Şimdi Ara

Yeni sistem için öneri ve yorumlarınız gerekli..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Buradan önce bir kaç tane forum'a daha yazdım aynı şeyleri ama pek tatmin edici yanıtlar alamadım, müsadenizle birde burda şansımı denemek istiyorum..

1- İşlemci için E6600 da karar kılmıştım yalnız, 22 Temmuz da uygulanacak olan indirim doğru ise Q6600 işlemciyi tercih edeceğim yada etmeli miyim?

2- Anakart'ı Gigabyte'in GA-P35-DS4'ünü seçmiştim ama daha sonra sanki buna vereceğim paranın gereksiz olduğunu düşünerekten aynı markanın GA-P35-DS3R modelini tercih etmeye karar verdim. Sizce bu iki anakart arasındaki tercihim ne olmalı bana bu konuda bir fikir verebilriseniz sevinirim.

3- Ram olarak TEAM - 2x1 GB DUAL DDR2 800 tercih edicem fakat Micron D9 GMH modüllü olmaları şartı ile.

4- Ekran kartı olarak en iyi seçim şu sıralar MSI - NX8800GTS-T2D320E-HD OC olacakatır.

5- Harddisk konusunda henuz tam olarak karar veremedim. Aslında düşüncem 2 adet 320 lik 7200.10 rpm 8ms gecime süreli 16 cache'li Seagate alarak raid0 olarak kullanmaktı. Fakat acaba masrafı daha fazla arttırmadan tek mi alsam diye düşünmeden edemiyorum. Sizlerden ricam iki tercih ara<sında performans bakımından yüzde kaç olarak bir artış yada azalma olur/olabilir.

6- Monitör olarak Samsung'un 226BW sine karar vermiştim wide istediğimden dolayı fakat o kadar para vermek istemiyorum o yüzden bu sıralar BENQ'nun FP94VW modelini düşünüyorum.

7- Kesinlikle sistemdeki benim için en önemli 3 parçaya geldik. Birincisi Kasa; Aklımda TT Kandalf yada TT Armor var fakat fiyatları gerçekten oldukça yüksek, çok mecbur kalmadıkca bunlara yönelmek istemiyorum. Sizlerden ricam önereceğiniz kasa'nın stock fanlarının bu sistem için yeterli olmasına dikkat etmek. Mümkünse etrafı çok kapalı bir kasa istemiyorum sağında solunda üstünde falan fan olursa ve bu kasanın içinde gelirse çok makbule geçer.

8- Gerekli olup olmadığını konusunda halen emin değilim. Bu yüzden sizlerden bunun gerekliliği konusunda yardım istiyorum. Bu parça cpu fan'ı. İşlemcinin üstünde gelen stock fan bu sistem için yeterli olacaksa ayrı bir masrafa girmeyeceğim fakat yeterli olmayacagına inanırsam alacagım. Bu arada az da olsa o/c ile belki ugrasacagımdan bunu soruyorum. Gelelim araştırdıgım ve yeterli olursa alacağım cpu fan Arctic Cooling Freezer 7 Pro, bu konuda yorumlarınızı lütfen esirgemeyin.

9- Son olarak PSU seçimine geldik, elimde Bluestrom2 500w olsada bu sisteme yetmeyeceğine eminim o yüzden Enermax yada Epsilon 600w lık seçmeyi düşünüyorum. Bu konudada fikirlerinize açığım..

Bu konuyu okuyan ve yorumlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla..

• aşşağı yukarı aynı şeyleri düşünüyoruz arkadaşım...

işlemci ile oc işin olmıcaksa al q6600 ama mutlaka G0 revizyon olsun diyor Asefik arkadaşım (ki gerçekten bilgisine güvenilir ender insanlardandır), eğer oc yapıcak 4 ghz istiyorsan e6850 tam senlik olabilir...

anakart konusunda p35 ds3r güzel seçim fakat d9 micron gmh çipli ramler de eski ds3 problem çıkarmış AnacoN arkadaşımın incelemesinde söz ediliyor dikkatli almanı tavsiye ederim en azından dene... ama oc yapmıcaksan al veritech 800 mhz gitsin...

ekran kartı olarak sparkle işini görür canın isterse msi hızlarına çıkarırsın zaten...

raid0 yapmak son derece hızlandırıyormuş fakat tabi göçme riski var yani bilgi kaybı riski, ama kısmet olursa bende 2 * 320 yapıcam...

kasa olarak aerocool 3T ExtremEngine beğendim ki TT kasaları çok pahalı dediğin gibiwww.firebal.net e bir göz at dediğim kasa orda var...

ben risksiz olsun diye dediğin işlemci fanından almak istiyorum zaten bencede almalıyız eğer sistem alırsak...

psu içinde fsp bence doğru seçim olur çünkü enermax kadar pahalı değil ama bir o kadar kaliteli tabiki onun kadar değil...

monitör konusunda benq fp94vw benimde favorim ki zaten 22 samsung için doğru düzgün oyun oynamak istersen gtx alman lazım...

• indirimlerden sonra e6600 al işte 4 çekirdeli işlemciye gerek yok bene.
    ramleri kingston veya corsair tavsiye ederim.

aopenin bir kasası vardı yan tarafı şeffaf ama oda pahalı
    güç kaynağı iyi.

seasonic bulabilirsen onu al.
  • Merhabalar...

22 Temmuz'u beklerken araştırmalarımı sürdürüyorum.

İşlemci olarak sanırım Q6600 alıcam indirimden sonra.
    Anakart olarak gigabyte'in p35 ds3r modeli halen ağır basmakta.
    Ram olarak kafam karıştı biraz team extreme alıcaktım ama egerki sorun cıkarma ihtimali var ise başka markaya yönelecem sanırım
    Ekran kartı konusunda fikrim halen aynı
    Hard disk konusunda henuz karar veremedim 1 tane mi alıyım yoksa 2 tane alıp raid mi yapıyım diye.
    Psu seçimini alacağım gün rahatlıkla yapacağıma eminim
    Cpu fan'i için arctic cooler yada big typhooon alıcam
    Fakat Kasa konusunda halen çok ciddi şüphelerim var.

Kesinlike alacağım kasa büyük olmalı, anakart, 8800 gts ekran kartı işlemcinin üstüne kocaman bir big typhoon sogutucu takabilmeliyim ve rahat takabilmeliyim. İkinci olarak beni kasa seçiminde en zorlandığım kısım kasaya dahil olarak gelen stock fan'lar. Fansız bir kasa alarak baska masrafa girmek istemiyorum. O yüzden öyle bir kasa olmalı ki benim bu kafamdaki soru işaretlerini gidermeli. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.