Şimdi Ara

Yeni i20 2020 (Baba Konu) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
7.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 ay
  • Cevaplayan Üyeler 26
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 16
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 gün 12 saat 23 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 9
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • CaptainSkyWalker (16 mesaj) Nakahella (15 mesaj) serhatcn (7 mesaj) CekomastikSilikon (5 mesaj) Cengfzt (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (35 mesaj) Mobil (30 mesaj) Mini (6 mesaj) (9 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Giriş

üstad elite plusa kablosuz android auto geldi mi acaba. siz nasıl yaptınız çok uğraştım kablosuz bağlayamadım.

cihazı internete bağladım herhangi bir güncelleme yapmadı sistem servise mi götürmek gerekli güncelleme için.

ayrıca şerit takip asistanını ayarlardan kapattığım halde aracı her çalıştırdığımda tekrar devreye giriyor. bunu tamamen nasıl kapatabiliriz.

• sakalak kullanıcısına yanıt
    Elite Plus için kablosuz carplay ya da android auto gelip gelmediğini servisler bile bilmiyor. Normalde haziranda gelecekti en geç. Ben hâlâ kabloyla bağlıyorum.

Şerit takip gibi özellikler arabaya 30 bin fazla verme nedenimiz zaten, neden kapatıyorsunuz? Sinyal verdiğiniz zaman zaten devreden çıkıyor, şerit değişirken falan sinyal verirseniz sıkıntı kalmıyor ben alıştım daha güvenli sürüş oluyor hem. Kapatmanın da bir yolu yok diye biliyorum her seferinde baştan açıyor kendisi. Uyarı sesi kısılabiliyordu ama.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sakalak kullanıcısına yanıt

Kandırıldık hocam. Elite Plus pakete kablosuz telefon yansıtma gelmeyecekmiş, broşürden de kaldırmışlar bu bilgiyi.

• Merhaba, 1.4 manuel aracım var. 1.viteste kalkarken titreme yapıyor. Bu durumu yaşayan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar, arkadaşlar 2020 ve sonrası için sizlerin araçlarının fitillerinde de beyazlama var mı? özellikle köşe birleşim noktaları aşırı beyazladı benim aracımda. aşağıya resimleri ekliyorum. üretimden kaynaklanan bir sıkıntıdan olmuş olabilir. zira önceki kasa i20'de böyle bir problem yoktu.

Yeni i20 2020 (Baba Konu)

Yeni i20 2020 (Baba Konu)

bakıp dönebilen olursa sevinirim.

• bahtsızpistole kullanıcısına yanıt
    Hocam valla 2021 model araçta o kadar fazla malzemeden çalmışlar ki. Neresine bakarsak irili ufaklı büyük sorunlar görülüyor. Resmen çöp bir araçmış maalesef geç anladık biraz. Bende de böyle. Elektronik aksamda da sıkıntılar oluşmaya başladı benim. Cam kalkmıyor, aracı kitlemiyor falan. Fiyatlar istikrarlı olsa 5 saniye durmam satıp başka markaya geçerim.

• Kapı süngeri beyaz olsa ne olur, simsiyah olsa ne olur ? Lastik parlatıcısı ile cilalayın simsiyah olur.

Bu kadar takıntılı olmayın, arabanıza binin, beğenmediyseniz 2024 yılında zirveden satarsınız.

@Nakahella

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainSkyWalker -- 6 Aralık 2021; 11:26:28 >
  • CaptainSkyWalker C kullanıcısına yanıt
    Keşke tek sorunum o olsaydı.
    Arabayı alırken cam çıtası delinmişti, sıfır alırken değişim oldu.
    Sağ ön tarafındaki klima borusu yanlış monte edilmiş, çok ses yapıyordu, servise götürdüm kurcalayıp buldular düzelttiler.
    Araç sağa çekiyor, direksiyon kutusunun yönünü değiştirdiler yine de düzelmedi hâlâ düz gitmiyor araba.
    Otoban dışındaki yollarda trim sesleri çok fazla var.
    Arabadan inince kitlemek istediğimde bazen kitlemiyor. Kilit aç kilit kapa yapınca düzeliyor.
    Sürücü tarafındaki cam indirme tuşu sağ ön için teklemeye başladı, büyük güç uygularsam 5-6 denemede anca çalışıyor o da tekleyerek.
    Arabanın sol yan aynası, sağ yan aynasına göre daha az kapanıyor. Simetri hatası var.
    Aracın en dolu paketini aldım elite plus. 4 paket daha alt versiyonunda bulunan kablosuz carplay elite plus'a geç gelecek dendi, tamam bekleriz dedim. Şimdi vazgeçtik o özellik sadece düşük paketlerde olacak deniyor. 60.000₺ daha ucuz olan pakette mevcut olan önemli özellik benim araçta yok.
    Ha bir de elite plus birkaç tane sattıktan sonra kalktı üretimi, çip krizi nedeniyle sanırım. Elite plus kupon araç oldu. :D
    Sıfır alınan araçta böyle bol hata olunca insan gıcık oluyor işte. Evet büyük sorunlar değil ama 10 yıllık Getz'im vardı 170.000 km olmuştu, senede belki 1-2 kere elektronik sorun olurdu. Arabayı alalı 6 ay oldu, Getz'de 3 senede gittiğimden fazla gitmişimdir i20 ile servise. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nakahella -- 7 Aralık 2021; 10:35:49 >

• Nakahella kullanıcısına yanıt
    Bunlardan hariç Hyundai ile alakası olmayan ama yine de canımı çok sıkan cam kırılması, lastik patlaması, park halinde gelip çizilmeler gibi olaylar da yaşayınca baya canım sıkıldı. Bunlar arabayla alakasız şeyler ama işte diğerleriyle de birleşince.

Asıl kızdığım araç fiyatlarının bu kadar dalgalı olması. Yoksa olabilir bazı araçları bazı insanlar çok severken benim gibiler ufak kusurlardan dolayı araçtan soğuyabilir. Çözümü basit satar değişirsin ama şu an mümkün olmaması canımı sıkıyor.

arabadan soğumuşsunuz, şu anda 360'a satılabilir sanırım 1.4 Elite Plus, piyasa canlı iken satın derim.

Polo alın onda bu tip sorunlar olmaz

yerli arabalarda, fransız ve kore arabalarında bu tip üretim ve üretim sonrası kontrol eksikliğinden kaynaklanan ufak tefek hatalar olabiliyor.

keşke fabriika araba çıkarken test etse kontrol etse, bayi teslim ederken kontrol etse, kimse sallamayınca "olur o kadar" konumuna geliyor.

Alman araçlarında bu tip soruna rastlamadım, aslında asılsız olarak yerden yere vurulan DSG bile artık sorun çıkarmıyor, çıkarsa da servis ücretsiz sorgusuz sualsiz ilgileniyor. garanti bitince de sanayi 3.000 TL'ye yapıyorlar.

• CaptainSkyWalker C kullanıcısına yanıt

Üstadım zannedersem fitilden pek anlamıyorsunuz. problem fitil kaynaklı ses ve köşede kullanılan fitilin bariz şekilde çok hızlı bir şekilde aşınması. ayrıca siz hiç beyaz fitilli bir araba gördünüz mü? o fitilin siyah olmasının bir sebebi bulunmaktadır.

Aracımı servise götürdüm ve 1 gün sonra 4 fitili birden değiştirdiler. Demekki siyah yada beyaz olması önemliymiş :) Ha bu arada tekrardan takılan fitiller yine beyaz ve daha kötü. Üretici firmanın üretim hatasından kaynaklandığını söylediler. Tekrardan değişecek.

Daha önce sıfır i20 ve tucson aldım. hiç birinde bu kadar kısa sürede böyle bir hata olmamıştı. Fabrika hiç bir şey söylemeden 4 kapının fitilini de değiştirdiki ciddi bir maliyet. Yani ortada kesinlikle bir üretim hatası söz konusu.

• bahtsızpistole kullanıcısına yanıt

Hyundai - Kia grubunda bu tip işçilik hataları olduğu doğru, ama idare edilebilir.

Fitiller gibi test edilmeden takılan parçaların hataları gibi sorunlar çok önemli ise %10 - %20 daha verip Polo almanızı öneririm.

Ama su almadıktan sonra benim için renk önemli değil, kauçuk krizi nedeniyle kauçuk parçalarda malzemeden çalınmış olabilir.

Kore grubunda olabilir böyle şeyler, maalesef normal, kafanıza takmayın satın gitsin, i20 piyasası iyi şu anda makul fiyat yazarsanız satın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir önceki kasa i20'yi 5 yıl kullandım.

Bu da 1. yılında.

sağ ön camı bende kaparken sorun yaşıyorum, kalkmıyor cam 11 aylık araçta camda sorun olması sinir bozuyor. Bir önceki kasada sorunsuz kullanıyordum bu arabayı.

• tla776 t kullanıcısına yanıt
    4 aylıkken başladı o sorun bende. Sağ kapıdaki düğmeyle kalkıyor, sürücü tarafından kalkmıyr.

Benim de 4 5 aydır var bunun için servise girmek istemedim. Arabayı da çok kullanmadığımız için çok önemsemedim nasılsa bakıma girdiğimde baktırtırım diye.

Artık sol arka camda da oluyor bazen. Aynı durum sizdeki sorun ile.

• 3 aylıkken benim araçta da şoför camı takılıyordu, servis yağladı düzeldi. dörtlü flaşör tuşu da takılıyordu onu da yağlamışlar. wd40 sıkmış olabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 24 Aralık 2021; 17:49:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

1.0 motor kullanan var mı arkadaşlar? Aracın şehir içi ortalama yakıt tüketimi ve performansı nasıl?

• serhatcn kullanıcısına yanıt

WD-40 her derde deva :)

• 2021 1.4 jump manuel aracım 20bin kilometrede. Dün sıkışık trafikte kaldım bir süre. Debriyaj sertleşti Sabah araç soğuyunca eski haline dönmüş. Bu durum normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 21 Mayıs 2022; 0:22:11 >
  • serhatcn kullanıcısına yanıt

Normal değil.

Servis yolu gözüktü.

Garanti kapsamında ücretsiz baskı - balata değişimi ve şanzıman yağı kontrolü önerilir.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.