Şimdi Ara

YKS TAVSİYE / KAYNAK ÖNERİSİ - umitcan.evleksiz - [ EA 1. / SÖZ 4. / SAY 17. / TYT 9. ] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
269
Favori
94.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
134 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam Selin hoca fena değildir ama biyolojide tek bir yere bağlı kalmayın birkaç yerden zaman zaman çalışın ana kaynağınız MEB kitabı olsun ayrıca Google’da biyoloji portalı sayfasından da okuyun zaman zaman. Hoca olarak YouTubeda fundamentals iyidir barış hoca iyidir yani bunlara güvenebilirsiniz o yüzden ayrım yapamam ek olarak kampüsün biyoloji hocasıyla Özer Akgümüşe de bakabilirsiniz. Tyt için Senin Biyolojin iyidir ama ayt için pek başarılı bulmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam ayt biyoloji çalışmaya hangi aylarda başladınız(tahminen)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melomeloo -- 28 Eylül 2020; 9:4:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Melomeloo M kullanıcısına yanıt
    11le birlikte.

• Hocam soru bankasi cozme teknigi nasil olmali ? Mesele matematikte her konudan 2 ser test her gun cozmek nasil olurdu ?

• Salazar Slytherin kullanıcısına yanıt
    O teknik odağı çok dağıtmaz mı? Onun yerine deneme çözülebilir. Çünkü her konudan soru çözebilen birisi deneme de çözebilir doğal olarak. Ben bir iki kitaptan konu konu gitme taraftarıydım ta ki o konuyu gerçek manada öğrenebileyim. Öğrendikten sonra da SB'leri tekrar niyetine çözerdim yine konu konu giderek. Bu süreçte de deneme çözer eksiklerimi tespit etmeye çalışırdım ama matematik adına pek bir şeyi takmamıştım açıkçası. Yanlışım muhtelif yerlerden çıkıyordu çünkü.
  • Hocam sabah ders çalıştığınızı, çok erken kalktığınızı söylemiştiniz. Yaklaşık 3 haftadır ben de bunu uyguluyorum ve gerçekten de çok verim aldım. Özellikle sabah başlayıp öğlenin erken saatlerinde bıraktığımda o arada geçen vaktin beni yormadığını hissediyorum. Ancak sorun şu ki öğlenin geç saatlerinde ve akşam vaktinde hiç bakasım gelmiyor. Siz bir süre yemek için vb. ara verdiğinizde derse geri oturup adapte olmak konusunda sıkıntı çekiyor muydunuz? Akşamları çalışıyor muydunuz?

Bir de bunlara biraz bağımlı biraz da bunlardan bağımsız olarak şunu sormak istiyorum, sizce gece ders çalışmak verimi azaltır mı? Sizin deneyimlerinizi çok merak ettim açıkçası  

• ya benim en büyük sıkıntım süre her denemeye +15 dk verseler mat 35 göreceğim ama özellikle problemlerde istemsizce çok zaman harcıyorum önerebileceğin bir şeyler var mı?

• MustafaTosun kullanıcısına yanıt

Diğer dersleri daha hızlı bitirip matematiğe kalan süreyi artırmak işe yarayabilir

• BAzen dediğiniz gibi akşamları isteğim azalıyordu ya da öğle sonrası uykum gelebiliyordu  Motive eden şey ise görevlerim ve onları tamamlama isteğiydi :)

• Gece ders çalıştığım günler oldu ama genelde bir şeyler yetişmediği için çalışmıştım. Uzun vadede verimsiz olduğunu düşünenlerdenim. Atıyorum ertesi gün coğrafya yazılım varsa ve konu eksiğim varsa çalışırım ama rutin çalıştığım günlerdeki çalışmalarım gündüz yaparım :)

• Bilgi sarmal depar

3d 5 li tyt

3d son prova

Hız ve renk 3 lü tyt genel

Paraf 3 lü tyt

Bilgi sarmal Pusula

Toprak 5 li

Limit avantaj 4 lü deneme

345 6 lı

Alan tyt matematik

345,Endemik,Toprak,3d

Ekle veya çıkar dedikğiniz veya tyt türkçe için öneriniz varmı teşekkür ederim

• Benim çözdüğüm denemelerde birebir neredeyse. Sadece Hız ve Renk denemelerini pek beğenmezdim

• Ben bi dk ölüp geleyim. Öleyim ben. Adam kasımda konularım bitmişti eşit ağırlığa abandım diyor. 4 yıllık çalışma serüveni yazmış buraya. Biz daha sadece mf için düzen oturtamıyoz.

• Hocam böyle 345 ,3D gibi herkesin dediği değilde kıyıda köşe de kalmış tavsiye edebileceğiniz genel denemeler var mıdır ?
  • Up, güzel soru
  • Up
  • Up
  • Pek hatırlamıyorum uzun bir süre oldu. HAtırlamaya çalışıyorum.

Bir kurs merkezinde Rasyonel Yayınlarının dnemelerine girmiştim onlar güzeldi. (Endemik 345 seviyesinde değildir muhtemelen) Sonrasında paket denemelerini de aldım. O çözülebilir. Bilgi Sarmal'ın tüm denemeleri güzel bence. Zorluk seviyesi çok üst olmasa da. Tonguç'un denemelerini beğenmiştim. Toprak'ın denemeleri biraz kolay ama güzeldi. Matematik ve Türkçe'den ziyade sosyal fen kısımları ön planda Toprak'ta. Branş denemelerini mutlaka alın derin. (TYT Sosyal, TYT Fen) Limit'in Avantaj denemesinde saçma bulduğum sorular olsa da genel olarak çözülebilir. Aklıma bunlar geldi

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.