Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.230
Cevap
295
Favori
1.549.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün abc peugeot gideceğim test sürüsü yapıyım oradan da forda geçmeyi düşünuyorum. 508'le Mondeoya bakacağım Avm gezmekten sıkılanlar, avm yerine galarici gezmek daha zevkli oluyor şiddetle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bir_vatansever -- 15 Şubat 2015; 13:07:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın 15 bin bakımını yaptırdım arkadaşlar 378 tl 1.6 dizel manuel bilginiz olsun.

• Aracımla yakıt lambası yandıktan sonra 90 km yaptım. Ortalama 80 km ile.
    50 litre mazot aldım demek ki depomda 3 litre daha mazot vardı. Yani yaklaşık ekonomik kullanımla 50 km daha giderdi.
    Bilgi amaçlı yazıyorum sakın ola son haddine kadar zorlamayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 308 1.2 vti aracın yıllık yağ ve filtre bakımı yapıldı, 370 tl dediler, pazarlık yaptım, polen filtresini değiştirmeyin dedim, 298 tl dediler, son anda %10 indirim yaptılar, 268 e yağ yağ filtresi ve hava filtresi değişti, dışarda özel servisine sordum, 150 ye hepsini yaparız dediler, önerir misniz hala garantisi devam eden aracın yağ değişimini dışarda yaptırmamı, zaten 5-30 kullanıcam yağı onda da castrol edge almak istiyoum illa total katıyolar??
  • memurpower M kullanıcısına yanıt
    Bence garanti bitene kadar yetkili serviste yaptırın. Aldığınız fiyat çok da yüksek değil.

• Ayrıca benim fikrim 150 tl ye yaptıracağonız servisteki parçaları orjinal mi

• tazcan kullanıcısına yanıt
    ben çıkan hava filtresine baktım hava filtresi eski 206 mın hava filtresinin hemen hemen nerdeyse aynısı,kağıt dikdörtgen filtre bildiğimiz, yağ filtrei de silindirik filtre, tabi garanti nedeniyle bunu 1 yıl daha serviste yaptıracağım, 1 kere yaptırdım 22bin km ye ya da seneye şubat ayına kadar vaktim var artık, birde bizim araçların filtre ve diğer parçalarını ben pejoparça.com adresinde gayet rahat buldum, eski aracımın tüm malzemelerini de hep ordan alırdım, ürünler faturalı ve fatura tarihine göre parça garantili 2 yıl boyunca, kargo parası 10 tl ama önceden sorun yaşamadığım için sorun yaşayacağımı düşünmüyorum, tek endişem bu yeni 308 leri söküp takabilecek iyi bir usta olurmu garanti bitene kadar ben ondan şüpheliyim, iyi bir pejo cu bulmak lazım olay o bence, ama öneriniz için de çok teşekkür ederim, bu garanti olayından ötürü herşeyi cam suyunu bile orda kattırıyorum, fakat sol hoparlörümde bir temassızlık var ses gidip geliyor, garanti kapsamında işlem gördü dediler ama sorun devam ediyor işte

• quote:

Orijinalden alıntı: memurpower

ben çıkan hava filtresine baktım hava filtresi eski 206 mın hava filtresinin hemen hemen nerdeyse aynısı,kağıt dikdörtgen filtre bildiğimiz, yağ filtrei de silindirik filtre, tabi garanti nedeniyle bunu 1 yıl daha serviste yaptıracağım, 1 kere yaptırdım 22bin km ye ya da seneye şubat ayına kadar vaktim var artık, birde bizim araçların filtre ve diğer parçalarını ben pejoparça.com adresinde gayet rahat buldum, eski aracımın tüm malzemelerini de hep ordan alırdım, ürünler faturalı ve fatura tarihine göre parça garantili 2 yıl boyunca, kargo parası 10 tl ama önceden sorun yaşamadığım için sorun yaşayacağımı düşünmüyorum, tek endişem bu yeni 308 leri söküp takabilecek iyi bir usta olurmu garanti bitene kadar ben ondan şüpheliyim, iyi bir pejo cu bulmak lazım olay o bence, ama öneriniz için de çok teşekkür ederim, bu garanti olayından ötürü herşeyi cam suyunu bile orda kattırıyorum, fakat sol hoparlörümde bir temassızlık var ses gidip geliyor, garanti kapsamında işlem gördü dediler ama sorun devam ediyor işte

Garantisi devam eden arabayı 100-200 lira için harcamayın, iki gün sonra bir arıza çıkacağı tutar pişman olursunuz. Ben 1994 den beri araçlarımı sadece bir kez özel servise götürdüm, 10 sene arıza çıkarmamış arabayı iki günde ayar tutmaz hale getirdiler sonunda da arabayı satmak zorunda kaldım. Üstelik bunu yapan adam şirket arabalarımızın sürekli bakımını yapan ustaydı. Diğer taraftan son dokuz senedir bindiğim Citroen bir kez arıza çıkardı garanti bittikten iki sene sonra, sürekli gittiğim yetkili servis parça değişimi için ne para aldı ne işçilik, üstelik yolda kalmayayım diye ellerinde olmayan parçayı yenisi gelene kadar başka arabadan söküp taktılar. Sonrasında sol cam kayışı değişimini yine ücretsiz yaptırdım. Kısacası adamlar sattıkları arabanın arkasında durdular, bakımlarda özel fiyat verdiler. Ben niye gidip de ne olduğu belirsiz serviste risk alayım? Senede 150-200 fazla vermemek için mi? Arabaya 75.000 verirken batmadım da 200 lirayla mı batacağım?

• ASLINDA SÖYLEDİĞİNİZ ÇOK DOĞRU, AMA YETKİLİ SERVİSLERİNDE YAĞ DEĞİŞİMİ GİBİ RUTİN BAKIMLARDA İNSAFSIZ OLDUĞU ÇOK ORTADA , BEN BELLİ BAŞLI BASİT İŞLEMLER İÇİN GARANTİDEN SONRA ÖZEL SERVİSE DE GİDEBİLİRİM, YAĞ DEĞİŞİMİ ÖRNEĞİN, AMA ELEKTRONİK VE YA İNCE MEKANİK BİR HASAR İÇİN ŞU AN BU YENİ NESİL MOTORLAR YETKİLİ SERVİSLERDEN BAŞKASI ZATEN YAPAMAZ, DİLERDİM Kİ STANDART GARANTİ SÜRESİ 2 YIL DEĞİLDE 3 YIL OLSAYDI EN AZINDAN, DEDİĞİNİZE KATILIYORUM, NEREDEYSE YARIM EV PARASI VERİLİYOR ARTIK BU ARAÇLARA.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memurpower

ASLINDA SÖYLEDİĞİNİZ ÇOK DOĞRU, AMA YETKİLİ SERVİSLERİNDE YAĞ DEĞİŞİMİ GİBİ RUTİN BAKIMLARDA İNSAFSIZ OLDUĞU ÇOK ORTADA , BEN BELLİ BAŞLI BASİT İŞLEMLER İÇİN GARANTİDEN SONRA ÖZEL SERVİSE DE GİDEBİLİRİM, YAĞ DEĞİŞİMİ ÖRNEĞİN, AMA ELEKTRONİK VE YA İNCE MEKANİK BİR HASAR İÇİN ŞU AN BU YENİ NESİL MOTORLAR YETKİLİ SERVİSLERDEN BAŞKASI ZATEN YAPAMAZ, DİLERDİM Kİ STANDART GARANTİ SÜRESİ 2 YIL DEĞİLDE 3 YIL OLSAYDI EN AZINDAN, DEDİĞİNİZE KATILIYORUM, NEREDEYSE YARIM EV PARASI VERİLİYOR ARTIK BU ARAÇLARA.

Garanti uzatsaydınız, ben de yakın zamanda 308 alacağım ve bildiğim kadarıyla garanti uzatma mevcut.
    3 senelik garanti zaten genellikle Japonlarda var, avrupalarda sadece Volvo da gördüm.

• full servis daha mantıklı gibi duruyor.
  • Ben +2 yıl garanti uzattım 960tl ye

• quote:

Orijinalden alıntı: yagokhan

Ben +2 yıl garanti uzattım 960tl ye

Polo için üç yıl garanti uzatma 1500, Golf için 2500 demişti bana VW, Peugeot yine insaflıymış
    Full Servis için de fiyat sormak lazım. 1.2 Allure Comfort Paket, Tekno Gri alacak gibiyim bir aksilik çıkmazsa, Alcantara döşeme de aklımda var ama kumaş döşemeyi incelemeden karar veremedim. Premium paketten tamamen vazgeçtim, cruise control bile sevmeyen adamım, gereksiz masraf dedim.

• HOCAM GARANTİ UZATMAYI SORDUM, SERVİS İSMİ DE VEREYİM, MUĞLA TURMAK YETKİLİ SEVİSİ SÜREYİ UZATMAM İÇİN ARACIMIN 18. AYINA KADAR VAKTİM OLDUĞUNU SÖYLEDİ ARACIM HENÜZ 10. AYDA, YILLIK 750 TL, FULLSEVİSİ GARANTİ İÇİN 1250 TL 1 YILLIK İSTEDİ, yagokhan İSİMLİ ARKDAŞIMIZ 2 YILLIĞINI 960 TL YE YAPTIRMIŞ, HEMDE 2 YIL UZATMIŞ BU ŞEKİLDE, BENİM SEVRVİSİM DE BU TEKLİFİ SUNMUŞ OLSAYDI HİÇ TEREDDÜTSÜZ YAPTIRIRDIM
  • birde şunu tartışmak istiyorum bilgisi ve deneyimi olan arkdaşlar için; parçanın zamanla aşınması durumu hariç, (kayış,lastik boru v.s) aracın motor ve ya elektronik mekanik herhangibir yerinin üretim hatası olması durumunda sorun yaşanması durumunda aracın garantisi olsun olmasın; muafiyetsiz full kaskosu olanlar buradan karşılayabilir ve ya değerlendirebilir ler mi, mesela diyelim ki aracın radyotör peteği çatladı, ya da kalorifer kazanı delindi diyelim, hatta elektrik sisteminde bir arıza gerçekleşit rezistansları bozuldu diyelim, bunlar aşınmayla 1 yılda hemen aşınacak parça değil, kayış lastik türü birşey değil bunlar, garantiden değişebilcek şeyler, diyorum ki muafiyetsiz full kaskosu olan birisi bu tarz parçalar için kaskosunu değerlendirebilir mi, tabi ki hasar kaydı işlenir onu biliyorum.

yani hem kasko hem ek garanti yaptırmaya gerek var mıdır, kasko garanti kapsamında ki bazı ürünleri de karşılar mı merakım bu?

geçen hafta düz yolda lastik tabanım 3-4 cm lik bir metal parça aldığı için tamamen yarıldı, ve kaskom 7500 km deki aracım için lastiğin aşınma süresini hesaplayarak kasko atarfından lastiği karşılaycağını belirtti fakat mini hasarsızlık paketi kapsamında olmadığı ve 180 tl yüzünden araçta hasar gözükeceği için bende yeni lastik aldım,tabi sonraki sene hasarsızlık %30 indrimden de faydalanamayacaktım.

bu benim için daha büyük bir parça olsaydı kaskomu deldirirdim mesela, 3 hatta 2 lastiğim birden yarılmış olsaydı.

• memurpower M kullanıcısına yanıt
    Konuya Açıklık getireyim. Aracı teslim almadan 960 tl Karşılığında uzatabileceklerini söyledi Ankara Peugeot ABC bayisi hatta 20bin tl Sıfır faiz kampanyasından 20960tl kullanarak yararlandım
    Aracı teslim aldıktan sonra 1500tl gibi bir fiyat söyledi tam hatırlamıyorum

• Ben de 0 km aldığım yeni peugeot 308 ime 960 tl karşılığı +2 yıl garanti yaptırmıştım.Satış temsilcisi teslim tarihinden itibaren 2 hafta için geçerli olduğunu söyledi bu teklifin.
  • Yağ değişimi de olsa servisinden şaşmayın derim. Garanti vermeleri elinizde faturanın bulunmasının gerçekten faydası var.
  • Sıcak fırsatım var arkadaslar iş için Sivas'a geldik ofz peugeot uğradık şimdi, 308 1.2 otomatik gri allure navi geri görüş cam tavan 79 dan 75e çektik 72 ye alırsınız Mart 10 teslim ederiz dediler. Diyarbakır'a geçiyoruz şimdi yolumuzun üstündeki tüm peugeotlara bakacağız arkadaş için size de buradan bilgi veririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: bir_vatansever

Sıcak fırsatım var arkadaslar iş için Sivas'a geldik ofz peugeot uğradık şimdi, 308 1.2 otomatik gri allure navi geri görüş cam tavan 79 dan 75e çektik 72 ye alırsınız Mart 10 teslim ederiz dediler. Diyarbakır'a geçiyoruz şimdi yolumuzun üstündeki tüm peugeotlara bakacağız arkadaş için size de buradan bilgi veririm.

Madem geziyorsunuz, size zahmet 3008 Allure de sorarmısınız, bir fikrim olsun

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.