Şimdi Ara

Yeni Tiguan 1.4 vs Honda CRV 1.6 tavsiye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
9.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: RowTzNox

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: TahtalıKöyünMarangozu

Daha tucson diyen olmamış, bi terslik var

Tiguan da crv de tucsonun yaninda lafi edilmeyecek araclar,ben soylemis olayim.

Tucson yakıt tüketimi hakkında ne düşünüyorsunuz hondaya gore motor ve sanzımanı saymassak daha iyi buluyordum özellikle iç ve dış tasarımını cok begenmıştım ama yakıt tuketimini gorunce ailecek biraz şüpheli yaklaştık ve eledik

Ben incelemistim 7.7l tüketim gösteriyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Tiguan mqb platformuna sahip değil yani golf ile çok farklı araçlar. Biri 1200 diğeri 1500 kg aradaki ağırlık farkı sadece cüsseden gelmiyor emin olun. Ayrıca Tiguan golften çok daha iyi yol tutuyor.

@esmerce abi yukarıda yazdığım gibi Tiguan golf ile birebir aynı araçlar değil. Crv heybetli, 4x4 evet bunlar bir avantaj ancak Tiguan güzel bir araç gerçekten. Tiguanda eğer tasarım sıkıntı değilse alınır. Şahsen ben tasarımı beğenmedim hiç. Siyah renk hoş duruyor mesela. Crv de kronik problemleri grupta yaşamayan Yok gibi.

Tiguan Mqb dir sanıyordum hayret

Anneme 2 ay önce Yeti almıştım onun Golf 6 platformunda olduğunu biliyordum da, yeni Tiguan ı Mqb sanıyordum dediğim gibi.

Tiguan için genel görüşüm şöyle; yani araç dandik falan değil asla, bu konuda Golf le benzer (Golf ten iyi olmasını beklerdim) ama biraz gri bir araç, hani adamlar grinin bile elli tonunu (?) yapıyor malum ama Vw öyle mi

İçine ilk bindiğimde biraz renksiz ve fazla "Golf" gelse de bunda her zamanki gibi donanım ve rengin etkisi büyük, mesela Edremit te incelediğim gri Tiguan pek sevimli değildi ama Yeti yi teslim almaya gittiğimiz Çanakkale Avek deki bordo Tiguan çok güzel görünüyordu.

Bu arada yeni nesil Crv de sanırım 2017 ortalarında satışa sunulacakmış, bu sınıfta ciddi bir çekişme olacak gibi çünkü Kuga da makyajlanacak, Opel in yeni modeli yarışmaya katılacak, e bir yandan 3008 le 5008 in ilgi çekici olacağı aşikar vs vs..

Ayrıca Tucson da gayet zarif bir model ve sandığımdan daha akıcı bir kullanıma sahipti, bu akıcılığı tok bir hisle güzel harmanlamışlar ki bence zor bir işi başarmışlar.

Baktığım tüm kaynaklarda yeni Tiguan mqb olarak görünüyor.

PQ35 yani Golf 5 platformu eski kasaya ait.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• esmerce kullanıcısına yanıt
    Abi Tiguan mqb imiş ufak bir karışıklık oldu kusuruma bakma :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 20 Eylül 2016; 23:26:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Tiguan mqb platformuna sahip değil yani golf ile çok farklı araçlar. Biri 1200 diğeri 1500 kg aradaki ağırlık farkı sadece cüsseden gelmiyor emin olun. Ayrıca Tiguan golften çok daha iyi yol tutuyor.

@esmerce abi yukarıda yazdığım gibi Tiguan golf ile birebir aynı araçlar değil. Crv heybetli, 4x4 evet bunlar bir avantaj ancak Tiguan güzel bir araç gerçekten. Tiguanda eğer tasarım sıkıntı değilse alınır. Şahsen ben tasarımı beğenmedim hiç. Siyah renk hoş duruyor mesela. Crv de kronik problemleri grupta yaşamayan Yok gibi.

Tiguan Mqb dir sanıyordum hayret

Anneme 2 ay önce Yeti almıştım onun Golf 6 platformunda olduğunu biliyordum da, yeni Tiguan ı Mqb sanıyordum dediğim gibi.

Tiguan için genel görüşüm şöyle; yani araç dandik falan değil asla, bu konuda Golf le benzer (Golf ten iyi olmasını beklerdim) ama biraz gri bir araç, hani adamlar grinin bile elli tonunu (?) yapıyor malum ama Vw öyle mi

İçine ilk bindiğimde biraz renksiz ve fazla "Golf" gelse de bunda her zamanki gibi donanım ve rengin etkisi büyük, mesela Edremit te incelediğim gri Tiguan pek sevimli değildi ama Yeti yi teslim almaya gittiğimiz Çanakkale Avek deki bordo Tiguan çok güzel görünüyordu.

Bu arada yeni nesil Crv de sanırım 2017 ortalarında satışa sunulacakmış, bu sınıfta ciddi bir çekişme olacak gibi çünkü Kuga da makyajlanacak, Opel in yeni modeli yarışmaya katılacak, e bir yandan 3008 le 5008 in ilgi çekici olacağı aşikar vs vs..

Ayrıca Tucson da gayet zarif bir model ve sandığımdan daha akıcı bir kullanıma sahipti, bu akıcılığı tok bir hisle güzel harmanlamışlar ki bence zor bir işi başarmışlar.

Baktığım tüm kaynaklarda yeni Tiguan mqb olarak görünüyor.

PQ35 yani Golf 5 platformu eski kasaya ait. @vetenes

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğru mqb imiş ufak bi yanlışlık oldu kusura bakmayın :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    Olmaz efendim, seni hiç affetmeyecem
  • Daha önce yaptığım yorumu tekrarlayacağım;
    "Tiguan ayağına bot gitmiş Golf'tür."
    Ne platformunda olursa olsun. İyi bir araç ama, içine bindiğinizde Golf ile Tiguan aynı tadı veriyor.
    Bende TSİ motorlu VW bir araca sahibim.
    Memnunum. Tüm VW modellerinde olduğu gibi (Audi de dahil) sıkıcılık, ruhsuzluk, sadelik, sıradanlık tüm modellerde donanıma dahil.
    Ama fiyatlar uygun, seçenek çok .
  • Tiguanın sürüş kalitesi Crvden bir tık daha iyi gelmişti bana, süspansiyon konforu ve yalıtım Tiguan'da daha iyi. Tiguanda malzeme kalitesi ve multimedya sistemi de daha iyi, tiguanın led farları çok iyi çalışıyor, crvde ise uzun farlar halojen maalesef. Crvnin yakıtı karma kullanımda 7.5-8 litre uzun yolda 6 litre civarı. Tiguanda karmada 8.5 9 litre yakar ama uzun yolda 6ları görecektir. İki araç arasında ben Tiguanı seçerim, Crv parasının arabası değil.

Alternatif olarak Tucsonda düşünülebilir ama 10-11 litre yakıyor rahat. Malzeme kalitesi tiguandan daha düşük ama süspansiyon konforu ve yalıtım olarak tiguandan eksiği yok, multimedya sistemi iyi, koltukları kaliteli motor performansı bir tık daha iyi ama bu aracında uzun farları halojen maalesef.

• İkisi arasında benim tercihim tiguan olur.

Ama Tucsonada bakın derim.
  • Ailecek kullandığımız 10 aylık aracımız CR-V Executive+. Çok tavsiye etmiyorum, fiyatı gereksiz pahalı. Motor ve şanzıman iyi ama onun dışında vasat. CR-V yerine Tiguan almak çok daha mantıklı bir seçim olur. Eğer acelen yoksa Kodiaq'ı bekle derim.

• Tiguan Test
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.