Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (261. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.429
Cevap
69
Favori
553.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2015 modelini sıfır olarak 74 bine almıştım, an itibari ile sıfır fiyatı 162.000 Tl olmuş.
    Bu nedir arkadaş 3 yılda paramız resmen %100 den fazla değer kaybetmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuji

1.2 Tce edc kullaniyorum.Yag yakiyor serviste bir cozum bulamadi ,motorun cok yerini degistirdiler ama sonuc degismedi.
    1,2 motorların kronik sıkıntısı yağ yakma olayı.
    Bu motordan çok fazla şikayet okudum, duydum.
  • Benim araçta da 1 sorun var.
    Araç 2015 outdoor, edc
    R-Link güncelleme yaptıktan sonra ses dosyalarım gitti, sadece 1 adet ses dosyası kaldı. Oda almanca ve Anna nın sesi.
    Ses dosyaları olmadığı için navigasyondan sesli yön tarifi yapmıyor. (Sadece dili almanca yapıp annayı seçersem almanca olarak yapıyor.) Doğal olarak ses komut sistemi de çalışmıyor. Servise 3-4 defa gittim ancak sorunu çözemediler ve en kolay yolu bulup kullanıcı hatası, yeni kart istememiz lazım deyip işin içinden çıktılar. (Kartta 1.000 lira civarı var galiba)
    Bunun ile ilgili sorun yaşayıp çözen veya çözüm yolunu bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • Yılmaz1907 kullanıcısına yanıt
    Yurtici ve yurtdisi cok kullanici bu konuda sikayetci.Davam bitsin emsal karar olacak.Musterisinin yaninda olmayan merkez ve konu hakkinda bihaber olan servisler olayin onemini gecte olsa anlayacak.
    MediaNav olsa herseyini yaparim ama Rlink konusunda bilgisizim.MediaNav da merkezin sonradan kamera takmamizi engelleyen kilidi acip kamerami takip istedigim sesi yukleyebiliyorum.Bence nette ona uygun seslendirmeler vardir sizinkindede.Sonradan eklenebilir Bizdeki gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuji

MediaNav olsa herseyini yaparim ama Rlink konusunda bilgisizim.MediaNav da merkezin sonradan kamera takmamizi engelleyen kilidi acip kamerami takip istedigim sesi yukleyebiliyorum.Bence nette ona uygun seslendirmeler vardir sizinkindede.Sonradan eklenebilir Bizdeki gibi.
    Bizdeki sistem 1 sd kart ile çalışıyor ve yükleme yapmaya karşı korumalı maalesef. Sadece renault sitesinden r link store üzerinden güncelleme yapabiliyoruz kartı bilgisayara takarak. Onun dışında kart içindeki bilgilere erişemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yılmaz1907 -- 16 Ağustos 2018; 18:26:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selâmlar... Bugün 1.5 dci icon captur için anlaştık. Kullanıcı dostlar bu kararımızı yorumlarsaniz seviniriz.

• Bugün itibariyle 1.5 manuel dci captur sahibiyiz. Doğru mu yaptık, yanlış mı? Değerli dizel captur kullanıcıları dostlar, lütfen yorumlarınızı bekliyoruz

• Aracı zaten almışsınız, yorumluk bir şey kalmamış.
    Bize hayırlı olsun demek düşer.

@İsmailhakkibahar;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yılmaz1907 -- 8 Eylül 2018; 12:2:51 >
  • Hemen hemen tüm araçklarda olduğu gibi Captur'da da fiyatlar uçtu.

Yeni Renault Captur
  • aracım dizel otomatik captur. 3 yılı doldu ve yıllık bakım zamanı geldi şimdi 18 binde. garantisi de bitmiş oldu yani. Bu durumda servise giderek bakım yaptırmalımıyım yoksa özel servisleri mi tercih etmeliyim? 3 yıl boyunca yetkili servise gittim. 4. yılında ek indirim vs yapıyorlar mı? aracım otomatik olduğu için yetkili servise giderek ileride çıkabilecek otomatik arızalarında müşteri memnuniyeti kapsamında indirimli tamir ettirmek amacım. Sizce yetkili servise gitmeye devam etmelimiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ps3xbox360 -- 16 Eylül 2018; 23:33:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps3xbox360

aracım dizel otomatik captur. 3 yılı doldu ve yıllık bakım zamanı geldi şimdi 18 binde. garantisi de bitmiş oldu yani. Bu durumda servise giderek bakım yaptırmalımıyım yoksa özel servisleri mi tercih etmeliyim? 3 yıl boyunca yetkili servise gittim. 4. yılında ek indirim vs yapıyorlar mı? aracım otomatik olduğu için yetkili servise giderek ileride çıkabilecek otomatik arızalarında müşteri memnuniyeti kapsamında indirimli tamir ettirmek amacım. Sizce yetkili servise gitmeye devam etmelimiyim?
    Benim araçta dizel otomatik outdoor

Bu sene garanti bitti, servis bakım için 750 civarı para istedi, özel serviste aynı işlemleri 250 liraya yapıyorlardı.

Ben serviste yaptırmadım fark çok olduğu için. Tabi bunu sizede tavsiye niteliğinde yazmadım ama serviste çok insafsız. Yaptıkları yağ, filtre değişimi 750 lira para istiyorlar dışarıda 3 de biri.

Şimdi dolar muhabbetine bin lirayı geçmiştir.

Düşünüp size uyana karar verin.

tabiki özel servisde bakım daha ucuz da, işte sürekli yetkili servise gidildiğinde ileride masraflı arıza çıkarsa sadece işçilik alıp tamir ediyorlarmış. Bu nedenle sormuştum.
  • Fuji kullanıcısına yanıt
    Sağol Fuji
    Yakından takip
    İnşallah dava süreci seni yormaz.Eskiden whats up grupları vs açıldı ama
    Bi şekilde satanlar arayı bulup davaları bitirdiler.
    Hayırlısı sonuçta ileride Renault 2 den arabayı 2. el verecez gibi
    Bu arada yağ eksiltme turbo 1.2 küçük kalıp yanma odasıyla ilgili olan bi eksiltme
    Yağ yakma değil, yağ yakma da aşınan duvarlardaki sıkıntı eskimeden ötürü siyah duman atan mevzu
    bizimki eksiltme :)
  • MAIS fiyatları güncellemiş!

ortalama yedi bin lira zam gelmiş

Yeni Renault Captur
  • ps3xbox360 kullanıcısına yanıt
    Bende senin gibi ikilemde kalıp şöyle yaptım.
    Rutin bakımını fazla verip yaptırdım
    Balatayı dışarda değiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barantula

Yol bilgisayarindan ziyade yakit gostergesi sorunlu. Depoyu doldurduktan sonra 200-300 km gidiyorum ibre hic kipirdamiyor, sonra hizli bir sekilde ibre dusuyor.

Benim aracim dci icon ve yakitindan cok memnunum. Acikcasi 1,2 turbo kullanip da az yakiyor diyenlere de pek itibar etmiyorum. Fabrika verileri aslinda pek de normal olmayan sartlarda yapiliyor. Genekde butun arabalar fabrika verisinden 1-2 lt fazla yakiyor. Turbi benzinlilerde bu fark cok daha fazla oluyor.
    Kütahya'dan İstanbul FSM^ye kadar 5.5 litre ile geldim 3 sefer.
    Ortalama Hız: 90-110
    Ay : Ağustos
    Klima: Açık
    Yük : 2 kişi + bagaj
    Araç: 2016 1.2 EDC Captur.

diceksin ki kütahyanın rakımı fazla :) dönüşte sıfırlamadan geldim. 5.7 litre ortalama oldu.
    Sonuç: bence 5.7 litre ortalama gayet makul ve az yakıt demek. istersen de anahtarına her yerde ıspatlarım.

• merhaba arkadaşlar,

Elimde 1 adet outdoor paket otomatik dizel avantajlı Captur araç var.

bu aracı hurda indirimi dahil 137.000 tl ye verebiliyorum,

2018 captur outdoor 1.5 EDC akev kırmızı&yıldız siyah 137.000 TL

ilgilenen olursa 532 437 50 36 nolu telefondan tarafıma ulaşabilir.

Renault Demirkollar Yetkili Satıcısı Altunizade
  • 1.5 dci (2013) kullanan arkadaşlar hangi motor yağını kullanıyorlar acaba?

Ben castrol edge 5w40 kullanıyorum hep ama bilemedim cok artmış fiyatlar ... Gittiğim son usta boşuna alıyorsun 5w30 al falan dedi kafam karıştı ... Bilen arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirm...

• Arkadaşlar efsane bi bilgi var Next arkadaşımızdan.
    Captur 1.2 yağ seçimi için harika öneri
    Diğer motor grupları için de bu sayfadan sorabilirsiniz:

https://forum.donanimhaber.com/motor-yagi-ile-ilgili-tum-paylasimlar--6792166-548#135440855
  • 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.