Şimdi Ara

Yeni LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG S&S Ecomotive KULLANICILARI (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
280
Cevap
15
Favori
86.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1.0 EcoTSI 115 HP DSG Ecomotive

Desire Kırmızı

Media System Plus + full link alınmıştır.

aranıza bende bu hafta katılıyorum arkadaşlar. 98.000 e anlaştık 2018 model sıfır km
  • Leon 1.0 DSG ile bende aranıza katılıyorum:) 27 yaşında ilk arabam olacak. Uzun zamandır hayal ettiğim leona kavuşmak üzereyim. Umarım pişman olmam:)
  • roger.federer R kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, cruze dan geçtim, hem konfor hemde benzini koklaması.. keyifli olacağa benziyor
  • Merhaba;

Bir aksilik olmazsa aranıza katılacağım yakın zamanda. Gri renk için 96.000 TL fiyat aldım hurda indirimi ile birlikte. Çok detaylı konuşamadık bayi ile sanırım opsiyon yok aracın üzerinde. Yarın gidip netleştirmek istiyorum.

Sizce iyi mi? Yakın dönemde fiyat alan oldu mu acaba?
  • Ben 98000'e kırmızı 8 inç ekranlı aldım. Onun dışında style paket. Aracı alalı 2 gün oldu, o yüzden yorum yapmak için çok erken. Sadece bugün otoparka inerken frenlerden ıslık gibi ses geldi ona canım sıkıldı. Belki önümüzdeki hafta servise soracağım.
  • Nevada Beyaz + Ön Arka Led Far Stop + 8" Media System Plus + Geri Görüş Kamera ilaveli olarak aldım.
    2.5 ay ve 4000+ km oldu. Alma hedeflerime paralel gittiğini görüyorum. Bence başarılı diyebilirim.

Daha önce 1 yıl kullandığım 2013 1.2 TSI Manuel Style Leon'dan çok çok ekstra farkları yok süspansiyon iç yapı olarak. Elektronik park freni koymaları yer açmış araçta. 8" kullanımı güzel, tuş yok daha sade görüntü var.
    Hızlanması güzel ilk kalkışlarda D modundaysanız biraz gazı fazla verin, daha çabuk toparlıyor. Dur kalklarda auto hold ve start stop açıksa dur kalk trafikte bunları kapatabilirsiniz.
    Süspansiyonları sert öncekiler gibi biraz tıkırtılı, çok yumuşak havalı gibi değil. Öncekiler de böyleydi. Yol tutuşu güzel, orta hızlarda.
    Stepne yok, Tamir kiti var.

Alırken FR veya Xcellence almama sebebim yakıtı ön planda tutmamdı, tabi fiyatları da bir değil. Yıllık 25000 km yapıyor olarak, yakıt değerlerinden memnun kaldım.
    Son 4000 kmlik kullanım değerim 5.7 litre. bu süreçte pek şehir dışı kullanmadım. Sakin kullanıyorum genelde. Başakşehir-Esenler işe gelirken 4.5-5 lt ler civarında oluyor. Akşamları 6-6.5 olabiliyor trafik artmış olarak.

Advance paket alınabiliyorsa 1.0 + Advance paket alınabilir veya içinde daha fazla donanım olan. Bendeki Plus paket de yeterli geldi bana, ekstra isteyen onlara da bakabilir.

Herkese iyi sürüşler.

Hayırlı olsun, ben de 96.000 TL'ye grisi için anlaştım bugün. Sipariş verip bekleme lüksüm yoktu. Bir de ıvır zıvır hediyeler (motor koruma boya koruma, iki anahtarlık için de kılıf, bagaj havuzu vs vs) alabildik.
  • Hayırlı olsun sizede. Bana maalesef öyle hediyeler vermediler.

Yardımcı olabilecek varsa 2 sorum olacak.

1- Araba yavaşladığında hafif bir tıkırtı sesi geliyor ön taraftan, bu nedir bilen varmı yada mormalmidir?

2- Aracım kırmızı olduğu için herhangi bir işlem yaptırmam gerekirmi. En azından ön kaputa şeffaf film çektir diyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roger.federer -- 4 Ağustos 2018; 21:56:21 >
  • Şehir İçi Tüketim
    5.3 lt/100 km

Fabrika verisi ile kıyasladığımda, ilk aldığım full depo benzin ile (304 tl - 48 litre)
    600 km yol kat ettim. 40 km daha vardı (kırmızı ışık anı)

Şehir İçi Tüketim
    6.0 lt/100 km
  • Araca boya koruma veya şeffaf film tarzı birşey yaptırdınızmı. Gerek varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: roger.federer

Araca boya koruma veya şeffaf film tarzı birşey yaptırdınızmı. Gerek varmıdır?
    Seramik kaplama ve ön cam harici cam filmi yaptırmıştım.

cam filmi iyi oluyor , sıcak soğuk korunaklı

seramik kaplama için ilk defa uygulattım , ilerleyen zamanlarda farkını hissedecekmişim gibi bir his var. ha araç parlak sürekli ama zaten yeni. şuan kestiremedim tam manası ile faydasını
  • araç 1000 km yi gördü , cruze 1.6 dan sonra çok keyifli yolculuklar yaptım. özellikle yakıt konusunda üzmedi

ortalama hız 28km , 5.7 lt (başlangıçtan itibaren)

şimdilik bu kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShinQda

araç 1000 km yi gördü , cruze 1.6 dan sonra çok keyifli yolculuklar yaptım. özellikle yakıt konusunda üzmedi

ortalama hız 28km , 5.7 lt (başlangıçtan itibaren)

şimdilik bu kadar.
    14bindeyim çoğunlukla şehirçi benimde ortalamam 5,5
  • Araç ile ilgili memnun olmadığınız noktalar nelerdir?

Bu araç(LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG ) 4 silindir olsaydı daha iyi olur muydu?
    1.0 TSI Golf ve bu aracı kullanan arkadaşlar, kıyaslama yapabilirler mi?
  • Araçtaki ekranda Navigasyon kullanabiliyor musunuz?

Android 8 kullanan bir cep telefonu (S9+) ile full link çalışıyor mu? Kullanan varsa memnun mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red Alert

Araç ile ilgili memnun olmadığınız noktalar nelerdir?

Bu araç(LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG ) 4 silindir olsaydı daha iyi olur muydu?
    1.0 TSI Golf ve bu aracı kullanan arkadaşlar, kıyaslama yapabilirler mi?
    silindir sayısının bir etkisini kullanımda ben hissedemedim açıkçası
    bmw 3 serisinde de 3 silindir vardı sanırım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademcell -- 24 Ağustos 2018; 20:9:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red Alert

Araçtaki ekranda Navigasyon kullanabiliyor musunuz?

Android 8 kullanan bir cep telefonu (S9+) ile full link çalışıyor mu? Kullanan varsa memnun mu?
    Android deneme fırsatım olmadı ama fulllink te google haritalar 1e1 uyumlu ve güzel çalışıyor. izmir bolu izmir seferimde bayram boyunca 1500 km yol yapmışım. hiç sıkıntı çıkarmadı. en ince ayrıntısına kadar ekranda görüyordum yolları.
  • Herkese selamlar. Ben de 2016 yılı Kasım ayında sipariş verdiğim ve 2017 yılı Şubat ayında teslim aldığım aracımı halen kullanmaktayım. Aracım nevada beyaz 1.0 tsi dsg style + advanced paket+ full link+ ön park sensörü ve optik park sistemi donanımına sahip. Bu zaman zarfında aracıma kendim orjinal ekipmanlar ile ufak dokunuşlarda bulundum. Bunlar; fabrikasyon led ön sis farları (malum araçta full led farlar bulunsa dahi 1.0 tsi motorda ön sis farları led gelmiyor), torpido gözü soğutma, arka ayak aydınlatma, orjinal leon fr difüzör+ çift uçlu krom egzoz, mk1 leon cupra ön tampon spoileri ve paşaoğlu yazılım (araç şuan 130 hp güç ve 240 nm tork). Araçtan genel itibariyle oldukça memnunum...

Yeni LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG S&S Ecomotive KULLANICILARI

Yeni LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG S&S Ecomotive KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökömer -- 30 Ağustos 2018; 21:41:57 >

• Merhabalar benim bazı sorularım olacak.

1) Araçta bluetooth ile müzik dinlerken albüm kapağı resmi ekranda çıkmıyor, bunun bir çözümü var mı?

2) Genel olarak aracım style paket olmasına rağmen donanımlardan ve konfordan memnunum, ancak ek olarak serviste orijinal egzoz ve ön farları full led olarak değiştirmek istiyorum, çünkü bu şekilde gündüz led farlar çok havasız duruyor, yana ufak bir üçgen koymuşlar. Bunlara ek olarak başka öneriniz var mıdır ve özellikle led far orijinali kaç paradır, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Merhaba. Serviste aracınıza led far taktıramazsınız. Bunu ancak dışarıda yaptırabilirsiniz. Bunu da herkes yapamaz. Maliyeti 10.000 tl' ye yaklaşır. Bu tarz donanımlar aracı sipariş verirken uygun fiyata geliyor. Sonradan ekletmek maalesef çok maliyetli oluyor. Aynı şekilde serviste aracınıza egzoz da takmazlar. Bunu da ancak dışarıda yaptırabilirsiniz. Bunun maliyeti de ne istediğinize göre değişir.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.