Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (694. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanırım kapalıdır...
  • 2014 model seat ibiza reference modeline sahibim aracı ilk aldığımda anlık yakıt sarfiyatını an be an görüyordum.Sonra birgün derece görmeye başladım ayarlama yapmama rağmen başaramadım.serviste göstergenin olmadığını söylediler.Sizce anlık yakıt sarfiyatı durumunu nasıl ayarlayabilirim şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Araç için 20.500 masraf çıktı. Şimdi pert olup olmayacağının kararını bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klober10

2014 model seat ibiza reference modeline sahibim aracı ilk aldığımda anlık yakıt sarfiyatını an be an görüyordum.Sonra birgün derece görmeye başladım ayarlama yapmama rağmen başaramadım.serviste göstergenin olmadığını söylediler.Sizce anlık yakıt sarfiyatı durumunu nasıl ayarlayabilirim şimdiden teşekkürler

Hocam sağdaki silecek kolunun ucunda iki tane düğme var altlı üstlü. (aynı sinyal kolunun ucundaki hız sabitleme tuşları gibi)
    onlardan ayarlanıyor. her basışında farklı bir bilgiyi gösterir yol bilgisayarında.
    ama referans modellerde yok diye biliyorum yol bilgisayarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sseker

quote:

2014 model seat ibiza reference modeline sahibim aracı ilk aldığımda anlık yakıt sarfiyatını an be an görüyordum.Sonra birgün derece görmeye başladım ayarlama yapmama rağmen başaramadım.serviste göstergenin olmadığını söylediler.Sizce anlık yakıt sarfiyatı durumunu nasıl ayarlayabilirim şimdiden teşekkürler

Hocam sağdaki silecek kolunun ucunda iki tane düğme var altlı üstlü. (aynı sinyal kolunun ucundaki hız sabitleme tuşları gibi)
    onlardan ayarlanıyor. her basışında farklı bir bilgiyi gösterir yol bilgisayarında.
    ama referans modellerde yok diye biliyorum yol bilgisayarı.

2014 ü bilmem ama benim düldülde yok :) 2012 model...

• quote:

Benim aracımda 1.4 reference 2014 ama bizde ablık tüketim gösteren ayar yok. Style modelinde var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lpg candır;) yoğun trafik olmayan şehir içi, sürekli iş ev ve haftasonu gezme vs. konya yı bilen bilir :)
    Bu mesaja eklenen görseller:

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\
  • emin616 kullanıcısına yanıt
    AMA BEN ALDIĞIM DA ANLIK YAKIT GÖSTERGESİNİ GÖRDÜM HER GAZA BASIŞIMDA YAKIT DURUMUNU GÖSTERİYORDU.REFERENCTE YOL BİLGİSAYARI YOK AMA.KATALOGTA SAAT SET TUŞLARIYLA OLACAĞI YAZIYOR .AYARLAYAMADIM

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/c072fd3467586d9a/109/seat/ibiza-6j/binek-otomobil

• boraaaaa B kullanıcısına yanıt
    AMA BEN ALDIĞIM DA ANLIK YAKIT GÖSTERGESİNİ GÖRDÜM HER GAZA BASIŞIMDA YAKIT DURUMUNU GÖSTERİYORDU.REFERENCTE YOL BİLGİSAYARI YOK AMA.KATALOGTA SAAT SET TUŞLARIYLA OLACAĞI YAZIYOR .AYARLAYAMADIM

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/c072fd3467586d9a/109/seat/ibiza-6j/binek-otomobil
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-_-

lpg candır;) yoğun trafik olmayan şehir içi, sürekli iş ev ve haftasonu gezme vs. konya yı bilen bilir :)

Sen benden de yumuşak (gazı okşayarak) sürüyorsun bu aracı bu birincisi :)
    İkincisi benim bu verdiğin km uzun yol rekorum. Şehir içi yalan olmasın 400'ü geçemedim. Genelde ben 380'de kalıyorum...
    Ama hakikaten lpg süper birşey. Bunun için ibizadan cayamıyorum :)
    Bu arada helal olsun

• quote:

lpg candır;) yoğun trafik olmayan şehir içi, sürekli iş ev ve haftasonu gezme vs. konya yı bilen bilir :)

Yanlış hesaplamadımsa 13 kuruş yapıyor bu değil mi ?

• quote:

Doğrudur hocam ama ne yalan konuşayım benim düldülde bu özellik yok. Hatta kasdettiğin kolda öyle düğmelerde yok benim.

• quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

quote:

Yanlış hesaplamadımsa 13 kuruş yapıyor bu değil mi ?

aynen hocam 13krş, şöyle bişey var konyada tedes(hız kameraları) 11km iş yerim, yarısı zaten 70-75 i geçemiyorum sonra kamerayı geçince 90-110 :) vites geçişleri genelde 2500-3500 devirde

• mustafa-_- kullanıcısına yanıt
    Eğer acelem yoksa vites geçişlerim 2000 üstü olmuyor benim :D
    Tsi gibi gitmese de bizim lpg süper...
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Eğer acelem yoksa vites geçişlerim 2000 üstü olmuyor benim :D
    Tsi gibi gitmese de bizim lpg süper...

millet inanmıyor motosikletmi bu diyor 13krş falan
  • quote:

Uzun yolda yaptığımı şehir içince yapmışsın. 13 krş çok güzel bir değer. Darısı başımıza. 🙂 İzmirin düz yoku bile yokuşlu😄 En az 15 krş yakmıştım uzun yolda 100-120 km/ saat

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

quote:

Uzun yolda yaptığımı şehir içince yapmışsın. 13 krş çok güzel bir değer. Darısı başımıza. 🙂 İzmirin düz yoku bile yokuşlu😄 En az 15 krş yakmıştım uzun yolda 100-120 km/ saat

geçenlerde konya aksaray gittim geldim(150km gidiş+150km geliş+ 10km şehir içi kullanmışımdır) giderken 130-160 arası dönüşte 90-100 arası sabit yine 1,88 den ipragaz ile 45,01 tl tüketimim vardı.

• Ben bir şey soracaktım, bu fr model ibiza gelirken bridgstone turanza marka lastikle geliyormuş diye duydum.Bugün bizim üniversite de bir memur abi o lastiklerle ıslak zeminde viraj öncesi ambulansı ara yaramazlar vs dedi.= araba lastikleri bu kadar kötü olabilir mi? Yoksa bu da şehir efsanesi mi?
  • İlk Depo Yakıt Tüketimim : Ankara Şehir İçinde Km'de Yaklaşık 0.33 TL
    Araç : 1.2 TSI 105 HP DSG
    Az Yaksın Diye Çok Uğraşmadım. Kimi Zaman Sık Fren Kullandım, Kimi Zaman Yokuşlarda Gaza Bastım, Sakin Kullandığımda Oldu, Trafiğe Girdiğimde Oldu --> Yani Duruma Göre Karışık Kullanım Sonucu=33 Kuruş Yaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: headhuntergs

İlk Depo Yakıt Tüketimim : Ankara Şehir İçinde Km'de Yaklaşık 0.33 TL
    Araç : 1.2 TSI 105 HP DSG
    Az Yaksın Diye Çok Uğraşmadım. Kimi Zaman Sık Fren Kullandım, Kimi Zaman Yokuşlarda Gaza Bastım, Sakin Kullandığımda Oldu, Trafiğe Girdiğimde Oldu --> Yani Duruma Göre Karışık Kullanım Sonucu=33 Kuruş Yaktı.

Aynı aracı kullanıyorum.
    Ağırlıklı şehiriçi. Kullanım tarzım karışık, bazen hız=60 km vites=7, bazen de 0-100 = 10 saniye.
    30-31 kuruş yaıkıyorum ben de son fiyatlar üzerinden (litre fiyatı=4,12 TL)
    Bu seviyeler normal demekki bizim araçlar için. :)

Şöyle de bir detay vereyim:
    Geçen sene 3.20i efficient sport line kullanıyordum.
    40 kuruş yakıyordu. (litre fiyatı=4,60 falandı)
    E tabi 3 ibiza fiyatı 3.20 fiyatına geliyor. Bu kadar fark da olsun :)

• 
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.