Şimdi Ara

Yeni Paradigm Monitor Serisi incelemesi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
3
Favori
6.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

quote:

Orijinalden alıntı: mrmcan

Yakin zamanda Ali abinin taysiyesiyle ben de M11 aldim. Gercekten cok memnun kaldim. Tesekkurler Ali abi

Masam biraz karisik Insallah yakin zamanda salona tasiyacagim. Bu karisiklikdan kurtaracagim onlari

Yeni Paradigm Monitor Serisi incelemesi

@mrmcan .. o masada kendimi kaybederim sanırım ben.. mesleğiniz nedir ses mühendisliği vs ? :D

Elektronik muhendisiyim

• @canderman abi ne oldu degismis paradigmler o kadar memnun kalmistin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pioneer il çok memnundum ama onkyoyla hiç olmadı Nuri çok parladı
  • anladim hayirlsi olsun..
  • Sağol Nuri'ciğim
  • Can bey üzüldüm son duruma ... Olsun sonuçta mutlu olmadan kullanmak zor olurdu...

Sizin bence DYNAUDIO markası ile ilgilenmeniz gerekiyor...
  • Dynaduio konusunda bir şey diyemem ama iki gün önce kendisine artık bu seviyelerde mutlu olamayacağını söylemiştim.

Patenti SN. lufubu'ya ait olan yan pas sendromunu yaşıyor Can arkadaşımız,inşallah mutlu olur...Tabi tatmin olunurmu zor
  • monitor serisi ile goldenear haynı katagoride değil yalnız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can Derman

monitor serisi ile goldenear haynı katagoride değil yalnız

Frontu ayrı tutuğumu belirtmiştim,kararı hoparlör sana ulaşınca her zaman olduğu gibi yine sen vereceksin Can...
  • quote:

pioneer il çok memnundum ama onkyoyla hiç olmadı Nuri çok parladı

Ilginc olan suki onkyo bence yumusak ama otoriter calan bir avr. En azindan bendeki oyle. Yeni nesiller degismis olabilir belki. Paradigmlar guzel ama dedigim gibi en azindan benim dinledigim parlamaya musaitti. Dikkatli eslesirse tatmin edici olabilirler.
  • Dinlemek isteyen varsa yarına kadar paradigmlar bende buyursun gelsin onkyoda burada.
  • quote:

Dinlemek isteyen varsa yarına kadar paradigmlar bende buyursun gelsin onkyoda burada.

Can bey, kolonları akşam kap gel bende dinleyelim. Onkyoyuda al bence yanına. Hazır EAR acute gibi birde CD çalar varken farkları daha belirgin hissederiz belki.
  • DİKKAT:
    Yazdıklarım ya yanlış anlaşılıyor yada yanlış yorumlanıyor yazmak isterdim ama gördüğüm kadarı ile çarpıtılarak yorumlanıyor.
    Paradigm Monitor V7 için kesinlikle kötü hoparlör yorumu yapmadım yapamamda bunu yapmam için sağır olmam lazım bu güne kadar kullandığım kolonlar için kendi fiyat seviyesinde kullandığım en iyi ürün. Bundan kimsenin şüphesi olmasın fakat 5010 gibi üst sınıf bir avr ile monitor serisinin sınıfında bulunan kolon kullanmak ne kadar mantıklı olur ? Eğer belirttiğim sınıfta bir hoparlör takımı kullanacaksam 5010 a negerek vardı ? 818,1010 çok fazlası ile yeterli olacaktı parlamayıda dert edecekler için şunu söyleyeyim fazla kafalarına takmasınlar adamlar e.q veya bas tiz ayarlarını oraya süs diye koymamışlar parlaklık rahatsız ediyorsa kısarsın tizi yada üst frekansı olur biter. He bana dersen ki arkadaş ben sesin naturalliğinden yanayım en doğru sesi almak isterim araya e.q bas tiz girmesin isterim dersen bende sana bunları istiyorsan yanlış yerdesin avrler ile ne işin var git entegre yada lambalı anfi bak derim ve o zat ı muhteremin hem kulağından hemde bilgisinden şüphe duyarım.
    Kaldı ki bu işlerden biraz anlayan arkadaşların çoğu zaten stereo sistemini ayrı tutuyor. Benimde hiç bir şekilde yukarıda bahsettiğim gibi yok efendim doğallığı bozulmasın yok efendim e.q kullanırsam sesin sadakatine ihanet etmiş olurum gibi bir derdim olmadı sadece elimdeki cihazlardan en iyisini almaya çalıştım çoğununda birbiriyle uyuşmadığını bunun nedenininde sınıf farklılıkları olduğunu anladım.

Umarım bu sefer anlatabilmişimdir.

Not: Bu postu atarken en son @altanpsx yazısı vardı kimsede altanpsx ye yazılmış bir cevap olarak algılamasın
    Kendisi takip ettiğim kadarı ile tarafısz aklı başında ve bilgili olan sayılı arkadaşlarımızdan birisi.

• Sevgili Can Derman,

Sonuna kadar banami diye okuyup yanlis anlasilmisim diye dusundum. Allhatan sondaki notu yazmissinizda uzulmeme gerek kalmadi.

Ben degerlendirme stereo performansi olarak yapmistim/yaptim. Sinemada paradigm oldukca basarili bir urun. Setreo dada iyi eselesme ile basarili performans veriyor. Kaldiki parlak ses isteyen dahi olabilir. Byalideki Paradigm lar Primare ler ile hicte yabana atilmayacak bir stereo performans zaten veriyordu. Tek bir kablo degisikligi parlatmaya yetti. Birde parlak calan bir stereo amfi ile eslesse, uzun sure dinlemek cok yorucu olabilir.

Bana yazmadiginizi zaten soylemissiniz, ancakkonuda benim farkinda olmadigim bir hassasiyet oldugu u dusundugumden detayli sekilde dusuncemi aciklama geregi hissettim. Kimseyede rahatsizlik vermedigimi umit ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Sevgili Can Derman,

Sonuna kadar banami diye okuyup yanlis anlasilmisim diye dusundum. Allhatan sondaki notu yazmissinizda uzulmeme gerek kalmadi.

Ben degerlendirme stereo performansi olarak yapmistim/yaptim. Sinemada paradigm oldukca basarili bir urun. Setreo dada iyi eselesme ile basarili performans veriyor. Kaldiki parlak ses isteyen dahi olabilir. Byalideki Paradigm lar Primare ler ile hicte yabana atilmayacak bir stereo performans zaten veriyordu. Tek bir kablo degisikligi parlatmaya yetti. Birde parlak calan bir stereo amfi ile eslesse, uzun sure dinlemek cok yorucu olabilir.

Bana yazmadiginizi zaten soylemissiniz, ancakkonuda benim farkinda olmadigim bir hassasiyet oldugu u dusundugumden detayli sekilde dusuncemi aciklama geregi hissettim. Kimseyede rahatsizlik vermedigimi umit ediyorum.

Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum yorumlarına değer verdiğim forumdaki nadir insanlardansınız o nedenle yazdıklarımın size ithafen olması mümkün değil.

• Nazik sozleriniz icin tesekkur ederim. Karsilikli anlayis ile paylasimlar yapildiginda forum gercekten forum oluyor.
  • Can bey umarım aradığınız sesi ve ürünü bulur ve onunla mutlu olursunuz.

Yeni amfinizde hayırlı olsun bu arada.
  • Hepinize çok teşekkürler şu an hoparlörleri yerleştiriyorum center yarın gelecek yaklaşık 30 dakikadır pure direct modda müzik dinliyorum
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.