Şimdi Ara

Yeni Topladığım Pcde Düşük FPS Sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni topladığım pcde valorantta 200 CS:GOda ise 150 FPS'i geçemiyorum. Driverlar güncel fakat internette araştırmama rağmen kimse bu sorunla karşı karşıya kalmamış. Ryzen 3 2200g işlemcisi 1050 Ti ekran kartı olan arkadaşım CS:GOda 300-400 fps alırken benim bu sistemde csgo da 150 fpsi görememek üzüyor.

SİSTEM ÖZELLİKLERİM ŞU ŞEKİLDE;

B450M S2H

RYZEN 7 2700X PRİSM FAN

RX 6600 XT

CORSAİR VENGEANCE 8 GB 3000 MHZ RAM (YAKINDA 16 YAPICAM)

THERMALTAKE 750W 80+ BRONZE PSU

AYRIYETTEN KASADA 6 TANE AKTİF BİR ŞEKİLDE DÖNEN FAN VAR ISIDAN KAYNAKLANAN BİR SORUN OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM.

ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞAN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

• Sadece cs valorant oynuyorsanız 6600xt alana kadar 2x8 ram alaydınız. Ayrıca Ryzen 2000 serisi multi oyunlarda iyi değiller. 2700x'e ne kadar verdiniz bilmiyorum ama (ilanlarda 2 bin TL altına görmedim) benzer fiyata satılan i3 12100f / i5 10400f / R3 3300x / R5 3600 ile çok daha iyi sonuç alırdınız.

Ayrıca arkadaşınız ağır sallamış. 2200G ile 300-400 fpsleri anca gökyüzüne bakıp oynarsa alabilir. R5 2600 + 2x8 ram + RX 570 sistem botlarla csgo'da ort 200 fps civarı alabiliyor.

Sıkıntınız 1x8 ram. 2x8 olursa fpsler düzelecektir. Ama yine de ortalama 250 fpslerde falan gezer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Raminizi acilen dual channel yapın. Onun dışında 2700x'in tek çekirdek performansı pek iyi değil.

• Mr. Decent kullanıcısına yanıt
    2700x'i yayın açmak için almıştım ama oyun performansı bu kadar düşükse sizce ne alabilirim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • GuiLeTTa_123 G kullanıcısına yanıt

Sizin işlemciden önce ram ihtiyacınız var, işlemci yine tatminkar performans verecektir. Sık fps dropları ve akıcı olmayan oyununuzun sebebi tamamen ramden dolayı.

çok teşekkürler rami yükselttiğimde performansa nasıl etki edeceğini tekrar yazacağım tekrardan çok teşekkür ederim 🙂

Rica ederim, performansınız artmazsa açık adresimi yazarım gelip dövebilirsiniz. Yalnız ramin aynısından almanız lazım. Veya elinizdeki rami satıp ikili kit alın o daha sağlıklı olur.

estağfurullah 😅 tamamdır dediğin gibi yapıcam 🙂

• İlk önce tek rami çift yapmak gerekir önemli noktalardan biri o arkadaşlarda aynısı söylemişler zaten. Birde çift ramde olsa bazı oyunlarda yine gpu kullanımı biraz düşük, fps de düşük olur yine.

Ryzen 2700x ten dolayı .Çünkü Ryzen serileri her ne kadar daha önceki fx işlemcilere göre toprlanmış olsada, ilk iki seri çok başarılı değildi özellikle tek çekirdek performansı olarak.

Gerçek hamleyi 3000 serisi ile başlayıp 5000 serisi ile çok iyi noktaya geldi amd. ( Şu zaman a göre konuşuyorum). Sizin yapacağınız en kolay çözüm 2. rami alıp ne kadar düzelme olduğuna bakmak.

Bütçe olursa rekabetçi oyunlarda 5600 gibi bir işlemci tabiki daha iyi olur, çünkü ekran kartı rx 6600 xt güzel ve güncel. Ama ilk önce rami dual yapıp bir deneyin 2 * 8 olarak ryzen 2700x ile . Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan1982DZC -- 10 Ağustos 2022; 14:14:33 >
  • Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler işlemciyi değişmekte var aklımda ama bakalım

• O sistemde ram'den başka bir sıkıntı var ram dual olunca 30-40 fps fazla alırsınız da 2700x le 6600xt'nin 300 fps altına düşmemesi lazım. Güç seçeneklerinden yüksek yada ultimate güç seçeneğini seçin. Ayriyetten docp/xmp açık mı biosta?

Bu arada 2200g ve 1050ti 64 tickte bile o fpsleri alamaz havaya yada yere baksa bile alamaz.

• arkadaşlar rami dual channel 16 gb yaptım fakat fps 200den 220ye çıktı acaba sıkıntı işlemcide mi 🤔

Ram frekansları etiket hızında (3000 MHz) mı? Bir biostan kontrol ediniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3000 mhz kanka

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.