Şimdi Ara

Yıllık izin hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar iş yerinde 1 yılı doldurup 15 günlük izin hakkımı kullandım. 2017 ye girdikdikten sonra istediğim zaman izin hakkımı kullanabilir miyim? Yoksa 2. yılımı dolduracak olduğum 20 nisan'dan sonra mı kullanabilirim?

• capo di capi kullanıcısına yanıt
    Genelde çoğu işyeri, işe hangi ay girmişseniz o ay gelmeden yıllık izin kullandırmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • defrecmantasyon kullanıcısına yanıt
    Resmiyette böyle mi acaba? Onu net öğrenmem lazım. Ben belki şubatta çoluğumu çocuğumu alıp kar tatiline gitmek istiyorum. Sürekli yaz aylarında izin kullanmak istemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 8 yıldır izin kullanıyorum 1 kere genel duruş olduğunda yıl dolmadan izine cikarttılar.diğerlerinde ay dolmadan izin kullandırmadılar.

• defrecmantasyon kullanıcısına yanıt
    Eyvallah dostum. Bu konuyu bi netliğe kavuşturucam.

• İnsan kaynaklarına sormalısın.

• yıllık ücretli izini hak etmek için her yıl yılını doldurman gerekiyor.Ancak iş yerinde ilk yılını doldurduktan sonra eğer iş yerinde, işyeri uygulaması uygulamasına dönüşmüş erken veya avans izin denilen ama kanunda olmayan uygulama var ise erken yapabilirsin iznini.Yada eğer iş veren uygun görürse erken kullanabilirsin.

ne yazık ki hukuk devleti iddiası olan ülkemizde hukuk şöyle;

NORMALDE yıllık ücretli izin yönetmeliği diye bir yönetmelik var ve işyerinde 100 kişiden fazla çalışan varsa bu kurul izin kullanma dönemlerini belirliyor.bu kurul işyerinde sendika varsa işyeri temsilcisinin seçeceği 2 temsilci ve 1 işveren temsilcisinden oluşur. sendika yoksa seçimle işçi temsilcileri belirlenir. 100 kişiden az ise çalışan sayısı o zaman 1 işveren temsilcisi ve 1 seçimle işçi temsilcisi.
  • İşe giriş gününüz yıllık izninizi yasal olarak hak ettiğiniz tarihtir.
    İşveren bu tarihten önce dilerse size izin kullandırabilir fakat istemezse kullandırmak zorunda değildir.

• Mesele anlaşıldı. Dayatma yapamayız bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capo di capi -- 3 Aralık 2016; 9:20:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.