Şimdi Ara

Yeni İngilizce Çalışma Stratejim (Tavsiyelerinizi Bekliyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Seviyem İntermediate arkadaşlar şu anda kursta gördüğüm seviye o veya. Ama özellikle listening ve speaking iyi değil. Writing'im iyi. Reading intermediate'a kadar okuyabiliyorum. Gramer olarakta fena değil.

Gramer/Writing/Listening/Reading/Speaking

Gramer: Gramer kitabımdan ve Özkan çelen,Daylight vs. çalışacağım.

Writing: Günlük tutacağım.Belki hergün bütün yaptıklarımı düzgün bir şekilde anlatamam ama kelime ve gramer öğrendikçe gittikçe iyi olur diye düşünüyorum.

Listening: Sesli kitap,Esl.lab,Radyo dinleyip dizileri ing.altyazıyla izleyeceğim. Gerçi dizi olayı için amaç dinlemek olduktan sonra türkçe altyazıyla izlemekte aynı olabilir diyeceksiniz ama bence kesinlikle aynı değil çünkü;Türkçe altyazı'da altyazıya odaklanmaktan doğru dürüst dinleyemiyoruz. İngilizce altyazı'da bence aynı değil adam birşey söylüyor mesela "Bring it on!" diyor sen altta "sıkıyorsa gelin" yazdığını gördüğün için pek tınlamıyorsun ama öteki türlü araştırıyosun anlamını not da edeceğim böyle kalıpları ayrıca.

Reading: Penguin Readers'ın kitaplarını en baştan başlayarak okuyacağım. Normalde zaten çok sevdiğim bir aktivite olduğu için kitap okumak sıkıcı geleceğini sanmıyorum. Özellikle Vocabulary açısından çok faydalı olduğunu söyleyenler var kitap okumanın.

Speaking: Çeşitli sitelerden tedarik ettiğim benim gibi ingilizcesini geliştirmek isteyenlerle skype üzerinden sesli konuşma yapacağım zaten özellikle yabancılar bu konuda çok istekli her gün yarım saat yapsam bile kar edeceğini düşünüyorum.

Bu arada Aöf işletme okuyorum ve son senem ingilizce kursu dışında başka bir aktivitem yok.(Pazartesi-Salı-Çarşamba ve Perşembe 07-10) bir daha ki hafta vizeler olduğu için başlayamam belki ama ondan sonraki hafta başlayıp günde en az 6-7 saatimi ayırmayı düşünüyorum bakalım.

Evet tavsiyesi olan,sorusu olan veya eleştirecek olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 10 Nisan 2016; 15:02:00 >

• Öncelikle tavsiyem Writing işini şu anlık rafa kaldırman. O ileri seviyede yapılacak bir etkinlik.

Listening yöntemin güzel, dizi izlemek iyi geliştirir eğer etkili ve odaklı izlersen, bilmediğin kalıpları araştırırsan. Ancak fazla argo,sokak ağzı ve ağır aksanlı dizileri izlemeni önermem, hem aksanın bozulur hem çok informal bir dil kullanırsın bu da ilerde iş görüşmelerine katıldığında vesaire sıkıntı çekmene yol açar.

Readinge gelirsek, seviyeli hikaye okumak çok geliştirir fakat bir süre sonra bırakman gerekecek. Çünkü bu tür seviye hikayelerinde pek atasözü,deyim, özel ifade bulunmuyor. Demek istediğim şey sana kolay gelen hikayeleri bir kenara bırak kendi seviyende hikayelere yönel. Sürekli zoru başarmaya çalış. Zordan kastım tutup Shakespeare romanları oku demek değil tabii ki. Kendi seviyendeki okuma materyallerine yoğunlaşmalısın.

Grammar için diyecek bir şey yok zaten grammar grammar'dir. Tam anlamıyla tüm konuları bitirmen sana okuma yaparken çoook büyük fayda sağlayacak. Okuma yaparken okuduğunu anlamanın büyük bir kısmı grammar'dir. Kelime bilgin zaten grammar olduktan sonra oturacak yerine. Sen yeterki nerde isim nerde sıfat kullanılıyor, hangi zaman kullanılıyor, edilgen mi aktif mi bu tip şeyleri idrak etmeye bak. Kelimeleri oturtmak işin kolay kısmı.

Kafana takılan bir nokta olursa (hem dil öğrenme açısından hem karşılaştığın değişik bir cümle türü vesaire gördüğünde) yardımcı olurum, iyi çalışmalar

• Çok teşekkürler hocam bu hafta sınav haftam olduğu için önümüzdeki hafta başlıyacağım. Başka arkadaşların da yararlanması adına gelişmeleri yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 11 Nisan 2016; 11:10:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugünden itibaren başladım günde en az 6-7 saat çalışacağım. Şu an yaptığımı söyleyeyim Sesli kitap dinliyorumhttp://english-e-books.net/elementary/ buradan en baştan başladım dinlemeye hem dinlemesi de zevkli sıkıcı olmuyor sonra esl lab.,British council ve real english'den her gün birer parça gideceğim ardından geri geleceğim. Reading için Penguin Readers ilk seviyeden başladım sesli olarak 3 hikaye okudum bugünlük tamamladım. İlk seviye olmasına rağmen bilmediğim şeyler vardı tense olarak basitti belki ama mesela Throw up,sergeant,float vs. birçok yeni kelime gördüm. İsteyenler şu adresten okuyabilirlerhttps://yadi.sk/d/NmqRQKR5huetM Gramer içinde gramer kitabımdan 1 konu gittim onu da özkan çelenle pekiştirmeye çalıştım bakalım bu şekilde ara vermeden devam edeceğim inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 20 Nisan 2016; 14:30:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MichealCorleone

Bugünden itibaren başladım günde en az 6-7 saat çalışacağım. Şu an yaptığımı söyleyeyim Sesli kitap dinliyorumhttp://english-e-books.net/elementary/ buradan en baştan başladım dinlemeye hem dinlemesi de zevkli sıkıcı olmuyor sonra esl lab.,British council ve real english'den her gün birer parça gideceğim ardından geri geleceğim. Reading için Penguin Readers ilk seviyeden başladım sesli olarak 3 hikaye okudum bugünlük tamamladım. İlk seviye olmasına rağmen bilmediğim şeyler vardı tense olarak basitti belki ama mesela Throw up,sergeant,float vs. birçok yeni kelime gördüm. İsteyenler şu adresten okuyabilirlerhttps://yadi.sk/d/NmqRQKR5huetM Gramer içinde gramer kitabımdan 1 konu gittim onu da özkan çelenle pekiştirmeye çalıştım bakalım bu şekilde ara vermeden devam edeceğim inşallah.

Çalışma sistemin çok etkili ve dengeli. Bu şekilde devam edersen 1 seneye akıcılık kazanırsın diye düşünüyorum. Audio-book okumak gerçekten çok faydalı bir yöntem. Ben de bu yöntemi kullanıyorum geliştirmek için. Amazon'dan toplam 3 dolara 3 silahşörleri satın aldım. 1 dolar e-book için 2 dolar seslendirme için.Tam 748 sayfa kitap ve parasına kesinlikle değiyor. Şu an 72.sayfadayım. Hem çok zevkli hem çok faydalı. Ayrıca edebi eserleri orjinal dilde okumak gerçekten çok keyifli, bu kitabı bitirince don kişotu satın aldım onu okuyacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkwoods My Betrothed

quote:

Orijinalden alıntı: MichealCorleone

Bugünden itibaren başladım günde en az 6-7 saat çalışacağım. Şu an yaptığımı söyleyeyim Sesli kitap dinliyorumhttp://english-e-books.net/elementary/ buradan en baştan başladım dinlemeye hem dinlemesi de zevkli sıkıcı olmuyor sonra esl lab.,British council ve real english'den her gün birer parça gideceğim ardından geri geleceğim. Reading için Penguin Readers ilk seviyeden başladım sesli olarak 3 hikaye okudum bugünlük tamamladım. İlk seviye olmasına rağmen bilmediğim şeyler vardı tense olarak basitti belki ama mesela Throw up,sergeant,float vs. birçok yeni kelime gördüm. İsteyenler şu adresten okuyabilirlerhttps://yadi.sk/d/NmqRQKR5huetM Gramer içinde gramer kitabımdan 1 konu gittim onu da özkan çelenle pekiştirmeye çalıştım bakalım bu şekilde ara vermeden devam edeceğim inşallah.

Çalışma sistemin çok etkili ve dengeli. Bu şekilde devam edersen 1 seneye akıcılık kazanırsın diye düşünüyorum. Audio-book okumak gerçekten çok faydalı bir yöntem. Ben de bu yöntemi kullanıyorum geliştirmek için. Amazon'dan toplam 3 dolara 3 silahşörleri satın aldım. 1 dolar e-book için 2 dolar seslendirme için.Tam 748 sayfa kitap ve parasına kesinlikle değiyor. Şu an 72.sayfadayım. Hem çok zevkli hem çok faydalı. Ayrıca edebi eserleri orjinal dilde okumak gerçekten çok keyifli, bu kitabı bitirince don kişotu satın aldım onu okuyacağım.

Aynen hocam aslında anladığın zaman Türkçe kitap okumaktan farkı yok bence oldukça zevkli. İşi sonuna kadar götüreceğim ve umarım dediğiniz gibi 1 yıla kadar çok iyi bir şekilde konuşabilirim.

• son durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

son durum nedir?

Bir yere kadar gitti bu çalışmalarım ve özellikle skype'da yabancılarla yazışırken faydasını fazlasıyla gördüm ama konuşurken pek verim alamadım zaten hemen olacak bir şey değil ama o an onun bilincinde değildim,sonra bir yerde çalışmaya başlamıştım,başka uğraşlar,hayat koşulları vs. derken üzülerek söylüyorum yarım kaldı.
  • hocam skypdan yabancilari nasil buluyorsunuz benim de pratik yapmam gerekiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebatet

hocam skypdan yabancilari nasil buluyorsunuz benim de pratik yapmam gerekiyor

http://www.free4talk.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.