Şimdi Ara

YGS sohbet+paylaşım (2014ygs] (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.220
Cevap
31
Favori
41.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim sabahlamama annem izin vermiyor o yüzden ezan okunana kadar çalıştım ezandan sonra yattım şimdi kalktım. Türkçeden geçen sene başladığım bir kitap vardı, paragraf testini bitirdim.
  • yaa off ebob ekok yapamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay anasını ben 2012 eylül de başladım ders çalışmaya günde maksimum 2 saat çalışarak ilk 20 bin'e girdim mf'den yıldız teknik elekrik müh. yazdım. %99 tutacak. sizin gibi çalışsam ilk 300'de olurum kesin. :))

bu kadar kasıp kompleks haline getirmeyin. yoksa yapacagınızdan da kotu yaparsınız.
  • Beyler bu soruları nasıl çözeceğiz? Basit biliyorum ama ilk kez fizik öğreniyorum

YGS sohbet+paylaşım (2014ygs] YGS sohbet+paylaşım (2014ygs]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frederchopen -- 14 Temmuz 2013; 16:19:36 >

• İlk soruda şöyle: şimdi ilk önce a ve b vektörlerini al onların toplamı cye eşit oluyo ayrıca elde 1 tane daha c olduğu için cevap 2c eğer c nin yönü ters olsaydı cevap 0 olurdu çünkü birbirlerini götürürler.

2. sorunun cevabı hepsi eşit mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EllisNeptune -- 14 Temmuz 2013; 16:26:16 >
  • 1. Soruda a ve b vektörü ucuca birleştirilmiş. Başalngıçla bitişi birleştirince c oluyor. 1 tane c de zaten var. O zaman 2 c 2.soru biraz flu çıkmış. Şekileri tam anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cruck

quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

YGS sohbet+paylaşım (2014ygs]
    Beyler şu soru aklıma takıldı nasıl çözücem önceki çözümlere baktımda anlayamadım?

Şıklardan gidebilirsin.90 sayısını düşün.8! tabanında yazarsak 0 sayısı 8! üssü 0 x 0 'dan dolayı 0 gelir.9 sayısını ele alalım 9X8! =9! çıkar.9!+0=9!

• quote:

Orijinalden alıntı: EllisNeptune

İlk soruda şöyle: şimdi ilk önce a ve b vektörlerini al onların toplamı cye eşit oluyo ayrıca elde 1 tane daha c olduğu için cevap 2c eğer c nin yönü ters olsaydı cevap 0 olurdu çünkü birbirlerini götürürler.

Evet, hepsi eşit
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_____can

quote:

İlk soruda şöyle: şimdi ilk önce a ve b vektörlerini al onların toplamı cye eşit oluyo ayrıca elde 1 tane daha c olduğu için cevap 2c eğer c nin yönü ters olsaydı cevap 0 olurdu çünkü birbirlerini götürürler.

Evet, hepsi eşit

İlk sorudaki yöntemi kullandım. Üçgende b ve cyi toplarsak a ya eşit olur elimizde de 1 tane daha a olduğundan R1=2a olur.
    Karede x y ve z nin toplamı a'ya eşit olur eldeki diğer a dan R2= 2a.
    Altıgende k l m n p vektörlerinin toplamı yine a'ya eşittir diğer a dan dolayı R3 de 2a olur.

Yani okların hepsinin yönü aynıysa birbirini sıfırlar. Eğer vektörlerin toplamını isterse oklara ters yönlü bi vektör çizilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by_____can

quote:

Evet, hepsi eşit

İlk sorudaki yöntemi kullandım. Üçgende b ve cyi toplarsak a ya eşit olur elimizde de 1 tane daha a olduğundan R1=2a olur.
    Karede x y ve z nin toplamı a'ya eşit olur eldeki diğer a dan R2= 2a.
    Altıgende k l m n p vektörlerinin toplamı yine a'ya eşittir diğer a dan dolayı R3 de 2a olur.

Yani okların hepsinin yönü aynıysa birbirini sıfırlar. Eğer vektörlerin toplamını isterse oklara ters yönlü bi vektör çizilir.

Teşekkürler ..

• Teşekkür ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: nergiz_ea

quote:

Orijinalden alıntı: alpbor

quote:

Orijinalden alıntı: Bilâl

Bugün saat 7.15 gibi yattım ama değdi.

Biliyorsunuz dün 36 test ve 89 çıkmış soru çözmüştüm.

Bugün 46 test çözdüm ve kitap bitti :)

testler 5 soru falan mı

NE kadar sürede çözdün ? O gayret nasıl geliyor anlatsana biraz

Sanırım bana sormuşsun ama arkadaşı alıntılamışsın

Neyse pm den sormak istediklerini sor cevaplayayım burası müsait değil

• Ben EA öğrencisiyim ne yapayım sadece mat 1 mi bitireyim bazıları ygs tümünü bitir EA öğrencisisin rahat bitirirsin bu yaz diyorlar sizce doğru mu nasıl yapmalıyım ?
  • 1 haftadan fazla çalışan yapar bu işi.Ama manyakmısınız sahura kadar dersmi çalışılır çalışssanızda bi işe yaramaz.Ramazandan sonra adam gibi günde 4 saat çalışın doğuştanda sınav yeteneğiniz varsa en kral yere gidersiniz
  • Arkadaşlar inşallah hedeflerimizi kazanırız bende dershanenin .calışma programına uymaya çalışıyorum ancak kafamı tam anlamıyla derslere odaklayamıyorum sizde bazen bu sorunu yaşıyorsanız nasıl konsantre oluyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: meşhurkeladam

Arkadaşlar inşallah hedeflerimizi kazanırız bende dershanenin .calışma programına uymaya çalışıyorum ancak kafamı tam anlamıyla derslere odaklayamıyorum sizde bazen bu sorunu yaşıyorsanız nasıl konsantre oluyorsunuz

Şahsen ben hayallerimi düşünüyorum. İleride yapmak istediklerimi sadece kazanınca olacağını düşünerek kendimi motive ediyorum. Bu artık çok klasikleşmiş bir şey olsada kendimde işe yaradığını düşünmekteyim

• Beyler 2014 ygs-lys için sınav sisteminde bir değişiklik varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reclamation

Beyler 2014 ygs-lys için sınav sisteminde bir değişiklik varmı?

Sınav sistemi 2015 yılında değişecekmiş

• Mezuna kalırsak yandık o zaman
  • quote:

Mezuna kalırsak yandık o zaman

Allah gerek etmesin. İnşallah öyle bir şey olmaz..

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.