Şimdi Ara

Yeni macbook cok kasiyor(ilk defa kullaniyorum) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
3
Favori
5.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: dreampowder

Ah hocam keşke almadan önce forumdaki açıklamalarımızı okusaydınız..

Macbook'lar donanım olarak çok düşük seviyede donanıma sahipler. Size en uygun bilgisayar retina macbook pro veya macbook air olurdu.

Web sitelerinin mac için uyarlanması diye birşey yok, bütün web siteleri platformdan bağımsız geliştirilir. Safari'de kullanılan altyapı chrome ve firefox ile neredeyse aynıdır..

Son bir kontrol için spotlight'a "activity monitor" yazın çıkan ekranda listeyi işlemci kullanımına göre sıralayın ve sonrasında ekran görüntüsünü buradan paylaşın. Bir ihtimal problemli bir uygulama olabilir onu görmüş oluruz.

Ekran görüntüsü almak için CMD+SHIFT+4 yapın mouse ile uygulama penceresini seçin. Ondan sonra bir yorm yapalım. Ama tahminim ipadden hallice olan işlemcide problem
    Merhaba. Bende de daha öne 2 sefer benzer durum söz konusu oldu.

Birincisinde merak ettiğim için 2010 model macbook pro core 2 duo 8 ram satın aldım. Ama internet sayfaları format sonrası
    yavaş yavaş kasmaya başladı. Safari ve opera da fazla internet sayfası açmaya başlayınca (safaride, opera da 5 sekme) makina
    acaip kasıyordu.

Ben bunu hem işlemcinin (core 2 duo) hem de ekran kartının (320m) zayıf olmasına bağladım ve cihazı sattım. Daha sonra bir
    arkadaşımın 2012 macbook pro sunu kullanmak için ödünç aldım. Makine oldukça güçlü idi. Yanılmıyorsam i5 3. veya 4. nesil,
    ram 8 ekran kartı da hd graphics 4000 idi. Oldukça hızlı bir macbook tu. ama önceki bilgisayarda olduğu gibi biraz kullanmaya
    başlayınca ve fazla internet sayfası açınca kasmaya başlıyordu. Ondan da memnun kalmadım... Bu macbook ların kronik sorunu olabilir mi?
    Fazla internet sayfası açınca kasmaya başlıyor. Sizin düşünceniz nedir ?

Acaba şimdi i5 8. nesil ile yüksek grafik kartlı bir macbook pro alsam yine aynı sorun ile karşı karşıya kalır mıyım ?

Şimdiden teşekkürler

• Çok hata etmişsin o cihazı almakla, bende bu yaz abd'den mbp 13'' 2019 aldım, çok memnunum yağ gibi akıyor.
  • Konu 5 sene oncesinin hocam:) bende de suan macbookpro 13” 256gb var. Fakat ona ragmen hala konu basligindaki macbook 12” i kullaniyorum. Arabada ve disarda kesinlikle tablet gibi yanimda bulundurdugum bir pc oldu. Bulut ozelligiyle tum ofis uygulamalarima erisebildigim icin performans beklentisi olmadan isimi yapabilmeme yardimci oluyor. İncecik yapisiyla da 80yaprak defterden daha hafif:)

Macbook proyu hic evden cikartmadim daha nasip olmadi gerek de yok:) pro alma sebebim modifiye edilebilir olmasi.

Onu almanin hata olduguna kesinlikle katiliyorum. Macbook almaya niyeti olan direk air ve 12” e bakmadan prosunu alip gecmeli. Ha ama parasi olan air veya 12’yi de alabilir. Zamanla cep telefonu gibi yaslandiktan sonra piyasasi dusuyor. O guzelim retina ekrana ragmen cop oluyor cihaz. Kesinlikle haklisinz.

Edit,Macbook12’de hiz sorunu yasadigim zaman modifiye edilemedigini duydugumda cok uzulmustum en azindan rami vs degisir diye dusunmustum.Uzun yillar goturecek bir pro almak hep niyetimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARC118i -- 11 Ocak 2020; 3:33:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.