Şimdi Ara

Ygs tüm derslerden 1 soru bankası bitirdiginde kac net civarı yaparsınız ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
3
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YGS için kitap bitirmenin hiç önemi yok. İster bir dersten 3 kitap bitir, 1 tane bile kitap bitirmemiş kişi seni geçebilir. YGS hem şans hem de temel olduğu için 'kendini tanıma' işi. Benim temelim iyi kendime güveniyorum diyebiliyorsan, çok az çalışsan bile iyi derece yaparsın. Ha son sene hiçbir şey bilmeden çalışıp fena olmayan bir derece yapılamaz mı? yapılır. Ama zaman kaybı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roanapour

Hocam sana bişey söyliyim ne kadar çözersen çöz sınavda istediğin gibi olmıcak süren yetmicek çoğu kişi bildiği yapabileceği halde süreden yapamadı heyecan yapıcan oyüzden bu durumlara kendini hazırla deneme çözerken hızlan unutma sınavı kazananlar hızlı olanlar tüm soruları yanıtlıyabilenlerdir

Olmazsa sağlık olsun seneye birdaha gireriz 👨🏿

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Roanapour R kullanıcısına yanıt
    Olmuycak yetmiycek diyerek o arkadas üzerinde nasıl bir etki bırakmaya çalışıyorsun ?

• Etkiyöe alakası yok benim lafımdan etkilenmez umarım ben sadece tedbir almasını istedim abartmamak lazım

• Kaçınci sınıfa geçtim dostum ?

• Asıl sınav için yorum yapmazsam, normal bir ogrenci 125 ,dikkati çok yüksek bir ogrenci 133 civarı yapar denemelerde,
    Ama tek kitap bitirip ygs ye girerse 100 e kadar düşebilir hatta 2 kitap bitirse bile..ama taktik calisirsan yaparsin Asıri çalışmak değil farklı soru tipleri çalışmak önemli,fende ders kitabı önemli,türkcede farklı paragraflar ,osymnin yaptigi başka sınavların türkce soruları önemli ...

Benim önerilerim bunlar,bunlari yaparsan dert etmens gerek kalmaz,,artık eski tarz değil ygs,yani son 3 yıl benziyor ama daha öncekilerden daha ilhinc sorular geliyor ,bunu sadece ben değil birçok insan söyleyebiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalenderane -- 26 Haziran 2015; 22:57:45 >

• Ugurrunlu U kullanıcısına yanıt
    Bak kardeşim 2 yıl hazırlanmış biri olarak benden sana tavsiye. YGS için bir sürü soru bankası bitiriyim kafasında olma. YGS tamamen hız ve şans sınavı çok bilgi ile alakası yok. YGS de başarılı olmak istiyorsan sürekli deneme çözeceksin 160 soru mu sen 110-120 dakikada tüm soruları bitireceksin. Önemli olan hız. Yapamayan yetiştiremediği için yapamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ugurrunlu

quote:

Orijinalden alıntı: gtrgergreerg

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gtrgergreerg

kardeşim çok fazla ygs ye yüklenme lys temellerini at lys çok çok daha önemli ve kolay olur senin için ygs zaten yıl içinde bitirlir ha bu arada önemli olan çok kitap bitirmek değil sınav anı sakin olmalısın vede alışık olmadığın çok soru gelecek onlara dikkat etmelisin

Yazın ygs okul başlayınca lys nasıl ?

evet en geç kasımın başında başla lys ye hatta türev integralle başla bence..

Türev integral icin hangi konu temelin sağlam olması lazım hocam bide hangi kaynak önerirsiniz .(trigonometrim iyidir )

bi kere trigonometrin ve fonksiyonların çok sağlam olması lazım bide çarpanlara ayırma (integral için özellikle) sana önerim finalin mavi kitabıyla başla fem karakök ve palme soru bankalarınıda ilerleyen dönemlerde biter gelen 10 soruyu zamanında yeterse rahatlıkla yaparsın :))

• 3 kaynak 1600 kusur sayfa soru mat 31 net yaptım heyecandan ama sakınlık onemlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: RiigorM

Kaçınci sınıfa geçtim dostum ?

12.sınıf hocam

• Konuların da tamsa eğer 120'ye kadar yapabilirsin. Daha fazlası için 3 kat falan çaba gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: o00rapper00o

Konuların da tamsa eğer 120'ye kadar yapabilirsin. Daha fazlası için 3 kat falan çaba gerek

120 az degil mi baya ?

• quote:

quote:

Konuların da tamsa eğer 120'ye kadar yapabilirsin. Daha fazlası için 3 kat falan çaba gerek

120 az degil mi baya ?

120 az bir net değil ana derslerin 120 net olsa 10-20 bin geliyor zaten. Ama 120den 130a 140lara çıkmak zor. Konular eksiksiz olmalı, normal denemelerde en az 15dk artırıyor olman gerekir. Bir anda sonuç bekleme sen çabaladıkça adım adım yükselecektir puanın ve sıralaman
  • hic kitap bitirmedim yarilamadim bile (turkce sosyal hic cozmedim)
    70k ya girdim bitirirsen birer tane 20-30k falan olabilir.

• quote:

quote:

quote:

120 az degil mi baya ?

120 az bir net değil ana derslerin 120 net olsa 10-20 bin geliyor zaten. Ama 120den 130a 140lara çıkmak zor. Konular eksiksiz olmalı, normal denemelerde en az 15dk artırıyor olman gerekir. Bir anda sonuç bekleme sen çabaladıkça adım adım yükselecektir puanın ve sıralaman

Siz kac net yaptınız ve yazın nasıl bir program izlediniz ?

Mezunken 43kydı. O sene girdim, yarı burslu okuyordum. Hem beğenmedim, hem burs kesildiğinden dolayı tekrar girdim bu yıl. Ygs daha kötü geldi (1,5 ay kala böyle bir karar aldım) Lys'ye birlikte yine aynı seviyede bir sıralama gelecek (pek de memnun değilim istediğim son bölümün sınırındayım)

Ygs önemli ama değil. Ne demek bu diyecek olursan... Ygs'den sonra düzgün şekilde çalışırsan sıralamanı koruman pek de zor değil. Yükseltmek için daha da fazla çalışman gerekiyor. O yüzden Sana önerim yazın "LYS'Yİ" bitirmen. Ve sanki yazın sonunda lys'ye girecekmiş gibi bitirmen. Anlayarak, not alarak... Lys halletmek sana zaten YGS'yi zaten yaptırır. YGS için zaman önemli. Deneme üzerinden eksiklerini görerek, kısa sürede bitir. Bol soru çöz. Çözemediklerinin 'hepsini' öğren. Bu çıkmaz falan kesinlikle deme. Çıkmış soruları bitir. Gerisi deneme. Ve ygs döneminde bile her hafta bir gün lys'ye zaman ayır.

Kendine göre bi program olmalı. Verimli çalışmakla boş boş gezmek ya da aşırıya kaçmak arasındaki çizgiyi iyi ayarlarsan rahat rahat halledersin

• YGS de sadece matematik çalışıp girdim ygs1 42k ygs2 46k geldı matematıkte problemlere hıc çalışmadım ozel bı yetenegım vardı problemlere karşı ama lys emek işi lysde sıvadım lys çalışmadan olmuyor :)
    11.sınıfta yatmadiysan en azından 1 tane ygs matematik temeli atıp sb bitirmediysen 120 zor olur.Ama çalışırsak yaparsın bu kitap okumalısınız turkcedkei paragraflar için ama bu kitap okuma işi sadece 1 yıl okuyup ygs için okumakla olmuyor hocalardan duyduğum kadariyle en az 2 yıldan beri duzenli kitap okuyanlar başarılı olabilir.
    İnşallah basarirsin pes etme soruların peşine düş 10 defa sor in anki olur . :)

• Ygs yi çalışarak yapabiliceğinizi sanıyorsanız biraz salaksıız.Ygs gibi bibir sınavda iyi yapanlar pratik zekasın iyi olup zamnınını iyi değerlendirenlerden çıkar
  • Ben sene basinda 16-17 net yapiyordum ygs mat simetri 1.kitabj bitirdim sadece 28.5 net yaptim ygsde matematikten, sadece calisti! Sey simetri birinci baska hic mat denemesi vs. Cozmedim ama ilkokul temelim saglamdi ondan yuksek yapmis olabilirim not: geometride calismadim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.