DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
<<<<Yeni Renault Fluence Ze alacaklar alanlarlar kulübü>>>
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
596
Cevap
23
Favori
73.582
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Renault >> <<<<Yeni Renault Fluence Ze alacaklar alanlarlar kulübü>>>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   3184 Mesaj
   08 Kasım 2011 14:42:01 Konu Sahibi
   henüz alan yokdur ama aracını satıp almak isteyenleri kulübü olsun bura   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafam33 -- 8 Kasım 2011; 14:52:14 >   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3184 Mesaj
   08 Kasım 2011 14:46:49 Konu Sahibi
   aşağıdaki resimler Hamdi0555 tarafından Ankara da çekilmiştir.   Elektrikli Fluence'ın fiyatı belli oldu!
   Renault Başkanı Carlos Ghosn, 2011 yılında Türkiye'de Oyak Renault Fabrikaları'nda üretilecek olan Fluence ZE'nin Fransa'daki satış fiyatının vergi teşviki ile birlikte 21 bin 300 euro olacağını ve bataryasının aylık 79 euroya kiralanacağını bildirdi.
   Bu yıl 112.'si düzenlenen Paris Otomobil Fuarı'nda Renault, Türkiye'de üretilecek elektrikli Fluence ZE ile Twizy ZE, Renault ZOE Preview ve Kangoo ZE modellerininin son halini sergiliyor.
   Tüm segmentlerde, küçük araçlardan lüks segmentte kadar Renault olarak varolma iddiasında olduklarını anımsatan Ghosn, bu fuarın lüks segmentteki Renault otomobillerinin yenilenmesi konusunda yeni bir etap olduğunu kaydetti.
   Ghosn, herkes için kaliteli ve sürdürülebilir ulaşım için Renault markasının güçlendiğini ve geleceğe hazırlandığını dile getirerek, bunun, yalın duygulara hitap eden ve cana yakın tasarımlara sahip araçlardan geçtiğini anlattı.
   Renault'nun, elektrikli araçlarının bir yıl içerisinde pazara sunulacağını bildiren Ghosn, Renault'nun, küresel ısınma ile savaşmak ve petrole bağımlılığı azaltmak gibi güçlü iddiaları olduğunu, bu iddianın da ancak yüksek adette müşteriye elektrikli otomobil ulaşırsa gerçekleşebileceğini vurguladı.
   Ghosn, işte bu yüzden uygun ve erişilebilir fiyata herkes için kolay şarj edilebilen elektrikli araçlar yapmak istediklerini bildirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
   "4 yıl önce Renault-Nissan ittifakı elektrikli araç konusunda konuşan tek gruptu. Birkaç aydır, diğer üreticiler de bu konuya ilgi duymaya ve çalışmaya başladılar. Ancak Renault-Nissan ittifakı elektrikli otomobiller konusunda çok daha önce çalışmaya başlamasını rekabetçi bir avantaja dönüştürdü. Çünkü bataryalarımızı da, hem performanslarını hem kalitelerini hem de maliyetlerini iyi yönetmek adına biz geliştiriyor, biz üretiyoruz. 2015 yılından sonra kullanılacak piller konusunda bile çalışmaya başladık. Daha güçlü, daha hafif ve daha hızlı şarj edilebilen, üretimi daha ucuza malolan piller konusunda çalışmaya başladık."
   Elektrikli Kangoo ZE'nin dizel bir Kangoo fiyatına pazara sunulacağını dile getiren Ghosn, elektrikli Fluence Z.E'nin Fransa'da vergi teşviki ile birlikte 21 bin 300 eurodan satılacağını bildirdi.
   Ghosn, elektrikli Fluence ZE'nin bataryasının ise ayda 79 euroya kiralanabileceğini belirterek, elektrikli otomobilin motoru dahil diğer otomobiller gibi 5 yıl garantili olacağını anlattı.

   Carlos Ghosn, elektrikli Fluence'nin 160 kilometre menzil için Fransa'da 2 eurodan az bir fiyata şarj edilebileceğini dile getirerek, elektrikli araçlarla otomobil sanayisinde yeni bir sayfa açıldığını ve herkesin bu devrimsel nitelikteki değişimin bir parçası olabileceğini vurguladı.
   Şu an itibariyle internetten Kangoo ZE ve Fluence ZE'yi sipariş etmenin mümkün olduğuna işaret eden Ghosn, bireylerin böylelikle sıfır salımlı ulaşımın öncülerinden biri olabileceğini söyledi.
   Twizy ZE'nin 2011 yılının son çeyreğinde satışa sunulacağını ifade eden Ghosn, bu araca üç tekerlekli bir scooter fiyatına sahip olunacağını bildirdi.
   Ghosn, "Ben bu 4 elektrikli otomobili de kullandım, hızlanmasını beğendim. Tam bir sessizlik içinde ve hiç sarsıntı olmadan yolda gidiyor. Elektrikli otomobille gerçek bir otomobilin pratik taraflarından faydalanarak, dünyayı değiştiriyormuş izlenimini ediniyorsunuz" dedi.
   Standart şarj şebekesinin bütün dünyada yaygınlaştırılması için aktif rol oynadıklarını da dile getiren Ghosn, 2011 yılı Ocak ayına kadar Avrupa'da 20 bin şarj noktası olacağını, 2012 yılında ise bu rakamın 4'e katlanacağını ifade etti.
   Ghosn, otomobili dünya ve insanlık için bir gelişme aracı olarak gördüklerini sözlerine ekledi.

   Verilen bilgiye göre, Renault 2011 yılından itibaren dört elektrik motorlu otomobili satışa sunacak. 2011 ortasında Renault Fluence Z.E. ve Renault Kangoo Express Z.E., iki termik araç türevi, ürün arzı daha sonra yeni tasarımlı ve yüzde 100 elektrikli yapıya sahip iki yeni modelle genişletilecek. Yılın ikinci yarısında Renault Twizy, ardından 2012 yılı ortasında Renault ZOE satışa sunulacak.
   Bu ürün planı, her müşteriye Renault'nun Z.E. elektrik motorlu araçlar gamında aradığı araç türünü bulma olanağını sağlayacak. Renault tarafından tasarlanan dört model Avrupalı müşterilerin ihtiyaçlarının büyük çoğunluğunu kapsıyor; bir şehir içi otomobili, bir kompakt hatchback, bir aile sedanı ve bir ticari araç...

   Fuarda konsept otomobil DeZir'in de ilk gösterimi gerçekleştirildi.
   Laurens van den Acker'in yönettiği ilk proje DeZir'e ilişkin şunlar kaydedildi:
   "Renault Design bölümünün yeni vizyonunu simgeleyecek olan bir dizi konsept modelin başlama vuruşunu oluşturuyor. Bu sportif konsept model, Markanın gelecekteki modellerinin tasarım temellerini de atıyor. Konsept model DeZir Renault'nun üç kilit sözcük ile özetlenebilecek daha coşkulu bir tasarıma doğru yönelişini imzalıyor; Yalın, Göz alıcı, Sıcak...
   Baştan çıkaran hatları ve koyu kırmızı rengiyle, DeZir otomobil tutkusunu ifade ediyor. Bir elektrikli motor ile donatılan Renault DeZir çevreye saygı ile otomobil zarafetini bir araya getiriyor."

   Renault'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de üretilecek Renault Fluence Z.E., Fransa'da anahtar teslimi 21 bin 300 eurodan, (batarya hariç, 5 bin euroluk vergi teşviki dahil), Avrupa'da (batarya hariç) yürürlükteki KDV'ye göre, vergi teşviki hariç yaklaşık 26 bin euro anahtar teslimi fiyatla satılacak.
   Renault Kangoo Express Z.E., Fransa'da net 15 bin eurodan, (batarya hariç, 5 bin euroluk vergi teşviki dahil), Avrupa'da net 20 bin eurodan itibaren satılacak (batarya hariç, vergi teşviki hariç).
   Bu satış fiyatına bataryanın kira bedelini içeren bir abonman ücreti de eklenecek. Renault Kangoo Express Z.E. için net 72 euro, Renault Fluence Z.E. için net 79 euro aylık kiralama bedeli alınacak. Renault, Kangoo Express Z.E. ve Renault Fluence Z.E.'nin fiyatlarını açıklayarak rezervasyonlarını açtı.
   Renault'nun, Renault Z.E. modellerinin pazara sunulması aşamasında uygulamaya konacak olan şarj altyapılarının geliştirilmesi konusunda da çalışmalar yaptığı anımsatılan açıklamada, geniş halk kitlelerinin kullanımına dönük elektrik motorlu aracın gerçek olması için, Renault-Nissan İttifakı, kamu kurumları, enerji şirketleri ve Better Place gibi diğer çözüm ortaklarıyla çok sayıda işbirliği anlaşması imzaladığı, bunların sayısının 63'e ulaştığı belirtildi.
   600'ün üzerinde prototip araç test edilecek
   Renault Z.E. ürün gamının, 2011 ortasında satışa sunulmasından önce bile yollarda görülebileceği dile getirilen açıklamaya göre, bu yılın sonundan itibaren ve 2011 ortasında halka satışına kadar, Renault çözüm ortaklarının hizmetine 600'ün üzerinde prototip araç verecek ve bu araçlar 10 ülkede pilot operasyonlar çerçevesinde test edilecek.
   Renault'nun Paris Otomobil Fuarı'nda üst segmentlerde yenilediği ürün gamının üç farklı yüzünü de tanıttığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:
   "Renault Latitude, iç mekanında yepyeni konfor ve kullanım özellikleri sunan konfor ağırlıklı, büyük sedan. Yeni Renault Laguna, sürüş keyfine öncelik veren çevik ve dinamik hatchback ve station-wagonlar yeni bir ön yüze kavuştular ve 4 tekerlekten yönlendirilen 4 Control sistemini geniş tüketici kitleleri için erişilebilir kılıyor. Yeni Renault Espace, bütün koltukları aynı konforu sunan büyük tek hacimlilerin lideri yeni LED'li farlarla ve yeni Carminat TomTom Live navigasyon sistemi ile donatıldı."
   Kaynak : Dünya Gazetesi   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafam33 -- 22 Aralık 2011; 9:07:26 >
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3184 Mesaj
   11 Kasım 2011 09:54:57 Konu Sahibi
   Tüm dünyada elektrikli araçların kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla, Renault-Nissan İttifakı hükümetlerle, belediyelerle, enerji kuruluşlarıyla ve diğer çözüm ortaklarıyla işbirliği yaklaşımı sürdürüyor. İttifak, elektrikli araçların 2011 yılından itibaren kitlesel satışı amacıyla pazarları ve altyapıları hazırlamak için bugüne kadar tüm dünyada 60’ın üzerinde anlaşma imzaladı. Türkiye’deyse bu konuda ortaklığa gidilen şehirler İstanbul, Ankara ve G. Antep olarak sıralanıyor.

   Sıfır salım hedefi çerçevesinde, Renault tüketicilere yenilikçi bir edinme şekli sunacak. Bu kapsamda, ilk kez olarak aracın ve bataryaların mülkiyeti birbirinden ayrılacak. Araçlarını satın alabilecek veya kiralayabilecek olan tüketiciler batarya kirası ile yaşamlarını kolaylaştıracak yeni hizmetler içeren bir abonelik sözleşmesi imzalayacaklar.

   Renault Sıfır Salımlı ilk dört modelini 2011’den itibaren dört farklı fabrikada üretecek. Fransa’da, Renault Zoe Z.E.’nin habercisi olduğu aracı Paris yakınlarındaki Flins fabrikasında ve Kangoo Express’in elektrikli versiyonlarını da ülkenin kuzeyindeki Maubeuge fabrikasında üretecek. Renault Twizy Z.E. Konsept kavramında yaratılacak üretim modeli İspanya’da Valladolid fabrikasında üretecek. Elektrikli Fluence ise Türkiye’de Bursa’da Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’ndaki bantlardan çıkacak.   Belediyelerle ortak çalışılıyor


   Renault-Nissan ittifakı elektrikli otomobil projesine 4 Milyar Avro yatırım yapmış ve 2 bin personel ile çalışmayı sürdürüyor.   Özel bataryalar kullanılıyor

   Son nesil lityum-iyonlu bataryalar yana yana iki sıra halinde konumlandırılmış olan 48 güç modülünden oluşuyor. Bir laptop büyüklüğünde olan bu modüllerin her biri 4 elementer hücre içeriyor. Akımın üretilmesini veya enerjinin stoklamasını sağlayan elektro-kimyasal reaksiyonlar bu hücrelerin içinde meydana geliyor. Bu modüllerin her birinin 4 hücresi 8,4V, bataryayı oluşturan 48 modülün tamamı ise 400V üretiyor.

   Eski kuşak nikel-metal-hidrürlü bataryalara nazaran bu bataryaların performansları, menzil, performans, dayanıklılık, güvenlik başta olmak üzere her alanda daha yüksek.

   Bu Lityum-iyonlu bataryalarda şarj belleği etkisi bulunmuyor. Bilindiği gibi klasik bataryalarda bu etki bir dizi eksik şarj sonrasında gözlenmekteydi ve kapasite düşüşüne neden oluyordu. Bataryalar hiçbir bakım gerektirmiyorlar ve ortalama 6 yıllık bir süre boyunca kapasitelerinin yüzde 80 ilâ 100’ünü koruyorlar. Ayrıca kapasitesi azalmaksızın kısa sürelerle de şarj edilebiliyorlar. Bataryanın soğutulması alüminyum karterinin ısı dağıtma özelliği sayesinde çevre hava akımıyla gerçekleşiyor. Enerji kapasitesi, daha önceki nesillere göre bir devrim niteliğinde. Lityum-iyon bataryalar 100 Wsaat/kg üretiyorlar. Bu rakam, kurşunlu bataryalar için 25, NiMh bataryalar için 63’tür.


   Öte yandan, lityum-iyonlu bataryalar geri dönüşümlüler ve Renault-Nissan İttifakı halen otomobil bataryalarını toplama ve geri dönüştürme proses ve kanalları ile ilgili çalışmalar yapıyor. Lityum, manganez oksit veya demir fosfat ve grafit gibi toksik olmayan bileşenlerden oluşan lityum-iyonlu bataryaların, nikel-kadmiyumlu eski tip bataryaların aksine çevre için hiçbir tehlike oluşturmuyorlar.
   Şarj 3 farklı yöntemle olacak   Standart şarj:
   Geleneksel bir prizle evdeki elektrik şebekesinden veya profesyonel bir elektrik şebekesinden yapılır. Şebekenin gücüne göre şarj 6 ile 8 saat arasında sürer.

   Hızlı şarj:

   Sanayi elektriği kullanılır. 30 dakikada yüzde 80 şarj oranına erişilebilir.   Batarya değiştirme istasyonları (Quickdrop):

   Özel bir istasyonda hızlı batarya değişimi yapılır. İçinde bulunduğumuz yıl bu istasyonlardan yüz kadarı hizmete girmiş olacak ve Renault Fluence Z.E.’nin pazara sunulmasına eşlik edecek.
   Renault’nun elektrikli araçlarında, akıllı bir navigasyon sistemi bulunacak ve sürekli şekilde bataryanın şarj düzeyinin aracı daha ne kadar mesafe götürebileceğini (ve en yakın şarj istasyonunun veya batarya değiştirme istasyonunun nerede olduğunu gösterecek.

   Elektrik çarpma riski yok

   Elektrikli otomobillerde en çok merak edilenlerden birisi güvenlik. Renault özel sistemleri sayesinde elektrikli otomobillerin her türlü hava koşulunda ve durumda içten yanmalı modeller kadar güvenli olduğunu iddia ediyor. Bu güvenlik önlemlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

   Batarya


   250 kg’lik bir bataryanın bir araca yerleştirilmesinin doğal olarak bir takım etkileri olacaktır ve darbe veya çarpışma durumlarına karşı kasanın yapısı için birtakım özel takviyeler gerekmektedir. Batarya yakıt deposu kadar hassas bir unsur olduğundan, aynı şekilde, modüllerinin bütünlüğünün garantiye alınması için takviyeli bir korumaya sahiptir. Çok sayıda çarpışma testi yapılarak bataryanın direnci denenmiş ve onaylanmış ve aracın içindeki optimum konumu belirlenmiş.

   Kablolar


   Kabloların araç içindeki geçiş yolları optimize edilerek akım kesilmesi riskleri ortadan kaldırılmış. Ayrıca, şiddetli bir darbe halinde, akım anında otomatik olarak kesilmektedir. Diğer yandan, bataryanın günlük kullanımda aşırı ısınmaması için, sıcaklık sürekli şekilde kontrol altında tutulmakta ve bataryanın elektronik yönetimi aşırı ısınmalara izin vermemekte.

   Elektromanyetik uyumluluk   Elektrikli aracın elektronik, elektrik ve elektroteknik donanımlarının tümü (örneğin elektrikli motorun kumandası, şarj sistemi ve bataryası), Renault CEM şartnamesindeki normları yerine getirmekte. Bu şartname, Avrupa yönetmeliğinden daha sıkı hükümler içermektedir. Bu şartların yerine getirilmesi, aracın içindeki ve dışındaki radyo frekansı sistemlerinin bütünlüğünü ve çalışmasını garanti ediyor.

   Kullanım / Bakım

   Kullanıcı, kullanma kılavuzundaki talimatlara uygun olarak aracının günlük bakımını gerçekleştirebilir. Motor bölmesine müdahale esnasında elektrik çarpması türünden kazaların önlenmesi için korumalar mevcut.

   Aracın güç elektrik şebekesinin yalıtım ve sızdırmazlığı, bütün diğer araç türlerinde olduğu gibi, öngörülebilir kullanım durumlarında (örneğin dereden geçiş gibi) güvenlik sağlanacak şekilde tasarlanmıştır. Sele maruz kalma veya aracın suya batması gibi olağan dışı durumlarda, suyun neden olduğu hasar, insanlar ve çevre için özel bir risk teşkil etmeyecek.   Renault’nun elektrikli otomobilleri 30 km/s hızın altındaki hızlarda çok sessizdir. Aracın sessiz çalışma sakıncalarını önlemek için, Renault suni bir gürültü üretilmesi üzerinde çalışmakta.

   Kısaca Fluence Z.E   - 4750 mm uzunluk ile içten yanmalı Fluence versiyonlarından 13 cm daha uzun.
   - Şarj girişleri ön iki çamurlukta otomobilin hem sağında hem solunda bulunuyor.
   - Karoserde aerodinamik iyileştirmeler için eklentiler bulunuyor.
   - Bagaj hacmi 300 litre.
   - Fluence Z.E’nin elektrik motoru bobinajlı rotorlu senkron tip bir motor. Maksimum gücü 70 kW olup 10.500 d/d’da elde ediliyor ve maksimum torku 226 Nm.’ye ulaşıyor. Motorun ağırlığı 160 kg.
   - Fluence Z.E’de kullanılan lityum-iyon bataryanın enerji kapasitesi 22 kW/s. Seri üretim modelde batarya 300 dm3’lük (VDA/ISO) bir bagaj hacmini koruyacak şekilde arka koltuk sırtlığının gerisine yerleştirilecek. Ağırlığı 250 kg. Yavaşlama anında enerji geri kazanımı sistemi, bataryaların şarj edilmesini sağlıyor.
   - Şasi artan ağırlığı karşılayabilmek için güçlendirilmiş.
   - Goodyear tarafından geliştirilen düşük yuvarlanma dirençli ekonomi sağlayan lastikler kullanılıyor.
   - ABS ve ESC artan ağırlığı karşılamak için yeniden yapılandırılmış.
   - Fluence Z.E Türkiye’de Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda içten yanmalı Fluence versiyonlarıyla aynı üretim bantlarında üretilecek.
   - Menzili karma kullanımda 185 km olacak.
   - En yüksek hızı 135 km/s ile sınırlandırılmış.
   - Ağırlığı 1453 kg.


   Kısaca Kangoo Express Z.E.

   - Renault’nun Fransa’nın kuzeyindeki M.C.A. (Maubeuge Carrosserie Automobile) fabrikasında üretilecek.
   - İçten yanmalı Kangoo versiyonlarıyla benzer boyutlara ve yükleme kapasitense sahip. Boyu 4210 mm, yükleme hacmiyse 3000-3500 litre arasında değişecek.
   - Şarj girişi sağ farın hemen yanında çamurluk üzerinde olacak.
   - Düşük sürtünme dirençli lastikler kullanılacak.
   - 44kW gücünde elektrikli bir motor kullanılıyor. Azami devir 10 500 d/d'ya kadar çıkabiliyor. Elektrikli motor azami torkunu hemen veriyor ve tork 226 Nm’de sabit kalıyor.
   - Kangoo Express Z.E’de kullanılan lityum-iyon bataryanın enerji kapasitesi 22 kW/s.
   - Menzili karma kullanımda 160 km.
   - Son hızı 130 km/s ile sınırlandırılmış.
   - Ağırlığı 1425 kg.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafam33 -- 18 Aralık 2011; 21:44:56 >
   |
   |
   _____________________________

  • Er
   4 Mesaj
   11 Kasım 2011 19:53:31
   söz. 5 yıl sonra alacam taksi olarak kullanılır mı acaba ?
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   6560 Mesaj
   13 Kasım 2011 01:03:28
   Alsan bile nerede şarj edecen bence çok erken taşların iyice yerine oturması lazım ...
   |
   |
   _____________________________

   YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

   DH Bisiklet Severler Grubu
  • Yarbay
   3184 Mesaj
   13 Kasım 2011 11:55:15 Konu Sahibi
   taksi durağında edebilir
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2889 Mesaj
   08 Aralık 2011 23:54:56
   4 yıldızda kalmış
   [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=sfx41Fs3Y_A&feature=player_embedded]
   |
   |
   _____________________________

   Kanunlar Örümcek Ağına Benzer, Büyük Sinekler Delip Geçer, Küçük Sinekler takılıp Kalır.
  • Yarbay
   3184 Mesaj
   10 Aralık 2011 15:02:02 Konu Sahibi
   Nedeni ağır bataryalar olabilir
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3206 Mesaj
   12 Aralık 2011 01:19:45
   şu an gelsin alırdım. bu mazot/benzin fiyaltlarına bakınca şehir içinde binilecek mükemmel bir alet.

   ancak şu 79euro batarya meselesi nedir acep?
   |
   |
   _____________________________

   hevaya düştün ey dil, meclis-i takvaya gelmezsin
   gözün aç, gafil olma, bir dahi dünyâya gelmezsin.
  • Yarbay
   2615 Mesaj
   12 Aralık 2011 02:41:27
   Akaryakıt tekellerinin yerini almaya çalışan otomobil firmaları bataryaları kiralamak suretiyle yüksek karlar elde etmek istiyorlar. Bataryayı sana satmıyor, kiralıyor ki yıllarca bedel ödeyin. Birileri illa alacak o parayı cebinizden.
  • Yarbay
   3184 Mesaj
   12 Aralık 2011 06:29:10 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: ENG_civ

   Akaryakıt tekellerinin yerini almaya çalışan otomobil firmaları bataryaları kiralamak suretiyle yüksek karlar elde etmek istiyorlar. Bataryayı sana satmıyor, kiralıyor ki yıllarca bedel ödeyin. Birileri illa alacak o parayı cebinizden.

   valla sanayicilerin eline bakıcaz artık illa yan sanayisi çıkacaktır, birde bataryayı sana satsa pahalı maliyet sonuçta bu bataryalar kullandıka eskiyecek sarj tutmaz hale gelicek, ama böyle dizel benzin gibi fiyatlar yan yana olursa değmez ozaman bir kaç kişide oyuncak olarak durur
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3206 Mesaj
   16 Aralık 2011 23:24:33
   ARKADAŞLAR RENAULT FLUENCE ZE ANKARA MAİS'E (ARMADA YANI) GELMİŞ VE SHOWROOMDA SERGİLENİYOR.

   BİLDİĞİM KADARI İLE BURSA'DAN SONRA İLK DEFA ANKARA'DA SHOWROOM'DA ŞU AN ARAÇ MEVCUT.

   BİLDİĞİMİZ FLUENCE'NİN ELEKTİRİKLİ HALİNİ GÖRMEK MÜTHİŞ HEYECAN VERİCİYDİ. BEN ARACI ÇOK BEĞENDİM.. HERŞEYİ İLE HARİKA..

   MÜTHİŞ BİR MÜHENDİSLİK VE RENAULT KALİTESİ DİYEBİLİRİM..


   İNCELEMEK İSTEYENLER SHOWROOM'A GİDİP İNCELEYEBİLİRLER. HATTA 06 ZE PLAKALI İLK ELEKTİRİKLİ ARAÇ İLE TEST SÜRÜŞÜNE ÇIKABİLİRLER. İLERLEYEN GÜNLERDE PİYASA DAHA DA CANLANIR VE VAKİT OLUNCA DENEME ŞANSIMIZ DA OLUR..

   ÇOK VAKTİM OLMADIĞI İÇİNDE BATARYA MESELESİNİ FALAN SORAMADIM. SADECE ARABAYI İNCELEDİM ÇIKTIM.

   ARABANIN ETİKET FİYATI 60.000 TL İLE 61.000 TL YAZIYOR.

   PAYLAŞMAK İÇİN BOL MİKTARDA FOTOĞRAF ÇEKMEYE ÇALIŞTIM..


   İLK İZLENİMLERİM BÖYLE. BAKALIM İLERLEYEN GÜNLERDE NELER OLACAK..
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 16 Aralık 2011; 23:37:12 >
   |
   |
   _____________________________

   hevaya düştün ey dil, meclis-i takvaya gelmezsin
   gözün aç, gafil olma, bir dahi dünyâya gelmezsin.
  • Binbaşı
   1155 Mesaj
   16 Aralık 2011 23:49:25
   Hocam Resimler için teşekkürlerAracın fiyatı Dizel Otomatik ten 5 bin tl daha fazla.. Verilmeye değebilir ilk bir tecrübe edinmek gerekir tabi..İzmir'e kısa zamanda gelir İnş.Umarım Test sürüşüde yaptırırlar...

   Bu arada merak ettim araçta niye eller serbest sistemi yok ?
   |
   |
   _____________________________

   2013 Mercedes-Benz A180 Style
  • Yarbay
   2615 Mesaj
   17 Aralık 2011 03:52:44
   Bir müddettir eğer yanlış biliyorsam düzeltin, renault eller serbest sistemini desteklemiyor. Ben de araç alırken bunun olmamasından dolayı renault markasından vazgeçmiştim. Ufak detaylar bazen çok seçici hale getirebiliyor insanları. Ancak çok telefonla konuşan biri olarak eller serbest olayı bence çok önemli.

   Fotolar çok güzel, detayları çok güzel sunuyor. Arabanın arka görüntüsü beni şaşırttı, aslında stop lambaları şaşırttı. Yani kararsız kaldım, beğendim mi, beğenmedim mi? Aslında araç genel çizgisi itibariyle standart fluence çizgisinden uzaklaşmış ve farklılaşmış gibi duruyor. Açıkçası fena olmamış gibi. Araç renk olarak beyazda olsa, ikinci renk siyah arabada çok dengeli ve güzel kullanılmış. Galiba arkada stoplarda da bu şaşırtıyor beni. Alanlara hayırlı olsun dileyelim şimdiden...
   |
   |
  • Yüzbaşı
   437 Mesaj
   17 Aralık 2011 09:36:08
   arkadaslar ulkemızde belkı alanı yoktur.yenı cıkan bır arac daha ılk neredeyse. ama bılınkı ben bu aractan kamyonlar uzerınde surusuyle tasındıgına sahıt oldum. demekkı bıryerlere satılıyor.
   |
   |
   _____________________________

   2012 FLUENCE 1.5 DCI PRIVILEGE 110 HP
  • Binbaşı
   1155 Mesaj
   17 Aralık 2011 11:23:13
   quote:

   Orijinalden alıntı: ENG_civ

   Bir müddettir eğer yanlış biliyorsam düzeltin, renault eller serbest sistemini desteklemiyor. Ben de araç alırken bunun olmamasından dolayı renault markasından vazgeçmiştim. Ufak detaylar bazen çok seçici hale getirebiliyor insanları. Ancak çok telefonla konuşan biri olarak eller serbest olayı bence çok önemli.

   Fotolar çok güzel, detayları çok güzel sunuyor. Arabanın arka görüntüsü beni şaşırttı, aslında stop lambaları şaşırttı. Yani kararsız kaldım, beğendim mi, beğenmedim mi? Aslında araç genel çizgisi itibariyle standart fluence çizgisinden uzaklaşmış ve farklılaşmış gibi duruyor. Açıkçası fena olmamış gibi. Araç renk olarak beyazda olsa, ikinci renk siyah arabada çok dengeli ve güzel kullanılmış. Galiba arkada stoplarda da bu şaşırtıyor beni. Alanlara hayırlı olsun dileyelim şimdiden...

   Hocam Renaultlarda Clio,symbol birde ticari araçlar hariç diğer modellerin hepsinde en üst donanımda eller serbest standart olarak sunuluyor..   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canycegoz -- 17 Aralık 2011; 11:23:37 >
   |
   |
   _____________________________

   2013 Mercedes-Benz A180 Style
  • Yarbay
   2615 Mesaj
   17 Aralık 2011 15:42:46
   Sitede değişikliğe gidilmiş, takriben 2-3 ay önce şöyle bir uyarı vardı "1 Nisan 2011 tarihinden itibaren üretilen araçlarda bluetooth özelliği bulunmamaktadır."

   Demek ki yapılan hatadan dönülmüş. 80Bin TL civarında bir araç satın aldım, Latitude'da alternatiflerim arasındaydı, ancak sitedeki bu ibare nedeniyle diğer hiçbir kıstası gözetmeksizin elemiştim. Bu arada yanlış hatırlamamışım, forumda da bu konu konuşulmuş ; LİNK
   |
   |
  • Yarbay
   3247 Mesaj
   17 Aralık 2011 19:52:14
   Fluence tasarım olarak beğenmediğim bir model,ancak bu modelde -elektrikli olduğu için- alternatifi yok, ilerleyen zamanla birlikte uygulamasının ve maliyetlerinin ne/nasıl olacağını göreceğiz.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3206 Mesaj
   17 Aralık 2011 20:52:03
   Eller serbest ve bluetooth meselesi şu tsunami/sel olayından sonra oldu. O Üretilen parçalar bu ülkelerden geliyormuş. Bu sebeple kaldırıldı.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 17 Aralık 2011; 21:57:41 >
   _____________________________

   hevaya düştün ey dil, meclis-i takvaya gelmezsin
   gözün aç, gafil olma, bir dahi dünyâya gelmezsin.
  • Yüzbaşı
   393 Mesaj
   17 Aralık 2011 23:25:00
   quote:

   Orijinalden alıntı: Hamdi0555

   Eller serbest ve bluetooth meselesi şu tsunami/sel olayından sonra oldu. O Üretilen parçalar bu ülkelerden geliyormuş. Bu sebeple kaldırıldı.

   her ne kadar nisan ayından sonra üretilen modellerde bluetooth olmadığı belirtilse de şuanki araçlarda mevcut, söylediğiniz gibi tsunami mevzusundan dolayı nisan mayıs aylarında böyle bir uygulamaya gittiiler, daha sonra yeniden koyuldu araçlara ama siteden bu yazıyı kaldırmadılar. gidip bayide incelerseniz araçlarda bluetooth olduğunu göreceksiniz.
   |
   |
   _____________________________

   Onu Özlüyorum. Aslında onu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama onu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü, çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. Onu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 78 yıl sonra onunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. Onun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. Onu arıyorum..

   1881 - ∞
Reklamlar
modasor
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
Erkek yüzük modelleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
8,255
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.