Şimdi Ara

yılkı at! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: CemUsUs

gecen hafta otoyolun kenarinda ayi cesedi gordum..

haydi bakalim..

Yılkı ayısıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Yılkı atı,sahiplerinin bakamayıp doğaya saldıkları ve belli zamanda geri dönen at-eşek.Daha doğrusu bakamayıp değil de maliyetleri düşürmek adına.Sanırım kışın salıyorlardı baharda geliyordu.

Göçmen kuşlar misali...
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

gecen hafta otoyolun kenarinda ayi cesedi gordum..

haydi bakalim..

Yılkı ayısıdır.

:)

boz ayi yazacaktim ama "bursa'da kutup ayisi ne arar dingo!" diyen biri cikar diye yazmadim
  • Mercedesin ön camından giren at nasıl bir atmış öyle yaa, inşallah araç içindekilere de ata da birşey olmamıştır.
  • ben de orduluyum birkaç hafta önce (gece güvenlikcisiyim) gece yarısı tıkırtılar duymaya başladım ne oluyo derken karayolunun ortasında bi at gördüm hemen kalktım atı yoldan kenara çekeyim bi kaza olmasın derken bi baktım arkasında 5-6 tane daha at, neyse o sırada bi polis devriye geziyomuş hep beraber atları yoldan çıkardık büyük bi kazayı atlatmış oldu sürücüler, çünkü gece yarısı orta refüjde falan otladıkları için sürücüler göremiyor aniden yola çıkarak tehlike yaratıyorlardı.

yine bu sabah 5.30 civarında ani bi fren sesi sonrasında da bi çarpışma sesi duydum, çıkıp baktım ama yakın civarda bişey göremedim, birazdan ambulanslar alan geçti olayın 1km uzakta oldugu görüp gittim, gri renk bi starex yolda dreksiyon hkimiyetini kaybederek yoldan çaprak olarak kaymaya başlamış ve daha sonra kaldırıma çıkıp sağ ön çaprazdan direğe çarpmıştı. belki uyuya kaldı belki de önüne köpek falan çıktı bilemiyoruz.

• quote:

Güzel ve orjinal konu ve de bilgilendirme için teşekkürler arkadaşım.

Bir düzeltmem olacak izninle: Yılkı atı yabani olur.

Sahipleri tarafından salınmış başıboş at-eşekler yılkı atı gibi değerlendirilebilir ama aslında yabani olmadıklarından yılkı kelimesinin tam karşılığı değildir.

Selamlar.

http://tdkterim.gov.tr/bts/

TDK'nın yalancısıyım hocam:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snrdmrbs -- 22 Aralık 2011; 20:20:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grejuva2103

quote:

Sahipleri tarafından salınmış başıboş at-eşekler yılkı atı gibi değerlendirilebilir ama aslında yabani olmadıklarından yılkı kelimesinin tam karşılığı değildir.

Selamlar.

Güzelce bilgilendim.:)

Tekrar eline sağlık arkadaşım.

• yılkı
    Şaşı.

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü

Sorun çözülmüştür arkadaşlar. Hayvan hangisinin gerçek yol olduğunu anlamadan rasgele bi tarafa gidiyor şaşı bakarken. Ne çıkarsa bahtına artık....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: grejuva2103

quote:

Selamlar.

Güzelce bilgilendim.:)

Tekrar eline sağlık arkadaşım.

Her ne kadar TDK öyle dese de yılkı atı yabani olur ülkemizde Afyon ve Antalya da olduklarını biliyorum. Ancak bunlar insanlardan kaçtıkları için yolda tehlike teşkil etmezler. Konu ile ilgili belgeseller izlemiştim, oradan biliyorum. TDK da bazı şeyler masa başında oluyor. Gidip geçmişten günümüze konuyu çok iyi araştırsalar böyle hatalar yapmazlar. Bu konuda “1. anlam 2. anlam” diye ayrıntılı da yazabilirler.

• Abbas Sayar'ın Yılkı Atı adlı kitabı geldi aklıma
  • Kardeş ben de Ünyeliyim, Çarşamba civarlarından bahsediyorsun sanırım. Ben de Samsun'da okuyorum, sık sık gidip geliyorum Ünye'ye.
  • Ben de Orduluyum, yaşasın Orduspor o zaman
    Arkadaşlar öyle bir davranışlar içindeyiz ki, sanki bu dünyada yaşayan tek canlı insanmış gibi davranıyoruz. Benim arabam 200le hiç sarsıntı yapmıyor, sessizce gidiyor, yok 260a kadar görüyor, yok süper yol tutuyor... Arkadaşlar yalnız değiliz bu trafikte. Trafik kuralları herkes için. O yerlerde görüp yüreğimizin burkulduğu hayvanlar için de geçerli. Kurallara uyduğumuz sürece, hayvanlara çarpma olasılığımız da düşecektir. Lütfen kurallara uyalım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.