Şimdi Ara

Yeni kasa topladım düşünceler lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kendime yeni bir kasa topladım düşüncelerinizi alabilirmiyim

Işlemci :AMD FX X8 8350 4.0GHz 16MB 32nm AM3+

Anakart :ASUS M5A99FX PRO DDR3 GLAN+USB3+SATA3 16x

Kasa :COOLER MASTER RC-K380-KWA600-TR USB 3.0 600W

Ekran kartı :www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx660-ti-dc2-2gd5-gtx660-ti-directcu-ii-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=61900

Ram : (daha almadım düşündüğüm )www.vatanbilgisayar.com/Ram/gskill-f3-17000cl9d-8gbxm-8gb-(2x4gb)-ripjawsx-ddr3-2133mhz-cl9-165v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=57865

Kasanın son halinin resimleri
     Yeni kasa topladım düşünceler lütfen Yeni kasa topladım düşünceler lütfen Yeni kasa topladım düşünceler lütfen Yeni kasa topladım düşünceler lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemled -- 13 Ekim 2013; 14:54:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• systemled kullanıcısına yanıt
    RAMI BU YAPIN

CORSAIR 8GB (2X4GB) VENGEANCE LOWPROFILE DDR3 1600MHZ CL9 DUAL KIT RAM

KASA OLARAK 300R ÖNERİRİM

DİGERLERİ İYİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karl_marx -- 10 Ekim 2013; 20:27:15 >
  • rami mutlaka aşk_ölçer arkadaşın dediği gibi yapın. yoksa diğer parçalar gayet iyi. hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ask_olcer

RAMI BU YAPIN

DİGERLERİ İYİ

+1
  • quote:

RAMI BU YAPIN

DİGERLERİ İYİ

Hocam kasayı aldım da rami +2000 mhz düşünüyorum yani 1600 lük az geliyor gözüme
  • quote:

RAMI BU YAPIN

DİGERLERİ İYİ

Neden 1600 mhz tercih ediyorsun
  • güncel

• ramler stokta varsa alınabilir psikolojik olarak rahat olursunuz

benim önerimse bu ürün olurdu
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/gskill-f3-14900cl9d-8gbxl-8gb-%282x4gb%29-ripjawsx-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=58035

http://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-kasasi/gigabyte-if-233-700-if-233-700w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=65298

o cooler master kasanın psusu teneke gigabyte kasad cougar cmx 700 var oldukça sağlam psu. Psunun kendisi 240 tl civarında piyasada

soğutucu alın işlemci için ayrıca elektrik süpürgesi gibi stok fan sesi çekmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: _Tony Montana_

ramler stokta varsa alınabilir psikolojik olarak rahat olursunuz

benim önerimse bu ürün olurdu
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/gskill-f3-14900cl9d-8gbxl-8gb-%282x4gb%29-ripjawsx-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=58035

http://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-kasasi/gigabyte-if-233-700-if-233-700w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=65298

o cooler master kasanın psusu teneke gigabyte kasad cougar cmx 700 var oldukça sağlam psu. Psunun kendisi 240 tl civarında piyasada

soğutucu alın işlemci için ayrıca elektrik süpürgesi gibi stok fan sesi çekmeyin

Hocam kasayı aldım ya değiştiremem şimdi ama aldığım ekran kartı çok büyük çıktı kasayı bpydan boya kapladı güç kaynağından çok kablo çıkıyo onlarda fana dokuncak dye korkuyorum. Işlemci fanı alcam biraz zamana ihtiyacım var maddi yönden daha sonrada ssd harddisk almayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemled -- 11 Ekim 2013; 12:47:39 >

• Toplayıp bağlayın o kabloları sıkıca elektrikçilerde kablo bağlamalık plastik kayışlar var onlardan alın 2-3 tl paketi.

Umarım o psu yakın zamanda sorun vermez size.
  • quote:

Toplayıp bağlayın o kabloları sıkıca elektrikçilerde kablo bağlamalık plastik kayışlar var onlardan alın 2-3 tl paketi.

Umarım o psu yakın zamanda sorun vermez size.

600W lık psu bnim işimi görürmüş öyle diyolar ama bilmiyorum artk kasamın hali de bu şekilde
     Yeni kasa topladım düşünceler lütfen

• http://www.asus.com/Motherboards/M5A99FX_PRO_R20/#specifications

quote:

2 x PCIe 2.0 x16 (dual x16)
    2 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black)
    1 x PCIe 2.0 x1
    1 x PCI

Vga yanlış slotta hocam onu üstteki mavi slota takın öncelikle

www.coolermaster.com/xresserver01-DLFILE-P1302180519621e-F1303030011abc5.html

Eğer bu power vaadedilen değerlerle besler sadece psu yönünden sıkıntıya girmeyin diye gigabyte önermiştim.

Vgayı yukarı alınca o kabloları toplamaya çalışın yada kasanın arka kısmına bir şekilde yerleştirmeye çalışın.

• quote:

http://www.asus.com/Motherboards/M5A99FX_PRO_R20/#specifications

quote:

2 x PCIe 2.0 x16 (dual x16)
    2 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black)
    1 x PCIe 2.0 x1
    1 x PCI

Vga yanlış slotta hocam onu üstteki mavi slota takın öncelikle

www.coolermaster.com/xresserver01-DLFILE-P1302180519621e-F1303030011abc5.html

Eğer bu power vaadedilen değerlerle besler sadece psu yönünden sıkıntıya girmeyin diye gigabyte önermiştim.

Vgayı yukarı alınca o kabloları toplamaya çalışın yada kasanın arka kısmına bir şekilde yerleştirmeye çalışın.

normalde bende ilk zamanlar yukarı takmaya çalıştım ama girmedi nedense bende anlamadım sanki dişler sıyırıyormuş gibi bir ses çıktı o amaçla baştan anakartı söktüm ekran kartı büyük olunca kasa içinde rahat döndüremiyorum da neyse anakartı çıkardım yine en üste bi elimde anakart diğer elimde ekran kartı takmaya çalıştım ama olmadı daha sonra alttaki slot gözüme çarptı bi deniyim dedim ve hiç zorlanmadan direk oturdu bende yukarsı başka bişiyindir diye düşünerekten orda bıraktım sence ekran kartının orda kalması bi sorun yaratırmı ?

• 4x modunda çalışıyor o vga performans kaybı yaşarsınız

16x modu üstteki açık mavi slot. Orada tam performans alırsınız.

Üst taraftaki pci yuvasına mı girmiyor yoksa kasaya mı sürtünüyor ekran kartı?
  • quote:

4x modunda çalışıyor o vga performans kaybı yaşarsınız

16x modu üstteki açık mavi slot. Orada tam performans alırsınız.

Üst taraftaki pci yuvasına mı girmiyor yoksa kasaya mı sürtünüyor ekran kartı?

ben de ilk olarak kasaya mı sürtüyor diye düşündüm sonra anakartı çıkardım hiç bir şekilde sürtme olmaksızın takmaya çalıştım ama olmadı nedense girmedi psu ya nedenini bilmiyorum akşama yine bi denerim ama
  • Slotların arkasındaki kurdela gibi duran klipslerini açıp takıyorsunuz değil mi ? O kilit mekanizmasını serbest bırakmazsanız girmiyormuş gibi görünebilir.

Ayrıca kasanın arkasına da 12 cm egzoz fan takın derim. Amdnin stok fanı süpürge gibi ötüyor zaten kasa içi sıcaklığı düşer en azından.
  • aynen arkadaki klipsi açıyorum ama yinede bi şüpheye düştüm :) akşam eve gidince yine bi deneme yapıcam kasada o kadar çok kablo varki artık hangi birini çekicem bilmiyorum inş. umduğum gibi bi kasa olur . kasa arkadasına egzoz fanı takıcam 12 cm lik dediğim gibi sırayla yapıyorum biraz para sıkıntım var şuan ilk ram i alıyım sonra egzoz fanını alcam sonrada işlemci fanı alırım son olarak da ssd harddisk alcam :D
  • güncel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.