yapıyor adam diyor deneyimli kişi arıyoruz. Ya hu kardeşim sen bu adamı işe alınca ki deneyim kazansın.
    Torpili olan birine deneyim sormazlar.
    Daha dünkü bebeler üst mevkilerde görev alıyor. Nasıl görev alıyor bu adamlar ?
    Doları 3.30 çekiyorlar. Zenginin biri alıyor on binlerce dolar. O günün akşamı dolar 3.47 civarına çıkıyor. Asgari ücretle çalışan adamın 1 yılda kazandığı parayı adam 5-6 saatte kazanıyor. YATTIĞI YERDEN.
    Birileri bizleri uyutuyor işte.

Adamlar çıkıyor vatan millet aşkı diyor. Ama bebeleri askerlik yapmıyor. Sadece 10 bin polis alacaklar. Ama yüz binlerce kişi başvurdu. Adamlar ne yapsın. Soruyorum neden başvurun ? Ne yapayım diyor iş yok.

Ya hu bırakın birbirimizi kandırmayalım işte.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 27 Şubat 2017; 18:45:51 >

• Herkes yalnızdır.

Yalnız doğdun, yalnız yaşıyorsun ve yalnız öleceksin. Aslında çok yalnızsın. Kimse seni senden daha iyi anlamayacak. Annen ve baban bile.

Şu zalım hayatta her zaman kendini yalnız hissedersin. Kafanı yastığa koyup eğer 1 saat uyuyamıyorsan evet sen kesin yalnızsın. Sürekli bir şeyler düşünüyorsun.

Çevrendeki insanlara aldanma. Herkes çıkarı için yaşıyor. Arkadaş, sevgili, akraba vs. Hepsi boş.

Özellikle günümüz şartlarında daha çok yalnızsın. Sen kendini bil bu sana yeter. Belli bir yaşa kadar ailen ile yaşarsın. Sonra tek yaşamayı istersin. Çünkü yalnızlık duygun bastırır.

Dostum çünkü sen yalnızsın. Mezara bile yalnız gireceksin.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 27 Şubat 2017; 18:46:27 >

• YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    Bunlara üzüleceğiz diye kendi vatanımızda buraya dönmesinde ne demişler önce can sonra canan.Bu arada konunu beğendim takip edeceğim her ne kadar seninle fikir ayrılıkları yaşasakda sevdiğim saydığım bir üyesin konun hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Find yourself and be that

Bunlara üzüleceğiz diye kendi vatanımızda buraya dönmesinde ne demişler önce can sonra canan.Bu arada konunu beğendim takip edeceğim her ne kadar seninle fikir ayrılıkları yaşasakda sevdiğim saydığım bir üyesin konun hayırlı olsun.

Görüşlerine saygı duyuyorum. Fikir ayrılıklarımız elbet olabilir ama saygıda kusur etmek bize yakışmaz. Sende saygılı bir insansın. Takip edeceğin için teşekkür ederim aziz dostum.
  • İçim içimi yiyor.
    Beynim ürperiyor.
    İblisin kuşatması altındayım.
    Kalbim daralıyor.
    Yok mu bir ferahlık Allah'ım diyorum.
    Mahşerde mi biçarelerin, yoksa felahı!

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 27 Şubat 2017; 18:47:14 >
  • Müslümanlar terörist mi? Müslümanları kim terörist ilan etti?

Maalesef bazı kesim 'Müslümanları' terörist olarak görüyor. Terör olaylarında 'İslama' sataşıyor. Müslümanları terörist olarak görüyor. Oysa (Mümin terörist olmaz)

Mümin nedir ? Allah’a, Peygamberine, Kitab’ına ve dinin esaslarına inanıp iman eden, iman sahibi.

Peygamber efendimizin savaş ahlakı;

Çocuklara, kadınlara, yaşlılara, din adamlarına ve onların mukaddes kitaplarına dokunmayın! Ağaçları kesmeyin! Ekinleri yakmayın! Evleri de yıkmayınız! (Sahih hadistir araştırın)

Şimdi akla gelen bazı sorular var. Hz. Muhammed (s.a.v)'e hakiki anlamda iman eden, haksız yere adam öldürür mü? Kafa keser mi? İnsanları katleder mi?

İşte asıl iş burada kopuyor. Haksız yere adam öldüren, insanları katleden, kafa kesen biri MÜSLÜMANLIĞINDAN ŞÜPHE ETSİN. BU KİŞİLER MÜSLÜMAN DEĞİLDİR. BU KİŞİLERE MÜSLÜMAN DİYEN İSE KENDİ İMANINI SORGULASIN.

Maalesef bazı insanlar aynı hataya düşüyor. 'Tüm Müslümanları aynı kefeye koyup yargılıyorlar' gerçekten çok büyük bir suçlamadır. Günümüzde bu suçlamalar ve yargılama daha çok arttı. Kusursuz olan İslam Dinidir. İnsanlar kusurludur ve hata yapabilir.

Müslüman terörist olamaz. Ama bazı kesim maalesef Müslümanları terörist ilan etme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Gün geçtikçe amaçlarına ulaşıyorlar. Ama şunu iyi bilsinler. Kıyamete kadar İslam nuru sönmeyecektir.

Evet bazı noktalarda size katılıyorum. Gerçekten bazı Müslümanlar çok sapıttı. Müslüman deyip kafa kesiyorlar, Müslümanım deyip yalan söylüyorlar, Müslüman olduğu halde tecavüz ediyorlar. İşte bunlar hakiki anlamda yani gerçek anlamda mümin değiller. Eksikler yani. Sırf bu tarz insanlar yüzünden (Tüm Müslümanları Aynı Kefeye Koymak Cahillikten öte başka bir şey değildir)

Bir insanın namazını niyazına bakma. Aklına ve doğruluğuna bak. (Hz. Ömer r.a) Eğer bu sözü iyi anlarsınız çok iyi sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Eğer birbirimize saygı duyarsak her şeyin üstesinden geliriz. Yok eğer saygı duymazsak sürekli birbirimizle tartışırız. Sürekli olduğumuz yerde kalırız.

Bölünerek yok oluruz, Bölüşerek tok oluruz. Yunus Emre

Sizden rica ediyorum. Tüm Müslümanları aynı kefeye koyup yargılamayın. Müslümanlara terörist demeyin.

Sonuç olarak (Mümin Terörist Değildir)

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 27 Şubat 2017; 18:47:51 >

• Çayımızı al gel. Haydi gel beraber sonsuzluğu seyredelim. Sonsuzluğa bakıp hayaller kuralım seninle. Bu gece seninle uzun düşünelim. Çayımızdan iki yudum alırken göz göze gelelim. Sonra tekrar sonsuzluğa dalalım. Dalıp gidelim. Kopalım hayattan sırf bu gecelik.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 2 Ocak 2017; 1:38:47 >
  • Yolun sonuna geldim. Şimdi sadece ölümü düşünebilirim. Her şeyi bir kenara bırakıp ölümü hissedebilirim. Sence de ölümü düşünmek güzel değil mi? Ölüm yolculuğuna çıkmak güzel değil mi? Sonsuzluğu düşünebilmek, sonsuzluğu hissedebilmek...

Hayat hep böyle güzel geçecek değil ya. Gerçi pekte güzel geçmiyor ama bir gün ölüm kapımızı çalacak. İşte o zaman tüm hayatımız son bulacak. İşte tüm bunları düşünüp ölüm yolculuğuna çıkmak bana iyi geliyor. Çünkü fani olduğumu tekrar anlıyorum.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

• Çok konuşan adam her zaman boş konuşur. Çok konuşan insanlarla pek zaman geçirmemek lazım. İnsan az konuşur, öz konuşur. Yapmacık gülüşler, insanlar gülsün diye komedyenlik yapanlar, (ben buna şebeklik diyorum) hatta timsah göz yaşı akıtanlar. Ne ahmak bir insan yapısı.

Bu hayatta bir duruşun olmalı. Sarsılmayacak ve yıkılmayacak bir duruşun olmalı. Kalbin kırılacak ama sen kalp kırmayacaksın. Üzüleceksin ama üzmeyeceksin. Elinden ve dilinden kimseye zarar gelmeyecek.

Her zaman aczini anlaman lazım. En zor anında bile yalan söylemezsen her zaman kazanırsın. Zerre harama el uzatmaz isen kazanırsın. Bu fani dünyada kazanamasan bile baki alemde kazanacaksın.

Hiçbir zaman umudunu kaybetme. Ses ver çünkü seni duyan birisi var.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 27 Şubat 2017; 18:29:50 >

• Eğer farklıysan yalnızsın.
    Duvarlarla konuşmayı öğrenmelisin.
    Biraz soğuktur ama zarar vermezler.
    Düşünmek için çok zamanın olacak.
    İnsanlardan uzaklaşacaksın.
    Çünkü sen farklısın. Seni kimse anlamayacak.
    İnsanların yaptığı birçok şey sana farklı gelecek.
    Çünkü bu senin farklılığın.
    Ne onlar seni anlayacak, ne sen onları.
    Kafanı taşlara göm ve bekle.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 27 Şubat 2017; 18:30:1 >

• İyileri ve bilinçli insanları tenzih ediyorum.

Evli insanların sosyal medya kullanmasını doğru bulmuyorum. Özellikle erkek milleti sapıtıyor. Çok denk geldim bu tip insanlara. Adam evli ama sosyal medyada kadınlarla goy goy yapıyor. Saf karısı hiçbir şey bilmiyor tabii.

Madem karını aldatacaktın neden evlendin? Sosyal medya yuva yıkıyor. Çok bilinçsiz insan var. Erkekler cidden rahat durmuyor. Ailesinden sıkılıyor. Belli bir süre sonra kadından sıkılıyor. Artık kaçamak aramaya başlıyor. İşte bunu sosyal medyada yapıyor.

Bu tip insanlar adamım diye geziyorlar. Bu tip insanlar şerefliyim diye geziyorlar. En büyük şerefsiz bu tip insanlardır.

Karısını aldatan adam değildir. Sosyal medya bu tip cahil insanları yoldan çıkarıyor.

Evlenen adamın gözü karısından başkasını görmeyecek.

Yolda bir kadın görünce 'Uf şuna bak taş' demesi bile ahlaksızlıktır. Çoğu erkek milleti bunu yapıyor. Evli olsun veyahut olmasın.

Günümüzde evli bazı erkekler cidden sapıtmış durumda. Gözler fıldır fıldır. İşten eve gel, yemek ye, uzan tv izle sonra yat uyu. Ne karısına iki tatlı söz var. Ne ilgi var. Ne alaka var.

Madem böyle olacaktı niye evlendin? Sonra boşanmalar artıyor işte. Sonuç olarak sosyal medya bunların temelini hazırlıyor. Sosyal medyayı kötülemiyorum. Sadece adam olmayan insanları kötülüyorum. Karısını aldatan insanları kötülüyorum.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 27 Şubat 2017; 18:30:14 >

• Şu mezarlar ki uzanmış gidiyor, ey yolcu!
    Nereden başladı yükselmeye, bak nerede ucu! Mehmet Akif Ersoy

Artık boş mezar bile bulmakta zorluk çekiyoruz. Şimdiden mezarınızı ayırtın. Mezarınızı ayırtın ki yeriniz hazır olsun. Çünkü vakti gelince öleceğiz.

Herkes ölümü düşünmez. Herkes ölümü kabul etmez. Çünkü işlerine gelmez, çünkü dünya hayatı tatlıdır, çünkü dünya hayatı oyun ve eğlenceden ibarettir. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamak neyin nesidir acep? İnsan kendini neden başıboş hisseder?

Ansızın bir bomba patladı ve orada öldünüz. Hazır mıydınız? Hazırlığınız var mıydı ölüme? Yoksa hiç düşünmediniz mi ölümü? Yada ben öldüm diyelim. Ne götüreceğiz mezara acep! Para? Mal-mülk? Yoksa çok sevdiğimiz arabamızı mı?

Yani şunu demek istiyorum aziz dostlarım. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamak neyin nesidir yahu..

Yaslanın arkanıza ve ölümü düşünün. Ölümü hissedin. Ölüm her an ensenizde gibi davrananın. Kalp kırmayın. Kötülük yapmayın.

Ağızların tadını kaçıran ölümü çokça hatırlayın.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 27 Şubat 2017; 18:30:28 >

• Eğer ben bir hata yapıyorsam beni kötüle. Ama benim hatamdan dolayı Kusursuz Olan İslam Dinini Kötüleme.
    Günümüzde bu kötülemeler çok yapılıyor. Tüm Müslümanlar aynı kefeye konuluyor. Birinin hatasından dolayı tüm Müslümanlar yargılanıyor. Oysa insan hata yapabilir. İnsan hata yapmaya müsait.
    Hatasız olan İslam Dinidir. Lütfen bu konuda bilinçli olalım.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 25 Ocak 2017; 19:32:57 >

• Anladım ki sevmek yürek işi.
    Kalbi güzel insanların işi.
    Sence sevmek nedir?
    Zaman geçsin diye takılmak mı?
    Yoksa eğlenmek mi?
    Yoksa çıkarların için birlikte olmak mı?

Bana göre sevmek nedir?

Bana göre sevmek o kişiyi rahat ettirmektir.
    Gözlerine bakınca kendini görmektir.
    O hasta olunca senin de hasta olmandır.
    Çayları yudumlarken göz göze gelmektir.
    Kalbini onunla paylaşmaktır.
    Evden içeri girince, 'Hoş geldin çiçeğim' diyebilmektir.
    O kişiyi kördüğüm gibi sevmektir.
    O kördüğüm hep ilk günkü gibi olmalıdır.
    O yandıkça, sen yanacaksın!
    O ağlayınca, sende ağlayacaksın!
    O gülünce, sende güleceksin!
    Sen o, o sen olacaksın.
    Bana göre sevmek 'O kişiyi annen gibi sevmektir'

Bunları yapamıyorsan bırak ümit verme.
    Bunları yapamıyorsan sevme.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 25 Ocak 2017; 19:32:37 >

• İnsanlarla fazla samimi olmamalısın.
    Her zaman bir mesafe koymalısın.
    Elbet mesafe koymayacak "Temiz kalpli" insanlar olacaktır.
    Onların sayıları çok az. Eğer öyle "Temiz kalpli" insanlar tanırsan sakın bırakma.
    Sakın kırma, kötü söz söyleme ve her zaman iyi geçin.
    Hayat çok kısa. Ömür hızla tükeniyor. Bu kısacık hayat için kalp kırmaya değmez.
    İnsanlarla arana öyle mesafeler koy ki, ne haddi aşsınlar! Ne senden vazgeçsinler.
    Her zaman dengede tutman lazım. Hayatı bile dengede tutman lazım.
    Umarım başarılı olursun :)

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 25 Ocak 2017; 19:32:25 >

• Şimdi sen uzaklardasın.
    Hiç olmadığı kadar uzaklardasın.
    Sözcüklerim varmıyor uzaklarına.
    Gözden ırak, gönülden ırak bir yerlerdesin.
    Sen olmayınca çok ıssız İstanbul.
    Sen olmayınca çok sessiz İstanbul.
    En önemlisi ise,
    Sen olmayınca ben çok durgun oluyorum.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 25 Ocak 2017; 19:32:13 >
  • Bu devirde paran yoksa selamın bile zor alınır.
    Bu devirde paran yoksa lafın bile dinlenmez.
    Paran yoksa eğer hal hatır bile soran olmaz.
    Paran yoksa yalnızsın aslında.
    Tek başına yaşamayı öğrenmelisin.
    İnsanların samimi olmadığını öğrenmelisin.
    Parayı kalbine koyan insanların,
    Menfaatleri her şeyden önce gelir.

Olur da zengin olursan,
    Parayı kalbine koyma.
    Senden aşağıda olan insanları küçümseme.
    Muhtaç insanlara yardım et.
    BÖBÜRLENME!
    Yarın mezara girende sen toksun da, o aç mı!
    Haddi aşma.
    Çünkü Allah haddi aşanları sevmez.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 25 Ocak 2017; 19:32:2 >

• Sonsuz bir karanlığın içindeydim.
    Gün yüzüne çıkartıldım.
    Çok korktum. Nereye geldim der gibiydim.
    Korktum ve sonra ağladım.

Bebekken her şey çok güzeldi.
    Hatta çocukken bile.
    Ne zaman büyüdüm o zaman başladı dertler.
    Karanlık dünyama dönmek istedim.
    Kim çıkardı beni karanlık dünyamdan!

İnsanları tanıdım. İyi ve kötü insanları.
    İyilerin sayısı pek az idi.
    Kötüleri görünce tekrar söylenmeye başladım.

Sevmeyi ve güvenmeyi öğrendim.
    Güvensiz sevginin bir halta yaramadığını öğrendim.
    Temeli güven olmayan sevginin boşluğuna düştüm.
    Düştüğüm yerden kimse kaldırmayınca haykırdım.

-YOURMOVE

YOURMOVE Köşesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 25 Ocak 2017; 19:31:48 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.