Şimdi Ara

Yine mi Adana? Diyip duruyorsunuz ya Vaktinizi alıcam ama okuyun bi zahmet. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xeobrats

quote:

Orijinalden alıntı: Sacramental

quote:

Adana'da olayları çıkaranların doğudan gelenler olduğunu söylemişti bi abim.Doğrumudur bu?

10 olay varsa 5 i Doğululara ,diğer 4ü 5 i gerçek Adanalılara aittir.Anlayacağın yarı yarıyadır.

Mersin'de 1 hafta önce bir abiyle tanıştım.Adanalıydı ve anlattığında dışardan bakıldığı gibi olmadığını gördüm.Gidip görmek istediğim bir şehir.

Nerelisin sen ?

Mesela diğer şehirlerden Adanaya bakış açısı nedir?

Kardeşim şöyle söyleyeyim,normalde güzel şehirdir Adana.Ama insanları çok karışık olduğu için her an kavga etme potansiyeli vardır.Herkes birbirinin gözünün içine dik dik baka baka yürür.Bu olaylar güney taraflara,çarşısına doğru inince büyük artış gösterir.

Ama gel gör,çok güzel nimetleri vardır.Kebap gibi bici gibi şırdan gibi.Bekleriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Adana'da olayları çıkaranların doğudan gelenler olduğunu söylemişti bi abim.Doğrumudur bu?

10 olay varsa 5 i Doğululara ,diğer 4ü 5 i gerçek Adanalılara aittir.Anlayacağın yarı yarıyadır.

Mersin'de 1 hafta önce bir abiyle tanıştım.Adanalıydı ve anlattığında dışardan bakıldığı gibi olmadığını gördüm.Gidip görmek istediğim bir şehir.

Nerelisin sen ?

Kardeşim şöyle söyleyeyim,normalde güzel şehirdir Adana.Ama insanları çok karışık olduğu için her an kavga etme potansiyeli vardır.Herkes birbirinin gözünün içine dik dik baka baka yürür.Bu olaylar güney taraflara,çarşısına doğru inince büyük artış gösterir.

Ama gel gör,çok güzel nimetleri vardır.Kebap gibi bici gibi şırdan gibi.Bekleriz.

Ben Ankaralıyım.Tanıştığım abi bana olayların hepsi Ankara'nın çin çini gibi Adana'da bir yerde oluyor derdi?Kendi arkadaşlarını gerçek adanalıları anlatınca ülkemizdeki en iyi insanlar olabileceğini düşündüm.

• en elit dediğin yer muhtemelen gazipaşadır orası cono mekanıdır bakmayın lüks yerler olduğuna. ziya paşa ya beklerim yada turgut özal bulvarına ozaman görürsün insanların kalitesini kardeşim.

ayrıca şu alıntıyıda paylaşayım.

"ADANA'' ...
    "Bize GİDEK"dir,
    "Biz de YİYEK'' dir,
    "Biz de KALAK''dır..
    "Ben de para var oğlum sen gel"dir.
    ... ''Beraber dayak yiyip, kahkahalarla seneler boyu hatırlamaktır''
    Sevgidir ''ADANA''...
    İzmirli , İstanbullu gibi denizini boğazını değil, sebepsiz yere seversin ADANA'yı.
    Tıpkı anneni sever gibi karşılık beklemeden.
    Annelerin oğullarını gönderirken "dikkatli ol oğlum" değilde ,
    "Kimseye karışma oğlum" dediği yerdir ''ADANA''
    "Yanında kız arkadaşı var boşver"dir ''ADANA''
    İçindeki Anadolu hamurunu kaybetmeyen tek büyük şehirdir ''ADANA''
    İşte bu yüzdendir ki; sizin orada dost dediklerinize,
    Biz ADANA'da "GARDAŞ" deriz...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Nerelisin sen ?

Ben Ankaralıyım.Tanıştığım abi bana olayların hepsi Ankara'nın çin çini gibi Adana'da bir yerde oluyor derdi?Kendi arkadaşlarını gerçek adanalıları anlatınca ülkemizdeki en iyi insanlar olabileceğini düşündüm.

Sana şöyle diyeyim Ankarada bir tane Çinçin gibi mahalleden burada onlarca var.İşte bu yüzden buralar böyle.

Gerçek Adanalılar kendimizden örnek vereyim çok misafirperver,eli açık,delikanlı,arkadan vurmayan,yerine göre nazik veya kaba olmayı bilen insanlardır.

• Adanalıyım hepsini hergün yaşıyorum.
  • forever Adana
  • ankarada birtek çinçin vardır ama adanada öyle değildir bir sürü vardır o mahallelerden.
    19 mayıs,meydan,denizli,şakirpaşa,yeşilevler,dağlıoğlu,yeşilyuva,saydam,akkapı,hürriyet,levent ve daha birsürü,adananın pislik mahallesidir ama saydıklarımın %60 ı doğu kökenlidir hakiki adanalı değildir .
  • körfez savaşı savaş muhabirleri gibi anlatmışsın,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Nerelisin sen ?

Sana şöyle diyeyim Ankarada bir tane Çinçin gibi mahalleden burada onlarca var.İşte bu yüzden buralar böyle.

Gerçek Adanalılar kendimizden örnek vereyim çok misafirperver,eli açık,delikanlı,arkadan vurmayan,yerine göre nazik veya kaba olmayı bilen insanlardır.

Abi demişti çıkar üstündeki herşeyi git adannanın adamına açım de patlayana kadar yedirirler sana diyordu

• 18 senelik adanalı olarak söylüyorum Öyle demekte haklısınız Burası cehennemden farksız En nezih semtlerden birinde yaşadığım çevremde saçma olaylar görmediğim halde bunu söylüyorum Berbat bir şehir burası :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim ne derse dersin Adana fakir memleketi seviyorum memleketimi.

• Aynen öyle.

• Adanalıyım. Gurur duyuyorum

• Adana Türkiye'nin Mordor`u

• Adam haklı beyler.
  • Adana

• kfadam kullanıcısına yanıt
    2 tane sarhoş alt tarafı vurup bayıltacaksın öylelerini reis acıma hiç

ve ayrıca gece dışarı çıktığınızda mutlaka arabada haydar bulundurun çok sakat var. turgut özal mc donalds da adamın birin bıçakladılar oda yetmeyip demir süpürge sapını sapladıalr adama sabahın 5inde oluyo bu olay
  • Bir de senden yorum bekliyorum. @Zenci Forvet

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanozcete

2 tane sarhoş alt tarafı vurup bayıltacaksın öylelerini reis acıma hiç

ve ayrıca gece dışarı çıktığınızda mutlaka arabada haydar bulundurun çok sakat var. turgut özal mc donalds da adamın birin bıçakladılar oda yetmeyip demir süpürge sapını sapladıalr adama sabahın 5inde oluyo bu olay

Hocam yine duygu cafe de akşam 2 yaya bir araçtaki çocukla tartıştı. Çocuk indi, çocuğa bir iki tane vurdular yere düştü. Yerden kalkarken bıçağını çıkardı adama sapladı sonra arabasına bindi gitti. Gözümün önünde oldu. Dedim ya anlat anlat bitmez.
  • kfadam kullanıcısına yanıt
    kardes çok belalı var adanada ben tekelin orada okudum 4 yıl lisede e5 üzerinde. herkes böyle hayıdır kivre ne baküün ellerinde ince bi zincir sallıyolar 13 paça kot kafada şapka falan böyle acayip tipler var
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.