Şimdi Ara

W213 MERCEDES E SERİSİ ANA KONU (60. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.410
Cevap
46
Favori
130.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2.0 245 hp, 0-100 6.2 sn, ort. tuketim 6.3 lt, fiyat 53 bin euro.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_1279

47 km ortalama

W213 MERCEDES E SERİSİ ANA KONU

47 km ortalama hiz icin degerler normal. Belli ki trafikle, hatta sehiriciyle, alakaniz pek yok. Trafiksiz sehiricinde dahi hiz limitlerine uymak kaydiyla 47 ortalama tutturmak pek mumkun degil.

• Bu veriler şehiriçi şehirdışı karışık ortalama. Şehirdışı veri için 5.4 lt ortalama değer. Gidilen mesafede yalnızca 300 m takım farkı olduğunu da belirtmeliyim. Aynı güzergah geri döndüğümde 6 lt civarı ortalama gördüm.

W213 MERCEDES E SERİSİ ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_1279 -- 10 Şubat 2018; 0:4:6 >
  • quote:

Yaklaşık 2500 km lik kullanım ortalaması 7.2 lt.

Resim atabilirim

benim önerim şu. depoyu full doldur. ta en üstteki hava tapasına kadar. 500km yap bi daha doldur. şehir içi dışı karışık min 8 lt. nası olsa araba altında, dene bi abi. araç bilgisayarına bakma. rölantide sıfır sarfiyat gösteriyo o bilgisayar. sözüm söz. senin sözüne de ben güvenicem. düşmeeeeeeeez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyoglubeyy -- 10 Şubat 2018; 1:20:4 >
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    Almanya’ da E220d ile E300d arasında 4,700 Euro fark var. Türkiye’ de aynı vergi diliminde olmasına rağmen arasındaki fark büyük ihtimal 100.000 TL olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrtkn -- 10 Şubat 2018; 2:25:4 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • beyoglubeyy B kullanıcısına yanıt
    Senin dediğin şekilde de yaparım sorun yok. Bu biraz kullanım tarzı ile de alakalı. Bundan önceki dizel b8 passat ile uzun yolda 3.8 lt ortalama yakalamışlığım var.

Bu yakıt ortalamasında etken okan faktörler bence şunlar

1. Araç E 180 exclusive ve 17 jant var. 17 jant her şekilde 19 Amg jan tan daha az yakar. Zaten fabrika verisi bence 16 jant ile elde edilmiş.

2. Araç yeni ve ben minimum yakıt değerini görebilmek için tüm yolu economy modunda kullandım.

3. Süzülme modunu kullanmasına izin verdim

4.Araç boştu. Benden ve küçük bur valizden başka yük yoktu.

5. 110 km hıza sabitledim. 110 km ile 9. Viteste giderken araç 5 lt civarında yakıyor düz yolda. En ekonomik sürüş şekli bu.

6. Ani hızlanma hiç yapmadım.

Sonuç şehirdışı 210 km mesafede 5.4 lt yakıt ortalaması....

Not. Araç trafik ışıklarında motoru kapattığında 0 lt yakıt gösteriyor. Çalışırken 20 lt gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

quote:

Resim atabilirim

benim önerim şu. depoyu full doldur. ta en üstteki hava tapasına kadar. 500km yap bi daha doldur. şehir içi dışı karışık min 8 lt. nası olsa araba altında, dene bi abi. araç bilgisayarına bakma. rölantide sıfır sarfiyat gösteriyo o bilgisayar. sözüm söz. senin sözüne de ben güvenicem. düşmeeeeeeeez

Ya sen kendini akıllı sanan akılsızlardansın galiba

Rolantide sıfır gösteriyormuş :)))

Rolantide sıfır göstermez genelde ya göstermez ya da saatte tükettiğin yakıtı gösterir bu da ortalamaya direk yansır rolantide hiç yol yapmadığın için en en fazla tüketim ortalaması yansır

Adam resim koymuş seni kapaklamış.6.5 lt nin üstüne pompada 8lt felan mı çıkıcak sanıyorsun

Seni başka konuya alalım buralar seni aşar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

quote:

Resim atabilirim

Ya sen kendini akıllı sanan akılsızlardansın galiba

Rolantide sıfır gösteriyormuş :)))

Rolantide sıfır göstermez genelde ya göstermez ya da saatte tükettiğin yakıtı gösterir bu da ortalamaya direk yansır rolantide hiç yol yapmadığın için en en fazla tüketim ortalaması yansır

Adam resim koymuş seni kapaklamış.6.5 lt nin üstüne pompada 8lt felan mı çıkıcak sanıyorsun

Seni başka konuya alalım buralar seni aşar

yarbayım yarbayım. sen adamın avukatımısın?. sen de e 180 mi var?. varsa dediğimi yap. pompa fişlerini koy buraya. bi de sen kapakla. boş laf etme

• Arkadaşlar, E200 AMG paket aracıma bagaj üzere Spoiler taktırdım. Harika oldu. E serisinin arkadan görünüşünde tanımlayamadığım bir eksiklik vardı. Spoiler ile harika oldu. Tavsiye ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ugur31

Arkadaşlar, E200 AMG paket aracıma bagaj üzere Spoiler taktırdım. Harika oldu. E serisinin arkadan görünüşünde tanımlayamadığım bir eksiklik vardı. Spoiler ile harika oldu. Tavsiye ederim..

Arkadaşım merhaba bagaj spoilerini nerede kaça yaptırdın montajı kolaymıydı coupe için de aynı malzemeyi mi kullanıyorlar son sorum da boyalı boyasız veya carbon görünümlümüydü takdırdığın biraz bilgi verebilirmisin teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım 500 TL idi fiyatı. Lacivert boyalı taktırdım, aracın renginde. Takılması pek zor ve zaman alıcı değil. Coupe'lere takılan model aynı mı bilemiyorum tabi.

• Anladım teşekkürler

• W213 exclusive mercedes e için 18" yada 19 " jant bakıyorum.

Nerden bulunur?

Hangi tıp exclusive için daha şık olur?

Öneriler için şimdiden teşekkürler

• Merhaba e 180 sahibiyim istanbulda radyo bazen çok cızırtılı bazende dinlediğim frekans aniden kayboluyor ( baba radyo ) buna bir çözüm var mı? Birde paspas yıkamak için şampuan önerisi olan var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

E300d Almanyada satisa cikti.

2.0 245 hp, 0-100 6.2 sn, ort. tuketim 6.3 lt, fiyat 53 bin euro.

Ne tatlıdır bu motor

• E200 benzinli 1.5 184 hp bu yil gelmesi yuksek ihtimal.

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    450’ den başlar kumaş koltuklu.

• Arkadaslar merhaba, 2015 lci 3.20ied sahibiyim, aracimi satip ikinci el olarak w213 e180 ya da e200 alma planim var, yaklasik olarak 260 bin butcem var. Exclusive paket tercih edecegim.

Fakat, 1.5 lt benzinli 184 beygirlik motor yakın zamanda gelecekse isler karisir. Bu yeni motor benim alacagim 1.6 litre 156 beygirlik ya da 2.0 litre 184 beygirlik aracin degerini dusurur diye dusunuyorum cunku 1.5 motor cok avantajli olacak piyasada. Hem kucuk hacimli oldugu icin mtv'si dusuk hem de iki litrelik motor gucunu sunacak.

Ama bu yeni motoru beklesem ve 2018 model olarak gelse bile exclusive paketini 360 binden asagiya vermezler ve bu benim butcemi 100 bin aşıyor yani benim icin ulasilmaz bir seviyede olur.

Ne yapacagimi bilemedim ne dersiniz?

• yankımido kullanıcısına yanıt
    Bekleyin derim.
    Bu arada BMW’ den Mercedes’ e geçmek şstemenizin nedeni nedir? G30 520i fiyatları ile aynı E180’ in fiyatları ama 260 bine pek bulacağınızı zannetmiyorum.

• emrtkn E kullanıcısına yanıt
    2017 model e180 exclusive has oto'nun ikinci el bolumunde bile 270 civari var, galerilerde daha ucuza da var hatasizlar hem de. İki parca boyali olanlar 250 bine falan gidiyor hatta.

Beklemek bir secenek ama beklemek istemiyorum, bebek bekliyoruz ve f30 kucuk geliyor, ote yandan bunu iki yildir kullaniyorum ve sıkıldım galiba. Hic mercedes sahibi olmadigim icin ve bir ust segmentte arac bakindigim icin e180'de kadar kildim. Bayiide araci test ettim ve begendim, konforu ve ic kalitesine bayildim, bunlari onemsiyorum zaten. Yildizi gormek diye bir sey varmis gercekten bu arada.

Daha once 2-3 gunlugune g30 5.20i kullandim, o da cok harika bir arac, hatta bircok yonuyle w213'ten daha iyi, ozellikle performans ve yalitim konusunda. Ama gorunus ve tasarim cizgisi olarak benim f30'u andirdigi icin g30 istemedim cunku farkli bir sey satin aldigimi tam olarak hissedemeyecektim. W213 exclusive olarak beni tavladi yani hem konfor hem de ic mekan kalitesi ve tasarimiyla. Bu yuzden w213 bakiniyorum.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.