Şimdi Ara

Yeni Ryzen 2 işlemciler belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
1.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İşlemci pazarında ağırlığını arttırmak isteyen AMD sıfırdan tasarladığı Zen mimarisini bu yıl elden geçirerek Ryzen 2 adıyla piyasaya sürmüştü. İlk etapta üst seviye 4 işlemcisini piyasaya süren AMD’nin diğer ürünleri de belli oldu.

Yeni Ryzen 2 işlemciler

AMD’nin ilk olarak piyasaya sürdüğü işlemciler Ryzen 7 2700X, Ryzen 7 2700, Ryzen 5 2600X, Ryzen 5 2600 şeklindeydi. Bunların ardından yaz aylarına doğru piyasaya Ryzen 5 2500X, Ryzen 3 2100 ve Rzyen 3 2300X işlemcisi çıkacak.

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Ryzen 5 2500X işlemcisinin serideki giriş seviyesi model olacağı tahmin ediliyor. 4 çekirdekli ve 8 izlek birimli olan işlemci 65W TDP değerine sahip. Ryzen 3 2300X yine 4 çekirdekli ve 65W TDP değerine sahip olacak. Ryzen 3 2100 ise tahminlere göre çift çekirdekli bir işlemci.

AMD’nin üst seviyedeki başrol oyuncusu Ryzen Threadripper da ikinci nesle terfi ediyor. Ryzen Threadripper 2000 serisi 12nm üretim sürecine sahip Zen+ mimarisi ile daha başarılı sonuçlara imza atacak.

Yeni seri daha gelişmiş DDR4 desteği, daha düşük gecikme süreleri, X399 platformuna uyum ve üst seviye bağlantı özellikleri ile geliyor. Seride Ryzen Threadripper 2950X modeli 16 çekirdekli, Ryzen Threadripper 2920X modeli 12 çekirdekli ve Ryzen Threadripper 2900X modeli de 8 çekirdekli olarak yer alıyor.

Mobil tarafta ise düşük güç tüketen yeni Ryzen 2000U APU serisi hazırlanıyor. Yeni seri daha hızlı işlemcilere sahip olacak. Bu seride Ryzen 7 2800U modeli 4 çekirdek ve 15W TDP değeri, Ryzen 5 2600U 4 çekirdek ve Ryzen 5 2500U ise 2 çekirdek olacak şekilde yer alıyor.

• Berbat başlık.

• En azından işlemci olduklarını yazmış balşığa. Buda bie gelişmedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gun aksoyun akrabasi herhalde ekrem kacinci hata bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gün Oksay Olmasın O?
  • şu herifi biri kovsun ya, 10 yıldır yazıyorum bunu yok hacı kimin kasedi elindeyse fasülye gibi tutuyorlar.
  • Ryzen 3 2100 çift çekirdek mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 çekirdek mi kaldı amdcim napıyorsun

Ekleme: R3 2100 4C/4T olacağı söyleniyor yabancı kaynaklarda. 2C/4T ile ilgili bir şey bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 1 Mayıs 2018; 1:41:48 >
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Hocam ürün koduna bakıldığında 2 çekirdek gibi gözüküyor. 2/4 olsa gerek. Athlon tarzı bir şey olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca başlığı yazan editör ağabeyimiz bir şeyi yanlış yazmış. 2500U 2 çekirdek olacak demiş ama, 2500U zaten halihazırda satılıyor ve 4 çekirdek 8 izlek.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    https://videocardz.com/76064/amd-lists-ryzen-2100-2300x-2500x-and-2800u-ready-for-mass-market

https://hothardware.com/news/ryzen-threadripper-2950x-and-ryzen-5-2500x-zen-cpus-confirmed-by-amd

2100'ün ürün kodu YD210BC6M2OFB, 2300X YD230XBBM4KAF ve 2500X YD250XBBM4KAF bunlar mı çekirdek sayısını belirtiyor?

quote:

The entry-level Ryzen 3 processors were not part of April launch. Those SKUs are quad-core chips designed for budget builds.

Burada 4 çekirdek olacağı söyleniyor ama. 4 izlek de çekirdek olarak geçiyorsa bilemiyorum.

2000U yazacakmış sanırım yanlış yazmış

Hocam evet o kalın işaretlediğiniz kısımlar çekirdek sayısını belirtiyor. Ürün kodlarının o kısımları hep çekirdek sayısını veriyor. Örneğin o kısım 2600U ve 2800U'da 4 2000U'da 2, 2300X'de 4, 2500X'de 4, 2100'de 2, 2900X'de 8, 2920X'de, tıpkı 1920X'de olduğu gibi 12'yi simgeleyecek şekilde C, 2950X'de ise tıpkı 1950X'de olduğu gibi 16 çekirdeği sembolize edecek şekilde G. 2100 bu durumda %99,9 2/4 bir Athlon türevi olacak. 3 Vega CU'lu bir iGPU'su olur 59 USD'den satılır diye düşünüyorum. 720p Low ayarlarda iGPU'ya ufak bir OC ile 30 FPS rahat oynanır güncel oyunlar dahi. Çooook düşük bütçesi olanlar için 2*4 DDR4 ile basit oyunları düşük çözünürlük ve Low ayarlarda oynatabilecek fena olmayan bir çözüm olur. Tabi bununla birlikte Ofis PC'si toplayanlar için de bir tercih olur.
  • ryzen 2 değil zen+
  • Gelsin şu mobil işlemciler artık bekle bekle ağaç oldum bir türlü rekabet oluşmadı mobil tarafta.
  • AMD şu B450 çipsetinden bir haber verse ne olurdu sanki?
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam.

Keşke 2/4 yerine 4/4 yapıp 59$ gibi bir fiyat yapsaymış gerçi o işlemciyi alacak kişinin beklentisi günlük işlerimi görsün yeter olacaktır. Ofis, internet, video vesaire için iyi ve ucuz. Pentiumlara rakip olsun diye çıkıyor sanırım.
    Evet hocam. Pentium rakibi olacaktır muhtemelen. 59'u da sadece tahminen söyledim. Belki 69 olur, belki 49
  • Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    İşlemci serisi Ryzen 2, Mimari Zen+.
  • ryzen 2 isimlendirmesi komple yanlış zen 2 işlemciler çıkınca nasıl zırvalayacaklarını görmek isterim, millet ryzen 2 ler çıkmadımıydı lan lolo molo kafasına girecek

Yeni Ryzen 2 işlemciler belli oldu
  • Birisi şu adama Türkçe öğretsin. Gözlerim kanadı. Vergi cezasından mı kurtardı ne yaptı siteyi adamı bir türlü değiştiremiyorlar. Ne gidiyor ne yazıları değişiyor... Herkes şikayetçi ama aynen devam ediyor. Öyle 1-2 kaset yetmez, daha sağlam bir şey var herhalde. Gün Oksay olması olabilir bak
  • Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    Ryzen 3000 serisi diyecekler. Ne diyecekler ? Şu Zen mimarisi ile Ryzen isimlendirmesinin neyinin anlamadınız ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.