Şimdi Ara

Yıkın Tabuları Chery Taxim Geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
27.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok böyle bir araç. Ön yargı ile gittim ama yıkıldı hepsi. Bütün tabular yıkıldı.

Dışardan tamamen çakma görünüyor. Her tarafı bi yerden alınmış gibi duruyor ki öyle de. Combo, Doblo, Kangoo, Partner, Berlingo. Aklınıza gelen her modelden esinlenme var araçta.

Bayiye gittiğimde Taxim testine gelmiştim dedim hemen ilgiyle karşıladılar. Araç arkada dediler. Ben plakalı üstünde test aracı yazan bişey beklerken ne geldi dersiniz.

Tepe lambası olan, Chery yol yardım aracı. İşte buyur abi dediler. Oha dedim kaldım. Plakası bile takılmamıştı aracın daha. Yüksek ihtimalle ilk ben sürüyordum aracı çünkü her yer çok temizdi. Daha üstünde bayilerde takılan araç tanıtıcı kağıt duruyordu.

Biner binmez aslında farkediliyor aracın ne olduğu ancak kullanılan malzemesi aşırı dandik değil. Aşırı iyi de değil. Orta şekerin biraz daha düşüğü denir.

Yüksekliği biraz korkutur ticarilerde ama bunda korkutmuyor. Aracın ağırlık merkezi biraz daha aşağıda gibi geldi bana.

Daha sıfır araç olduğu için vitesleri biraz kemikli geçiyordu. Ancak çok rahattı onu belirtiyim. Geri vites 1. vitesin yanında vitesin üstüne basarak geçiyor. Asıl bomba burda. Geri vitese taktığımda TÜRKÇE SESLİ İKAZ YAPTI ARAÇ. Şok oldum resmen içimden hassss dedim.

Duvara yaklaştığımda da sağ sağ diye anons geldi. Sağdan baktığımda duvara baya yaklaşmışım. 2. şok daha.

Nedense kemer takmadım bu araçta. Hepsinde takarım ama takmadım bu araçta.

Gelelim konforuna. Konforsuz değil. Ancak Fransız konforu da beklemeyin.

Biraz hızlı seyir ediyordum. Hafif virajda da öyle devam etti ama araç çizgisinden çıkmadı. Frene basmaya gerek duymadım.

Direksiyon sanırım eski Caddy direksiyonu gibiydi. Ama hidrolikti gerçek hidrolik. Çok rahat hareket ediyordu. Tur zamanları tamdı.

Fiyatını opsiyonlarını sorduğumda 17.000 küsür dediler ve tek donanım. Şu an için ticari amaçla alınası bir araç. Kim alır demeyin. Test edin anlayacaksınız.

Bagaj kısmı çok büyük. Zaten aracın fazla yüksekliği olmadığı için uzunluğuna vermişler.

oturma pozisyonu görüş alanı çok iyiydi ancak arkayı görmeniz fileden dolayı biraz sıkıntı olabilir.

Teste benimle beraber gelen adamla biraz muhabbet ederken bayi sahibi geldi. Adamın biri Caddy'i vermiş ve Taxim almış.

Bu arada unutmadan bu araçta far sensörü var ve araçta XENON far mevcut. Servisin içine aracı parkedeceğim zaman karanlık geldi birden ve otomatik olarak yandı farlar. İlk çalıştırdğımda da kendiliğinden yandı.

Hazır buraya kadar gelmişken Avensis de test ediyim dedim ama diğer testim başka konuda.

Okuyup yorum yapan herkese teşekkürü borç bilirim.

Bayideki aracın fotoğrafları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 18 Mart 2009; 21:30:13 >

• Maşallah testleri 1. ağızdan dinliyoruz artık
    Hadi hayırlısı

Türkçe uyarılar güzelmiş.
    Bir de sanırım o merkez kaç kuvveti dediğin aslında aracın ağırlık merkezi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Screamer

Maşallah testleri 1. ağızdan dinliyoruz artık
    Hadi hayırlısı

Türkçe uyarılar güzelmiş.
    Bir de sanırım o merkez kaç kuvveti dediğin aslında aracın ağırlık merkezi

Heh işte aklıma gelmeyince birden öyle bişey yazdım ne hikmetse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 2 Mart 2009; 19:26:09 >
  • Çin'li araçların güvenlik eksiklerine dair şüpheler var zaten. Tabu deyince ben de bunu yıkan bir test verisiyle karşılaştın sandım.
  • çin mallarına önyargı hep üst düzeylerde olur zaten. ama bu araç bence iş yapar TRde. chery nin diğer 2 aracının yapmaması çok normal ama bu kesinlikle satılır alan da çok çıkacaktır. bakalım zaman gösterecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilker67

Çin'li araçların güvenlik eksiklerine dair şüpheler var zaten. Tabu deyince ben de bunu yıkan bir test verisiyle karşılaştın sandım.

Onlarda yıkılacak bi gün elbette. Ancak bu araç gelmeden ben dahil bir çok kişi kötü yorum yapmıştı. Test ettikten sonra o kadar da kötü olmadığını gördüm.
  • yoğun ironi barındırıyor.
  • Öncelikle klavyenize sağlık. Hiç çin malı bir arabaya binmedim ancak bu konuda oldukça önyargılıyım. Ben pekçok çin malı motosiklete bindim ve bir daha binmemeye yemin ettim neredeyse. Hele güvenlik konularına hiç girmeyeceğim. Güzel ülkeme 5000 TL ye çin malı araba gelse yine alıp binmem açıkçası. Ama elbette her düşünceye saygım sonsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multraslan -- 2 Mart 2009; 19:43:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: multraslan

Öncelikle klavyenize sağlık. Hiç çin malı bir arabaya binmedim ancak bu konuda oldukça önyargılıyım. Ben pekçok çin malı motosiklete bindim ve bir daha binmemeye yemin ettim neredeyse. Hele güvenlik konularına hiç girmeyeceğim. Güzel ülkeme 5000 TL ye çin malı araba gelse yine alıp binmem açıkçası. Ama elbette her düşünceye saygım sonsuz.

Güvenlik konusuna ben hiç girmedim bile çünkü biliyoruz hepimiz ne kadar dandik olduklarını.
  • bende ınceledım bu aracı boylesı bı araba olamaz bunun fıyatı 10 bın ytl cıvarı olsa hakkettgı fıyat olur arkadaslar yuruyen teneke heryerını ınceledım sadece kapı sesı bıle yeter ne olduguna dıreksıyonu plastık oyuncak gbiydı bence chery alınması ıcın baya bı yol katetmesı lazım....
  • ünal motor olarak hangi seçenekler var .
  • Sokakta herhangi birine Caddy'yi verdim bunu aldım desem temiz bir dayak yerim heralde Kolpacan geldi bana biraz ama neyse.

Ünalcım sağolasın test için. Devamını bekliyoruz.
  • Şirketler için alınabilir bence fiyat açısından
  • quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

ünal motor olarak hangi seçenekler var .

Abi sitesinde sadece 1.6 görünüyor tek motor tek donanım.

Rica ederim Coşkuncum. Sen sakın verme Caddy'i O araba seninle bütünleşti Caddy dendiğinde akla sen sen dendiğinde Caddy akla geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 2 Mart 2009; 20:33:50 >
  • Hala tutan Çin aracı göremedim ben bilemiyorum,içine de binmedim gerçi...
  • Emeğine sağlık teşekkürler testlerin devamını bekliyoruz..
  • Burda 13 e sıfır ticari veriyolar,Geely bayisinde.Ama araç Geely mi bilmiyorum.
    Ünal kardeşim tüm incelemeler için sağolasın.Hele C serisi çok hoşuma gitti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaf_kaftr

Burda 13 e sıfır ticari veriyolar,Geely bayisinde.Ama araç Geely mi bilmiyorum.
    Ünal kardeşim tüm incelemeler için sağolasın.Hele C serisi çok hoşuma gitti.

Araç Chery ancak geely 15.000 YTL olarak gözüküyor web sayfasında belki piyasada daha ucuz olabilir

http://www.geely.com.tr/fiyatlar.php

geely mercedese benzeyen aracıyla güzel gözüküyor
  • güzel güzel artık testler 1. ağızdan çok çok teşekkürler Ünal Korkmaz bilgilerinden şimdi avensise bakyorum
  • emeğine sağlık teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.