Şimdi Ara

Yeni Peugeot RIFTER ( ANA KONU) DONANIM HABER İN EN ESKİ VE AKTİF TAKIMI SINCE 2009 GÖKHAN AYDIN (1179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27.910
Cevap
96
Favori
1.413.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11771178117911801181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Emrah bey aux ve usb için yer hazır görünüyor. Bir ihtimal soketler başka bir yere taşınmış olabilir sağa sola iyice bir bakın bence çünkü aslında torpido içine kablo takıp dışarı uzatıp torpidonun açık kalması bence çok hoş olmayacak . Belki bunu düşünerek daha kolay erişilebilir bir yerlere taşımış olabilirler soketleri . Telefonla bağlantı konunuz ise ios android farklılığından olabilir sanırım ios daha kolay iletişim kuruyor ve izin gereksinimi daha az ve basit. Eğer android kullanıyorsanız bağlantı izinlerinizi gözden geçirin derim .
    son olarak tekrardan Allah nazardan gözden esirgesin Aslanınızı da sizi de. Çok severek iyi günlerde kullanın . Ses sistemi konusunda düşüncelerinize katılıyorum maalesef vasat seviyede halbuki bazı modellerde Jbl , Bose gibi ses sistemi kullanılan modeller var , en azından Gtline bir pakette buna yer verilebilirdi. yaza doğru yapmayı düşündüğünüz geliştirmeleri takip edeceğim .

• Çok teşekkür ederim daceroo hocam.
    Müsait bir zamanda tekrar kontrol ederim sağını solunu.
    Biraz önce biryere gidip geldim ve mypeugeot çalışmaya başladı. inşallah tekrar gitmez.
    Kapılarda hiç izolasyon yok. Saclar Azer Bülbül gibi titriyor. Eski aracımda da aynıydı. Ziftli kağıt dedikleri malzeme ile kaplamıştım. Baya fark ediyor. Titreşim ve sese ciddi katkısı var. Aslında sac yalıtımsız olunca hoparlör misali titreyerek rezonans oluşuyor. Onu kesmek bile ciddi anlamda fark ediyor. Bu malzeme titreşimi emiyor resmen.
    Ayrıca ses sistemi kalitesinide artırıyor. Kapalı bir kutuda çalar gibi daha doymuş sesler geliyor.
    Ankarada olanlar varsa yazın beraber yapabiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrahh88 kullanıcısına yanıt
    Anlamak mümkün değil, 2020 model diyelim ama insan yenilik yapar ;önceki var olan özellikleri kaldırmaz! Tekrardan hayırlı olsun, mail atacaktınız;attınız mı

• emrahh88 kullanıcısına yanıt
    Bu ziftli kağıt nasıl uygulanıyor?

• john mclane kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/arac-ses-yalitimi-yol-sesi-lastik-sesi-gurultu-izolasyonu-yapilmasi--50007379
    Burada baya detaylı anlatılmış.

https://eshop.wurth.com.tr/tam-katalog/Ses-emici-ped/31316502090201.cyid/3131.cgid/tr/TR/TRY/?CatalogCategoryRef=31316502090201%40WuerthGroup-Wuerth-3131&SelectedFilterAttribut=%255B%255D
    Ben bu ürünü kullanmıştım.

Havalar ısınınca yapmak daha kolay oluyor.
    Plastik aksam vs soğukta söküp takmak zor ve sıkıntılı.
    Yazın inşallah fotoğraflar ve paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Bu ziftli kağıt nasıl uygulanıyor?
    uygulamak kolayda uygulama yeri yaratmak hayli zor habire sökmek gerekiyor her bir yeri..

sökülmedik iç aksam bıraksmıyorsun,o esnada her bir noktadan kopça tabir edilen tırnaklar kırılıyor..

hiç o işlere girmeyeceğim rifterde kısmetse belki dış kısma alttan bir pütür sürerim fırça ile..

ses izalasyonu sağlıyor hatrı sayılır derecede..

bana gerek yok,izalasyonun yetmediği yerde müzikle durumu tolere ediyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahh88

Çok teşekkür ederim daceroo hocam.
    Müsait bir zamanda tekrar kontrol ederim sağını solunu.
    Biraz önce biryere gidip geldim ve mypeugeot çalışmaya başladı. inşallah tekrar gitmez.
    Kapılarda hiç izolasyon yok. Saclar Azer Bülbül gibi titriyor. Eski aracımda da aynıydı. Ziftli kağıt dedikleri malzeme ile kaplamıştım. Baya fark ediyor. Titreşim ve sese ciddi katkısı var. Aslında sac yalıtımsız olunca hoparlör misali titreyerek rezonans oluşuyor. Onu kesmek bile ciddi anlamda fark ediyor. Bu malzeme titreşimi emiyor resmen.
    Ayrıca ses sistemi kalitesinide artırıyor. Kapalı bir kutuda çalar gibi daha doymuş sesler geliyor.
    Ankarada olanlar varsa yazın beraber yapabiliriz.
    Emrah bey hadi bakalım,olmak istediğim beni canlandırıyorsunuz şu an.

yapmak istediğim ise sakin kalmak,bu yeterli düzey bana göre..

izalasyon eksikliği ekstra bir gereklilik ve görece,ve farkındalık hali

yapılırsa konfor olur

kaç kişi bu işe girer,yoruma açık.

• quote:

Çok teşekkür ederim hocam.
    Aracım güvenlik paketli.
    Üst torpidoda soğutma aux usb yok. Altta zaten birşey yok.
    Solda çocuk kilidi ve şerit takip asistanı düğmesi var. Sadece 2 buton var yani.
    Nerden çalsak diye oturup düşünmüşler sanırım. Peugeota hiç yakıştıramadım. Acaba sonradan takabilir miyiz?

Bir de ses sistemi ne yazıkki vasatın altında.
    Sesler çok metalik ve kafa yoruyor. Sanırım kapılarda da hiç yalıtım yok. Yaza ufak bir operasyon gerekecek sanırım.
    Bu arada orta konsolda çakmaklık var.

Alıntıları Göster
    Emrah bey beklentiniz ne düzeyde bilmiyorum lakin ses sistemi,markalı bir ürün değil belki ama vasatın üstünde bence kişisel ayar modları bas tiz vs ayarlama modları ve kişisel ayarlar yapmak mümkün..

kaliteli kayır türlerinde ise titremeden ve boğulmadan sesler verebiliyor..

bang & olufsen,harman kardon gibi bir ürün beklemediğinizi umuyorum tabii..)

yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim kardeşimin toyota corolla sı vardı,1.4 mmt ondaki sesi dinlemen lazımdı buna vasatın altı dersen..

• quote:

Orijinalden alıntı: daceroo

Emrah bey aux ve usb için yer hazır görünüyor. Bir ihtimal soketler başka bir yere taşınmış olabilir sağa sola iyice bir bakın bence çünkü aslında torpido içine kablo takıp dışarı uzatıp torpidonun açık kalması bence çok hoş olmayacak . Belki bunu düşünerek daha kolay erişilebilir bir yerlere taşımış olabilirler soketleri . Telefonla bağlantı konunuz ise ios android farklılığından olabilir sanırım ios daha kolay iletişim kuruyor ve izin gereksinimi daha az ve basit. Eğer android kullanıyorsanız bağlantı izinlerinizi gözden geçirin derim .
    son olarak tekrardan Allah nazardan gözden esirgesin Aslanınızı da sizi de. Çok severek iyi günlerde kullanın . Ses sistemi konusunda düşüncelerinize katılıyorum maalesef vasat seviyede halbuki bazı modellerde Jbl , Bose gibi ses sistemi kullanılan modeller var , en azından Gtline bir pakette buna yer verilebilirdi. yaza doğru yapmayı düşündüğünüz geliştirmeleri takip edeceğim .
    Hakan hemşehrim,tepee premim pack aracımda 2009 modeldi..
    sekansiyel camlar vadı tek hareketle devam edebilen bu diğerlerinde yoktu..
    cam kaldırma modülü vardı bu diğerlerinde olmadı..
    bagajda şarjlı el feneri vardı bu diğerlerinde olmadı..

premium pack idi aracım ilk üretimlerden..
    ülkemizdeki 60 taneden birisi olduğu söyleniyordu.
    bu özellikler diğer premium packlere konulmadı ve öyle kaldı.

özelde bizim araçlar bir şekilde.üretim süreci ve sonrası olmuştu.
    cam kaldırma modülü rifterde bile yok.gibi.

sanırım bazı özellikler artık devre dışı kalmış gibi gözüküyor yada dolu bir gt line ile 2020 model ile bunu bakıp kıyas edeceğiz.

ses sistemi ile ilgili gt line veya rifterde ses veya müzik dinleyebildinizmi değerlendirme neye göre yaptınız.

çok kaliteli ses sistemleri ve ekipmanlarından müzik dinlemişliğim var.

bose gibi,bang &olufsen gibi harman kardon gibi jbl vs..

araçtaki ses sistemi gayet tatminkar bana göre ve vasatın üstünde bir yerde yanlış bir kalite algısı oluşturmayalım diye söylüyorum diğer türlü yazarsak ürüne haksızlık etmiş oluruz.

markalı bir kalitesi yok belki ama kalite düzeyi fiyat performans çizgisinin üstünde

yada sizdeki beklenti çitası çok yüksek vesselam..)

dyson diye bir süpürgemm var evde,uzun araştırmalar sonucunda aldım.

kardeşim dalga geçmişti benimle bir süpürgeye bu para verilirmi diye kardeşim benim üstüme 3 süpürge çöpe attı..

o hala ilk günkü gibi.

neodmiyum mıknatislı,kök siklon teknolojisi ile partikülleri 300 km saat hızla döngüsel bir girdap yapıp,bir boeing motorundan 3 kat daha hızlı motoru ile fitre ve değişim işini kökten unutturan ve tıkanma ve emiş gücü kaybı yaşamayan tek ürün
    filtreyi yıka kurut ve tak hepsi bu.

örnek konu dışı oldu belki ama kalite apayrı bir kavramdır..

• quote:

Orijinalden alıntı: daceroo

Gökhan hemşehrim Kızlar manastırı Trabzonun Boztepe yolu üzerinde dediğin gibi harabe durumdaydı , şimdilerde tıpkı Ayasofya müzesine yapıldığı gibi önünü kapatan binalar istimlak edilip önü açıldı ciddi bir restorasyon geçirdi ve sanırım yaza kadar ziyarete açılacak. Sümela da restore ediliyor büyük bölümü şu an ziyarete açık ( yaklaşık 4 yıldır ziyarete komple kapalı idi) . Uzungöl ne yazık ki yazın %99 Araplar’a tahsis gibi ancak yazdan sonra gidilebilir durumda . Bizde yayla turizmi çok revaçta şahsen yaz-kış her fırsatta ya dağda ya yayladayımdır halen bakir kalan bir oralar var şimdilik. Sahilde bir Ganitamız var denizle iç içe kalan tek noktamız gerisi Karadeniz sahil yoluna kurban edildi ki bu konuda tek dik duran ve sahiline dokundurtmayan il güzel Ordudur , çok takdir ederim hep . Akçaabat sahili yola kurban olmadı , köftesi meşhur ama sahildeki köfteciler artık endüstriyel işlem yapıyor ( günde 1 tonun üzerinde et işliyorlar) daha az gel-geçi olan el emeği ile köfte yapan şehir merkezinde bile lezzetli köfte yenilecek yerler var . Ordu’nun yağlısına benzer bizde Peynirli kıymalı pideler var meşhur , Sürmene bu konuda özellikle isim yapmıştır . Birdahaki ziyaret planlamanız öncesinde detaylı rehberlik önerilerim olabilir size de gruptaki tüm gönüldaşlarımıza da .
    hakan hemşehrim anlatırken hem üzüldü hem duygulandım emi...

güzel ülkem nelere ve kimlere hizmet ediyor,ordu bu konuda bakir ve güzel hiç bir bozulma yok evet.

hatta perşembe benim ilçem sakin şehir seçildi bilmem bilgin varmı..

Ordunun yağlısını yöresel adı ile bilmen apayrı bir nüans ve empati hali..

Trabzonu senden dinlemek lazım anladığım kadarıyla,kitap okumayı çok seviyorum desenki bana yeni başlıyorum kimleri tavsiye edersin

sıralamak kolay olurdu

veya ne okumak istiyorsun veya neyi..

rahmetli Erkan ocaklının bahsettiği yeni Cuma ganita,boztepe uzun kumli gibi isimler senin anlatımında hayat buluyor..

çok severdim kendisini Allah mekanını rahmet eylesin.

Trabzon burada bayağı bir deformasyona uğramış anlattığın kadarıyla.orduda sahilyolunun biraz yıpratması var şehrin genel dokusunda bir bozulma olmadı bereket vere.

umarım yolun düşerse köyde ki evimde deniz manzarasında sana espresso veya duruma göre kahve ısmarlarım yemek öncesi...

sahile iner bir yağlı yeriz meşhur pidecide..

valla memlekete götürdün beni emi..

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

Emrah bey beklentiniz ne düzeyde bilmiyorum lakin ses sistemi,markalı bir ürün değil belki ama vasatın üstünde bence kişisel ayar modları bas tiz vs ayarlama modları ve kişisel ayarlar yapmak mümkün..

kaliteli kayır türlerinde ise titremeden ve boğulmadan sesler verebiliyor..

bang & olufsen,harman kardon gibi bir ürün beklemediğinizi umuyorum tabii..)

yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim kardeşimin toyota corolla sı vardı,1.4 mmt ondaki sesi dinlemen lazımdı buna vasatın altı dersen..

Alıntıları Göster
    Kırılan klips olsun. Piyasada kolaylıkla bulunabilir.
    Söküp takma işi inanın çok kolay.
    Bir kapıyı yapınca diğerleri çocuk oyuncağı.
    İnanın yalıtımdan sonra o sessizlik ve keyif paha biçilemez.
    Bildiğiniz üzere japonlar yalıtım konusunda çok kötü.
    Subaruda inanılmaz fark etmişti yalıtım.
    Rifterin orjinal yalıtımı subarudan çok çok iyi. Ama kapılar ve bagaj sacları da elden geçerse çok daha iyi olur.
    Ses sistemine gelirsek bu biraz zevk işi. Asla bangır bangır müzik dinlemem. Ama dinlediğim müziği de duymak isterim. Önceki aracımda audison hoparlörler ve focal koltuk altı aktif subwoofer ile iyi iş çıkarmıştık.
    Burdaki tek sıkıntı ana ünite. Değişme ihtimali olmadığı için ses işlemcili bir amfi kullanmak gerekecek. O da maliyeti çok yüksektiyor. Şimdilik böyle idare etmek gerekecek.
    Ankaraya yolunuz düşerse mutlaka beklerim.

• quote:

Rifterin orjinal yalıtımı subarudan çok çok iyi. Ama kapılar ve bagaj sacları da elden geçerse çok daha iyi olur.
    Ses sistemine gelirsek bu biraz zevk işi. Asla bangır bangır müzik dinlemem. Ama dinlediğim müziği de duymak isterim. Önceki aracımda audison hoparlörler ve focal koltuk altı aktif subwoofer ile iyi iş çıkarmıştık.
    Burdaki tek sıkıntı ana ünite. Değişme ihtimali olmadığı için ses işlemcili bir amfi kullanmak gerekecek. O da maliyeti çok yüksektiyor. Şimdilik böyle idare etmek gerekecek.

Alıntıları Göster
    Emrah bey siz beklentileri çok yüksek tutmuşsunuz benim dyson olayıma benzemiş.

sizdeki kalite algısı premium ve üstü.

ne rifter yeter anlattıklarınıza nede başkası ciddi paralar ve ürünler alınması lazım

1 serisi bmw sattım 2015 model yokluklar abidesi idi.

hız asabitleme yoktu araçta öyle yokluk..

tabi zevk ve tercih meselesi.

mekanıma davet ve ikram durmları lütfen yanlış anlaşılmasın

tüm arkadaşalrım için geçerli..

Ordu ve istanbula yolunuz düşerse mutlaka beklerim..

• quote:

Alıntıları Göster
    sınıf standarlarına göre aracın yalıtımıda ses sitemide gayet başarılı

şanzımana hiç girmiyorum o apayrı bir efsane.

bunları objektif ve diğer rakiplerine göre yazıyorum

bizleri ve bu araçları takip eden kitleyi yanlış yönlendirmeyelim.

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.
    Her yönüyle sınıfının lideri.
    Söylediklerimle beraber artık ticariden çıkıp premiuma doğru gider bu araç.

• quote:

Kesinlikle kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.
    Her yönüyle sınıfının lideri.
    Söylediklerimle beraber artık ticariden çıkıp premiuma doğru gider bu araç.
    burada kişisel beklentilerimizin ötesinde genel anlamda piyasadaki muadil ürünler ve ürünün

kendi hali, değerlendirme potamızdaki durum

yoksa hayaller ivana sert tabiki..)

bu dünya tatlısı hanımefendiye buradan selam olsun

iyiki varsın..

• Full bursa sehir icinde 18 gunluk verilerim bu sekilde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benimde şu şekilde ; depoyu fulledim göstergeyi sıfırladım şu anda 680 km de ve yakıt az lambası yanmaya başladı. 70 km daha götürür yazısı var. Bu mesafenin 400 km si şehirler arası... İlk zamanlar biraz fazla yakmasını bekliyordum ama şu anda daha fazla yakmış gibi görünüyor. Siz nediyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 44 plaka -- 18 Aralık 2019; 18:43:56 >

• Üç ayda bir motor temizliği yapılmazsa yağ ve kir tortuları yapışarak görüntü kırliliği oluşturuyor.Genel temizleyici ve bulaşık süngeri yeterli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

Benimde şu şekilde ; depoyu fulledim göstergeyi sıfırladım şu anda 680 km de ve yakıt az lambası yanmaya başladı. 70 km daha götürür yazısı var. Bu mesafenin 400 km si şehirler arası... İlk zamanlar biraz fazla yakmasını bekliyordum ama şu anda daha fazla yakmış gibi görünüyor. Siz nediyorsunuz.
    Yukardaki değerler pekte hoş değil, şaşırdım açıkcası. Hadi fabrika verisi tutmazda, bukadar da değil yani... 5-6 litrelerden bahsederken 8 fazla.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugarb

Yukardaki değerler pekte hoş değil, şaşırdım açıkcası. Hadi fabrika verisi tutmazda, bukadar da değil yani... 5-6 litrelerden bahsederken 8 fazla.

Alıntıları Göster
    Evet, benim kide yaklaşık 8 litre yi buluyor

• 
Sayfa: önceki 11771178117911801181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.