Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1915. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
636
Favori
2.484.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19131914191519161917
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben iki defa 79 -81 le ceza yedim o da alışkanlık kazanmama sebep oldu tabi 5.8 kmlik yolda bile 1.km de ışıklardan sonra mutlaka 70e sabitliyorum son 1 kmye kadar o kadar kullanıyorum yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    donanımı daha az o halde? ama fiyatları aynı gözüküyor

• VFK V kullanıcısına yanıt
    Bu konuda daha once bir arkadasin yorumu vardi bende almadan once kararsizdim o yorum cok guzeldi. 1.6 keyif verir, 1.2 uzmez. Bende ayni fikirdeyim sehir ici kullandim aracida benim fikrimde 1.2 yeterli oldugu yonunde 1.6 ama kesinlikle daha iyi olurdu

• Arkadaşlar yol bilgisayarı ile My Peugeot uygulaması arasında değerler farklı oluyor, sizce hangisi daha sağlıklı Bilgi veriyordur ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iç konfor harbiden 10/10 düzeyde 3008 konforda 1 numara
  • ercierci E kullanıcısına yanıt
    Yeni fiyat listesine baktığınızda iki donanımında fiyatları aynı dediğiniz gibi. Ama bilinen ( klasik dolu Gt line ) üretimde ve stoklarda olmadığı için Gtline Dynamic (Avrupa versiyonu ) satılacağını düşünüyorlar ve bu araca odaklanacaklar yakın zamanda. Ama aynı fiyat olup diğerinden donanım olarak eksik olan Dynamic Gt line bu yoklukta satılabilir. Tahminimce ÖTV indirimi ile alınabilir ancak. Çünkü fiyatlar çok yüksek. Gerçi hiç bir araç liste fiyatından satılmıyor. Donanım farklılıklarına çok iyi bakmak lazım. Benzinli de böyle bir sorun yok. 1.2 motor ve 1.6 motor ile birbirinden ayrılmış. Karışıklık dizelde mevcut. İnşallah bu farklar da ST tarafından biliniyordur ve araç alacaklara doğru bilgiler veriliyordur. Yada verilecektir. Sonuçta çok büyük paralar ve emekler verilerek bu araçlar alınıyor. Tüketici bu durumdan sorun yaşamaz inşallah. Böyle bir durumda ben olsam imkanım olsa Gt line alırım o zaman. Neden Dynamic Gt line alayım ki. Avrupa’nın almadığı yada alamadığı versiyonları neden almak zorunda kalayım. Böyle bir zorunluluk yaratılması çok garip ve çok yanlış. Araç yok alacaksan Dynamic alacaksın dayatması devam edecek uzunca bir süre. Hepimiz için hayırlısı olur inşallah. Kazasız keyifli sürüşler dilerim.

• Peugeot Fatih kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Nisan ayının sonunda GT-line dynamic aldım. Avrupa paketli. Mirrorlink var deniyordu ama aracı aldığımda olmadığını öğrendim. Ama hiç önemli değil şahsen. Güvenlik paketi ile güvenlik plus paketi arasındaki farkları öğrenebildiniz mi? Güvenlik plus paketinde kör nokta uyarı+aktif şerit takip+Otomatik uzun far asistanı+Sürücü yorgunluk seviye 3 var. Sizin kaça aldığınızı ben de çok merak ettim. Ama bence şu anda 215-220 bin bandında 3008 varsa kaçırmamak lazım.
  • Pannoplia P kullanıcısına yanıt
    Bayiler satış hedeflerini tutturamadılar zaman aracı kendileri satın alıp plaka çıkarttırıyorlar. Böylece Fransa’ya yıllık hedefi tutturmuş olarak rapor veriyorlar.
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın ben şu kablosuz şarj işini anlamadım. 1.6 benzinli prime edition modellerde zaten kablosuz sarj yok mu ? Benim araç 1.5 dizel prime edition kablosuz sarj var ?

• Merhaba,

Carplay kullanırken, Bluetooth disable mı oluyor ? Telefonumu USB ile bağlayıp Carplay'i aktive ettim. Carplay çalıştığından beri MyPeugeot uygulaması ve bluetooth bağlantısı çalışmıyor. Bundan dolayı da sürüş bilgilerini telefona kaydedemiyorum.

Bu sorunu yaşayan var mı, ya da çözüm üreten ?
  • PLucky P kullanıcısına yanıt
    Evet tam olarak bu sorunu yaşıyordum
    Fakat dün ios 13.5.1 güncellemesinden sonra bu sorun çözüldü

• quote:

Orijinalden alıntı: smoc76

Kusura bakmayın ben şu kablosuz şarj işini anlamadım. 1.6 benzinli prime edition modellerde zaten kablosuz sarj yok mu ? Benim araç 1.5 dizel prime edition kablosuz sarj var ?
    Kablosuz sarj olmayan prime versiyon araçlar da var.
    Geçen hafta iki araca uygulama yaptim.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gemres kullanıcısına yanıt
    aa şansa bak, sorunu yazar yazmaz hızlı bir çözüm geldi :)

Tamam teşekkürler, deneyip durumu bildireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercierci

donanımı daha az o halde? ama fiyatları aynı gözüküyor
    Mantıklı olan dynamic versiyonun daha ucuz olması yönünde.
    Ancak bayiiler elde olanı satana dek gt line yok deyip, gt line dynamic satarlar.
    Eldeki araçlar bitince de abi bunlar daha dolu diyip gercek gt line satışına geçerler.
    Bize zamanında 17" jantli 5008 i 16" diye satmak istediler.
    Biz 17 bunlar dedik.
    Cevap abi 16 daha konforludur dediler.
    St leri çok da dikkate almayin
    Tek amaçları araç satıp, prim almak

Iyi forumlar...

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Hala çakma diyorsunuz gt-line dynamic’e. Aktive dynamic çakma aktive değil, allure dynamic çakma allure değil ama gt-line dynamic çakma! Siz sanırım gt-Line sahibisiniz. Sanki diğer dynamiclerden bile daha değersiz gösteriliyor. Halbuki Krom detaylar, Full led far ve güvenlik plus gibi standart özelliklerde artıları var aracın diğer dynamiclere göre.

Belki de benim bilmediğim birşey var aracımla ilgili. Belki “Peugeot” değil de “Peageot” tur belki de. Tam olarak neden çakma dediğinizi açıklar mısınız zahmet olmazsa? Bir de aynı mantıkla “Gt-line” “Gt” nin mi çakması oluyor bu durumda?

Daha önce çakma lafına gülerek cevap vermiştim ama bu bayağı kalıp oldu grupta. Yeni alacakları yanlış yönlendirmeyelim.

Ben aracımı aldığımda bayide gt-line ile arasında 91 bin TL fark vardı. Sunroof, ısıtmalı ve hafızalı koltuk, adaptif cruise kontrol, kablosuz şarj, 220 volt priz, elektrikli bagaj (4000 TL’ye taktırdım), focal ses sistemi ve ön kamera aracımda eksik olan donanımlar. 91 bin TL’ye değer diyip bu donanımları alan arkadaşlara saygım sonsuz. Ama almamayı tercih edenler ve alamayanlara saygı gösterilmesini rica ediyorum. Eksiklerini atlamayayım diye özellikle listeden bakarak yazdım yine de eksik varsa kusura bakmayın lütfen.

Buna bakıp aracınız bayağı eksikmiş diye düşünenler de olabilir elbette. Olanları da yazayım: anahtarsız giriş çalıştırma, 3D navigasyon, grip kontrol, 360 derece geri görüş Kamerası, güvenlik plus, aktif frenleme, full led far ve diğer en boş standart donanımda olan cruise kontrol, f1 şanzıman i-cocpit vs. gibi tüm detaylar.

Ayrıca bu araç şu anda listede 306.500 TL’den satılıyor. Kampanya sayfasında ise 255.000 TL. Bunlar opsiyonsuz fiyatları.

• Fmbozdag F kullanıcısına yanıt
    Gt-line dynamic full bir araç değil. Aşağıda listesi bulunan standart donanımlara ek hangi opsiyonlar olduğunu sormanızda fayda var.

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU
  • dostlar 3008'in kardeşi c5 aircross'un uzun yolda yakıt tüketim testi yapılmış izlemenizde fayda var

https://www.youtube.com/watch?v=fiEZqoAk7vw
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresinbabasi

Hala çakma diyorsunuz gt-line dynamic’e. Aktive dynamic çakma aktive değil, allure dynamic çakma allure değil ama gt-line dynamic çakma! Siz sanırım gt-Line sahibisiniz. Sanki diğer dynamiclerden bile daha değersiz gösteriliyor. Halbuki Krom detaylar, Full led far ve güvenlik plus gibi standart özelliklerde artıları var aracın diğer dynamiclere göre.

Belki de benim bilmediğim birşey var aracımla ilgili. Belki “Peugeot” değil de “Peageot” tur belki de. Tam olarak neden çakma dediğinizi açıklar mısınız zahmet olmazsa? Bir de aynı mantıkla “Gt-line” “Gt” nin mi çakması oluyor bu durumda?

Daha önce çakma lafına gülerek cevap vermiştim ama bu bayağı kalıp oldu grupta. Yeni alacakları yanlış yönlendirmeyelim.

Ben aracımı aldığımda bayide gt-line ile arasında 91 bin TL fark vardı. Sunroof, ısıtmalı ve hafızalı koltuk, adaptif cruise kontrol, kablosuz şarj, 220 volt priz, elektrikli bagaj (4000 TL’ye taktırdım), focal ses sistemi ve ön kamera aracımda eksik olan donanımlar. 91 bin TL’ye değer diyip bu donanımları alan arkadaşlara saygım sonsuz. Ama almamayı tercih edenler ve alamayanlara saygı gösterilmesini rica ediyorum. Eksiklerini atlamayayım diye özellikle listeden bakarak yazdım yine de eksik varsa kusura bakmayın lütfen.

Buna bakıp aracınız bayağı eksikmiş diye düşünenler de olabilir elbette. Olanları da yazayım: anahtarsız giriş çalıştırma, 3D navigasyon, grip kontrol, 360 derece geri görüş Kamerası, güvenlik plus, aktif frenleme, full led far ve diğer en boş standart donanımda olan cruise kontrol, f1 şanzıman i-cocpit vs. gibi tüm detaylar.

Ayrıca bu araç şu anda listede 306.500 TL’den satılıyor. Kampanya sayfasında ise 255.000 TL. Bunlar opsiyonsuz fiyatları.
    Çakma ibaresi bir donanıma ilave takı geldiğinde donanım seviyesi artar.

Active (standart)
    Active sport (ilave donanımlı)
    Active live prime edition (active versiyonun en dolusu)

Allure (standart)
    Allure selection (ilave donanımlı)
    Allure dynamic (ilave donanımlı)
    Allure elegance pack (allure versiyonun en dolusu)

Şimdi gt line a gelince işler karışıyor.
    Gt line (tam dolu)
    Gt line dynamic (eksik donanımlı)

Bu yüzden gt line dynamic çakma olarak tanımlanıyor.
    Biz burada buju yazmasak üçkağıtçılar gt line dynamic versiyonu daha dolu diye bir sürü insana satarlar ve insanlar mağdur olurlar.

Burada bir kişiyi bile bu durumdan kurtarsak kârdır.
    Yoksa sizin araç bizim lafınız ile çakma olmaz.
    Sonuç olarak active life prime edition dan daha donanımlı bir aracınız var.

Iyi forumlar...

• Bu öyle değil tam olarak 14 ay bayide ve depoda durmuş araba satamamışlar. Kendine fatura etme işi o kadar popüler değildi. Arkadaşımız sıfır olarak aldı bayiden. Bayiye faturalı olarak değil. ilginç bir durum bence ama durum bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Fmbozdag

Arkadaşlar seçenekleri 2bayiye indirdim. 1.seçenek gt line dynamic 1.2. 130 hp. fiyat ötv siz 179 bin. Full bir araç
    2. Seçenek Allure selection 1.6 180 beygir 183 bin. Bunda güvenlik paketi, park asistanı dışında hepsi mevcut.
    Sizce hangisini almaliyim. Mtv olmayacak fakat 1.6 çok yakar mı? 1.2 çok üzer mi? Hangisi daha mantıklı bir tercih olur. Aslında ne 180 hp. Olmasının ne de park asistanı olmasinin benim için pek bir önemi yok.
    tabiki 1.6 180hp
  • 
Sayfa: önceki 19131914191519161917
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.