Şimdi Ara

YENİ MAT WAX BULAN GELSİN !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
10.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncel !!! Ayrıca elimde 2 sefer kullanılmış davines strong dyr kuru mat wax var isteyene uygun bırakırım
  • Kozmetik sektöründe Arge çalışmaları yapan kimya mühendisiyim. Sektörde 7.senem. Dilediğiniz özellikte saç bakımı, saç şekillendirici, cilt bakım ürünü denemeniz için yapabilirim
  • Flex wax kullanıyorum osisin. Saçlarım ince telli olduğundan uzun saça uygulaması zor oluyor fakat tutuculuğu iyi ve saçı güzel yapıştırıyor. Kısa saçlar ve basık modeller için güzel. Şimdi de Thrill denemek istiyorum. Kullanan var mı?
  • Bende sizler gibi birçok şekillendirici kullanmış biri olarak görüşlerimi paylaşayım.
    Osis ürünlerini beğenmiyorum.Denemediğim ürünü varmı bilmiyorum ancak sprey ile sabitlenmediği sürece tutucu özelliği olduğunu düşünmüyorum.

3d mension molding wax kullandım paranıza yazık hem parlak gösteriyor hemde osis ürünleri gibi tutuculuk için sprey şart
    (2017 Ocak Fiyatı : 30-35 tl)

Osmo matte clay extreme kil bazlı ürünün kokusu ve tutuculuğu güzel ancak mat falan olduğu yok saçınızı parlak gösteriyor.Siyah saç rengine sahip arkadaşlar alıp kullanabilir onlarda sıkıntı olacağını sanmıyorum ancak benim gibi saç renginiz kumral ise ve parlak görünümü sevmiyorsanız denemeyin bile.
    (2017 Ocak Fiyatı : 35-40 tl)

Davines Strong Dry Wax'ıda kullandım mat görüntüsü gerçekten şuana kadar kullandıklarımın en iyisi diyebilirim. Ben bu ürünün tutuş gücünü sevmedim. Yani akşama kadar saçlarım bozulmadı ama rüzgarlı bir ortam da yada gün içerisinde kirden ağırlaşan saçlarınızın şeklini korumaya devam etme konusunda bu ürünün başarısız olacağını düşünüyorum ancak dediğim gibi henüz öyle bir teste tabi tutma şansım olmadı ürünü belki beni yanıltabilir
    (2017 Ocak Fiyatı : 60-70 tl)

Goldwell Roughman Style Sign bu ürün kullandıklarımın içerisinde açık ara en iyisi.İstediğiniz karmaşık şekilleri rahatlıkla verebilirsiniz ve kesinlikle saç spreyi gibi yan ürün kullanmanıza gerek yok.Ürün aşırı kullanımda saça biraz parlak görünüş veriyor o yüzden kullanırken buna çok dikkat etmeniz lazım elinize boncuk büyüklüğünde bir parça sıkarak kullanırsanız mat görüntü elde edersiniz gerekirse aynı ölçüde tekrarlayın ancak kesinlikle bir defada fazla miktarda ürünü sürmeyin. Tüm bunlara rağmen mat görüntüsü yinede Daviness Strongtan iyi değil malesef ama tutuculuğu kesinlikle daha iyi.
    (2017 Ocak Fiyatı : 40-50 tl)

Kullandığım ürünler hakkında görüşlerimi yazdım umarım faydalı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silentwater -- 15 Ocak 2017; 23:24:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: silentwater

Bende sizler gibi birçok şekillendirici kullanmış biri olarak görüşlerimi paylaşayım.
    Osis ürünlerini beğenmiyorum.Denemediğim ürünü varmı bilmiyorum ancak sprey ile sabitlenmediği sürece tutucu özelliği olduğunu düşünmüyorum.

3d mension molding wax kullandım paranıza yazık hem parlak gösteriyor hemde osis ürünleri gibi tutuculuk için sprey şart
    (2017 Ocak Fiyatı : 30-35 tl)

Osmo matte clay extreme kil bazlı ürünün kokusu ve tutuculuğu güzel ancak mat falan olduğu yok saçınızı parlak gösteriyor.Siyah saç rengine sahip arkadaşlar alıp kullanabilir onlarda sıkıntı olacağını sanmıyorum ancak benim gibi saç renginiz kumral ise ve parlak görünümü sevmiyorsanız denemeyin bile.
    (2017 Ocak Fiyatı : 35-40 tl)

Davines Strong Dry Wax'ıda kullandım mat görüntüsü gerçekten şuana kadar kullandıklarımın en iyisi diyebilirim. Ben bu ürünün tutuş gücünü sevmedim. Yani akşama kadar saçlarım bozulmadı ama rüzgarlı bir ortam da yada gün içerisinde kirden ağırlaşan saçlarınızın şeklini korumaya devam etme konusunda bu ürünün başarısız olacağını düşünüyorum ancak dediğim gibi henüz öyle bir teste tabi tutma şansım olmadı ürünü belki beni yanıltabilir
    (2017 Ocak Fiyatı : 60-70 tl)

Goldwell Roughman Style Sign bu ürün kullandıklarımın içerisinde açık ara en iyisi.İstediğiniz karmaşık şekilleri rahatlıkla verebilirsiniz ve kesinlikle saç spreyi gibi yan ürün kullanmanıza gerek yok.Ürün aşırı kullanımda saça biraz parlak görünüş veriyor o yüzden kullanırken buna çok dikkat etmeniz lazım elinize boncuk büyüklüğünde bir parça sıkarak kullanırsanız mat görüntü elde edersiniz gerekirse aynı ölçüde tekrarlayın ancak kesinlikle bir defada fazla miktarda ürünü sürmeyin. Tüm bunlara rağmen mat görüntüsü yinede Daviness Strongtan iyi değil malesef ama tutuculuğu kesinlikle daha iyi.
    (2017 Ocak Fiyatı : 40-50 tl)

Kullandığım ürünler hakkında görüşlerimi yazdım umarım faydalı olabilmişimdir.

Merhaba hocam. Goldwell'in bahsettiğiniz ürününü almaya karar verdim. ORta uzunlukta saçlarım var. önden çekince dudak hizasına geliyor.
    bunun yanında bir de osmo matte clay mi alsam diye düşünüyorum deneme amaçlı. saçlarım bahsettiğiniz gibi simsiyah:D... hafif parlaklık her zaman işime geliyor. Osmo clay ile Osis Session Label Molding Paste arasında kaldım. Osmo clay çok mat ve tutuculuğu az ise almayacağım. Terşekkürler. Saçım uzun olduğu için doğru seçeneği yapmalıyım yoksa sepsert şeyler gitmiyor saça.

• silentwater S kullanıcısına yanıt
    Davines Strong Dry Wax` i Osis Mess Up ile matlik ve tutus gucu olarak kiyaslayabilir misiniz? Tabi daha once Mess Up kullandiysaniz.
  • caglar2007 C kullanıcısına yanıt
    Mess up yıllardır kullanıyorum zaten. Şuan hala yarım mess up var kullanırım devamlı.Matlık konusunda davines belkide daha iyi diyebilirim.Tutuş gücüde kesinlikle daha fazla. Ama yağ bazlı yani mum tarzı bir wax. Benim saçlar ince telli olduğu için bana uymadı. Matlığı ve tutuculuğu mess uptan iyi diyebilirim. Ama mess up ı bilirseniz önceden kıvamı farklıydı. Şuan iyice krem waxa döndü.Şuanki mess up tan iyi. Eski mess uptan değil.
  • ryanbenjamin kullanıcısına yanıt
    O zaman şöyle diyebiliriz: Davines'in size göre olumsuz tarafı yağ bazlı olması.
    Mess up'ı matlık ve tutuş gücü olarak beğeniyorum ancak biraz yağlı buluyorum. Sürdükten sonra elimi ne kadar yıkasam da tam olarak arınmıyor ve yapışkan yağlı bir his bırakıyor.
    Yeni bir ürün denersem geri bildirimde bulunacağım. ilk denemek istediğim ürün osis mighty matte.
  • Osis Mighty Matte kullanıyorum 3 4 gündür saçlarım kısa çok memnunum üründen ama uzun saçta filan sıkıntı yaratabilir sert yapısı var.Ayrıca yeni kutu Osis Flexwax ı da deneme fırsatım oldu ve çok kötü olmuş bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paradisia

Osis Mighty Matte kullanıyorum 3 4 gündür saçlarım kısa çok memnunum üründen ama uzun saçta filan sıkıntı yaratabilir sert yapısı var.Ayrıca yeni kutu Osis Flexwax ı da deneme fırsatım oldu ve çok kötü olmuş bence.

Hocam sert yapısı var derken sizin saçınızda tutuculuğu nasıl Mighty Matte'ni? Şahsen ben beğenmedim 2 saat içinde saçlarım bozuluyor,bu arada siz nasıl kullanıyorsunuz bu waxı ve üstüne sprey sıkıyor musunuz?
  • Valla ben 13-14 yıldır wax,kil,gum ne varsa kullandım hiçbirisi bir sprey gibi saçı sabitlemiyor veya benim saçtan dolayıdır ince telli , seyrek , kumral , düz saçım.Ama mighty matte gibi kontrol seviyesi yüksek sert waxlar,düz saçlılar bilir kısayken saç dikiliyor filan onlara çok rahat şekil veriyor yani ürünün üstündeki tutuculuktan da kastı bu bence 4 numara derken yani ne kadar inatçı olursa olsun saçı tutuyor,senin dediğin 2 saat saç bozulmama olayını spreyle halletmen lazım bence çünkü sprey kullanmazsan saçın rüzgarda kolay bozulur heralde bilmiyorum tabiki saç yapını ama bende Mighty Matte iyi bir izlenim bıraktı kısa saç için güzel mat görünüm ve tutuculuk(tutuculuktan kastım sabitleme değil) sağlıyor ve suyla da hemen arındırılıyor hem elden hem saçtan.Yapış yapış bir yapısı da yok kuruyo hemen o yüzden biraz sert oluyo ve şekil verirken sıkıntı oluyo zaten bu wax öyle elle oynayıp sürekli şekil verme olanağı sunmuyor sanki,şekli verince spreyle sabitleme imkanı sunuyor ve şekli de çok iyi verebiliyosun saçına uğraştırmadan pek mat bir şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paradisia -- 27 Ocak 2017; 0:25:58 >

• Arkadaşlar merhaba, burda gayet bilgili arkadaşları görünce direk danışmak istedim daha önce hic bir sekilde saç sekillendirici urun kullanmadim.Saçlarım ince telli ve bayağı bir yumuşak hafif seyrek bir sekil versem daha dışarı cikmadan bozuluyor bu ürün arayışlarına girdim tam osis mess up alacaktım foruma gireyim dedim bana uygun değil galiba tavsiye verebilirmisiniz acaba teşekkür ederim.

• Gonul ister hanz de fuko qicksand ama soyle bir urun gordum; Style Sexy Hair / Matte Clay
    Turkiye`de satiliyor. Kullanan varsa yorumlarini merak ediyorum.
    Iceriginde pudra olmasi hdf quicksand cagrisimi yapti bana.
  • ben yıllarca Fonex Wax Yeşil kutu kullandım ve ciddi manada saçıma en uygun waxtı. Kıvırcık denilebilcek şekilde fazla dalgalı saç yapım var ve ince telli. O waxın tutuculuğu hiç bi waxta yoktu. Ancak üretimi durdu ve üreitimi durduğundan beri ben ona benzeyen wax arıyorum, sayısız wax denedim, hala da deniyorum, resmen özgüvenim düştü, mutsuzum. Benim gibi olan önceden onu kullanıp şu waxona benziyo diyebilecek veyahut şu waxın tutuculuğu çok yüksektir, mat görünümü çok iyidir hacimli gösterir diyebilecek arkadaşlar var mı?
  • Osis mighty matte nasıl tutuşu iyimidir? Davines strong dry goldwell Roughman ve osis might matte arasında kaldım. Eğer osis mighty matte alırsam hemen yanında urban high volum hacim köpüğü alabileceğim diğerlerimi alırsam fiyatı pahalı olduğu için tek olarak alcam. Benim için önemli olan tutuşu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdgfo567 -- 12 Mart 2017; 12:57:51 >
  • smoker07 S kullanıcısına yanıt
    Bu fonex yeşil kutunun içeriği biraz mum gibi ama sakız gibi kıvamımı vardı.Sertti biraz değilmi. Eğer öyleyse gummy var yine fonex in üretimi sitelerde mevcut onun mat olanı sizin istediğiniz olabilir.Özelden mesaj yaz linkleri atayım.
  • cdgfo567 C kullanıcısına yanıt
    Osis mighyt matte tutuculuğu çok yüksek değil mess up tan 1 tık üst.Davinesin tutuculuğu güzel ve matlığıda.Goldwell kullanmadım ama önermiyorlar pek o ürünü seçeneklerim arasında değil.
  • Turkiye`de satilan waxlar arasindan bazilarini gozume kestirdim ve aldim. Sonuc su; aradigimi bulamadim maalesef.
    Arayisim devam ediyor, iyi bir urun bulursam bilgilendirme yapacagim.
    İçlerinde en iyisi hangisi derseniz şöyle söyleyeyim; öncelikle kısa saçlıysanız hepsi iş görür, saçınız orta uzunlukta veya daha uzunsa önce Mess Up sürüp son şekli Mighty Matte ile vermek iyi sonuç yaratır.

-American Crew Fiber
    -Depot No 301 Matt Paste
    -Osis Mess Up
    -Osis Mighty Matte

YENİ MAT WAX BULAN GELSİN !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar2007 -- 23 Mart 2017; 8:53:59 >

•  YENİ MAT WAX BULAN GELSİN !!

Artik mat wax arayisi konusunda jubilemi yapma zamani geldi cunku bu konuda fazla para harcamis bulunmaktayim. Son olarak buldugum urun BALMAIN STRONG CLAY . Turkiye`de satiliyor. Kutusunu ve kivamini gorunce heyecanlandim ve aldim. Urunle ilgili henuz hic bir yerde video bulunmamaktadir. Arti ve eksileriyle goruslerimi yaziyorum.

Artilar:
    -Kokusu guzel
    -Dogal Icerik
    -Saca uygulanisi kolay

Eksiler:
    -Ultra mat degil
    -Fiyat (100 ml 103-TL )
    -Tutusu cok guclu degil

American Fiber gibi dogal bir matlik veriyor hatta cok az bir parlaklik verdigini soyleyebilirim. Eger undercut quiff tarzi iddiali bir sac kullaniyorsaniz sabah surup aksam eve gelene kadar saci sabitlemeyecektir cunku Sac tellerini bir miktar agirlastirdigini soyleyebilirim. Gun icerisinde saci yeniden sekillendirmeye olanak sagliyor. Saci az da olsa yaglandiriyor gib geldi ama elimi sacima surdugumde elimde yagli bir tabaka birakmadi kesinlikle. Tum kisa ve orta uzunluktaki saclarda is gorecektir ancak fiyati goz onunde bulunduruldugunda gidin alin seklinde bir tavsiye veremem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar2007 -- 23 Mart 2017; 21:27:31 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.