Şimdi Ara

Yeni nesil beklenmelimi,Sistem Tavsiyesi(Görüşleriniz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

AMD'nin ryzen serisi çıktıktan sonra piyasayı süpürmesi çok ilgimi çekti açıkçası tam sistem toplamak üzereyken olmasıda cabası fakat araştırmaya başladıkça kafam allak bullak oldu desem yeridir.Zen2 işlemcilerimi beklesem yada Ryzen 5 1600 alıp yoluma devammı etsem çok kararsız kaldım üstüne üstü bide nvdia'nın 2018 içerisinde 3xxx serisini çıkaracağını okuyunca iyice fikir üretemez oldum performans konusunda büyük fark olacağı söyleniyor beklesemmi diye düşünüyorum sizdende bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdi kafamdaki sistem bu ve şunuda not düşeyim bu sistemin beni 5-6 yıl götürmesi gerekli Render yapan birisi değilim ağırlıklı olarak oyun-günlük kullanım olacak şekilde düşünün lütfen;

Bütçe olarak 3.900 liraya kadar çıkabilirim ssd ve ram'i kısabilirim sonradan eklenebilecek parçalar sonuçta.
    Ryzen 5 1600 - 969 TL (Yada birazdaha para koyup ryzen r7 1700(1500tl) mü almalıyım ?)
    MSI B350 GAMING PRO CARBON - 590 TL
    GSKILL F4-3200C14D-16GFX - 904 TL
    Adata SU800 256GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD - 360TL
    SEAGATE Barracuda ST1000DM010, 3.5", 1 TB, 64 MB, 7200Rpm, SATA, Hard Disk Drive -212 TL
    FSP HD700 Hydro 700W 80+ BRONZE Güç kaynağı - 300 tl
    PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK - 400 tl

Ve geldik kafamın duman olduğu yere ekran kartı olarak kesinlikle 3xxx serisini beklemek istiyorum bu yüzden tercihimi,
    gt1030 dan yana kullanmayı düşünüyorum 900p de oyunları med ayarda 60 fps gibi bir değerle oynayabilirim gibime geliyor 1 sene ondan sonra 3xxx serisine geçerim diyorum.Bu arada kartın fiyatı 320 tl

yardımlarınıza sonuna kadar açığım sistemde beğenmediğiniz yerleri lütfen yoruma yazın ona göre toplamak istiyorum.

end0plazmikretikulum'un tavsiyesi üzerine düzenlendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secteria -- 22 Temmuz 2017; 15:22:38 >

• 1600İyi secim olur.

Kasa ve power da daha kaliteli bilesenler seçilmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkürler kasa zaten şuan en son üzerinde durduğum konu işlemci ve ekran kartını oturttuktan sonra kasa ve psu'yu ayrı ayrı almayı düşünüyorum
  • parçalarınızı aşağıdaki parçalarla değiştirmenizi öneriririm:

kasa:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8698 (farklı renk seçenekleri de var) 407 (phanteksin temperli camlı aşırı tutulan ses yalıtımlı sevilen bir modeli, kasa genelde en son değişen parça olduğu için ne kadar iyi alırsan o kadar uzun süre sıkıntısız götürür seni 150 lira farka değer)
    anakart:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8691 588 (b350 anakartların en tepe modeli, tomahawka kıyasla her yönden üstün bir kart ve aradaki 88 liraya kesinlikle değer)
    ram:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8536 905 (ryzenlarda ram hızı önemli ki ileride daha güçlü ekran kartına geçecekseniz fps kaybını yüksek hızlı ramlerle en aza indirmiş olursunuz. bu ramler ryzenlar için özel üretildiği için çoğu anakartta sıkıntısız kendi hızında çalışıyor. 3200mhz cl14)
    psu:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8255 301 (corsaire kıyasla hem 50W daha fazla, hem 80+ bronze hem de 5 yıl garantisi var, corsair düz 80+ ve 2 yıl garantili. üzerine de 20 lira daha ucuz :D)
    harddisk:https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5403 210 (wd blue serisi her zaman en güvenilir seri olmuştur)
    ssd:http://www.hepsiburada.com/adata-su800-256gb-560mb-520mb-s-sata3-2-5-ssd-p-HBV000001ZCJ7?magaza=Cadde%20Teknoloji&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=EAIaIQobChMIkZidm46b1QIVig8YCh2lXw9bEAQYASABEgLJfvD_BwE 364 (şu anda sata ve pcie ssdlerin arasındaki farkları günlük kullanımda anlayamazsınız, 120gb alıp kendinizi darboğaza atmak yerine 256ssd alıp rahatına bakın, forumda incelemesi de yeni çıktı).
    ekran kartı:http://www.hepsiburada.com/gigabyte-gt-1030-2gb-64bit-gddr5-ekran-karti-gv-n1030oc-2gi-p-HBV000006I88E 330 (en iyi soğutma bunda var şu anda)

toplam 4075 lira eder işlemci ile birlikte, çok önem arz etmezse ssdyi şimdilik çıkartırsanız 3864 lira eder@rizeli-alcatraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi end0plazmikretikulum -- 21 Temmuz 2017; 22:41:25 >

• end0plazmikretikulum kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkürler aklımda ufak 2-3 soru var ramleri bukadar yükseltmenin gerçekten hisseidlir bir farkı olacak mı ?
    anakartlar arasındaki farkın ne olduğunu kısaca açıklarmısınız ekran kartı olarak 2. el bişeyde alabilirim o çok önemli değil psu konusunu bronz sertifikalı güvendiğim bir markadan almayı düşünüyorum.Kasa hakkında ise ses konusu önemli değil benim için görüntüsü vb. şeyleri önemsemiyorum sadece içine koyabileceğim hava akışı iyi olan bi kasa yeterli benim için.Bütceyi oldukça aştığı için merak ediyorum kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secteria -- 22 Temmuz 2017; 14:52:56 >
  • Ryzenlerde yüksek frekanslı ram ciddi fark ediyor. En sorunsuz ram ler arkadasın attığı flare x.

Vrm kalitesi, firmanın verdiği ònem, tasarım.

Fsp ye gúvenebilirsiniz.

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Tamam ozaman teşekkürler ramler böyle kalacak :)

Böyle bi sistem beni 5-6 yıla taşırmı acaba oyunlarda ultra takıntılı biris değilim high-med yeterlidir hikayesi olduktan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secteria -- 22 Temmuz 2017; 15:18:34 >
  • Rahat götürür 5 sene.
  • nvidianın 3000 serisine geçeceğinizi belirtmişsiniz. esasında ram frekansı ile fps arasındaki bağlantı şu anda gtx1070 ve üstünde hissediliyor. muhtemelen bundan iki nesil sonrası da çıtayı gtx1070'lerden çok yukarıya çekeceği için, en az fps kaybını 'sweet spot' dedikleri 3200mhz ramlerle aşarsınız. FSP en büyük OEM power üreticilerindendir. zaten corsair, evga gibi markalar da fsp, cwt, sirtec, super flower, seasonic gibi markaların ürettiği ve üzerine marka bastığı PSU'lar.

FSP 80+ bronze, 700W ve 5 yıl garantili yeni bir ürün. üstüne daha ucuz.
    Corsair ise 650W, düz 80+ ve 2 yıl garantili. ayrıca FSP'ye kıyasla daha eski bir model. kesinlikle FSP'ye geçiniz. ayrıca görsellik için de fsp'de siyah kablolar varken corsairde renkli kablolar var, temperli cam kasada görsel güzelliği de artırır siyah kablolar.

sadece oyun ve internette takılıyorsanız r7 1700'e geçmeniz aradaki fiyat farkına değer bir performans artışı yaşatmayacaktır. r5 1600'en taban frekansı da daha yüksek zaten r7 1700'den. alacağınız anakart ve psu ile işlemciyi kolayca 3.6'ya çekersiniz zaten, daha üstü için (3.8-3.9) ekstra işlemci soğutucu gerektirir sıcaklık değerleri nedeniyle. ama şu and amdnin stock soğtucusu da çok beğeniliyor stock hız ve düşük overclock seviyeleri için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi end0plazmikretikulum -- 22 Temmuz 2017; 15:23:14 >

• ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler :) ozaman bu kasayı Eylül'de topluyorum yinede konu burda dursun farklı yorumlarıda okuyup iyice sağlama alalım
    İlginiz için çok teşekkürler ozaman dediğiniz gibi yapıp değiştiriyorum
  • anakartlar arasındaki farklar da şu yukarıdaki arkadaşın dediği gibi:
    vrm kalitesi ve soğutması, daha iyi ses çıkışı (realtek alc1220, audioboost), usb3.1 gen2 type a ve type c portları, intel ethernet, daha kaliteli komponentler, ışıklandırmaları vs var. b350'lerin en tepe modellerinden ama anakart şu an indirimde diye 590 lira yoksa indirimden önce 650-660 bandındaydı. şu anda aradaki 90 liraya kesinlikle değecek farklar. b350 platformu zaten zen2 ve zen3'ü de destekleyecek o yüzden anakartı iyisinden alın ki başınız ağrımasın ilerde. ileride zen3 işlemci ile upgrade edip yolunuza bakarsınız.
    Sistemi 1-1.5 ay sonra toplayacağım şimdi parçaları kararlaştırıyorum.Dediğin farklar dikkate alındığında 650 tl olsada ona geçerim artık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secteria -- 22 Temmuz 2017; 15:53:16 >
  • 2 aya her şey değişir bence o zaman konu aç.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    2018 ilk çeyreğine kadar bişey değişmez intelin işlemcileri 2017 son çeyrek gözüküyor fakat sıcak bakmıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.