Şimdi Ara

Yeniden Altyapı çekilmesi hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam dostlar, Dün aşırı yüklü bir tır mahallemizden geçerken tahta telefon direğini kırdı. Bir kaç apartman ile bizim internetimizde gitti. Bugün inceleme ekibi geldi kablo aktarması yapmalarına rağmen sinyal sağlayamadılar ve altyapının yenilenmesi gerektiğine kanaat getirdiler. Sorduğumda bağlantısı kopan apartmana fiber net gelebileceğini söylediler ancak benim müstakil yapım için sorduğumda gelmez, orası apartman burası müstakil yapı dediler. Bu ne demek anlamadım. Ama üstün körü bağlantımın iyileşeceğini söyledi sanırsam. Daha iyi bilenlere sorum; Yarın hasar ekibi gelecek ve bağlantımı yeniden kuracaklar. İnternet hızında UP ve Download hızlarımda bir değişiklik olacak mı? Fiberi evine getirmek için yapabileceğim bir şey var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• apartmanlara fiber çekerken mahalleye bir tane de tip-7 kabin koyabilirler koyarlarsa vdsl2 üzerinden uzaklığa bağlı olarak 50-100 mbps hızlar alabilirsiniz.

• Umarım öyle olur da 8 Mbps hızdan kurtuluruz. Yoksa da başka nasıl bir yol izleyebilirler bilmiyorum.

• Bölgenize bakan tt müdürlüğü ile konuşun ek ücret karşılığında binaya fiber çektiklerinde sizin binanıza da fiber çekerler

• Parası ile yaptırabilir miyiz yani bunu?

• 4L4F kullanıcısına yanıt

Parasını verirsen evine fiberi değil serverları bile getirirler  

• 4L4F kullanıcısına yanıt

Ücretli proje olarak fiber çektirebilirsiniz ancak maliyeti ne kadar bilemiyorum. Bunun yanı sıra eğer binanız veya bölgeniz fiber yatırım programı içerisinde ise, kendileri de ücretsiz olarak sağlayacaklardır fiberi.

• Kendileri altyapımı yenilediler, aktif 80Mbps olarak hizmetimi sürdürüyorum teşekkürler arkadaşlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.