Şimdi Ara

Yeni Kasa Jetta Şikayetleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
44.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: autotechvw

quote:

Orijinalden alıntı: ozdemakyuz

2011 jetta tdı
    başıma; arka sağ camdan su alma sorunu, arka sol camdan su alma sorunu, 120 km hızla giderken ön konsoldan rüzgar sesi alma sorunu, direksiyondan ses gelme sorunu... gibi sorunlar gelmesin diye sıfır model jetta aldım.ama aldığım ilk günden itibaren bu sorunlar baş gösterdi.yani direksiyon sesi hariç diğerleri daha fabrikadan çıkar çıkmaz meydana gelen sorunlar.size göre olabilir.ama başta da dediğim gibi bu sorunlar olmasın diye vw markasına güvendim.bu süreçte 120 km lik hız yaparken çıkan ses hariç hepsi garanti kapsamında düzeltildi.her yerde vw servis olmadığını düşünürseniz, benim zaman ve benzin kaybıma yol açtı.anladım ki bana kötü bir araç denk geldi.o halde daha garanti süresinin bitmesine 2 ay varken garanti uzatmaya başvurayım dedim. karşıma yine servislerdekine benzer komik bir uygulama çıktı. o kadar para vereceğim yetmiyormuş gibi birde arabanın 18 aylık olması gerekiyormuş.acaba kaç kişi garantisi bitmeden veya bitmesine az bir süre kalmadan GARANTİ UZATMA ya başvurur.siz bu uygulamayı kimler için yapıyorsunuz ? demek ki balık baştan kokarmış. daha sıfır haldeyken bu kadar sorun çıkaran bir arabanın 2 yaşından sonra çıkarabileceği sorunların olasılığını siz düşünün.bu masrafların hepsinide ben karşılamak zorundayım.vw servislerinde çok komik durumlarla karşılaşabilirsiniz.ya ben çok abarttım ya da vw nin ford veya renault tan farkı yok

Benim de sıfır aldığım reno araçta 40.000 km. ye gelene kadar yaşanmadık sorun kalmamıştı. Ben de bir daha reno yada herhangi bir fransız arabasına tövbe dedim.

Kısaca bu işler biraz şanş işi. "Tüketicinin yaşadıkları, tamamen o markaya karşı bakışını olumlu yada olumsuz yönde etkiliyor." Biz de ailecek VW markasından çok memnun kaldık ve Allah'a şükür şimdiye kadar ailemizde kullanılmış herhangi bir VW araçta en ufak bir problem bile yaşamadık. Pederlerde hala 2008 ve 2006 model jettalar var. Bende 2011 var. 2006 modeli görseniz sıfır araç kondisyonunda. Şimdiye kadar periyodik bakımı hariç servis yüzü görmedi.

Dediğim gibi biraz da şans olacak. Kul yapısı. Yalnız VW lerin segmentindeki diğer araçlara göre çok daha kaliteli olduğu şüphe götürmez bir gerçek. Audi - Mercedes - BMW üçlüsü dışında kesinlikle VW.

evet başına 60000 lik araç alıpta bunlar gelseydi o zamanda şans diyebilir misin?

• eğer vw markasına ve kalitesine güvenipte alacaksanız
    passatttan aşağı almayın.diğer modellerde hüsran yaşarsanız.
    misal yeni jetta nın cıvıc veya coroladan daha çok sorun çıkaracağına kim inanır?
    birde garanti kapsamına değineyim.
    vw servisinde garanti demek "bu normal" demek.arkasındanda jetta dan daha ne bekliyorsun iması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozdemakyuz -- 11 Nisan 2013; 17:42:08 >
  • quote:

eğer vw markasına ve kalitesine güvenipte alacaksanız
    misal yeni jetta nın cıvıc veya coroladan daha çok sorun çıkaracağına kim inanır?
    vw servisinde garanti demek "bu normal" demek.arkasındanda jetta dan daha ne bekliyorsun iması.

Çok yanlış düşünüyorsunuz. Siz sorun yaşadınız diye herkes yaşayacak diye bir kural yok. Böyle bir genelleme yapamazsınız. Jetta geçen senenin en çok satılan 4. aracı. Bu kadar araç içinde tabiki sorun çıkacak. Bu da binde bir denecek kadar azdır. Siz de o binde birin içindesiniz.

Sadece ailedeki sıfır aldığımız 3 jetta da daha periyodik bakımları hariç servis yüzü görmedi. Arkadaşlarımdakileri saymıyorum bile.

• şu güne kadar 35-38 bin tl civarı 2008 jetta bakıyordum sahibinden.com da fakat bu jettanın yeni kasası 2012 model 1.2 comfortlar 43bin lira civarına görünce e tabi düşük km ler göz önüne alınca babamda benim ağzıma bakıyor seçeceğimiz araba için

seçimim 1.2 tsi manual 2012 veya düşük km 2011 temiz jetta oldu en azından garantisi bitmemiş araç alacağız.

ha o fiyatlara alternatifi nedir bilmem ama 1.2 vergi yönünden avantajlı ve tsi performanslı ayrıca sakin kullanıncada sınıfındaki araçlardan çok daha az yakan bir motor sıkıntı olacağını sanmıyorum ama deneme sürüşü için bayiden gün alacağım yarın
  • quote:

eğer vw markasına ve kalitesine güvenipte alacaksanız

geçen sene 2011 jetta 1.2 tsi trendline aracım vardı. ikinci el olarak satın aldım. benden önceki sahibi turbo arızasından dolayı turboyu garanti kapsamında değiştirtmiş. bende aldıktan bir ay sonra araba tekleme yaptığı için servise götürdüm. ateşleme ünitesi su aldığı için korozyon yapmış komple değiştirdiler. 15 gün sonra yola çıktıktan sonra felaket bir benzin kokusu geldi ve araç stop etti. yolun ortasında mal gibi kaldım. yola yaklaşık 10 ltye yakın benzin dökülmüş. birisi yolda sigara atsa ve alev alsa araç ki temmuzun ortasında oldu bu olay düşünebiliyormusunuz. vesselam çekici ile araç servise çekildi. pompa ve hortumlar değişti. hortum klipsi bozulmuş ve yerinden çıktığı söylendi. böylesine hayati bir parçayı bu kadar basit yapan ve sağ arka lastiğin tam altına koyan alman mühendislerine teşekkür ediyorum burdan. neyse tam sıkıntılar bitti derken aracın motorundan ilk çalıştırmada garip sesler gelmeye başladı. gittik servise yine triger zinciri sürtme yapıyormuş. eyvallah dedik değiştirdiler. tam teslim edeceklerken devirdaimin su kaçırdığını farkedildi. tam üç gün parçanın gelmesini bekledik neyse oda değişti. tamam dedik şimdi keyfini süreceğiz. ön sol cam(şoför tarafı) yerinden çıktı ve kapanmadı. düzeltildi. istanbula gittim bir cenaze için dönerken kavramadan yanık kokuları gelmeye başladı ki herzaman debriyaja tam basar hemen bırakmaz doğru devirlerde vites değiştirmeye çalışırım. dedimki baskı balatada elimde kalacak galiba. arabayı sattım kurtuldum. elbette bu tür şeyler her araca olmuyordur eminim. ama şuanda vw araçlarının türkiyede-avrupayı bilemem- arıza çıkartma oranları çok yüksek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• son olarak jetta meksikada üretildiğinden avrupadaki üretimlere göre bir gömlek daha düşük bir kalitede. özellikle golf ve passata göre. bundan iki ay önceki otohaberde jetta ile astra sedanı karşılaştıran alman test editörüde aynı yorumu yapıyor. kuzey amerika üretim standartlarına göre yapılıyor jetta. o da avrupa üretim kriterlerinin çok altında. bence ana sebep bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • senin başına gelenler daha vahimmiş.sattın kurtulamadın.şimdi baskas@ccocında.
  • 2012 Model Volkswagen Jetta 1.6 TDI araç satın aldım...

Böyle berbat işçilik..Böyle berbat kalitesiz kapı civataları görmedim... Kardeşimçok bişey istemedik kardeşi golf kadar yapsaydınızya...Ama olmaz elin meksikalısı nerden bilecek...Bir arabanın kalitesi kapısı kapanırken cıkardıgı sesin tokluğundan ve kapı civatalarının gövdeye bağlandığı noktalardan anlaşılır...Gidin passatı ve golfu açın, birde jettayı açın... Jetta içler acısı

Turbonun tıslama sesine kadar hersey kokpitte..Uzun yolda radyoyu son ses açıyorsunuzki ancak sesleri duymayasınız... Ha yol tutuşuna birşey diyecek yok ama kardeşim kafa kulak bırakmadı...Meksikadan gelen jettalar elde kalacak sonunda da bakalım ne zaman....Ben sattım... Seslere dayanamadım.. 60.000 TL para veriyorsunuz yol ses turbo sesi olduğu gibi içerde..Bakalit tabakalar habire yerlerinden cıkıp biyerlere sürtüyor ,hışırtı oluşturuyor.. Servise gidiyorsun düzeltiyorlar... E be kardeşim hayatımız servislerdemi geçecek...Ben bıraktım... Alman otomobili alırsanız en azından safkan alman üretim olsun,,yada en azından alman ekolünü temsil eden macaristan ,avusturya gibi ülke çıkışlı olsun..

Birdaha jetta mı..Allah korusun

• Passat, jettadan çok çok daha üstün bir araçtır. Bir jetta kullanıcısı olarak her sorana veya kıyaslama yapana her zaman passatı tavsiye etmişimdir. Jetta güzel bir araç, fakat bir yere kadar. Passat ile kıyas kabul etmez.

Golf için aynı şeyleri söyleyemem. En azından kasası ve bagajı aileye hitap etmiyor. Jetta mı golf mü deseniz tabi ki jetta. Passat mı jetta mı derseniz tartışmasız passat.
  • herkese merhabalar.başka sayfada da paylaştım bu sorunu.benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.

aracım 2012 jetta 1.4 tsi 122hp manuel comfortline.
    aracımda ilk başta gaza basarken bir zırıltı sesi geliyordu servise gittim izolasyon sorunu olduğunu söyleyip izolasyon yapılıp ses kesildi.
    daha sonra fark ettim ki aracım soğuk olsun sıcak olsun rolantide hiç gaza basmadan beklediğimde anlık titreşim,sarsıntı(devir düşüyor gibi ama devir saaati sabit) gibi bir şey olup 1-2 sn olup geçiyor.10-15 sn sonra tekrar 1-2-3 sn lik bir titreşim sarsıntı gibi birşey olup tekrar geçiyor.bu çok rahatsız edici bir durumservise gittiğimde normal dendi ve tüm tsi lerde bu titreşim falan var deniyor.başka arkadaşların arabasında varmı böyle problem acaba.bu problem için ne yapmalıyım.paylaşırsanız sevinirimm
  • Bendede 2011 model 1.6 tdi 105bg yeni kasa jettam var kulağına kursun,Masaallah 139.000 k.m de su anda.aracin ilk sahibiyim yani sıfırligindan beridir bende,2-2.5 yılda afedersiniz arabaya eşek niyetine bindim hem sehirici hem sehirlerarasi 139 bin km yaptım abartmıyorum gercekten çok sert ve süratli kullanırım ben bu arabayı kiramadiysam kimse kiramaz o kadar diyorum ayrıca sagından solundan ses geliyor diyenler var benim arabamda 5000 tl lik müzik ses sistemi var bagajda 2 yıldır kicker 40 cm lik L7 subwoofer var gumburduyor ve hoparlörleri katmıyorum bile bunların gürültüsüne rağmen arabamda su an sadece 3 yerde ses var 1- dikiz aynasında 2- ayna ayar düğmelerinde 3 - nerden geldigini anlayamadığım çok az bi uğultu var her zaman duyulmuyo lasiktendir diye düşünüyorum. Kısacası su piyasada o paraya alinabilecek en iyi araba diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: omercan6327

herkese merhabalar.başka sayfada da paylaştım bu sorunu.benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.

aracım 2012 jetta 1.4 tsi 122hp manuel comfortline.
    aracımda ilk başta gaza basarken bir zırıltı sesi geliyordu servise gittim izolasyon sorunu olduğunu söyleyip izolasyon yapılıp ses kesildi.
    daha sonra fark ettim ki aracım soğuk olsun sıcak olsun rolantide hiç gaza basmadan beklediğimde anlık titreşim,sarsıntı(devir düşüyor gibi ama devir saaati sabit) gibi bir şey olup 1-2 sn olup geçiyor.10-15 sn sonra tekrar 1-2-3 sn lik bir titreşim sarsıntı gibi birşey olup tekrar geçiyor.bu çok rahatsız edici bir durumservise gittiğimde normal dendi ve tüm tsi lerde bu titreşim falan var deniyor.başka arkadaşların arabasında varmı böyle problem acaba.bu problem için ne yapmalıyım.paylaşırsanız sevinirimm

Passat Jettadan tabiki çok daha üstün ama aradada 20.000TL fark var. (neredeyse alt segment araç kadar) 1.4 comfort dsg olan jetta ve passata baktım bugün jetta 57 passat 77 . Tam küsüratları hatırlamıyorum ama arada çok fark. Bırakta o kadar fark olsun.

• Bu arabaları kirabilmek için üstün yetenek lazım Bazı arkadaslar ses geliyor,kötü işçilik var vs. gibi seyler söylemiş;55-60 bin liralık araba alıyorsun ne bekliyordunuzki ? 0 ses&1.sinif işçilik istiyorsanız gideceksin BMW 7 serisi veya Mercedes s serisi alacan yani 150-160 bin lira para ödeyecen o zaman aradığını bulursun.. Bu paraya piyasada alabilinabilcek en iyi araba jettadir..

• quote:

Orijinalden alıntı: my.ozkara

quote:

Orijinalden alıntı: exca

Merhaba,
    2012 Kasım ayında jetta 1,2 highline beyaz sunrooflu modelini sıfır olarak aldım.
    5000 km oldu. Kısaca özetlersem bence ;
    + Ses sistemi.
    + Bagaj genişliği.
    + Kol dayama yeni modellerde düzeltildi. Geride değil.
    + Dış görünümü
    + Vergisi düşük
    + Hız 180 civarına rahat çıkıyor. En son hız 200.
    + Bagaj anahtardan açılıyor.
    + Manuel olmasına rağmen hız sabitleyici kullanışlı. Ayakla pedala basmakla hız sabitleyicideki tüketim değerlerine düşülemiyor.

Eksileri;
    - İlk kalkışta motor hantal kalıyor. Biraz yüksek devirde kalkmalısınız. Daha sonra sıkıntı yok.
    - Fırçayla hiç yıkatmadığım halde kılcal çizikler mevcut. Üstünde su damlaları kalıyor. Sanırım opak renk olduğu için.
    - Rolantide sağ alttan tıkırtı sesi geliyordu. Forumda okuduğum için şaşırmadım. Serviste düzeltildi.
    - Göstergedeki bilgi ekranındaki yazılar kayboldu. Garantiden değiştirildi.
    - Uzun boylu değilim ama yinede inip binerken zorlanıyorum. Kafam çarpıyordu bazen. Koltuğun yükseklik ayarını en alta indirdim. Daha iyi oldu.
    - Yan aynalar otomatik kapanıyor ama anahtardan kapanmıyor.
    - Tüketim şehiriçi 8,5 civarı.

peki arabaya 4 kişi binince veya bagaj yüklü olunca performans nasıl değişiyor?

Artık sorunuza cevap verebilirim.
    2 hafta tatile çıktım. 3 yetişkin 2 çocuk. Bagaj dolu. 2200 km yol yaptım.
    Yol boşken hızı 120 ye sabitledim. Ortalama 7 lt tüketimi oldu.
    Gittiğim yerlerde tüketimi epey arttırdı.
    Uludağa,Çataldağa çıktım. Çataldağa çıkarken 7 kişi bindiğimiz zamanlar oldu.
    İtanbulun sıkışık zamanına tosladık. Darıcadan Çorluya 5 saatte gelebildi.
    Performans sorunu yaşamadım. :)

• 1.2 tsi comport otomatik aldım. 1300 km oldu. 900 km sini uzun yolda yaptım. yokuşlarda olsun başka yerlerde olsun bagaj dolu, arabada üç kişi. kesinlikle performans sorunu yok. yakıt olarak 110-120 ortalama ile 6.00 lt. şehir içinde istunbulun sıkışık trafiğinde 8.5 lara çıkıyor. sakin durumlarda 6.5-7.5 arası. şu an bir sıkıntı yaşamadım. ama motor sesini çok alıyor diyen arkadaşım oldu. yani sanki bora 'da daha az ses vardı.
  • ben yaşadığımı anlatıyorum sen neden bahsediyon.
  • quote:

quote:

Merhaba,
    2012 Kasım ayında jetta 1,2 highline beyaz sunrooflu modelini sıfır olarak aldım.
    + Ses sistemi.
    + Bagaj genişliği.
    + Dış görünümü
    + Vergisi düşük
    + Manuel olmasına rağmen hız sabitleyici kullanışlı. Ayakla pedala basmakla hız sabitleyicideki tüketim değerlerine düşülemiyor.

Eksileri;
    - İlk kalkışta motor hantal kalıyor. Biraz yüksek devirde kalkmalısınız. Daha sonra sıkıntı yok.
    - Fırçayla hiç yıkatmadığım halde kılcal çizikler mevcut. Üstünde su damlaları kalıyor. Sanırım opak renk olduğu için.
    - Rolantide sağ alttan tıkırtı sesi geliyordu. Forumda okuduğum için şaşırmadım. Serviste düzeltildi.
    - Uzun boylu değilim ama yinede inip binerken zorlanıyorum. Kafam çarpıyordu bazen. Koltuğun yükseklik ayarını en alta indirdim. Daha iyi oldu.

arkadaş demiski en son 200 ben en son hız 270 e kadar çıktım arabanın beynine gir ayarlarda ikinci hız seçeneği var ikinci hız seçeneğini işaretle sonra cıkıs yap arabayı istop et calıstır araç biraz asagı iniyor sonra dilediğin gibi gaza basa bilirsin bendede 2012 jetta higline var ev alacağım için satıyorum ilgilenen olursa bana mesaj atsın

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuscan34

quote:

quote:

Merhaba,
    + Ses sistemi.
    + Bagaj genişliği.
    + Dış görünümü
    + Vergisi düşük

Eksileri;

arkadaş demiski en son 200 ben en son hız 270 e kadar çıktım arabanın beynine gir ayarlarda ikinci hız seçeneği var ikinci hız seçeneğini işaretle sonra cıkıs yap arabayı istop et calıstır araç biraz asagı iniyor sonra dilediğin gibi gaza basa bilirsin bendede 2012 jetta higline var ev alacağım için satıyorum ilgilenen olursa bana mesaj atsın

araç biraz aşağı iniyor ne demek o kısmını çözemedim? ikincil hızı seçince mil mi gösteriyor?

• Merhaba beyler, Bir arkadaşımıza 2012-2013 1.6 TDI jetta bakıyoruz, acaba aracın kronik problemi falan var mı, bilgisi olan arkadaşımız cevaplarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 20 Temmuz 2017; 8:59:10 >
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    Roket moduna geçiyor demek istemiş. 6. vitesten sonra R'ye atıyorsun vitesi, araba roket moduna geçiş yapıyor.
    (Şaka amaçlı yazılmıştır, bu paylaşımı esas alıp başına bir şey gelenlere karşı bir sorumluluğum yoktur.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 20 Temmuz 2017; 11:31:7 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.