DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
YGS İle 4 yıllık bölümler
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3
Cevap
0
Favori
2.106
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> YGS/LYS >> YGS İle 4 yıllık bölümler
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      13 Mesaj
      30 Ocak 2013 15:28:51 Konu Sahibi
      Selamlar.
      Arkadaşlar aklıma bir şey takıldı. Çok araştırdım fakat net bir bilgi bulamadım.
      Sadece YGS puanı ile alan 4 yıllık bölümlerin kontenjanları öncelikle meslek liselerinin mi ? Yani 2 yıllıklarda böyle bir durum olduğunu biliyorum ama 4 yıllıklar içinde mi böyle bir durum var ?
      Ayrıca diğer bir sorum ise meslek lisesi öğrencilerine 4 senelik YGS bölümlerine girişte ek puan veriliyor mu ? Ben düz lise çıkışlıyım ve YGS ile 4 yıllık bir bölümü düşünüyorum. Şansım meslek lise öğrencileri yüzünden azalıyor mu yoksa herkes eşit mi?

Çok teşekkürler

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

Helikopterler , ben terlemem.
    • Binbaşı
      1549 Mesaj
      30 Ocak 2013 16:35:51
      ygs puani ile alan 4yillik bolumlerde meslekliselilerin onceligi yok fakat 25 puan civari ek puan geliyor onlara...ayrica ilerde devlet kadrolarinda terfi islerinde; lys puaniyla girenler ygs puaniyla girenlerden oncelikli olacak... bunun disinda bence; kagit uzerinde ygs konulari kolay,lys konulari ise zor gorunse bile rakip sayisi,sorulan sorularin zorluk kolayligi dusunulurse ve her iki sinavdada ortak,baglantili konular da hesap edilirse, lys agirlikli calismak cok daha avantajli ve kolay olan yoldur

|
      |

Vikings
      Hail Earl Ragnar!
    • Yüzbaşı
      920 Mesaj
      30 Ocak 2013 17:38:46
      quote:

Orijinalden alıntı: Sky_Lab

Selamlar.
      Arkadaşlar aklıma bir şey takıldı. Çok araştırdım fakat net bir bilgi bulamadım.
      Sadece YGS puanı ile alan 4 yıllık bölümlerin kontenjanları öncelikle meslek liselerinin mi ? Yani 2 yıllıklarda böyle bir durum olduğunu biliyorum ama 4 yıllıklar içinde mi böyle bir durum var ?
      Ayrıca diğer bir sorum ise meslek lisesi öğrencilerine 4 senelik YGS bölümlerine girişte ek puan veriliyor mu ? Ben düz lise çıkışlıyım ve YGS ile 4 yıllık bir bölümü düşünüyorum. Şansım meslek lise öğrencileri yüzünden azalıyor mu yoksa herkes eşit mi?

Çok teşekkürler

meslek lisesi önceliği yok ama OBP sistemi gelince az da olsa avantajalrı oldu. Ek puan alıyorlar bide lys girmeni tavsiye ederim.

|
      |

• Er
      13 Mesaj
      30 Ocak 2013 18:09:16 Konu Sahibi
      Hepinize çok teşekkür ederim.

|
      |

Helikopterler , ben terlemem.
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.