Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam neden boyle yapiyor alet? 8bit videoyu 8bit gostermeyecekse auto ayarinin ne anlami kaliyor? Gecen dizi izlerken ben de fark ettim. Butun ayarlarim autoda. Tv dizisinde output olarak 12bit 444 yuv gosteriyor. 8 bit dizi yahu dolby vision degil bir sey degil 12 bit nereden cikti. İlginc bir alet. Cok isinamadim acikcasi. Goruntu kalitesi de 1080plerde ne yazik ki shielddan geride. 3.gen shieldin ciktigi gun(eger cikarsa) zidooyu satmayi dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu daha önce defalarca tartışıldı. Zidoo böyle bir durumda içeriğe göre değil, tv nin özelliğine göre hareket ediyor. Bende Sony xf9005 tv var. 1080p filmler de olsun 4K filmler de olsun zidoo hepsinde 10 bit YUV444 olarak gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 2 Haziran 2019; 19:39:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fotoğraflardaki ayarlar ne için acaba?
    Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )
    Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

• İyi bayramlar zidoodaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Sağlık , huzur ve mutlulukla geçmesi dileğiyle cümleten iyi bayramlar arkadaşlar...

• arkadaşlar bi sorum olcak benim lg 4k tv de 4k hdr filmler mat ve parlaklığı az ne kadar ayar yapsamda 1080p normal ripler gibi canlı gözükmüyor. z9s alsam hdr ayarını kapatsam 4k filmler istedigim gibi canlı ve parlak gözükürmü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byrcp

arkadaşlar bi sorum olcak benim lg 4k tv de 4k hdr filmler mat ve parlaklığı az ne kadar ayar yapsamda 1080p normal ripler gibi canlı gözükmüyor. z9s alsam hdr ayarını kapatsam 4k filmler istedigim gibi canlı ve parlak gözükürmü?
    LG'yi bilmiyorum ama Sony XF9005'de de standart yayında kullandığım ayarı HDR bir filmde kullanırsam görüntü baya karanlık oluyor. İkisi için farklı ayarlar kullanıyorum. İnternette TV modelin için tavsiye edilen picture settings ayarlarını araştır bence.

• resim ayarıyla ilgisi yok hdr aktif iken gamma ayarı ortada ve bu ayar değişmiyor. haliyle karanlık ve mat bi görüntü sunuyo tv.
    zidoo player da sanırım hdr ayarı var o yüzden sordum belki benzer bi durumu yaşayan vardır
  • son yazılımdan sonra google play durduruldu hatası alıyorum,cihazı sıfırladım tekrar kurdum yine değişmedi?
  • Haklısın,

Uyarın sonrası bende kurup yükledim.Kurulum sorunsuz ama bir uygulama seçip onu yüklemeye kalktığımda aynı hatayı verdi bende de.Üstelik ben resmi olarak yayınlanmayan v2.2.65 yazılımını kullanıyorum ve onda da durum aynı.

Sonuç olarak firmaya bildireceğim bu sıkıntıyı.Eyvallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 7 Haziran 2019; 23:24:2 >
  • Arsey Ticaret'ten online sipariş vererek aldığım Z9S ile ben de aranıza katıldım arkadaşlar. Sitesinde "5 iş günü" diyor ama benim ürünüm siparişi verdikten bir gün sonra elime ulaştı. Bence hiç Çin'den sipariş vereceğim diye uğraşmayın.

İlk izlenimler gayet olumlu. Görüntü kalitesi ve akıcılık süper. Menü düzenine filan bayıldım. Ayarlarda her şeyi auto'da bıraktım. Bakalım artık, bundan sonra bu başlığı okuya okuya devam ederiz.
  • Altyazı konusu sıkıntı olmaya başladı. Türkçealtyazi ve planetdp desteği gelmesi lazım. Buralarda olan altyazılar çıkmadığı için uyum sorunu çok yaşamaya başladım.

• saheemr kullanıcısına yanıt
    Bu iki siteyi haftalar öncesinde zaten bildirmiştim firmaya ama bu download sitelerini eklerler mi işte onu bilemem...
  • Hocam bende de xf9005 var. 8bit dizi-filmleri izlerken pause tusuna bastigimda cikan infoda output mode 12bit yuv444 olarak gosteriyor. Kumandadan dosyanin infosunu actigimda ise dosyanin 8bit oldugu yaziyor. Yani zidoo dosyanin 8bit oldugunu anlayabiliyor, ama nedense cikan infoda output mode 12bit yaziyor. TV 12biti desteklemiyor diye biliyorum.

10bit dizi-filmlerde sorun yok output mode 10bit yuv444 gorunuyor.

Cihazla ilgili yasadiklarima geri donersem butun cihazlarimi tek tusla acma isini ne yapip ettiysem de halledemedim. Tv ile amfi tek tusla birlikte aciliyor ama zidoo da onlarla birlikte acilmiyor, acilma cec komutu gitmiyor sanirim. Zidooyu kendi kumandasindan acmak zorunda kaliyorum. Kapanirken sikinti yok butun cihazlar tek tusla kapaniyor.

• Hermés kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bizim tv ler 12 bit desteklemiyor. Benim zidoo ayarında bu ayar auto da ve ben hiç bir zaman 12 bit ibaresini görmedim. Zidoo bu ayarı her zaman 10 bit olarak gösteriyor bende. 8 biti ancak manuel olarak ayarlarsam görebiliyorum.

• Merhaba

Cihazın ciddi şekilde ısındığını fark ettim arkadaşlar hele ki havaların giderek ısındığı şu günlerde, üzeri bile ciddi sıcak iken kontrol kartında sıcaklık muhtemelen el yakacak kadar vardır. Alttan havalandırma delikleri açmışlar ama üstte herhangi bir açıklık olmadığı için verimli bi pasif soğuma olmuyor maalesef.
    Yüksek sıcaklığın aletin çalışmasına bir engel teşkil etmese de ömrünü ciddi olarak azaltacağına eminim.

Altına denk gelecek şekilde eski günlerimden kalma bir 120 fan monte ettim yavaş dönecek şekilde de ayarladım sesi rahatsız etmesin diye, cihaz şu an serin serin çalışıyor.
    Yüksek sıcaklık elektronik cihazların düşmanıdır müsait olanların cihazı bir şekilde serinletmesini tavsiye ederim.
    Hatta fana Zido'daki USB bağlantılardan elektrik alıp Zido açılınca açılması kapanınca da kapanması sağlanırsa fan da boşa çalışmamış olur böylece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kırcalıı -- 19 Haziran 2019; 17:25:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kırcalıı

Merhaba

Cihazın ciddi şekilde ısındığını fark ettim arkadaşlar hele ki havaların giderek ısındığı şu günlerde, üzeri bile ciddi sıcak iken kontrol kartında sıcaklık muhtemelen el yakacak kadar vardır. Alttan havalandırma delikleri açmışlar ama üstte herhangi bir açıklık olmadığı için verimli bi pasif soğuma olmuyor maalesef.
    Yüksek sıcaklığın aletin çalışmasına bir engel teşkil etmese de ömrünü ciddi olarak azaltacağına eminim.

Altına denk gelecek şekilde eski günlerimden kalma bir 120 fan monte ettim yavaş dönecek şekilde de ayarladım sesi rahatsız etmesin diye, cihaz şu an serin serin çalışıyor.
    Yüksek sıcaklık elektronik cihazların düşmanıdır müsait olanların cihazı bir şekilde serinletmesini tavsiye ederim.
    Hatta fana Zido'daki USB bağlantılardan elektrik alıp Zido açılınca açılması kapanınca da kapanması sağlanırsa fan da boşa çalışmamış olur böylece.
    Evet gerçekten iyi ısınıyor.Ben altına ters şekilde laptop soğutucusu koyuyorum.
    Sıcak havayı çekecek şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kırcalıı

Merhaba

Sicakligi olctunuzmu kac derece oluyor. Bende zidoo x9s var 2.5 hdd takiliyken hem torrent hem film izliyorum 51-52 derece civarinda sicsklik oluyor.

• Arkadaşlar, hareketli sahnelerde anlık bozulmalar oluyor aynı sorunu yaşayan var mı ? Birde hdr ayarını çözemedim neyi yanlış yapıyorum.

• var. bozulma oluyor.switch framerate and resulotion bu iş için konulmuş ama hiç bi halta yaramıyor...
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.