Şimdi Ara

Yeni internet geldi eskisi kayıp, çok acil yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pazartesi evimize Turknet bağladık. Turknetten önce Turkcell Superonline kullanıyorduk, turknetci gelince ellerinde modem olmadığı için hazırda bulunan modemi kullanın , yenisi alınca ben takarım dedim. Şimdi yeni modem geldi ama eskiden kullandığımız interneti nasıl kullanicaz. Bunlar hiç kablo çekmedi apartman girişinde ben ayar yapicam dedi gitti geldi falan derken interneti bağladı. Benimde aklıma hiç gelmedi ki " kardeşim ben Turkcelli de kullanicam nasıl olucak bu iş " tabi ben bunu demeyince adam ne yaptıysa çıktı gitti. Sonuç olarak turknet var ama Turkcell yok . Bu işi nasıl çözerim

Konuyu yanlış yere actiysam com özür dilerim şimdiden teşekkür ederim

Konuyu yanlış yere actiysam özür dilerim, teşekkür ederim simdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizin işler en başından karışmış gibi. Normal şartlarda tek hatta iki servis sağlayıcı kullanamazsınız.

Siz başvuru yaptığınızda size belirtmeleri lazımdı. Mevcut hattınızda başka bir aboneliğinz var.

Bizim ya bu aboneliğiniz nakil yapmamız lazım ya da size ikinci bir hat üzerinden yeni abonelik vermemiz gerekir.

Siz yeni hat ve yeni abonelik istiyorum dediyseniz; size evinizde ikinci hat için gerekli kablolamayı yaptırın,

yada kablolama işi de bize ait, hepsini biz yapacağız diye söylemeleri gerekiyordu.

Bu şekilde anlaştıysanız ve buna rağmen var olan hatta nakil işlemi yaptılarsa ki bunu yapmaları için sizden vekalet almaları gerekiyor, size o zaman yeni hat değil nakil belgelerini imzalattırmışlar.

Eğer belgeler de doğruysa yeni hat/abonelik için sözeleşme imzaladıysanız; iş iyice karışmış.

Öncelikle Turkcell aboneliğinizin nakil yapılıp yapılmadığını Turkcell'den öğrenin.

Eğer nakil olmamasına rağmen mevcut hattı Turknet'e geçirdilerse,

Turkcell'e de söyleyin böyle böyle yapmışlar diye. Hem onlar sıkıştırsın hem de siz. Turknet durumu düzeltsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

Sizin işler en başından karışmış gibi. Normal şartlarda tek hatta iki servis sağlayıcı kullanamazsınız.

Siz başvuru yaptığınızda size belirtmeleri lazımdı. Mevcut hattınızda başka bir aboneliğinz var.

Bizim ya bu aboneliğiniz nakil yapmamız lazım ya da size ikinci bir hat üzerinden yeni abonelik vermemiz gerekir.

Siz yeni hat ve yeni abonelik istiyorum dediyseniz; size evinizde ikinci hat için gerekli kablolamayı yaptırın,

yada kablolama işi de bize ait, hepsini biz yapacağız diye söylemeleri gerekiyordu.

Bu şekilde anlaştıysanız ve buna rağmen var olan hatta nakil işlemi yaptılarsa ki bunu yapmaları için sizden vekalet almaları gerekiyor, size o zaman yeni hat değil nakil belgelerini imzalattırmışlar.

Eğer belgeler de doğruysa yeni hat/abonelik için sözeleşme imzaladıysanız; iş iyice karışmış.

Öncelikle Turkcell aboneliğinizin nakil yapılıp yapılmadığını Turkcell'den öğrenin.

Eğer nakil olmamasına rağmen mevcut hattı Turknet'e geçirdilerse,

Turkcell'e de söyleyin böyle böyle yapmışlar diye. Hem onlar sıkıştırsın hem de siz. Turknet durumu düzeltsin.

Hocam ben biraz karışık yazmışım dün sinirden. Tekrar anlatayım. Şimdi benim daha önce kullandığım ADSL olan Superonline bir internetim vardı kapımın onunde.( Bağlandığım turknet VDSL ) Turknetci arkadaş geldi ellerinde modem olmadığı için bende dedimki bu modem uyumluysa kullan. Apartman girişinde ayarlarımı yapacam dedi, yaptı geldi dsl kablosunda halletti, modeme taktı kullandım. Bende aptal gibi sormadım " kardeşim sen böyle yaptinda ben Superonline nasıl kullanicam, sen ne halt yaptın burda" tabi böyle demeyince adam çekti gitti. Yeni modem alınca akla dank etti . Yeni modem geldi gelmesinede Superonline yok ortada. Onu ariyorum bizle alakalı değil turkneti ara , turkneti arıyorum bizle alakalı değil Superonline ara. Ya diyorum ben bilsem halledicem bana teknik birini bağlayın bana anlatsın olayı çözelim, yok arkadaş olmuyor. ayrıca ben aboneligi alırken sizin apartmanda boş port gözüküyor onu kullanicaz dediler. Boş port dedikleri için bende kabul ettim yoksa kabul etmezdim. Biliyorsunuz boş port bulmak artık çok zor nerdeyse veya uğraştırıyor. Şimdi ben şöyle bir teori sallıyorum doğrumu bilmiyorum. Bizim apartman girişinde sanirsam 3 tane port var 2 si kullanılıyordu zaten 1 i bostaydi. Bizim apartmanda tüm internet kablolamasi tam , sagolsunlar nerdeyse wcye cekceklermis. Şimdi bu Turknetci heralde hali hazırda kablo var zaten uğraşmayam diyip turkceli porttan sökmuş kendi portuna bantlamis. Yani ben uydurdum bunu, sonuçta Cat6 dan 8 kablo geçmiyormu , bu 8 in 2 sini kullanmiyolarmi internet için. Yani düşünmekten basım ağrıdı . Uzunca yazdım çok özür dilerim yoruyorum sizide, muhatap bulamayınca insan buraya yazmak zorunda kaldım.

• Hocam yüksek ihtimalle dediğiniz gibi olmuş.

Modem eski mevcut hat girişine bağlı ve Turknet çalışıyorsa suç Türknet'in

Superonline'ı iptal edip kendi bağlantısını ayarlamış o zaman.

Turknet'e bastırıp düzelttirmeniz lazım gibi görünüyor.

Yada bu işlerden iyi anlayan bir elektrikçi bulacaksınız, evinize gelen/yada çekilecek ikinci hatta, Turkcell'i o bağlayacak.

Ama işiniz gerçekten zor.

Normal hat/internet sorunlarında bile epey uğraştırırlarken, bu karmaşık sorun için çok daha fazla uğraştırırlar gibi.

En kötü ihtimalle Turknet'te taahhüt yok. İptal ettirirsiniz.

(Langır lungur yaparlarsa; edevlet üzerinden bankacılık şifrenizle giriş yapıp, ordan iptal ettirebilirsiniz.)

Turkcel'e de internetim çalışmıyor sorunlu dersiniz. O zaman paşa paşa gelip hattı düzeltirler.

Sonra yeniden Gıbırnet, Milenium yada Turknet'ten yeni abonelik alıp; bu sefer düzgünce ikinci hattı ayarlattırırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 26 Mart 2021; 12:48:49 >

• quote:

Hocam yüksek ihtimalle dediğiniz gibi olmuş.

Modem eski mevcut hat girişine bağlı ve Turknet çalışıyorsa suç Türknet'in

Superonline'ı iptal edip kendi bağlantısını ayarlamış o zaman.

Turknet'e bastırıp düzelttirmeniz lazım gibi görünüyor.

Yada bu işlerden iyi anlayan bir elektrikçi bulacaksınız, evinize gelen/yada çekilecek ikinci hatta, Turkcell'i o bağlayacak.

Ama işiniz gerçekten zor.

Normal hat/internet sorunlarında bile epey uğraştırırlarken, bu karmaşık sorun için çok daha fazla uğraştırırlar gibi.

En kötü ihtimalle Turknet'te taahhüt yok. İptal ettirirsiniz.

(Langır lungur yaparlarsa; edevlet üzerinden bankacılık şifrenizle giriş yapıp, ordan iptal ettirebilirsiniz.)

Turkcel'e de internetim çalışmıyor sorunlu dersiniz. O zaman paşa paşa gelip hattı düzeltirler.

Sonra yeniden Gıbırnet, Milenium yada Turknet'ten yeni abonelik alıp; bu sefer düzgünce ikinci hattı ayarlattırırsınız.

Sagolsunlar turknet bana ulaştı tekrardan ekip yollayıp bakicaklarmis. Umarım turkcelin portu kullanmamış kardır. Çünkü telde port var dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: resatecce1

Sagolsunlar turknet bana ulaştı tekrardan ekip yollayıp bakicaklarmis. Umarım turkcelin portu kullanmamış kardır. Çünkü telde port var dediler

Alıntıları Göster

İnşallah sorun çözülür hocam. :)

• quote:

İnşallah sorun çözülür hocam. :)

Alıntıları Göster

hocam dünyanın en komik olayını yaşıyorum. Bugün zyxel marka modemden mevcut dsl kablosunu çıkardım ve türkcelin modemine taktım. Türkcelin modemede reset attım . Allah ne göreyim türkcel in internette var :). Türkceli aradım hemen olayı anladık. Türknetçi arkadaş türkcelin mevcut portunu kullanıp geçmiş, helal olsun valla. Zyxele takıyorum 35mb/s, diğer modeme takıyorum 16 mb/s. Adamlar bizim apartmanda yeni bir çağa geçiş yaptılar , helal olsun.

Bu arada türknet iyi arkadaşlar, bulunan altyapıyı çok güzel kullanıyolar. 2 haftadır 35 mb/s hız alıyorum, kesilme kopma yaşamadım. Modem olarakta zyxel vmg3625-t50b kullanıyorum memnunum ama ne yapalım şansızlık bana vurdu. :) son olarakta müşteri hizmetleri yok, online işlem üzerinden mesaj atıyorsunuz ama hemen dönüyorlar max 20 dkka bekledim oda bir kere, ararmısınız diyincede arıyorlar sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resatecce1 -- 29 Mart 2021; 16:44:31 >

• resatecce1 R kullanıcısına yanıt

Teknik olarak nasıl olabilmiş şaştım iyice.. :D

Bende de Turknet var. İlk bağlandığı zamanlar bir sıkıntı yaşadım.

Hallettirene kadar göbeğim çatladı. Hatta iptal ettirmeme ramak kalmıştı.

Sonrasında sorun çözüldü. Ondan sonra da başka sorun yaşamadım..

• quote:

Teknik olarak nasıl olabilmiş şaştım iyice.. :D

Bende de Turknet var. İlk bağlandığı zamanlar bir sıkıntı yaşadım.

Hallettirene kadar göbeğim çatladı. Hatta iptal ettirmeme ramak kalmıştı.

Sonrasında sorun çözüldü. Ondan sonra da başka sorun yaşamadım..

Hocam şükür olayı çözdük. Yaptıkları isin suc olduğunu , bilgim dışında hat kullanilmis ayrıca abonelikten cikicam diyince hemen geldiler. İlk gelen arkadaş binanın dışındaki ankastre ye bakmamış hiç, bı baktikki benim hat orda. Hattı düzelttik falan 1 saat sürdü. Atalat bağlantı olduğu için kısa devre olmuş Türk Telekom gelip ana santralden kısa devreyi çözecek. Yeni abone olacakların bunu yaşamamasi için size tavsiyem . İnterneti bağlayacak kişi gelince kıçından ayrılmayın , ayrıca yeni hatlarda Türk Telekom gelip ankastreye etiket asiyor, etiketi kesinlikle görün abone adınız yazar zaten. Ben çözdüm umarım kimse yaşamaz. İyi günler hocam sizede teşekkür ederim.

• resatecce1 R kullanıcısına yanıt

Gözünüz aydın. Sorunun çözülmesine sevindim  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.