Şimdi Ara

Yeni ekran kartı taktım PC yavaşladı! LÜTFEN YARDIM.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: woundedrider

quote:

Orijinalden alıntı: turbocat1

üst mesaj güncellenmiştir.....

bütün ayarları "quality" yapayım mı?

takılmalar dalgalanmalar için Vsync ayarı yeterlidir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

quote:

quote:

http://imageshack.us/photo/my-images/811/cccge.jpg/sr=1 ayarı quality e getireceksiniz

Teşekkür ederim :) evet azaldı gerçekten de ama tam geçmedi

ben teşekkür ederim hocam .

tam olarak geçmemesinin nedeni pc'nin kasması mı yoksa power supply ın yetmemesi mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://imageshack.us/photo/my-images/811/cccge.jpg/sr=1 ayarı quality e getireceksiniz

tam olarak geçmemesinin nedeni pc'nin kasması mı yoksa power supply ın yetmemesi mi?

power'dan olması düşük ihtimal gibi . bu takılma masaüstünde videolarda falan da oluyor mu ?

• quote:

işlemciniz overclockluymuş normal hızına çekip (default hızına ) öyle dener misiniz oyunları ?

hmm onun için biosa girmek lazım..ama eski ekran kartı varken de o/c luydu zaten bişey değişmedi yani
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

power'dan olması düşük ihtimal gibi . bu takılma masaüstünde videolarda falan da oluyor mu ?

hayır sadece oyunlarda..onun dışında canavar gibi PC..
    Ya bir de şeyi sorcam..Phenom 2 x2 555 black edition işlemcinin darboğaz yapması olası mıdır?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ya bir de şeyi sorcam..Phenom 2 x2 555 black edition işlemcinin darboğaz yapması olası mıdır?

yok hocam çok bariz yapmaz . zaten 3.6 da kullanıyorsunuz . darboğazdan olmaz zaten öyle donma takılmalar .

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yok hocam çok bariz yapmaz . zaten 3.6 da kullanıyorsunuz . darboğazdan olmaz zaten öyle donma takılmalar .

ben önce ona bağlamıştım nedenini çünkü forumlara bakıyorum 4 çekirdeğe bile geçti artık eskidi falan diyorlar :S ne kullanıyor bu insanlar merak ediyorum :S

• eğer powerdansa işlemcinizdeki overclocku iptal edip işlemci hızını normale döndürürseniz psudan daha az güç çekilmesi sağlarsınız ....
    eğer sorun psudansa gücü düşürdüğünüz için işlemcinin fazladan çektiği gücü ekran kartı çekmeye başlayacaktır..........
    işlemciye overclock yapmanız en az 20-30 watt daha fazla psudan çekmeniz demek..........
    işlemci hızı default haldeyken deneyip eğer sorun varsa yine oc li hızına döndürürsünüz........
    birde bazen işlemcilere yapılan overclock yüzünden sistem dengesizleşebiliyor ; ram hızlarının aşırı artması ; pciex bus hızlarının aşırı artması vb nedenlerden dolayı sorun yaşanması normaldir...
    çözüm işlemciyi default ayarlarda kullanmaktır.....

default hızda bir deneyip buraya sonucu yazın.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbocat1 -- 16 Ekim 2011; 18:20:41 >
  • quote:

eğer powerdansa işlemcinizdeki overclocku iptal edip işlemci hızını normale döndürürseniz psudan daha az güç çekilmesi sağlarsınız ....
    eğer sorun psudansa gücü düşürdüğünüz için işlemcinin fazladan çektiği gücü ekran kartı çekmeye başlayacaktır..........
    işlemciye overclock yapmanız en az 20-30 watt daha fazla psudan çekmeniz demek..........
    işlemci hızı default haldeyken deneyip eğer sorun varsa yine oc li hızına döndürürsünüz........
    birde bazen işlemcilere yapılan overclock yüzünden sistem dengesizleşebiliyor ; ram hızlarının aşırı artması ; pciex bus hızlarının aşırı artması vb nedenlerden dolayı sorun yaşanması normaldir...
    çözüm işlemciyi default ayarlarda kullanmaktır.....

kapalı olan çekirdeklerini açamadım bozuk çıktı ben de bari o/c yapayım dedim...
    3.6 ile 3.2 arasında gözle görülür bir performans farkı varmıdır?

• şimdi hızı default ayarlara çekiniz ; bakalım sorun overclock etmenizden mi kaynaklı ;
    3.2 ghz ile 3.6 ghz arasında %10-15 performans farkı vardır.. oyunlarda 50 fps alıyorsanız ocsiz 42 fps civarı alırsınız......
    ama deneyin bakalım sonuç ne olacak ? sorumlu overclock mu acaba?
  • İşlemci darboğaz yapıyor olabilir dicem ama o kadar da kötü bir işlemci değil ki
  • quote:

şimdi hızı default ayarlara çekiniz ; bakalım sorun overclock etmenizden mi kaynaklı ;
    3.2 ghz ile 3.6 ghz arasında %10-15 performans farkı vardır.. oyunlarda 50 fps alıyorsanız ocsiz 42 fps civarı alırsınız......
    ama deneyin bakalım sonuç ne olacak ? sorumlu overclock mu acaba?

denedim şimdi ama birşey değişmedi 3,2de ve 3,6 da tamamen aynı...Vsych açmam takılmayı azalttı ama hala tam geçmedi.Anlık takılmalar devam ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoDeR17

İşlemci darboğaz yapıyor olabilir dicem ama o kadar da kötü bir işlemci değil ki

birkaç ay oldu daha alalı..kötü deyip de moralimi bozmayın yahu yenisini alacak param yok :/
  • arkadaş hızı defaulta çektikten sonra sistemde dengesizlik varsa düzelecektir.... o bariz takılmalar kaybolacaktır........... eğer overclock ile ilgili sorun yoksa default ayarlarda aynı sorunları görmeniz gerekir..........işlemci güzel ; ama psu ??????????
    sitesinde kanal dağılımları kanal başına kaç amper vs güç veriyor diye bakayim dedim ; doğru düzgün bilgi bile koymamışlar....
  • quote:

arkadaş hızı defaulta çektikten sonra sistemde dengesizlik varsa düzelecektir.... o bariz takılmalar kaybolacaktır........... eğer overclock ile ilgili sorun yoksa default ayarlarda aynı sorunları görmeniz gerekir..........işlemci güzel ; ama psu ??????????
    sitesinde kanal dağılımları kanal başına kaç amper vs güç veriyor diye bakayim dedim ; doğru düzgün bilgi bile koymamışlar....

defaulta çektim hiçbbbirşey değişmedi...
    o kadar psu ayrıntısından anlamıyorum ben de işte...Ekran kartını alırken de oradaki çalışana söyledim yeter mi bu dedim yeter dedi (vatan bilgisayar)
    hatta dedi ki 400W psu ile hd6950,hd6970 kullananlar bile var senin kartın rahat çalışır bi sorun olmaz dedi ben de aldım...
  • quote:

Selam arkadaşlar.Eski 9500gt mi değiştirdim ve "msi hd6850 cyclone power edition" ekran kartı aldım.
    Mafia 2'yi açtım ve şunu farkettim; oyun artık kasmıyor fakat ekran atlaya atlaya gidiyor.Yani oyun gayet hızlı çalışıyor fakat görüntüde sürekli saliselik donmalar oluyor ve bu çok rahatsız ediyor insanı..9500 varken oyun daha yavaştı ama böyle atlamalar olmuyordu.Bunun nedeni nedir acaba? ve çözümü nedir?

Sistemim: Phenom 2 x2 555 işlemci (o/c lu 3,60 GHz)
    4 GB ddr3 1333 ram
    msi hd6850 cyclone power edition ekran kartı
    450 W power supply
    Win7 64-bit

eski driver yüklüyse kaldır yeni ekran kartının driver ını yükle

• kafayı hemen psuya yormayın ya bu durum bariz vsync sorunu bence. İşlemcinde sorun yoktur diye düşünüyorum. Darboğaz yapsa zaten fps düşer. Kare atlaması genelde ekran ve ekran katı sorunu oluyor. Psuda sorun olsa aşırı yükleme görünce mavi ekran alırsınız ya da direk sistem reset atar. Söylediğiniz gibi bir sorun görme olasılığınız düşük.
  • birde eğer cd ile gelen sürücüyü kurduysanız sorun ondan kaynaklı olabilir....
    11.9 catalyst sürücüsünü sitesinden kartınıza işletim sisteminize uygun olanı indirip öyle deneyiniz...
    cd ile gelen driver eski olduğundan sorunlar çıkabiliyor..........

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-64.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbocat1 -- 16 Ekim 2011; 18:54:24 >
  • quote:

birde eğer cd ile gelen sürücüyü kurduysanız sorun ondan kaynaklı olabilir....
    11.9 catalyst sürücüsünü sitesinden kartınıza işletim sisteminize uygun olanı indirip öyle deneyiniz...

internetten yükledim en yenisini daha 2 gün oldu...
  • quote:

birde eğer cd ile gelen sürücüyü kurduysanız sorun ondan kaynaklı olabilir....

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-64.aspx

bir de monitörüm eski baya bi 19 inç flat monitör var lcd değil..ondan olma ihtimali var mı?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.