Şimdi Ara

Yeni i30 test ettim, artılarıyla eksileriyle (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
8.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Backstreet

İnceleme icin oncelikle tesekkurler..Aracin alt devirlerin de cansiz olmasinin sebebi Turbonun gec devreye girmesidir...Yani 2000 d/d

Mesela benim Megane 3'de bu rakam 1750 d/d..
    Sizi koltuga yapistirma duygusunu yasatmama sebebi ise aracin agirligidir...Bir cok C segementinden daha agir İ30...

6.vites olayina gelirsek,yakit tuketiminin ve motor sesinin azaltilmasi icin yapilmis bir olay..Her 6 ileri icin gecerli bu durum...Ben manuel vites İ30'un yakit tuketimini basarili bulacagima inaniyorum...Tabi araci alanlar,kullananlardan ogrenecegiz...

Alt devirlerden itibaren canlı motor isteniyorsa fiat bravo denenebilir. Malzeme kalitesi vs. çok geride kalsa da 300 torku 1500d/d da vermesi etkileyici. Ben Renaultun 320 tork veren motorunu bekliyorum. Beğenirsem bu motora sahip Megane sport tourer ya da 4*4 Qashqai arasında tercih yapacağım. Allah hepimizin gönlüne göre versin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATAKSEVER -- 19 Temmuz 2012; 13:37:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

6. Vites 100 km hızda 2000 devir ceviriyor, benim focus 5 vites 2000 devir ceviriyor. Hiç bir avantajını göremedim kısaca 6. Vitesin.

6. vitesi ne diye koymuşlar öyleyse?.. Gerçekten şaşırtıcı...

tamamen tasarruf amaçlı. otomatik dizel hariç tüm versiyonları motor gücüne göre tasarruflu. bu arada aracın hızlanmasında o koltuğa yapışma hissi cidden yok. ama dengeli bir hızlanışı var, çok ani ataklar yapamıyor lakin tüm değerleri manuelde golf ve focusla kapışır.
    golf 6 tdi 0 100 11.3
    i30 crdi 0 100 10,9

100 km sonrası hızlanmaları da iyi, katalog verilerine bakabilirsiniz. bu tamamen sizin araba kullanmaktan ne anladığınızla ilgili. makas atarım, deli sürerim diyorsanız araç size uygun değil doğru.

tasarruf amaçlı ama incelemeyi yapan arkadaş diyor ki focusta 5. vites 2000 devir 100 km/h, i30'da 6. vites 2000 devir 100 km/h... Bu durumda i30'da neden fazladan 6. vitesle uğraşsın ki sürücü?...

i 30 kullanıyorum 6.vites 2000 devirde araç 120 yapıyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.