Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (1656. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
19 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.484.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16541655165616571658
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu titreşime bir ben denk gelemedim :)
    Ama Denk gelenler rahatsız oluyor gerçekten hatta aracını satan bir forumdasimiz var bu yüzden.
    Bu bir problem ise sizin için çözümü yok onu biliyoruz (eğer aynı konuda).
    Rahat etmeyecek ve her gün kafayı takacaksaniz hiç km yukselmeden ve piyasada hazır 3008 kisiti varken satın derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fearless

Arkadaşlar özellikle düşük devirlerde yaşadığım gaz pedalındaki titreme, ayağı gıdıklama olayı hala çözülemedi. Çok sinir bozucu bir durum açıkcası. Arkadaşımın 3008 aracını test ettim onda da aynı durum mevcut. Bu konuda yapılabilecek bir şey yok mudur acaba?
    Dizel 1.5 mi aracınız?

• Bu titremeyi ilk 308 1,2 thp eat6 geldiği zaman test sürüşünde hissetmiştim.Sonrasında 308 Bluehdi eat6 ve 3008 Bluehdi eat6 aldım bu araçlarda yok diyebilirim,yani 3008 de minimal ve rahatsız edici değil.308 de ilk çalıştırıp 40 a gelince hafif tak diye sesle vuruntu geliyordu.

• Arkadaşlar merhaba,
    3008 in prime donanımı sabit şanzımanı degişkenlik göstermiş
    Allure donanım düşürülmüş, şanzıman degişkenlik göstermiş

Peki gt line da donanım düşürülmüş mü? Şanzıman olması gerektiği gibi 8ileri.

Bu arada ankaradaki bayiyi yokladıgımda
    Prime 1.5 dizel otomatik 230 bin dedi maglum ellerinde araba yok, mart ayına gün verdi

Allure ve gt line liste fiyatından satıyor indirim yok
    Gt line 2-3 extra donanımla geliyormuş 304 bin dedi.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    İstanbul 213 bin fiyat veriyor ama araç yok.Matrah değişmezse bence aracı bir süre daha 50 lik dilimde tutarlar.Tabi rakiplerin fiyat politikasınada bağlı bu durum.

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Matrah artacaktır illaki enflasyon diye birşey var.
    Ama mevzu matrah kalsın, araçlar üst dilime ziplasin daha çok Vergi alalım kafasına giderse, eldeki vergiden de olacağını 2019 da sanırım anlamıştır büyüklerimiz.. O nedenle active prime alt dilimde kalmaya devam edecektir diye düşünüyorum fakat eat8 hayal oldu gibi..

• Merhaba, arka taraftaki havalandırmadan çoğu zaman serin hava geliyor. Sıcak hava üflemesi için ayarlardan ne yapmam gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Matrah artacaktır illaki enflasyon diye birşey var.
    Ama mevzu matrah kalsın, araçlar üst dilime ziplasin daha çok Vergi alalım kafasına giderse, eldeki vergiden de olacağını 2019 da sanırım anlamıştır büyüklerimiz.. O nedenle active prime alt dilimde kalmaya devam edecektir diye düşünüyorum fakat eat8 hayal oldu gibi..
    Topuz-eat6-8 mevzusunu bir kenara bırakırsak prime 213 bin uygun fiyat bir daha bu fırsat gelmez.Bu aracı ötv indiriminden önce eylül 2018 de 202 bine veriyorlardı.Firmalar sınırdaki araçları getirmekte isteksiz çünkü karları yok.Büyük ihtimalle matrah artışını bekliyorlar ve matrah arttığı zaman fiyat inmesi bir kenara araçların ortalama fiyatı yükselecek.
    Dizel 8 ileriye o günkü fiyat matrah koşullarına göre makyajla geçerler.

• aserkang kullanıcısına yanıt
    Eat6 1.6 bence 1.5 eat8 e göre daha iyiydi ama 1.5 e geçildi.
    Hem atiklik, hem kısa sürede bitmeyen adblue, hem de tüketim açısından..

• Serviste baya uğraştım derdimi anlatmakta, 2 farklı usta ile test sürüşüne çıktık hiçbir problem olmadığını söylüyorlar. Evet bir titreşim var ama o normal şeklinde cevap vermekteler. Sanırım dediğiniz gibi aracı çok da beğenmeme rağmen satacağım malesef

Evet aracım 1.5 dizel bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Arkadaşlar merhaba,
    3008 in prime donanımı sabit şanzımanı degişkenlik göstermiş
    Allure donanım düşürülmüş, şanzıman degişkenlik göstermiş

Peki gt line da donanım düşürülmüş mü? Şanzıman olması gerektiği gibi 8ileri.

Bu arada ankaradaki bayiyi yokladıgımda
    Prime 1.5 dizel otomatik 230 bin dedi maglum ellerinde araba yok, mart ayına gün verdi

Allure ve gt line liste fiyatından satıyor indirim yok
    Gt line 2-3 extra donanımla geliyormuş 304 bin dedi.
    Gt line da standart olan koku özelliğini yediler bu arada.
    Ikinci el düşünürseniz 1.6 eat6 gt line hatta nappa opsiyonlu bulursanız tavsiye ederim.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2017 model 1.6 dizel 45000 km aracım. Hareket halinde 1800 devir civarı motor tarafından zırıltı, çekirge öter gibi bir ses geliyor. Servis baktı sesin kaynağını bulamadığı için normal dedi gönderdi. Tavsiyeleriniz nedir. Turbo olabilir mi. Şanzıman da olabilir mi.

• sakura71 kullanıcısına yanıt
    Aynı ses dururken oluyordu. Klima kompresör değişti düzeldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

Pedaldaki titreme sorununa çözüm buldum arkadaşlar Tavsiye ederim işe yarıyor.

• Fearless kullanıcısına yanıt
    Konuya çözümcu yaklaşmak bu olsa gerek

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    GTline düşünüyorsanız 2.el de düşünebilirsiniz.
    her hangi kesinti kırpma olmadan almış olursunuz.
    bu ne ya böyle yap boza çevirdiler donanımları.
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    kesinlikle öyle.
    eat8 gerçekten performans açısından hayal kırıklığı olmuş.
  • Merhabalar,

mart 15 20 gibi teslim alacağım 3008 için kaporamı verdim bekliyorum. bayi aracın şubat ayında kendilerine faturalanması durumunda araç bedelinin tamamını şubatta alacağını aracı mart 15 20 teslim edeceğini Martta faturalandırılması durumunda ise araç tesliminde ödeme yapacağımı söyledi bana saçma geldi bu durum benim aracı teslim almadan önce ödemeyi yapmam gerekmez mi? sizler nasıl yaptınız bu kısmı?
  • rachy R kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aracı 8 Şubatta teslim aldım ama ödemeyi Ocak sonunda tamamlamıştım. Artık nasıl sistemleri var bilmiyorum, bana da garip gelmişti ama durum malesef böyle.
  • rachy R kullanıcısına yanıt
    Biz bütün parayı ödedik daha ortada araç vs yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 16541655165616571658
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.