Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.681
Cevap
102
Favori
477.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Bende de oluyordu servis isi sensorunu duzeltti. Normal değil hergun hata vermesi.

İyi gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lkrycl -- 28 Ekim 2018; 12:21:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • matrak777 M kullanıcısına yanıt
    Bende 120 tl'ye almıştım 2 ay önce, herşey orjinal olsun diye daikinin kendi bacasını almıştım
  • Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Daikin kombi ile honeywell Modülasyonlu - Y87RF2008 Opentherm Kombi Röle Kutusu (R8810) termostatı kullanan varmı varsa tecrübelerini ve özellikle kombi kablo bağlantısı nı nasıl yaptığını anlatabilir misiniz bu termostatdan almayı düşünüyorum lütfen kullanan varsa tecrübelerini paylasabilirmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tkpn T kullanıcısına yanıt
    Röle kutusunun ayrıca güç beslemesi yok. Sadece 2 uç çıkışı var. O uçlara bağladığın kablonun diğer uçlarını kombinin altındaki X1M terminalinde bulunan 3 ve 4 nolu klemenslere bağlıyorsun o kadar.

• erosmarcos kullanıcısına yanıt
    YouTube de bir video izledim video da sebeke elektriktiriğinden elektrik bağlıyor şimdi kafam karıştı anakartı yakmasak bari peki termostatdan memnunmusunuzhttps://youtu.be/Xaq90qbc2fc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkpn -- 28 Ekim 2018; 20:56:15 >
  • tkpn T kullanıcısına yanıt
    Youtube’da öyle. Belki yeni sürümlerinde kaldırmışlardır. Benimki dediğim gibi. Daha dün taktım. Biraz kullanayım burdan bilgi veririm

• erosmarcos kullanıcısına yanıt
    Cok iyi olur gercekten durduk yere kombiye zarar vermek istemiyorum.

• merhabalar. kombiyi ilk taktırdığımda bir durumdan bahsetmiştim. 40 a ayarladığımda 32 ye düşüp tekara çalışıyor diye . o zamanlar havalar sıcak diye normal karşılamıştım ama şimdi havalar baya soğudu kombiyi 48 e ayarlıyorum giden su sıcıklığını 5-10 sn çalışıp 55 civarı yapıyor kapanıyor 36-38 e kadar düşünce tekrar alev alıyor. sorum şu

1-) +-8 kablibrasyonu var sanırım otomatik ayarlı hafızasında bu değer ile oynayabiliyormuyuz yani +-5 şekline dönüştürülebiliyormu .

2-) önemli olan burası 48 e ayarlayınca 38 e kadar sönüyor 40 a ayarlayınca 32 ye kadar sönüyor.

ama dönüş suyu sucaklığı düşmüyor mesela 48 e ayarlı iken gidiş suyu sıcaklığı 38 e kadar düşmesini bekliyor ama dönüş suyu sıcaklığı da 36-38 lerde sabit duruyor.kafamı burası karıştırıyor dönüş suyunun daha soğuk olması gerekmiyormu.

cihazda mı sorun var sensöründe mi yada normal mi bu şekilde çalışması.

• arkadaşlar kombi "11-67 error" hatası verip kırmızıya düşüyor ön panel ledi , gün içerisinde 3-4 kez bu hata neyden kaynaklı acaba ?
  • thenorthstar38 T kullanıcısına yanıt
    Ben Ankarada 38 de kullanıyorum ve artı eksi şeklinde çalışmıyor söyle anlatıyım 38 altına alırsam kazan sıcaklığını artı eksi şeklinde ama 38 de giden su sıcaklığını 38 e sabitliyor dönüş suyu çalışma süresine bağlı olarak 35 36 lara kadar çıkıyor. Hiç alev modu değişmeden 1 saat bile çalışabiliyor. Tabi bu dönüş suyu isinmazsa. Dönüş suyunun yeterli ısıya geldiğini düşünürse alevi keser.
    Sizin kombinin böyle yapmasını sebepleri bence
    1-Belki kombiye ayar yapılması gerekiyor
    2- Petek boyunuz kısa su çok soğumadan geri dönüyor,
    3- petek boyu normal se yalıtım iyi gidiş dönüş su arasındaki fark az o yüzden böyle yapıyor.
    Not:Bu şekilde çalışması tüketimi de artırır.

• Baguchas kullanıcısına yanıt
    Yoğuşma suyu tahliyesinde sıkıntı olabilir formda bazı arkadaşların başına gelmiş yoğuşma suyunu rahat akacak bir bidona vs alıp deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 29 Ekim 2018; 9:36:9 >
  • thenorthstar38 T kullanıcısına yanıt
    Sizin mesajınızı görünce aynı sorunu yaşadığımızı anladım. Kombiyi birkaç gündür kullanıyorum. Çok sık devreye girip çıktığını fark ettim. Mesajınızı okuyunca kombinin ayarlarına girip kontrol ettim. Kombi 40 dereceye ayarlı. Dönüş suyu hep 30 derecede sabit kalıyor. 30 derecenin altına düşünce kombi çalışıp 5-10 saniyede gidiş suyunu 50 dereceye çıkarıp tekrar duruyor. Yaklaşık 5 dakikada bir bunu yapıyor.

Bu bir sorun mudur gerçekten? Yoğuşma suyunun sürekli damladığını görebiliyorum. İlk kez kombi kullandığım için bu konuda pek bilgim yok. Siz herhangi bir çözüm bulursanız rica etsem buraya yazar mısınız? Veya bilen arkadaşlar belki bizi aydınlatırlar.

Ayrıca forumda sıkça adı geçen Honeywell kablosuz oda termostatı almayı düşünüyorum. Oda termostatı modülasyon görevini kendi üstlenip sık çalışıp durma sorununun önüne geçer mi? Aynı oda termostatını kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Not: Şu an dışarıda hava yaklaşık 20 derece ( öğle vakti)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bstsn -- 29 Ekim 2018; 12:34:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba kombiden "tak tuk" diye sanki röle sesi geliyor. Sizde durum nasıl? teşekkurler
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    öncelikle zahmet edip soruma cevap yazdığınız için teşekkürler...kombi bacasına ilave boruyu taktıktan sonra, içteki ve dışdaki boruların birleşim yerlerine mi silikon sıkıyorlar yoksa sadece dıştaki borunun birleşim yerine ?
  • matrak777 M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

Icindekine gerek yom dedi sadece dışa sıkıp taktılar. Sorun çözüldü tekrarlamadi.

• Kombisi 36 yada 38'e ayarlı olup 5 dakikaya bir çalışanlar bu bir sorunmudur,kombinin kendi her şeyi orjinal hiç müdahale yapılmadı termostat falan da takılmadı bölge olarak iç anadolu bölgesindeyim 3+1 ev mantolamalı ve kuzey cepheli, bundan önce e.c.a confeo premix kombi kullanıyordum çokta memnundum +9 - 9 aralığı vardı aylık faturam 120 ile 200 tl arasında gezinirdi en soğuk aylarda da geçen sene maksimum 250 tl ödedim ve tüm ev de ısınmıştı, bu kombide + 9 - 9 olayı yok sanırım, bahsettiğim olay sebebiyle doğalgaz faturamız sanırım epey bir uçacak gibi görünüyor tasarruflu kombi iyi kombi derken almakla hata mı ettik yanlış mı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber tech -- 29 Ekim 2018; 22:31:8 >
  • Baguchas kullanıcısına yanıt
    Aynı hata bende de oluyor bazı arkadaşlar yoğuşma giderini kontrol et açık gidere ver dediler öylede denedim sorun devam ediyor. Servise çok kurcalatmak istemiyorum açıkcasi daha ilk günden menü tuşu basılı kaldı servis tanıtım yaparken, kombinin on paneli söküldü düğme çıkarıldı ama bir kaç gün Sonra aynı durumu yaşadım genel merkeze mail attığım günün ertesi ön panel değiştirildi benim maille alakası varmı bilmiyorum ama hızlı çözüm bulundu bu süreçte kombi 3-4 kez sökülüp takıldı bunu yapan arkadaş çok acemice bu işi yaptığı için servis çağırmamak için geri adım atıyorum fakat eninde sonunda servis çağrılacak. Ben bu 11 67 hata kodunu genelde ısıtma suyunu atıyorum 45 e ayarladım gece yatarken 38 e almak istediğimde yaşadığımı fark ettim. Kombiyi mevcut sıcaklığından daha düşük bir sıcaklığa ayarlagimda yüzden doksan bu hata veriyor birde gece düşük sıcaklıklarda biraktıgimda 35-38 gibi lavaboya falan kalktığımda ara ara görüyorum. Kombiden soğudum keşke Alman alsaydık diyorum

• cyber tech C kullanıcısına yanıt
    Bence yanlış düşünüyorsunuz

Yagusmali kombilerden ne kadar düşük kazan sıcaklığı olursa okadar tasarruf olur.

38 kazan sıcaklığında artı eksi 8 de çalışan kombi de su sıcaklığı 46 30 arası çalışacak en yükse 46 yi gorecek

38 kazan sıcaklığında Daikin de giden su 38de sabit 39 olmuyor hava şartlarına bağlı olarak bu şekilde 1 saat calitigida oluyor 10dk calistigida oluyor.

Şimdi düşük kazan sıcaklığı tasarruflu oluyorsa sizce hangi yanma şekliyle tasarruf ederiz.

Bu arada ben geçen sene 38 kazan sıcaklığında on/off ot ile 23 oda sıcaklığında bütün kış ödediğim fatura 480tl yer Ankara

Çok yakan bir kombi olsa süper yalıtımlı ev olsa yine bu rakamları yakalamak zor

• myctapha kullanıcısına yanıt
    Kombiyi 38 derecede çalıştırıyorum. 5 dakikada bir çalışıp gidiş suyunun sıcaklığını 46-47 dereceye çıkarıp 5-10 saniye bu şekilde çalıştıktan sonra duruyor. Dönüş suyu da genelde 30, en fazla 32 derece oluyor. Sizce 10 saniye çalışıp durması normal mi? Kombi hiç sabit 38 derece gidiş suyuyla çalışmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bstsn B kullanıcısına yanıt
    38 derecede benim kombi bu şekilde çalışmıyor 38 altına ayarlayınca artı eksi şeklinde çalışıyor.
    Anladığım kadarıyla dönüş suyu da yeterince soğuyor ama sizde neden böyle bilmiyorum
    Bu şekilde çalıştığında pompa hangi seviyelerde çalışıyor?(38 derecede çalışırken başta 3-5 dk 100 de çalışıyor sonra 50ye düşüyor durana kadar 50 de çalışıyor hiç ses çıkmıyor.)

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.