Şimdi Ara

#Yeni Depolama Terimlerine Hazırlanın: Petabayt , Eksabayt , Zettabayt # (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: shadowtr

600 petabayt 600 milyon gigabayt yapmaz, 629 milyon 145 bin 600 gigabayt yapar.

araştırmalarıma göre daha da küsüratlı bir satır yetmez.ama arkadaş dogru.zaten parantez içinde yaklaşık degeri yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 17 Temmuz 2008; 13:12:25 >
  • Yer ve hız sorunu olmazsa her diziyi yada filmi HD ve AC3'le seyretmek ayrı keyif
  • sınırsız kullandığım halde şu ana kadar hd bir film veya dizi seyretmedim. bana gereksiz geliyor. hd film ve diziler. o yüzden bırakalım önce bir rapid geçsin eksabayta, zettabayta
  • mesela 1920x1080 ekran çözünürlüğüne sahip bir ekranın ve en az 5+1 ses sistemin yoksa Full Hd bir fim izlemenin bir anlamı kalmıyor pek. Ama HD bir tv de standart görüntü kalitesi çok kötü oluyor. Peki ben indiriyor muyum? Evet indiriyorum . Ama nasıl depoladığımı sormayın yaklaşık 2 Tb hdd dolmak üzere yakında hdd sıkıntım olacak. Almak çözüm değil çünkü sonu yok. İzleyip silmek lazım ama 256 döneminden kazandığımız toplayıcılık istifçilik alışkanlığımdan kurtulamıyorum. Blu-ray discler ise Gb başına maliyeti Hdd den bile pahalı. Bu geçiş dönemleri çok kötü. Ben bilmiyorum ama disketten cd ye cd den dvd ye geçerken de böyle oldu mu?
  • düüşünsenize ttnet le 4 zettabayt/sn ile dl yapıyosunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: cnryldz

düüşünsenize ttnet le 4 zettabayt/sn ile dl yapıyosunuz

hayal kurması bile zor oluyor. hele birde tt olunca işin içinde hayalde bile elbet birşey çıkar diyor insan
  • quote:

Çok ütopik. Torunların görme olasılığı bile olmayabilir.
  • vay anam vay
  • ilk önce yeni nesil harddsik çıkarsınlar.
    şu an kullandığımız diskler büyük ölçüde bilgisayarların hızını kesiyor.
  • durmadan gelişiyoruz :D
  • Nerden buluyorlar bu zottirik isimleri
  • Arkadaşlar nerenizle okuyorsunuz bilmiyorum ama yukarıda bahsedilen internet üzerinden akan verinin toplamları ile ilgili açıklamalar. Cisco'nun bununla ilgilenmesinin nedenide dünya network altyapısının donanımlarının %40'ını sağlıyor olması... Hala aklınızda nedense petabit, zettabit, vs ile "indirmek" var. İnternetin geleceğinde "indirmek" kavramı bulunmuyor zira zaten daha gigabit seviyelerine ulaştığımızda bile çoğu içeriğe harddiskimizdeki içerikten daha hızlı ulaşacağız...
  • quote:

telekom o anda bütün şubeleri patlar

fakat cidden internet alemi cidden cok buyuyor yakında bu kelimelerde eskiycek. zota felan yalan olucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: jnrgndz_798

/>

Internet kullanım hacmi artıyor.2012 yılında eksabayt birimini kullanıyor olacağız....

2016 dayız daha zettabayt bile kullanılmıyor.
  • Vay arkadaş ne hort yaptın hüzünlendirdin akşam akşam

8 yıl olmuş be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grimser -- 10 Ocak 2016; 21:41:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • grimser G kullanıcısına yanıt
    petabayt kullanılmaya başlandı karadelik fotoğrafı petabayt kapasiteler tutmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carouserm

quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

hiç te güzel değil bence herşeyi abartıyorlar 10 gb oyun var şuan da 10 gb ne koyuyolar bunun içine anlamıyorum

öyle anlaması zor gerçekden bir film 25gb olabiliyor
    ama filmi açıp izlediğinde anlıyorsun neden oldugunu
    yeni dosya biçimleri sıkıştırma şekilleri bulmaları lazım ama bulsalar dahi bu oranlar hergün artacak
    nedeni : hergün yeni şarkıcılar her gün yeni mp3ler filmler haberler vs vs........
    :) dünya gelişirken internet kullanımının yerinde durması beklenemez :)
    https://www.chip.com.tr/haber/ilk-petabyte-sabit-disk-surucusu-camdan-uretilecek_88599.html

•  #Yeni Depolama Terimlerine Hazırlanın: Petabayt , Eksabayt , Zettabayt #
     #Yeni Depolama Terimlerine Hazırlanın: Petabayt , Eksabayt , Zettabayt #gerçek bilim
    Yeni Lazer Teknolojisiyle Bir Diske 500 Terabayt Veri Yazılabilecek
    https://www.gercekbilim.com/yeni-lazer-teknolojisiyle-bir-diske-500-terabayt-veri-yazilabilecek/
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.