Şimdi Ara

Yeni DOBLO (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6.039
Cevap
14
Favori
575.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmanlı13

@76 ~aziz~ 76

Senin 92 hp lik hiç bayılmıyordur umarım.Teknik tablo motor verimi nedir haberin varmı çok merak ediyorum.

Saygılarımla

kesınlıkle böyle bişey soun bile yaratmıyor yaratsa inan hemen chippe baş vururdum

klıma acıkken dahıl yokuşta düşme bile olmuyor(sadece bende degil bizim forumdda herkeste böyle)

nedenını sormuştuk klıma motor ile bagıntılı degil demişti. elektirik filan bahsetmemişti ama net hatırlamıyorum...

teknik tablo derken açarmısın olayı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaquall

@76 ~aziz~ 76
    İyi güzel diyorsun da senin piyasadan haberin varmı.
    Tek doblo ya bakma tüm firmalar gizli gizli zam yapıyorlar.+ otomobil satışları ilk 2 ayda rayına oturdu.(nisan mayıs önemli)
    +İndirim bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.Otomobil fiyatları zaten uçtu gidiyor.Galiba rüyamda göreceğim otomobilleri.

piyasa bilgim inan en az senınkı kadar ve fıat eray oto bahcelıevlerde kaç yıllık komşumdular şimdide

mahmutbeydeler ordan tanıdık arkadaşların verdıklerı bilgilere dayanarak konuştum.

bu bir fiyat biraz daha düşücek dediler...

bu iki premıoları bayıler eskı kasaları 29,30,31 gibi satarken stopda galerici arkadaşlarım

anahtar teslımı 27,500 28 gibi satıyordu yeni kasada yakında düşücek stopa sen rahat ol.

bu arada ben bu işi yapıyorum araç alım satım ...

kendi çapımızdada pıyasayı bılıyoruz ...

• quote:

Orijinalden alıntı: bluekid

mrb arkadaşlar citroen c4-II aracımı yine forumdonanımhaberin forumlarını inceleyerek ve bu forumda paylaşım yapan arkadaşların tavsiye ve yorumları ile almıştım. fakat kaza yapıp aracım pert olduktan sonra tekrar forumları incelemeye başladım çünkü bu forumda yazan arkadaşların (marka fanatikliği yapanlar hariç ki bu kişiler hemen belli ediyor kendini) tavsiyelerine güveniyorum. Almak istediğim araç konusunda kararsız kaldığım iki nokta var;
    1- değişen ihtiyaçlar özellikle kalabalık ailem ve bagaj kapasitesi açısından artık daha geniş bir araç düşünüyorum. Gerek işim icabı gerekse kişisel nedenlerle alacağım araçla yük taşıma gibi bir düşüncem ya da ihtiyacım yok bu yüzden ya ikinci el bir SUV tarzı araç ya da sıfır yeni fiat doblo almayı düşünüyorum. (forumlardan incelediğim ve bayiiye gidip çıplak gözle yaptığım değerlendirmelerde yeni doblo gerçekten güzel) sizce yük taşıma veya hiç ticari amacı olmadan sadece kapasite amaçlı doblo tarzı bir araç almak mantıklımı?
    2- eğer doblo premio almaya karar verirsem 1.6 mj motormu yoksa 1.3 mj motormu tavsiye edersiniz? Konuştuğum satıcı eğer yük taşımayacaksam 1.3 motorun yeterli olduğunu aracın zorlanmayacağını söyledi ama satıcılara deneyimlerim nedeniyle pek güvenmiyorum ayrıca beni kararsızlığa iten diğer nokta 1.3 mj ile 1.6 mj'nin yakıt sarfiyatı değerleri açısından birbirine çok yakın olması bu doğrumu. Aldığım aracın en azından uygun yollarda birazda gücünü hissetmek isterim yada trafikte yanımdaki araca kalkışta gıcık vermeyi, bu yüzden 1.3 mj ile 1.6 mj arasındaki performans açısından (özellikle ani hızlanmalar açısından) farklar nasıl? 2.0 mj de düşünebilirim

(not: mersinde 1.6 mj premio için far yıkama ve cruise control dahil 35.000 TL fiyat aldım)

ÖNCELIKLE S.A ve GEÇMİŞ OLSUN

1,6multijet 105 ps rahatlıkla isteklerinizi karşılar kardeş hiç bi sorunda yaşatmaz

bende yeni 1,6 16v 92 ps 215nm berlıngo var aşırı memnunum hızlanmalarda

ki doblo 1,6 multijet 105ps 290nm ...

ben doblo alırım ama almamamdakı tek sebep dış tasarımdır ... (oda göreceli bir kavramdır)

edit: taksideki yol tutuşunu konforu bu aracların hiç birinde beklemyın bulamazsınız ....

test etmenızı önerırım tüm ticarileri doblodan tutunda logan mcv ye kadar...

SAYGILARIMLA UMARIM YARDIMCI OLMUŞUMSUR

• quote:

Orijinalden alıntı: 76 ~aziz~ 76

quote:

@76 ~aziz~ 76

Senin 92 hp lik hiç bayılmıyordur umarım.Teknik tablo motor verimi nedir haberin varmı çok merak ediyorum.

Saygılarımla

kesınlıkle böyle bişey soun bile yaratmıyor yaratsa inan hemen chippe baş vururdum

klıma acıkken dahıl yokuşta düşme bile olmuyor(sadece bende degil bizim forumdda herkeste böyle)

nedenını sormuştuk klıma motor ile bagıntılı degil demişti. elektirik filan bahsetmemişti ama net hatırlamıyorum...

teknik tablo derken açarmısın olayı ?

Şimdi azizcim senin arabandaki klima tertibatıda maalesef kayış tahrikli ki iki sistemde aynı kapıya çıkıyo biri alternatöre çok yük bindiriyo diğer motordan direk çekiyor.Gelelim 1.3 90 1.6 90 hp olayına ikiside verdikleri güç aynı ancak 1.6 nın 1.3 den tek iyi tarafı 15 nm lik tork farkı.Şimdi bumu teknik tablo diceksin içinden hali hazırda çizilmiş bulamadım ancak sunucam en yakın zamanda.Bu iki motorun farkı ise biri aşırı beslemeli diğeri aşırı beslemeli olmasına rağmen üreticinin yazılımla kısıtladığı motor sırf model yaratabilmek için yapılan oyunlar yani.İki motor da 1750 devirde max torqunu 4000 devirde de max hp sini çıkarmakta ikiside iyi ancak sınıf lideri multijet2 nedeni ise litre başına aldığı yüksek verimlilik ve sorunsuzluk en azından otoriteler böyle diyor.

Saygılarımla

• arkadaşlar fiyat konusunda düşme söylentileri var bu ne kadar doğru? birde dualogic vites seçeneği ne zaman eklenecek? Bilgisi olan arkadaşların paylaşımını bekliyoruz.
  • @76 ~aziz~ 76
    Kardeş senin tanıdıkların demek ki piyasanın nasıl gideceğini Tofaş ın ceo su Ali Pandır dan daha iyi biliyormuş.
    Bilmeyen de tofaşın üst yönetiminde sanır tanıdıklarını.
    Şu bayi tanıdık ,bu bayi tanıdık demeyle olmaz.
    Gelecek kolay kolay görülmez.
  • 2011 de kriz vuracak tekrar. Mecbur düşecek merak etmeyin.
  • MERHABA ARKADAŞLAR FOROMUNUZA yeni üye oldum BENİM BİR SURUNUM VAR BENDE JTD VAR KM :100000 BENİM ARABADA BELLİ EDECEK KADAR CEKİŞTE DÜŞME OLDU ÖNCELERİ TURBO DEVREYE GİRDİĞİ ZAMAN ARABA SAHLANIRDI ŞİMDİ İSE DEVREYE GİRİYOR AMA TATMİN EDİCİ DEĞİL .TİRİGER SETİ YAĞI YAĞ FİLİTRESİ MAZOT FİLİTRESİ HAVA FİLİTRESİ VS YENİ DEĞİŞTİ. AMA SONUC AYNI SERVİSE GİTTİ TURBODA SORUN OLMADIĞI SÖYLENDİ VE BASKI PLAKALARI DEĞİŞTİ KACIRIYORMUŞ AMA SONUC AYNI AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM
  • BİLGİ VERECEK KİM SE YOKMU USTALAR
  • atitrend arkadaş aracı aldınmı acaba? bende senin gibi 1.3 ile 1.6 arasında karasız kaldım. bu arada aldığın fiyatlar çok iyi ben 1.6 için mersinde 35.000 tl fiyat alabildim. izlenimlerini bekliyoruz
  • arkadaşlar yeni doblo'yu alan pek kimse yok sanırım, kimse tarafından resim veya yorum paylaşımı olmadığına göre...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluekid

arkadaşlar yeni doblo'yu alan pek kimse yok sanırım, kimse tarafından resim veya yorum paylaşımı olmadığına göre...

Alan çok da araba yok bayilerde aylık atıyorum 100bin üretimin 80bini direk ihrac ediliyor üstelik cng li ihraç edilenler yurtdışında özzlikle daralan hafif ticari piyasasını %30 oranında tekrardan genişletmiş.Ayrıca alınabiliyorsa 1.6 yı tavsiye ederim zorlanıcaksanız 1.3
  • quote:

@76 ~aziz~ 76
    Kardeş senin tanıdıkların demek ki piyasanın nasıl gideceğini Tofaş ın ceo su Ali Pandır dan daha iyi biliyormuş.

zaman beklıyıp görcez bu lafı hatırlatıcagım sana küçük esnaf stop piyasaya çeksin araç ozaman görürsün fiyatı
  • slm arkadaşlar pazartesi yeni dobloyu almaya gidiyorum ama 1,6 2,0 motor arasında kararsız kaldım ne önerirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim
  • quote:

quote:

@76 ~aziz~ 76

zaman beklıyıp görcez bu lafı hatırlatıcagım sana küçük esnaf stop piyasaya çeksin araç ozaman görürsün fiyatı

stop değil spot culuktur o terimin ismi ancak ne zaman düşer spot culara ne zamanki bayi elinde 2-3 ay sıra vercek şekilde araba bulundurur yada istediğin özzelikte bulamassın arabayı o zaman spot cular girer araya oda şahin doğan döneminden kalma birşeyki bayiden çokda ucuz olcağını düşünmüyorum şu anki galeri spot culuk zihniyetinde.

Saygılarımla

• quote:

quote:

quote:

@76 ~aziz~ 76

stop değil spot culuktur o terimin ismi ancak ne zaman düşer spot culara ne zamanki bayi elinde 2-3 ay sıra vercek şekilde araba bulundurur yada istediğin özzelikte bulamassın arabayı o zaman spot cular girer araya oda şahin doğan döneminden kalma birşeyki bayiden çokda ucuz olcağını düşünmüyorum şu anki galeri spot culuk zihniyetinde.

Saygılarımla

yanlış terım haklısın ama doblo her daım düşüyor spot piyasaya istersen

bunlar daha yenı devamı gelıcektir ucuza.

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2464117 yeni oldugu için böyle fiyat

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2188939 nu arac bayıde 31bin tl burdea pazarlıkla

28e alırsın

http://www.sahibinden.com/2010_connect_110_bg_full_full_32_500_tl_anahtar_teslim-44WQQaXQQ23450268WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/mustafa_konu_da_0_km_2010_doblo_1_3_safeline-70WQQaXQQ15377438WQQpXQQdisplayitem

eskı doblo bayıde 29 burda pazarlıkla 27 ve bayılerde bıttı şuan 29dan sattılar hepsını...

bu abidede bi kaç tane var

spottada ucuz olmasının sebebi araba kıralama adlı şirketlerı oldugu için bayıden ucuza alıyorlar toplu alıyorlar

satıncada bayıden 2,bazen3 bin tl altı oluyor

• mrb aynı sorun bende de vardı 1.6 ile 1.3 arasında kararsz kalmıştım servislerden ve forumlardan yaptığım araştırmaya göre bu kasa için en iyisi 1.6 mj zaten yakıt sarfiyatı ve vergi açısından bir fark yok. büyük bir ihtimalle bende bu hafta 1.6 mj premio alacağım. sen nerden ne kadar fiyat aldın paylaşırsan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ediz18

slm arkadaşlar pazartesi yeni dobloyu almaya gidiyorum ama 1,6 2,0 motor arasında kararsız kaldım ne önerirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim

mrb ediz18 aynı sorun bende de vardı 1.6 ile 1.3 arasında kararsz kalmıştım servislerden ve forumlardan yaptığım araştırmaya göre bu kasa için en iyisi 1.6 mj zaten yakıt sarfiyatı ve vergi açısından bir fark yok. büyük bir ihtimalle bende bu hafta 1.6 mj premio alacağım. sen nerden ne kadar fiyat aldın paylaşırsan sevinirim.
  • mrb arkadaşlar mersin veya mersine yakın oturan arkadaşlardan yeni doblo alacak olan varsa beraber hareket edersek bayiilerden daha iyi bir fiyat alabiliriz. daha önce citroende bunu yapmıştık ve başarılı oldu. en azından 3-4 arkadaş bir araya gelirsek iyi bir indirim alırız. ben bu hafta almayı düşünüyorum diğer düşünen arkadaşlarıda beklerim...
  • premio için ful +ful 34.700 enson fiyetı dediler 1.6 ve aldım da zaten ama ellerinde yokmuş pazartesi gelecek dedi bakalım pazartesi almaya gidecem işallah sonradan keşke demem 2,0 alsaydım demem siz nekadar fiyat aldınız öğrene bilirmiyim tşkl
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.