Şimdi Ara

W213 MERCEDES E SERİSİ ANA KONU (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.410
Cevap
46
Favori
130.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracınız hayırlı olsun, 5.30i ve E200 modellerini karşılaştırdım, defalarca test sürüşü yaptım ve E200 modelini performans olarak yeterli buldum, 5.30i performans olarak fazla geldi ve biliyorum ki hp oldukca ayak rahat durmayacak, bu yüzden gerek görmedim. E200 yeterli performans sunmasaydı 5.30i almak kaçınılmaz olacaktı. Objektif olarak her iki aracı da inceledim, iki aracın da birbirine karşı üstün yönleri var, işin performans yönünde 5.30i üstün ancak E200 ve 9g yeterli olduğu için 5.30i modelini almadım. Buna karşın iç mekan ve konfor yönünde E serisi önde, mercedes koltukları da çok daha rahat, kendi görüşüm bu yönde.

E serisi bir önceki nesline göre daha sportif bir yapıya bürünmüş, araç 100 kg hafiflemiş ve en önemlisi 9g şanzıman gelmiş, bu aracın sportifleşmesi dışında C ile nasıl bir bağı olabilir bunu anlamadım. Piano black orta konsoldan c serisi çıkarımı yaptıysanız haklısınız, tüm araçlarda piano black ucuz gösteren bir malzeme. Araçların dış görünümü tüm markalarda aynı şekilde alt-üst modellere benzemeye başladı, bu durumu ben kafaya takmıyorum. 5 serisi 7 serisine dönüşürken E serisinin C serisine dönüştürülmesi çok yanlı bir bakış açısı olur, her iki model de hem alt hem üst segmentten izler taşıyor.

E200 yerine 5 serisi alsaydım cebimden 50 bin tl daha fazla çıkıyordu, amg modeline karşılık m paket almak istersem durum aynen böyleydi, hatta xdrive tercihi ile 70bin fark çıktı. Benim buradaki en önemli kıstasım E200 modelinin performansı ve aracın yüksek konforu oldu. W212 ağır abi, yenilmez armada idi, 7g de zf şanzımana karşı çok çok başarısız idi, şimdi işler değişti, yeni kasalara alışmak her zaman zordur, G30 da hak etmediği eleştiriler alıyor, gayet normal.

• Tabii ki bu beklenti ve ihtiyaç meselesi. E serisine command ekran koymazsan çok sıradan oluyor.Eklersen+ 20000 TL. E200 zaten hiç düşünmedim. 184 hp beni kesmez. Ben E300 düşünmüştüm.Onun da 4 matic i olmadığı için elemiş oldum.E serisini S serisine yaklaştırmak için baya bir donanım eklemek gerekli araç içine. Ben hiçbir aracımı vergi kaçırarak grey marketten veya ötv ödememek için onun bunun üzerinden engelli aracı gibi gösterip almadığım için sınırsız donanım da eklenem mümkün olmuyor. Bu lafım size değil. Ama mercedes ve bmw deki arkadaşların söylediğine göre 1.6 D ve E segmentteki araçların 3 te 2 si ötv siz satılıyormuş. Siz düşünün artık dönen dolabı.
  • Ülkede normal olan şey yok ki, en başından bu vergiler abes zaten, hakkı olan ötvsiz alsın ancak diğer şekilde vergi kaçırmaya girer. Aslında sağlığı yerinde olmayan birinin kesinlikle sağlığı seçeceğini ve keşke sağlam olsaydım da aracı ötvli alsaydım diyeceğini, aynı şekilde yakınlarının da bu temennide olacağını düşünüyorum, biz yine iyi düşünelim...

Çok karlı buzlu iklimde mi yaşıyorsunuz, 4 çeker için ısrarcı olmuşsunuz, ben de bir ara ciddi ciddi xdrive düşündüm ancak sonra vazgeçtim, bizim ülke şartlarına biraz fazla sanki, aslında her şartta avantaj bu da bir gerçek. Bu arada commandsız E serisi düşünemiyorum, çözünürlük ve fonksiyon olarak harika, bir de multibeam led far ve burmaster ses sistemi olsaydı harika olurdu.
  • Sosyal devlet, engellisinin yakınına vergi (ötv ) kaçırsın diye indirim yapmaz. Sosyal devlet engellisini evinden alır, işini görür ve onu tekrar evine ulaştırır. Sosyal devlet engelliye engelli olduğunu hissettirmez. Ama bizde tam tersi. Bizim insanımızda zaten buna önceden hazır. Ülkemizin % 13 ü engelli. Fakat bu engelli kişilerin hiç bir hakkı yok. Eve hapsedilmiş durumda. Görme engelliler için bile bir yürüyüş yolumuz yok. Adamlar kaldırıma sarı çizgileri koymuş ama bu çizgi ya bir direkle ya da bir çukurla sonlanıyor. Diyeceksiniz ki engelli arabaya binmesin mi? Benim dediğim kesinlikle bu değil. Ülkemizde görüyoruz ki ağır engelli üzerinden ötv siz araç alınıyor. Ancak engellinin bir kez bile bu arabasına bırakın binmeyi gördüğünden bile şüpheliyim. Devlet bu işe netlik getirmeli. Engellinin faydalanamayacağı vergi indirimi sadece vergisini tam verene haksızlıktır. Engelliler sosyal devletin gereği olarak devletin güvencesinde olmalı ve kaderleri 3-5 çıkarcı akrabanın insafına bırakılmamalıdır.

• rica etsem command online'ın faydalarını yazar mısınız (navigasyon hariç)? küçük bir şehirde yaşıyorum ve navigasyona ihtiyacım olmuyor doğal olarak. Ekran grafiklerindeki değişikler dışında ne gibi artıları var command'ın? E180 için fiyatı 12bin TL civarı oynatıyor ve bu parayı hak eden anlamlı bir fark yaratıyor mu onu merak ediyorum açıkcası.
  • Merhabalar, navigasyon normal araçlarda garmin geliyor ve çok kullanışsız, commanda gelen sistem harika, yanıltmıyor, görselliğini söylemeye gerek yok zaten. Command alırsanız aracın pek çok sistemine etki ediyor, örneğin aracın ses sistemi daha verimli çalışıyor, radyo ve bluetooth müzik dinlerken bunu bariz anlıyorsunuz, normalde audio20 sistemi gerçekten hiç iyi değil. Araçta telefonla konuşurken bile sesin daha net geldiğini hissedeceksiniz. Yine en büyük artılardan biri command ile apple car play opsiyonunun gelmesi oluyor, tek başına bu özellik bile command almak için yeter. Command ekran ile çözünürlük ve ekran tepkileri harika oluyor, geri görüş kamerasında bile bu farkı hissedeceksiniz. Bunların yanında aracın iç görünümünü tümden değiştiriyor ve çoklu ekran seçenekleriyle aracı başka bir boyuta taşıyor. Ev taşıma telaşından dolayı aracı daha hakkıyla kurcalayamadım, daha fazla özellikleri eminim vardır, tecrübe ettikce yazarım.

W213 MERCEDES E SERİSİ ANA KONU

• Konfigüratörde ön konsola siyah dışbudak ağacından trim seçebiliyorum, ancak bayide az önce sipariş oluşturduğumuzda ön konsola piano black kaplamaya iZin verdi sistem. Satış temsilcisi de ön konsolu hiç siyah dışbudak görmediğini gelen tüm e serilerinde piyano black gördüğünü ifade etti. Sizin araçlarda nasıl veya sizler gördünüz mü acaba?

W213 MERCEDES E SERİSİ ANA KONU

• Fabrika izin vermiyorsa seçemezsiniz, konfigüratör sadece fikir vermek için var. Şu ana kadar sadece piano black kullanıldı, bundan sonra seçim hakkı olursa harika olur.
  • otodr O kullanıcısına yanıt
    3'te 2 biraz abartılı bir oran gibi duruyor. Ötv'siz alınca 5 yıl satamıyorsunuz, satınca da ötv ödüyorsunuz diye biliyorum, yani avantaj kayboluyor. Bu durumda piyasada modelli (3 yaş altı) bu kadar satılık araç olmaması gerekir sanki. Bu net bilgi değil dediğim, sadece mantık yürüttüm kendimce.
  • erciftci E kullanıcısına yanıt
    Ben de satış temsilcilerinin yalancısıyım. Net rakamı bulan yazsın lütfen. Bana söylenen kabaca orandı. Fazla abartılı ise net oranı veren olursa düzeltiriz ve biz de doğrusunu öğrenmiş oluruz.
  • mat ahşap ve alumiyum dekorla konsol ahşap geliyor artık. Cilalı ahşap alırsanız piyanoyla geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

mat ahşap ve alumiyum dekorla konsol ahşap geliyor artık. Cilalı ahşap alırsanız piyanoyla geliyor.

aynen dediğiniz gibi oluyor artık, benim aracımın da orta konsolu, aynı şekilde mat siyah dışbudak ağacından gelecek, şu an üretimde, ekim ortası teslim edilecek
  • Bende 2016 model sıfır sayılacak E200 Amg paketli araç için kapora vermiş bulunuyorum..

Kullanan arkadaşlardan şu ana kadarki +/- yorumlarını almak güzel olur ..

Özellikle sormak istediğim Amg paketin sürüş konforunun uzun dönemde sert olup olmadığı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcmride

Bende 2016 model sıfır sayılacak E200 Amg paketli araç için kapora vermiş bulunuyorum..

Özellikle sormak istediğim Amg paketin sürüş konforunun uzun dönemde sert olup olmadığı ?

O kadar parayı nerden buldun
  • Konu zengin kaynıyor
  • 3 aydır E200 Amg modelini kullanıyorum, araç konfor anlamında muhteşem, sakın C serisi amg ile karıştırmayın, 19" jant olmasına rağmen sizi üzecek bir durum yaratmıyor. Araç gerçekten sessiz, uzun yolda hiç yormuyor, koltuklar çok rahat, motor-yakıt performansı verimli. Aracın eksi yönünü inanın ben göremiyorum, umarım siz de sorun yaşamazsınız, hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Bende 2016 model sıfır sayılacak E200 Amg paketli araç için kapora vermiş bulunuyorum..

Ukalamısın birader ???
  • quote:

quote:

quote:

Ukalamısın birader ???

Yoo birader merak ettim sordum ne var bunda?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ukalamısın birader ???

Çalıştım aldım oldumu ..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ukalamısın birader ???

Çalıştım aldım oldumu ..

Ne iş yapıyorsunuz ben öğrenciyim ben nasıl alabilirim bu arabaları

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.