Şimdi Ara

►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.392
Cevap
63
Favori
156.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bose acoustimass 10 sinema sistemin var bose ye uyumlu olacak sinema performansı çok iyi olan ancak müzik de yumuşak ve tonlu çalacak bir amfiye ihtiyacım var onkyo nun hangi modelini tercih etmeliyim
     ►Yeni◄ONKYO AV RECEIVERS Kullanıcıları & Paylaşımcıları
  • alpercetinn kullanıcısına yanıt
    Onkyo'nun 8 serileri olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    838 giibimi
    onkyo 828 var piyasada ancak 838 onkyo türkiye distribütör el değiştiriyor diye ürün yok 828 de almak istimiyorum açıkçası hdmi 2.0 destegi olmadığı için siz ürünü nerden kaça aldınız
  • Mümkünse... Değilse geriye doğru diğer 8 serisinden birisi de olabilir.

Yurtdışından tanıdıklar getirdi.

• Kimse sezonu kapamadı mı yahu başlık hareketlenmiş havalar yazı getiremediğinden sezon devam galiba :)
  • yaz kış farketmiyor ben de sanırım
    hatta yazları daha aktif diyebilirim
  • arkaaşalar onkyo tx-nr828 ile onkyo tx-nr838 arasında kaldım arada 1500 tl fark var sizce bu kadar fark a değermi.

onkyo tx-nr828 2000 tl

onkyo tx-nr838 3500 tl
  • yardımcı olacak kimse yokmudur
    İki AVR aşağı yukarı aynı değerlere sahipler. Eğer 4k ve 60hz sizin için çok önemli değilse 828'i alabilirsiniz.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    aslında sony 50w685 full hd tv bose aq 10 sinema sistemi marantz sr 6005 ile kullanıyordum tv yi son 55x8505b 4 tv ile değiştirince amfiyide 4k ya geçmek için sattım ve onkyo içinde açıkçası pekbir bilgim yoktur sadece forumda yazanlardan yola çıkarak onkyo yu tercih etmek istedim açıkkası doğrumu yapıyorum bilmiyorum 828 de 4k var diyo bu fiyat farkına değermi yada başka bir cihaz önerilmisiniz
    828'de 4k desteği var ama 60hz değil 30hz destekliyor. 838'de ise yeni nesil hdmi 2.0 mevcut. Hdmi 2.0 ile 4k çözünürlüğü 60hz olarak aktarabiliyorsunuz.

Bu özellik ne işime yarar derseniz açıkçası ben de pek bilmiyorum. Ben şahsen genelde 1080p mkv film izlediğim için beni çok ilgilendirmediğinden tam olarak ne faydası yada farkı olur araştırmadım. Zaten benim indirdiğim mkv filmler genelde 23.97 yada 25 fps (fps= saniyedeki sahne sayısı) olduğundan 60hz olması bana birşey katmaz diye biliyorum.

Ancak yeni nesil bluraylerde 4k çözünürlükte 60hz mi görüntü sunulacaksa AVR'nin de 4k 60hz destekli olması faydalı olabilir. Bunu bir araştırın derim.

Bir de 838'de yeni nesil ses kodek'i olan dolby Atmos desteği var. Ama henüz piyasada dolby Atmos sesli film yok.

Bana kalırsa 4k ve dolby Atmos için henüz erken. Bu sebeple 828'i alıp, bu standartlar iyice yaygınlaşana kadar 2-3 sene kullanırdım. Ondan sonra yeni bir AVR'ye geçerdim.

• 838'in avantajları;
    Dolby Atmos filmler sinemada oynuyor ve artık çıkacak bluray'lerde bu format mevcut olacak.
    HDMI 2.0 hızlı veri aktarımı için önemli konumda. Bağlanacak cihazlar bu desteği isteyecek.
    4K/60p'yi desteklemesi akıcı bir kalite için bu çözünürlüğün olmazsa olmazı. HEVC kodekler ve tv yayınları için artık 60 hz. şart . TRT 4K vb. problemsiz seyretmek için 60p gerekiyor. TRT yetkilisi de TV alırken mutlaka 60p desteklisinin alınması gerektiğini röportajda açıkladı. Tabi aktarım için de anfinin uyumlu olması lazım. (TRT 4K'yı 838 üzerinden problemsiz seyrediyorum).
    HDCP 2.2 kopya koruma uyumlu olması çıkacak korumalı medyalarla sıkıntı yaşamamanız anlamına geliyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 1 Temmuz 2015; 23:51:13 >
  • 838 2900 tl buldum onu almaya karar verdim verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
  • Hayırlı olsun.

Hic kacirmayin hocam ben 2 3 ay once 3800tl ye aldim

teşekkürler
  • celalettin53 kullanıcısına yanıt
    onkyo türkiye distribütör ü el değiştiriyor o yüzden fiyatlar yerlerde piyasada berirsizlik olduğu için bu fiyatlara düşüyorlar
  • bugünkü haberlerde Vestel vergisi (ithal cep telefonlarına ek vergi) genişletiliyor anlamına gelen haberler gördüm. Elektronik, cep telefonu ve bilgisayarlara yeni vergi planlanıyormuş.
    Bu bizim hobiyi de vurur
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.