Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (697. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mtelektro

Öncelikle Bora bey merhaba, artık bende sizdenim :) geçen hafta bahsettiğim aracı 42.500'e aldım. 2015 1.2 Tsi Style + Metalik kırmızı + arka park sensörü serviste takılmış, çok şükür içime sine sine helal olsun paramın son kuruşuna kadar hak eden bir araç. İki kere sürmek nasip oldu ama motor sesi yok, devirlenme süper, konforu ve yol tutuşu zaten tartışılmaz. Eminim ki İbiza'yı araştırıp, gözüne nette gezerken takılıp buralara uğrayan olur. Hiç durmayın alın. Açık konuşayım ne fiesta, ne corsa, ne de kazıkçı Toyotanın yarisi bu arabanın gerek tasarım gerek kalite yanına yaklaşamaz. Ve herşeyden önemlisi vW grubu hariç B segment araçlarda Turbo motor kullanan üretici yok. Böyle tork yok. Saydığım araçların hepsi 100 küsürlerde tork üretmekte. 1.2 Tsi ise 160 Nm tork üretmekte. İsterseniz araştırın, 2008 Honda Civic 1.6 motoru bile 158 Nm tork üretmekte.

Pazar akşamı amcaoğlu geldi. Aracı hayırlamaya (!) mı desem dalgaya almaya mı anlamadım. Altı üstü 2007 1.8 Honda var. Mübarek sanki Mercedes C serisi adamın gözünde. Gelmiş 1.2 motor yetmez, şimdilik yeter 2-3 sene sonra büyük motor ararsın. Otobanda ortadan bile gidemezsin. Bağırmaya başlar. Bilmem ne.. öyle deyince çok bozuldum, dua etsin abimdir yoksa yerin dibine sokardım. Bir kaç ay önce İbiza baktığımı biliyor, arada paslaşıyoruz işlerim gereği müsait olamadım test sürüşüne çıkacaktık beraber. Artık biraz daha havalar ısınsın eline vericem vitesi bakalım görsün Tsi motorun gücünü..

Eski kafalılık bu olsa gerek. Bir de öğretmen olacak kendisi Atmosferik motor mu kaldı kardeşim..

Hayırlı uğurlu olsun :)
    O arkadaşı o anda arabaya bindirip tur attıracaktın bak bakalım daha konuşuyor mu ?
    1.2 motor atmosferik olsa tamam alma ancak iş tsi olunca değişiyor. Çoğu 1.6 motor araca kök söktüreceksin bak gör.
    Senin için rahat etsin misler gibi gezersin aracınla.
    İbizanın bence tek bir olumsuz yanı var o da arka koltuk diz mesafesinin yetersiz oluşu. Aynı şekilde arka da tavan mesafesinin de biraz düşük olması.
    Onun harici bence süper araç. Çok şükür.
    Bu arada tekrardan hayırlı olsun. ALLAH kaza bela vermesin.

Ben hondayı sevemedim. Haddinden pahalı fiyat sunuyorlar. Ne yalan konuşayım şu an için hiç hevesim yok hondaya...

• quote:

Orijinalden alıntı: mkkadi

Aracı 41500e bırakıyordu. Ne oldu da 42.500 oldu merak ettim. Ben de bu adamla Sahibinden üzerinden görüştüm. Ama anlaşamadım açıkçası.

Neden anlaşamadınız acaba ? sıfırı 47.000 lira boyayla beraber

Kısmet değilmiş ben aldım fiyatı ve aracın temizliği makul geldi. Açıkcası hiç kullanılmamış kokusu bile duruyor Maşallah

Bora bey gerçekten sinirlendim motor olayına. İyi dilekleriniz için Allah razı olsun daha iyileri sizlerin olsun arkadaşlar. Araç gerçekten segmentinde 1 numara

Arka diz mesafesine gelince büyütmesi için yaris gibi bagajı küçültmesi gerek. O da işime gelmez zaten bagajı makul seviyelerde uzun boylular da öne oturuversin Boyu benden uzun 1.85 arkadaşım var arkaya oturdu hatta yapılı yeğenim var hiç şikayet etmedi. Daha da büyürse abiye ayıp olur leonu satamazlar boyut farkında hiç bir farkı yok benim gözümde.

• mtelektro kullanıcısına yanıt
    İstediğim yerde expertiz yaptırmama razı olmadı o yüzden anlaşamadık. Bu dediğim 41500 ikendi. Ama araç metalik kırmızı değil opak kırmızı idi. Sıfırını aynı şartlarda 45350-45500 bandında satıyorlar. 2. el masrafları expertiz derken sıfır almaya karar verdim.
  • mkkadi kullanıcısına yanıt
    Hmmm anladım dostum. O zaman aynı arabadan bahsetmiyoruz benimki metalik kırmızı istediğim yerde de ekspere soktum. Hatta eksper öyle ki mekanik teste bile gerek yok dedi. Bende sıfır alacaktım ama böylelikle kasko + trafik sigortası + plakası cartı curtu bedavaya geldi. Ne oldu faizini amorti etti. Bence elinizi çabuk tutun ikinci zam kapıda gibi mayıs gibi
  • mtelektro kullanıcısına yanıt
    İlk olarak aracı istanbul anadolu yakasından almadınız mı? O zaman siz farklı aracı aldınız. Daha önce bir araç vardı. 1650 km'de. Onu almak istiyordunuz. Ben o araçtan bahsediyordum. Ben o aracı almaya razıydım. 41.500e bırakıyordu. Sanırım siz de alamadınız aracı.

Plaka falan sıfır araç alırken aracın ücretine dahil. 2. el araçlarda sigorta ve kasko devretmez. Sizin kendiniz için yaptırmanız gerekir. Bu sebeple o dediğiniz avantajlar yok. Ben aracı 45350'ye artı arka park sensörlü olarak aldım.
  • elektronik paket servistemi uygulanıyor acaba yani 1 günde hallolurmu
  • senmaribo S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 sport tourer yakıt olarak daha fazlamı yakar
  • emin616 kullanıcısına yanıt
    Jantlar geldi...
    Bu mesaja eklenen görseller:

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Jantlar geldi...

Hayırlı olsun bora abi. Darısı başıma😄 Birde takılmış halinin resimlerini bekliyoruz.

Bende dedim bi arabayı yıkıyım baya parladı 😉 Bagaj havuzunun da resmini ekledim. Baya sevdim bagajda artık hiç düşünmeden eşya taşıyabiliyorum. Dökülecek derdi yok😄

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ ///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ ///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 20 Mart 2016; 16:05:53 >

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-beyaz-kaplan-plusbrc-lpg-plushiz-sabitleme-plus-abs-plus-adaptif-sis-275801517/detay
    arkadaşlar bu aracı almak istiyorum ibizalara genelde iyi diyorlar. fiyatı nasıldır. 30 bine bırakacak gibi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: net w

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-beyaz-kaplan-plusbrc-lpg-plushiz-sabitleme-plus-abs-plus-adaptif-sis-275801517/detay
    arkadaşlar bu aracı almak istiyorum ibizalara genelde iyi diyorlar. fiyatı nasıldır. 30 bine bırakacak gibi .

Selam, aracın km cok lpgli ve lpg kac kmde takilmis onemli olan bu. Birazda modifiye yapildiysa hor kullanilmismidir acaba diye dusunurum.. Bu km'de fiyatin dusmesi lazim bence tabiki karar senin. Sayg.

• net w kullanıcısına yanıt
    goruntu olarak guzel ama once tramerden bi sorgulatin. Sonra saticiya aracin kacinci sahibi oldugunu sorun. Ilk degilse sasi no isteyerek sorgulama yaptirin. en garanti sorgulama sekli budur. Sonra kilemetre 17 kurus nasil yakiyor merak ettim ben 20 KR sehir ici yaktiriyorum 30.000 guzel fiyat ama kilometresi cok geldi bana 5 yasinda bi araba icin. Yilda ortalama 35.000 km yapmis??? tramer sorunsuz ise expertiste motor % 80-90 ustu cikarsa kesinlikle alin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: itsmyturn

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-beyaz-kaplan-plusbrc-lpg-plushiz-sabitleme-plus-abs-plus-adaptif-sis-275801517/detay

Selam, aracın km cok lpgli ve lpg kac kmde takilmis onemli olan bu. Birazda modifiye yapildiysa hor kullanilmismidir acaba diye dusunurum.. Bu km'de fiyatin dusmesi lazim bence tabiki karar senin. Sayg.

km çok yapılmış katılıyorum. sase ve motor no aldım yarın sorgulatacagım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

goruntu olarak guzel ama once tramerden bi sorgulatin. Sonra saticiya aracin kacinci sahibi oldugunu sorun. Ilk degilse sasi no isteyerek sorgulama yaptirin. en garanti sorgulama sekli budur. Sonra kilemetre 17 kurus nasil yakiyor merak ettim ben 20 KR sehir ici yaktiriyorum 30.000 guzel fiyat ama kilometresi cok geldi bana 5 yasinda bi araba icin. Yilda ortalama 35.000 km yapmis??? tramer sorunsuz ise expertiste motor % 80-90 ustu cikarsa kesinlikle alin.

sahibi ögretmen alalı 3 ay olmuş hanımı kullanmış . model yükselteceklermiş ondan satıyorlarmış . yalnız araba kac el degiştirmiş bilmiyorum.
    tramerden 3 yada 4 bin civarı hasar kaydı cıkıyor. degişen yok bir iki yerinde boya var . bu aracın şirket olma ihtimali yok degil mi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Jantlar geldi...

Hayırlı olsun bora abi. Darısı başıma😄 Birde takılmış halinin resimlerini bekliyoruz.

Bende dedim bi arabayı yıkıyım baya parladı 😉 Bagaj havuzunun da resmini ekledim. Baya sevdim bagajda artık hiç düşünmeden eşya taşıyabiliyorum. Dökülecek derdi yok😄

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ ///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ ///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

Sağolasın. Nasipse Salı ya da Çarşamba jantları taktırırım diye düşünüyorum. Tabi ALLAH bilir :)
    Bagaj havuzu gerçekten iyi bir şey. Güle güle kullan...
    Araba da güzel parlamış maşaALLAH...
    Bu arada sen hiç boya ya da kaplama işine girmemişsin tamponlarda :)

• boraaaaa B kullanıcısına yanıt
    Jantli halini gercekten merak ediyorum. Umarim dusundugumuz gibi guzel olur.

kaplama isi aklimda ama beceremem diye yeltenmedim. Cok fazla orinalligini bozmadan birkac ufak dokunus yapmayi dusunuyorum simdilik.

Kismet olursa seneye de su jantti almayi dusunuyorum.

• quote:

Jantli halini gercekten merak ediyorum. Umarim dusundugumuz gibi guzel olur.

kaplama isi aklimda ama beceremem diye yeltenmedim. Cok fazla orinalligini bozmadan birkac ufak dokunus yapmayi dusunuyorum simdilik.

Kismet olursa seneye de su jantti almayi dusunuyorum.

Siyah jant ilk günden beri hep aklımdaydı lakin düşündükçe beyaz arabayı boğduğu kanısına vardım. Gun metal bir jant beyaz araba için güzel bir seçenek olacaktır. Gerçi benim aldığım modelde 5*100 için gun metal yoktu.
    Kaplama olarak ben netten Plastidip aldım.
    Ön tamponu ve arka tamponu boyadım.
    Bagaja bir çıta ve spoileride yapıştırdım.
    Çekinme ne de olsa araba senin

• Çok jant merakım yok ama siyak hırmızı jant çok güzel duruyor.
  • quote:

aracta 2 3 yerde boya var degişen yok , tramerde km orjinal ,4,5 bin hasar kaydı var . 30 bin diyor . bugün alacak gibiyiz fiyatı nasıl sizce?

• 
Sayfa: önceki 695696697698699
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.