Şimdi Ara

yeni ford fiesta 1.25 performans (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
71
Cevap
2
Favori
141.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar o 1.25 motoru kaç km kullandınız?

Eski versiyonunu 98 fiestamda 50000 km kullandım.10-11 sn gibi 0-100 bulan 210 km/h sürati gören bir motora nasıl güçsüz dersiniz?Kaldı ki 82 hp ye tune up edilmiş versiyonu.

Evet yokuşlarda bayağı zorlar,yani yokuşyukarı 170 le gitmeyeceğinizin garantisini veririm.Ancak bir bobin arızalıyken dahi istop etmeyen,bu arızayla 3 silindirle çalışırken tekirdağ hayrabolu yokuşlarını 80 le içinde 3 kişi varken tırmanan bir motor.Evet bahsettiğim gibi bir durum başınıza gelirse(13 yılda bobin değişmesi gerekebiliyor) yokuşta zorlanacaksınız.

Onun dışında,al kullan.Bu aracın yokuşta zorlandığı yerde focus 1.6 ile de açık konuşuyorum rahat çıkmadım.Sen motoru düşünme,kafana takılan başka şeyleri düşün.

Yakıt değerleri de muhteşemdir ayrıca.
  • Bir arkadaşımda var. Trend donanım ve LPG'li.
    LPG'nin %50 tasarruf yaptığını söyledi.

Şimdi LPG'ye geçtiği için alaşım jant taktıracak. 16 yada 17" olacak.
    Sanırım 17" düşünüyor. 205 taban da lastik taktıracak.
    Çekişte sorun olursa yüklenirim gaza diyor. LPG az yaktığı için artacak yakıt farkını da önemsemiyor.
    Şimdiki lastiği 175/65/r14.

Ben ona yay da tavsiye ettim.

Kapı içinde 205/40/17 öneriyor. Ya onu yada 205/45/17 takacak.
  • 2008 Corsa dizel enjoyu verip benzinli 1.25 my fiesta almalı mıyım diye düşünmeye başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan99747

2008 Corsa dizel enjoyu verip benzinli 1.25 my fiesta almalı mıyım diye düşünmeye başladım.

horrttt..beyler 2010 41000km de 1.25 trend 26000 tl cok mu.ayı fiyata yaris2011 1.3 benzinli full var.start stop 6 ileri
  • 2013 hortu benden 1.25 trend aldım 2.5 hafta önce istanbulda oturuyorum genelde inişli çıkışlı virajlı dur-kalklı kısa mesafelerde 380 km yol yaptım depo 100 km gösteriyor şu anda yol bilgisayarında yani en kötü kullanım koşullarında ve araç yeni olduğu için bir depoyla 480 yaptım ki bu artıcak zamanla dikkatlı kullanımla bu kmyi sağladım
  • BU ARADA 1.25'İN 1.4'TEN YAKIT FARKI YOK YAZILMIŞ ARKADAŞIMDA 1.4 OTOMATİK VAR BENDE 1.25 VAR ONUN ORTALAMA YAKITI 9.5 BENİM Kİ 7.5 SİZCE BU AZ BİR FARK MI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canberk182

BU ARADA 1.25'İN 1.4'TEN YAKIT FARKI YOK YAZILMIŞ ARKADAŞIMDA 1.4 OTOMATİK VAR BENDE 1.25 VAR ONUN ORTALAMA YAKITI 9.5 BENİM Kİ 7.5 SİZCE BU AZ BİR FARK MI?

seninki düz arkadaşınınki otomatik

sence de o fark normal değilmi ?
  • yeni kasa hakkında goruslerı olan.yeni puntoya benzememısmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: canberk182

BU ARADA 1.25'İN 1.4'TEN YAKIT FARKI YOK YAZILMIŞ ARKADAŞIMDA 1.4 OTOMATİK VAR BENDE 1.25 VAR ONUN ORTALAMA YAKITI 9.5 BENİM Kİ 7.5 SİZCE BU AZ BİR FARK MI?

Otomatik 1.4 le düz 1.25 i karşılaştırmışsın sen. Ben iki motorun da düzünden bahsettim. Makyajsız kasanın 1.25 i 7.4 litre 1.4 ü 7.6 litre yakıyor şehiriçinde. Sence çok bir fark mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techstat -- 23 Şubat 2013; 0:33:08 >
  • merhaba ben polo ile yeni fiesta arasında kaldım? sizce hangisi daha avantajlıdır? ikisinde de otomatik vites düşünüyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
  • 2013 ford fiesta da eski modeline göre bence tipsiz olmuş
  • Bu araç hakkında başka ne söyleyebilirsiniz?

2010 model 90 bindeki araç 24 bin TL eder mi?

değişen yok . birkaç parça boya var
  • Şu anda kullandığımız araç. Ben nadiren kullanıyorum ama rahatlıkla söyleyebilirim ki kullandığım en kötü araç. Performans anlamında söylemiyorum, araba hiç güven vermiyor. Eski kullandığım araç( clio 3 ) bundan çok daha fazla güven veriyordu bana.
  • Yıllardır 68 hp dizel ile satılıyor , gider gitmez diye bir şey yok ama uçmazda yani
  • Hort Pampa ! :)
  • konuyu hortlatalım çünkü aradan yıllar geçti ve 1.25 fiestaları kullananlar genel olarak bilgi sahibi oldular araçları hakkında :) yorumlarını alalım
  • Arkadaşlar ben aracımı bayiden 0 aldım ve yaklaşık 9 aydır kullanıyorum (2013 1.25 modeli) Performans konusunda hiç sıkıntınız olmasın şehir için kesinlikle yeterli bir performansı var. Evet yeterli, zaten performans istiyosanız gidip 2.0 150 beygir ve üstü arabalara bakın fiestayla ne işiniz var. Güven vermiyo diye bişey yok. Yol tutuşu olsun direksiyon hissi olsun gayet güven verici ve kontrolün tamamen sizde olduğunu hissettiren bir araç. Ayrıca fiestaya bindikten sonra sınıfındaki diğer araçların iç mekan kalitesini beğenmemeye başladım. Müzik sistemi sony olmamasına rağmen ve radyodan çalmama rağmen çok kaliteli ses veriyor. Yakıtı ne az ne çok, dikkat edersem İstanbul içinde 100 km de 6, gaza yüklenirsem 7 ye çıkabiliyor. Uzun yolda 5 litreyi rahat görüyor, boyum 1.85 olmasına rağmen herhangi bi sıkışıklık hissetmedim koltuğu istediğim gibi ayarlıyorum ve rahatıma bakıyorum. Şimdilik aklıma gelenler bunlar başka sorularınız olursa yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nephertiti

arkadaslar yeni ford fiesta 1.25 almayı dusunuyorum ama 1.25 motor olmasından kaynaklanan performans endiselerim war. 1.4 motor olan arabalara gore cok performans farkı varmıdır?? Kullanan arkadaslar bilgi verebilirse sevinirim...

1.25 yerine 1.0 ecoboost düşünülebilir.
  • Nephertiti kullanıcısına yanıt
    ecoboost 100 170 al keyfine bak tabi bütçe yeterse
  • arkadaş soruyu 2009 da sormuş yalnız şimdiye alıp belki de satmıştır
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.