Şimdi Ara

Yeni Sistemim (iceri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3 haftalik uzun arastirmalarim ve belli avantaj gunlerinden sonra sistemimi topladim. Icim cok rahat cunku parcalari hem acele etmeden sabirlica aldim hem de kafama uyan butcemi zorlamayan bir sistem topladim. Gecelim parcalara ve aldigim fiyatlara (karsilarina nerden aldigimida yazdim)

-Msi b150m bazooka ddr4 anakart*334 tl*----- vatan computer

-Msi Rx470 4g gaming x ekran karti*838 tl*---vatan computer

Zalman z3 plus 600le 600w kasa*385 tl*-------hepsiburada.com

Bunlar aldigim parcalar. Sirada islemci var.yarin siparis vericem ramle beraber.sirasiyla;

I5 6400 ve Gskill 8gb 2133 mhz ddr4 ram alicam.

Bunlar icin hangi ucuz ve guvenilir siteyi onerirsiniz?

Yazdigim rami vatandan alicam. Onda problem yok. Islemci kismi için ne dersiniz?

Ekleme:

Hdd zaten mevcut bende onun icin almadim. 2tb seagte ikinci el 150 tl ye almistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi normandiya1944 -- 24 Aralık 2016; 14:09:59 >

• işlemciyi 6500 olarak seçebilirsin.
    vatan dan lx500 power ve uygun fiyatlı bir kasa alınabilir.
    kasanın vatandan olması şart değil. uygun fiyatlı boş kasaları mevcut değil.
    rx470 yerinde de rx480 ya da gtx1060 bakılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

işlemciyi 6500 olarak seçebilirsin.
    vatan dan lx500 power ve uygun fiyatlı bir kasa alınabilir.
    kasanın vatandan olması şart değil. uygun fiyatlı boş kasaları mevcut değil.
    rx470 yerinde de rx480 ya da gtx1060 bakılabilir.

Dostum sanırım iyi okumamissin yazdiklarimi. Anakart Kasa ve ekran karti aldigimi yazdim:)
  • iki sefer aldığını yazdığın bölümü alacağın yer olarak okumuşum.
    çaya devam yorgunluğu daha atmamışız.
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok sistemi yorumlar mısın?
    Bu sistemle oyun oynanilacak.
    Oyunlar:
    Battlefield 1,3,4 nick :::battlefrt
    Warface
    Warthunder
    Özellikle bf1 ve 4 te ultrada hersey acik kac fps alirim? En gec c.tesi ye kadar kendim deneyip ogrenmis olucam ama ayni sistemi olan varsa bu oyunlari denediyse yazarsa fikir vermek acisindan iyi olur
  • Konu guncel islemciyi nerden alayim en uyguna?
  • işlemciyi de vatandan alabilirsin.
    incelemeler için youtube da bir çok video var.
    6500 tercih etmeni öneririm.
  • Işlemci olarak bütçem 6400 e yetiyor anca. En ucuz nereden bulabilirim diye araştırıyorum
  • Hocam TeknoFiyat'dan birçok ürünün en ucuzdan en pahalıya kadar hangi sitelerde satıldığı yazıyor.i5 6400 eksen ve nova bilgisayarda gayet uygun.Fakat i5 6500 almanı tavsiye ederim teknobiyotik'de 6400 fiyatına yakın bir fiyatta.Bunun dışında inceleme videolarında 40 fps'in altına ultra ayarlarda çoğu oyunda düşmüyor.Fakat tavsiyem eğer akıcı(60 fps) oyun deneyimi istiyorsan ve alacağın sistemi uzun yıllar kullanacaksan oyunları high'da oynaman.High ve ultra ayarlarda ise gözle görülecek bir fark var mı bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6E0C0171D -- 20 Aralık 2016; 21:10:37 >
  • Dostum iyi fikir verdin eksenbilgisayarda uygun fiyata buldum kargoda ucretsiz. Sistemi cuma yada c.tesi test edicem. Bu arada yazdigin ultra degerler rx470 icin cok dusuk. Battlefield 1 de ultrada 65-80 fps bazen daha fazlasini alabiliyor. Dedigin sekilde rx460 o sonuclari verir
  • Tabii Rx 470 çoğu oyunu çok yüksekte oynatıyor fakat bazı oyunlar da bazı sahneler de FPS değerleri düşüyor.High olduğunda bir sorun olmuyor gibi gözüküyor incelemlerde.Bunun dışında sisteminizi test yapacağınız zaman bizi bilgilendirirseniz harika olur.
  • Bence yol yakınken ekran kartını iade et. Sorun çıkarsa uğraşır durursun.
  • Gayet tatminkar 470 in yanına yakışır işlemci almışsın ama Rami ileride 16 GB ta tamamla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Bence yol yakınken ekran kartını iade et. Sorun çıkarsa uğraşır durursun.

Anlamadım rx470 gibi bir kart ne problem cikartabilir? I5 6400 ve rx470 guzel bir kombinasyon .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr Gundi

Tabii Rx 470 çoğu oyunu çok yüksekte oynatıyor fakat bazı oyunlar da bazı sahneler de FPS değerleri düşüyor.High olduğunda bir sorun olmuyor gibi gözüküyor incelemlerde.Bunun dışında sisteminizi test yapacağınız zaman bizi bilgilendirirseniz harika olur.

O bazi oyunlardaki fps dusmeleri optimizasyonla ilgili. yeni bir kart vede cok guclu. Kendi klasmaninda gtx 1060 sli ile bile yarışıyor. Bosuna secmedim bu karti guveniyorum tabiki
  • GTX 1060'da SLI olayı yok maalesef.
  • Vatan computer daki elemanin yalancisiyim 1060 sli kullaniyorum demisti.fakat soruma hala cevap vermemis arkadaş aldigim kart nasil bi problem cikartabilirki bana ilerde güldüm acikcasi. Nvidia amd fan tartismasi falan mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: battlefrt

quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Bence yol yakınken ekran kartını iade et. Sorun çıkarsa uğraşır durursun.

Anlamadım rx470 gibi bir kart ne problem cikartabilir? I5 6400 ve rx470 guzel bir kombinasyon .

Sorun RX 470 olması değil sorun Asus olması hocam. Dediğim gibi CW olsa dahi servis bunu bir hata olarak kabul etmiyor, sorun çıksa adam gibi çözmüyorlar vs. vs.
  • Sadece düzeltmek istedim bir yanlışlık var çünkü. En azından ben öyle biliyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.