Şimdi Ara

Yerel Diskler Sürekli Kayboluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    M2 SSD'de Windows kurulu.
    240 GB SATA SSD.
    120 GB SATA SSD.
    1 TB HDD.
    Ara sıra yerel disk çıkarıldı(ya da takıldı) hatası sağ alt tarafta beliriyor. Bazen bilgisayarıma baktığımda hatayı vermesine rağmen hepsi gözüküyor bazen M2 SSD ve HDD kalıyor bazen de bir tane SATA SSD kayboluyor. 1809 sürümünde de böyle idi 1903'de de böyle. 3 SATA depolama birimi, SATA 4, 5 , 6 portlarına bağlıydı. Dün akşam 1, 2 ,3'e taşıdım ve bir kez hata verdi yerel disk F kayboldu diye. Ardından hemen bilgisayarıma baktım, hepsi yerinde duruyordu. İntel RST yüklüydü onda da böyleydi.
    BIOS ve Windows güncel.
    Mesela yerel disk F takıldı dedikten sonra üstüne tıklıyorum ve bana sanki flash bellek takmışım gibi seçenekler sunuyor. Dosyaları görüntülemek için tıklayın gibisinden.
    Böyle olunca disk(ler) disk yöneticisinde ve aygıt yöneticisinde de görünmüyor.
    Böyle oluyor.

Mesela Battlefield 5 oynarken HDD kayboldu. Oyundan çıktım belli bir süre sonra HDD geri geldi.
    PC'yi açtığımda hepsi duruyor.

Yerel Diskler Sürekli Kayboluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozizi -- 1 Ekim 2019; 0:18:17 >

• güncel
  • Güncel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı şey benim başıma geldi.önce 2 yedek disk bir görünüyor bir görünmüyordu.daha sonra da c diski görünmedi.
    tam 3 tane 7-8 yıllık wd hdd.
    Reboot.....uyarısı verdi 2 satır uzunluğunda.
    bazıları sata data kabloları
    gevşemiş veya kalitesiz olabilir diyor.yeni kaliteli sata kabloları bir dene.
    ama şu adam ne diyor bak:https://www.youtube.com/watch?v=dt4M9b9L2EI

altyazıyı turkçe aç dinle.3 cü dk.da hdd yi açıyor ve silgi ile siliyor.disk çalışıyor.ama 8.dk.da artık bu disklere
    güvenmeyin diyor,hemen yedeğini alın diyor.

ben denedim.yalnız hdd vidalarını sökmek için TX 8 tornavida alman lazım.ben bauhaus tan bir ay önce 22 liraya
    aldım.şöyle birşey :https://www.bauhaus.com.tr/hirdavat-el-aletleri-cesitli-tornavidalar-ve-setleri/wera-wera-335-0-6x3-5x105-mm-duz-tornavida-21118197

ama bu değil.hdd yi yanına al.tornavidalar birbirine çok benziyor.görevli arkadaş uygun tornavidayı bulana kadar 4-5 tane tornavida değiştirdi.

sakın ucuz tornavidalardan alma,pişman olursun.bazı vidalar öyle sıkıştırılmış ki bir türlü açamıyorsun.hatta bir tanesini 2 bilgisayarcıya götürdüm,onlar da açamadı.beni biri nalburcuya gönderdi.adam penseyle açılmayan vidayı döndürdü, açtı.

ben 3 diskimi açıp silgiyle sildim.ikisi çalışıyor.biri yine görünmüyor.onu yine silgiyle sileceğim.
    Bakalım ne olacak?

son birşey söyleyim.ileride hdd ni çöpe atacaksan vidalarını çıkar.bir kutuda sakla.galiba piyasada bulunmuyormuş.

inşaallah dediklerim işine yarar.

• sorun devam ediyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.