Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (167. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: versamaxx

Arkadaşlar elegance pakette otomatik park asistanı standart mı, opsiyonla mı geliyor?

Opsiyonla geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bertug01

quote:

Arkadaşlar elegance pakette otomatik park asistanı standart mı, opsiyonla mı geliyor?

Opsiyonla geliyor.

Peki sizce gerekli mi? Çok iyi çalıştığı söyleniyor.. (hızlı cevap için teşekkürler.)
  • quote:

quote:

quote:

Opsiyonla geliyor.

Peki sizce gerekli mi? Çok iyi çalıştığı söyleniyor.. (hızlı cevap için teşekkürler.)

2000 civarında fiyatı var, kesinlikle bütçeniz uygunsa aracın dolu olmasından yanayım ama belli bir opsiyon bütçeniz varsa daha farklı tercihler yapabilirsiniz. Hafızalı koltukmu otomatik parkmı derseniz hafızalı koltuk. Sunroof mu otomatik parkmı derseniz sunroof. Ama tam dolu olsun diyorsanız "ne gerek var kendiniz park edemiyormusunuz "gibi bir yoruma girmem aracın dolusu herzaman keyiflidir.

• quote:

Arkadaşlar yorgunluk tespit sistemi uyarı veren oldumu bugüne kadar. Ben 6000 geldim sayılır, uzun yolda yaptım (6-7 saat) ama daha tanışamadık kahve işaretiyle :)) Başka araçlarda çok sık devreye girdiğiyke ilgili yorumlar okuyordumda..

otobanda yol boş diye radyoyla fazla ilgilendiğimde devreye girdi güzel özellik
  • ben cogu seyin para tuzagi oldugunu dusunuyorum,olmasi gereken ana ozellikler varsa gerisi para tuzagi,misal koltuklar hafizali olsa ne olmasa ne 5 saniyede ayarlayabiliyosun zaten elle,park asist de oyle ,anahtarsiz calistirma mesela,sonucta maksat araci calistirmaksa anahtarda ayni vazifeyi goruyor butun bunlar olmassa.olmaz degil,eskiden boyle degildi,aracin fiyati belliydi icinde lüks ozelliklerde ana ozelliklerde hepsi vardi,opsiyon diye bi sey cikardilar,araclarda olan ozelligi ayirip para ile bize satar oldular,bilmiyorum dusuncelerimi elestiren olacaktir

• Elegance octavia sahipleri, sizinde farların ön plastik yüzeyinde, yuvarlar ve çıkmayan bir leke var mı? Ne yaptıysam geçmedi, içeriden sanırım, sanki ışığın geçtiği yer iz kalmış durumda görünüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meksess

ben cogu seyin para tuzagi oldugunu dusunuyorum,olmasi gereken ana ozellikler varsa gerisi para tuzagi,misal koltuklar hafizali olsa ne olmasa ne 5 saniyede ayarlayabiliyosun zaten elle,park asist de oyle ,anahtarsiz calistirma mesela,sonucta maksat araci calistirmaksa anahtarda ayni vazifeyi goruyor butun bunlar olmassa.olmaz degil,eskiden boyle degildi,aracin fiyati belliydi icinde lüks ozelliklerde ana ozelliklerde hepsi vardi,opsiyon diye bi sey cikardilar,araclarda olan ozelligi ayirip para ile bize satar oldular,bilmiyorum dusuncelerimi elestiren olacaktir

Adi ustunde opsiyonel....isteyen aliyor....octavia nin standart donanimi zaten bir cok aractan daha fazla....
    Anahtarsiz calisma,sunroof gibi gerekziz gorulen opsiyonlar sadece aliskanliktan ve meraktan ibaret aliniyor...daha evvelki araci anahtarsiz olan. Yada sunroof lu olan biri yeni aldigi aracta da bu ozellik olsun istiyor....olmayanlarin buyuk cogunluguda gereksiz gorup almiyor...nasil her markanin bir alicisi varsa opsiyonlarda oyle sanki..yani zevk ve butce meselesi....bence elestirmek yersiz olur...isteyen ayni aracin en bosunu isteyen standart ust versiyonunu isteyen en dolusunu aliyor....bir baska kisi baska marka aliyor bir digeri. Kamyon gibi amarok aliyor vb........uzar gider iste.....uretici ve saticilar da bunu en guzel sekilde degerlendirip islerine bakiyorlar....

Aracimi bugun teslim aldim daha evvel ki mesajlarda aldigim bayii ve indirim miktari soruluyordu simdi
    artik belirtebilirim...bayii yenibosna yukselen otomotiv indirim miktari 1400tl dir...ozel plaka icinde emniyete 250 tl yatirdim makbuz mukabilinde....

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

quote:

Orijinalden alıntı: Meksess

ben cogu seyin para tuzagi oldugunu dusunuyorum,olmasi gereken ana ozellikler varsa gerisi para tuzagi,misal koltuklar hafizali olsa ne olmasa ne 5 saniyede ayarlayabiliyosun zaten elle,park asist de oyle ,anahtarsiz calistirma mesela,sonucta maksat araci calistirmaksa anahtarda ayni vazifeyi goruyor butun bunlar olmassa.olmaz degil,eskiden boyle degildi,aracin fiyati belliydi icinde lüks ozelliklerde ana ozelliklerde hepsi vardi,opsiyon diye bi sey cikardilar,araclarda olan ozelligi ayirip para ile bize satar oldular,bilmiyorum dusuncelerimi elestiren olacaktir

Adi ustunde opsiyonel....isteyen aliyor....octavia nin standart donanimi zaten bir cok aractan daha fazla....
    Anahtarsiz calisma,sunroof gibi gerekziz gorulen opsiyonlar sadece aliskanliktan ve meraktan ibaret aliniyor...daha evvelki araci anahtarsiz olan. Yada sunroof lu olan biri yeni aldigi aracta da bu ozellik olsun istiyor....olmayanlarin buyuk cogunluguda gereksiz gorup almiyor...nasil her markanin bir alicisi varsa opsiyonlarda oyle sanki..yani zevk ve butce meselesi....bence elestirmek yersiz olur...isteyen ayni aracin en bosunu isteyen standart ust versiyonunu isteyen en dolusunu aliyor....bir baska kisi baska marka aliyor bir digeri. Kamyon gibi amarok aliyor vb........uzar gider iste.....uretici ve saticilar da bunu en guzel sekilde degerlendirip islerine bakiyorlar....

Aracimi bugun teslim aldim daha evvel ki mesajlarda aldigim bayii ve indirim miktari soruluyordu simdi
    artik belirtebilirim...bayii yenibosna yukselen otomotiv indirim miktari 1400tl dir...ozel plaka icinde emniyete 250 tl yatirdim makbuz mukabilinde....

gule gule kullanin aracnizi hayirli ugurlu olsun hocam,

bende sadece opsiyon olarak bluetooth var ama bu kullanislı ve guzel ozellik lafımız yok:) birde 17 inc jant

• Tesekkur ederim....insallah memnun oluruz hepimizde....octavia hos bir arac....genis sessiz konforlu ....uzun zaman kullanirim diye dusunuyorum....

• Evet ben bizzat kendim.Şuan için bu değeri yakalamış durumdayım.tabi bu değer sakin kullanım için geçerli.
  • Araci kulllaniyorum suan 180km oldu...bahsedilen arka suspansiyon sesi yada vuruntusu kesinlikle duzeltilmis...haziran ayinda kullandigim test aracindaki ses benim aracta hic yok hatta arka suspansiyonlar onlerden daha esnek gibi sanki....
    Ayrica sunu yazmak istiyorum....babamin sahip oldugu 2011dsg highline jetta ile karsilastirdigimda hic bir eksisini goremiyorum octi nin...fazlasi var eksigi yok.....jettaya fazladan verilen paraya acinabilir kesinlikle..donanim farkindan bahsetmiyorum bile....bu aciklama zugurt tesellisi kesinlikle degildir. Gercegin ta kendisidir...3.nesil dsg guzel ..1.viteste kalkar kalkmaz 2 ye atiyor spor moduda ayri degil dokunarak girilip cikiliyor..kararsizlik konusunda henuz bir yorum yapamam...biraz kullanayim karsilastirma yaparim...

• ..Aracinda anahtarsiz calistirma olan arkadaslara bir sorum olacak...kapi koluna dokununca kilit aciliyor ama aractan cikinca kilitlemiyror...otomatik kilitleme menude var ama aracta islemiyor herhalde....sizin araclarda da otm kilitleme yokmu ....?

•  YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

Bu araçtaki çift mercek ne için kullanılıyor? Bilgisi olan var mı?
  • http://zxro.com/di/ZHMG/IMG_1765.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genious61 -- 18 Eylül 2013; 20:31:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanthomaz

1.2 tsi motorlu Octaviada fabrika verisi olan 5.9 litre şehiriçi tüketimini yakalayabilen var mı ?

istanbulda 6.2-6.3 ancak yakalayabiliyorum. Ankara'da yaşasam belki olabilirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

..Aracinda anahtarsiz calistirma olan arkadaslara bir sorum olacak...kapi koluna dokununca kilit aciliyor ama aractan cikinca kilitlemiyror...otomatik kilitleme menude var ama aracta islemiyor herhalde....sizin araclarda da otm kilitleme yokmu ....?

aractan cıkıncada kapı kolunun dıs kısmına dokunmak gerekıyor kılıtlemesı ıcın. yanlıs bılmıyorsam otomatık kılıtleme seceneğı aktif edilirse arac hareket haline geçtiği anda kapıları kilitliyor diye biliyorum. istanbul gibi şehirlerde önemli bir özellik. dur kalklarda bagaj yada arka koltuktan bişey çalınmasın diye. yani benim bildiğim menüdeki otomatik kilitleme aracın harekete geçtiğindeki kilitleme özelliğine etki ediyor. araçtan inince kendi kendine kilitleme ile ilgili bir özellik ben octavyada duymadım.
  • arac 14 000 e geldi arkdaslar. çok şükür herhangi bir sıkıntı yok. yakında servise gideceğiz az kaldı. far anahtarının ordan ara ara ses gelmesi devam ediyor. servise girince kurcalatmakta kararsızım, daha önceki araçlarımdada bu tarz sesleri çözemedi servisler ya bakalım sorarız fikirlerini.

dsgyi her türlü yol koşulunda ve farklı şartlarda denedim diyebilirim. yani ani hızlanmalarda, sıkışık istanbul trafiğinde (cuma akşamı 18:00 de anadoluya köprü geçişi), rampalı şehirlerde, virajlı dağ yollarında, yüksek hızlarda ve sollama sıkışmalarında, yağmurlu su geçişlerinde vs. karlı ve buzlu yollar hariç her yoldan gittim sayılır.

herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. bazen ani hızlanmalarda 7 den 6 ya yada 5 alması çok az bir süre gecikebiliyor. o kadar. aslında ani hızlanmada değil tatlı sert hızlanmalarda olması gerekenden az bi fark geç yapıyor. ha ne kadar geç yarım saniye bile değil. peugeonun her vites geçişi 1 saniye sürüyor. gördüm :) bunun nedeni dizel olmasıda olabilir motorun tam ölü devrine denk gelmişte olabilirim. onun haricinde tümsek geçişlerinde gaz çekilip verilince azda olsa vuruntu yapma bunda yok mesela. dsg 2 lerde var. vw kullananların bildiği birşey herhalde dsg 3 te çözülmüş.

birde ileride ışık var frenle yavaşlıyorsunuz yaklaştıkça hıza göre araçta vites düşürüyor. en son 1 e 2 ye attığında sizde freni bırakmış olursanız durmaktan vaz geçip, motor devri yüksekte kalıyor tekrar yükseğe geçişe başlaması gerektiğini gaza dokunulmadığı için daha bilmiyor çünki. ha bu sorunmudur aslında değil yağış ve karlı havalarıda düşünerek yavaşlamayla birlikte vitesleri düşürmeyide yapıyor bu dsg ler. (ilk çıkanları böyle değildi. ayağınızı gazdan çekince boşta giden araba mantığıyla çalışıyordu. sonra yazılımla değiştirdiler. 2010 passattan biliyorum)

velhasıl şimdilik sorun yok çok şükür. tabi otomatikten beklentiler nedir ayrı mesele. bmw ve audi galiba 8 ileriye geçti onlarıda deneyip görmek lazım. varsa onlardan garajında olan versin bana, ben denerim seve seve kalın sağlıcakla.

• aracım 1500km'de. rölanti devri nedense son 3 gündür hep 1000 devirde ve fan devamlı çalışıyor. araçta herhangi bir arıza ışığı yok fakat start-stop'ta çalışmıyor. servisi telefonla aradım. dizel partikül filtresi temizliği yaptığı için rölanti devrinin yükseldiğini ve start-stopun çalışmadığını söylediler. daha 1500 km'de ki aracın partikül filtresi ne çabuk tıkandı da temizliğe başladı anlamadım. birde aracın sağ kapı tarafından(tam yerini çözemedim) bozuk yollarda rahatsız edici bir şekilde ses geliyor. bunlar harici araçtan çok memnunum. bu dizel partikül filtresi ile rölanti yükselmesi- fanın çalışması arasında nasıl bir bağlantı var? 3 gündür neden temizlenmedi bu meret?
  • ilk km'lerde sık oluyor diye duydum ama... Ben olsam bi danışırdım servise.
    Saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: Radiologist
    aracım 1500km'de. rölanti devri nedense son 3 gündür hep 1000 devirde ve fan devamlı çalışıyor. araçta herhangi bir arıza ışığı yok fakat start-stop'ta çalışmıyor. servisi telefonla aradım. dizel partikül filtresi temizliği yaptığı için rölanti devrinin yükseldiğini ve start-stopun çalışmadığını söylediler. daha 1500 km'de ki aracın partikül filtresi ne çabuk tıkandı da temizliğe başladı anlamadım. birde aracın sağ kapı tarafından(tam yerini çözemedim) bozuk yollarda rahatsız edici bir şekilde ses geliyor. bunlar harici araçtan çok memnunum. bu dizel partikül filtresi ile rölanti yükselmesi- fanın çalışması arasında nasıl bir bağlantı var? 3 gündür neden temizlenmedi bu meret?

• ppzrg kullanıcısına yanıt
    servise mi götüreyim? telefonda danıştım.
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.