Şimdi Ara

Yerli uçan araba CEZERİ ilk kez uçtu! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
0
Favori
8.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adı "CONİCAR" yapanda Elon Musk ... olsaydı şimdi aşşaaaağılık kompleksi olan bir sürü insan şurda ne yorumlar yapmıştı..

Ama gel görki adı sanı bizden SELÇUK diye birinin BAYKAR diye yerli bir firmanın yaptığını görünce hemen itin ...ötüne sokmaya çalışmak bizdeki bit yavrularına münhasır bir durum.

He bu uçan basit bir drone 4 tane elektrik motorunu eline herkes yapabilir ...

• quote:

Orijinalden alıntı: venomboy_85

3 Yedekli Tam Otonom Uçuş Sistemi

Teknokedi öğren sonra gel  

Az laf çok iş.

Kaç dk uçuyor bu? İstanbul İzmir yapıyor mu? Bana bunu söyle

Uçan araba üretilmesi yeni mevzu mu sanıyorsun. Uzun mesafeli araçlar bile yapıldı bu şekilde kanatlı olarak VS

Sivil havacılık alanı bu. Bir arza yaptığı an kafana yolda şu aracın düştüğünü hayal et

Neyse 14 yaşında ergenler ile konuşulmaz

Adamın haberi yok şuan parrot drone uçurmak bile yasak. Bu araç seri üretim olacak uçarak gidecek sanıyor zaar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VerumTR

Üretim adına bir yerlerden baslamazsan dediklerinin hiçbiri gerçekleşmez . İşsizlik ve ekonomi vergi geliri dışında bir kaynağın olmazsa düzelmez .

Vergi dışında kaynaklar vardı zaten. Hem de bol miktarda. Türkiye'yi karış karış satıp, ekonomiyi dış mudahaleye karşı savunmasız bırakıp, ülkeyi vergi gelirine muhtaç edenlerin yaptığı veya yapacağı hiçbirşeye inanmıyorum şahsen. Akp ne olduğunu gösterecek kadar iktidarda kaldı.

Bu kardeşimize yetkiyi verdik ebemizi yıllar sonra tersten gördük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Kaç dk uçuyor bu? İstanbul İzmir yapıyor mu? Bana bunu söyle

Uçan araba üretilmesi yeni mevzu mu sanıyorsun. Uzun mesafeli araçlar bile yapıldı bu şekilde kanatlı olarak VS

Sivil havacılık alanı bu. Bir arza yaptığı an kafana yolda şu aracın düştüğünü hayal et

Neyse 14 yaşında ergenler ile konuşulmaz

Adamın haberi yok şuan parrot drone uçurmak bile yasak. Bu araç seri üretim olacak uçarak gidecek sanıyor zaar.

Alıntıları Göster

Ne güzel ad hominem yapıyorsunuz, direk 14 yaşında ergenleri yapıştırmışsınız.

Bugünden yazılımı, üretim hatları geliştirilecek ki gelecekte batarya teknolojileriyle birlikte markete hızlı bir şekilde girilebilsin. Size göre farklı düşünceleri olan herkes 14 yaşında mı?

• Bir şeyler yapılıyor işte bari bunu eleştirmeyin.

Neymiş ithalmiş yabancı ülkelerden çalıntıymış vs.

Ya çalsın da öğrensinler bari karışmayın. Çin şuanki haline nasıl geldi 20-30 sene önce çakma aşırı dandik ürünler yaparlardı. Amerikan japon ürünlerinin birebir aşırı dandik çakmasını yapa yapa öğrendiler şimdi kendi şirketleriyle dünyaya hakimler.

Bir işi bilmiyorsan ilk kez yapıyorsan illaki birilerinden etkileceneceksin sonra gerekli bilgi birikimin olunca zaten özgün ürünler çıkar

Ülke de yapılan bir kaç iyi iş var bari onlara karışmayın

• teknoCat kullanıcısına yanıt

Argümanlarımın çoğunu bu aletin uçan bir alet olduğunu dile getirerek çürütmeye çalımsısın. Helikopterler farklı bir gezegenin ulaşım aracı mı? Argümanların helikopterler için geçerli değil mi?

Şehir içinde ilk etapta problemler yaşanacağı doğru lakin ilk etapta şehirlerde uçuş olması şart değil, şehirler arasından başlanıp yeterli veri elde edilir. Bu veriler bir ML beslenir ve yavaş yavaş, oluşacak kazalardan da tecrübe edinerek, gerekli yönetmelikler oluşturulur.

Bende onu diyorum ortada bir istatistik yokken bunların kazaları daha ölümcül olur veya bunlar daha fazla kazaya katılır demek kafadan atmaktır.

Sürekli TR 'ye geçirmişsin ama ben aşırı milliyetci değilim, beni burda sevindiren Türkiyede böyle bir aracın üretilecek olmasıdır. Bu yan sanayi, istihdam(mavi yaka, yazılımcı, pazarlamacı, ve daha yüzlercesi), marka değeri, inovasyon demek.

Ayrıca Türkiye'de ne durumda bilmiyorum ama Amerika'da Federal Havacılık Bürosu geçen sene lojistik dronelarının hava trafiğine çıkması ile ilgili yönetmeliklerini yayınladı. PAV lar içinde bu yakındır.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.